[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak se vzdáleně odhlásit z Facebooku?

Především bezpečnostním rizikem jsou zastaralé a podezřelé instance přihlášení na Facebook a Messenger. Najdeme mezi nimi nejenom dávno zapomenuté přístupy z jednorázově navštívených destinací, ale i ty, které s největší pravděpodobností použil někdo jiný při neautorizovaném vstupu do našeho účtu. Jak tyto díry v zabezpečení zacelit?

 

Jak se vzdáleně odhlásit z Facebooku? (Zdroj: Facebook)

Facebook není jen prostředím pro volnočasové aktivity, ale také rozhraním pro byznys. To je také důvodem, proč se množí kyberútoky na účty uživatelů, na nichž pak kupříkladu dochází k přečerpávání reklamních rozpočtů na roztodivné aktivity způsobené nekalými živly. 

Jednou z cest, jak alespoň zacelit díry v zabezpečení, které již v minulosti vznikly, je zrušení přihlašovacích instancí.

Přejdeme Nastavení a soukromí - Nastavení - Zabezpečení a přihlašování - Kde jste přihlášeni a zvolíme Odhlásit u všech požadovaných instancí (Zdroj: Facebook)

Jak zrušit nechtěné instance přihlášení na Facebook?

  1. Rozklikneme hlavní menu pod ikonkou trojúhelníčku směřujícího dolů vpravo nahoře v rozhraní Facebooku; 
  2. pokračujeme na Nastavení a soukromí - Nastavení - Zabezpečení a přihlašování
  3. v pravé části okna najdeme sekci Kde jste přihlášeni a rozklikneme Zobrazit další
  4. u všech požadovaných instancí rozklikneme ikonku tří svislých teček a zvolíme Odhlásit.

Mimochodem, všechna umístění, na kterých jste evidentně nebyli, nemusí hned znamenat napadení účtu. Může jít jen o geolokalizaci IP adresy, která vstupuje do internetu - tedy okolnost způsobenou vaším poskytovatelem internetového připojení.

Zároveň však nutno říci, že se to nebude týkat exotických destinací a zemí, z nichž kyberútočníci často působí (Čína, Rusko). V těchto případech o napadení účtu nejspíše půjde.

Zdroje

  • Facebook

 

 

 

 

 

Jak zjistit přítomnost a verzi TPM čipu pro Windows 11?

S Windows 11 se pojí otázka možnosti povýšení při nepřítomnosti šifrovacího čipu Trusted Platform Module (TPM) ve verzi specifikace 2.0. Objevily se návody, jak nainstalovat Jedenáctky na systémy bez TPM. Microsoft delší dobu spíše...

Jak vypnout Řízení uživatelských účtů ve Windows 11?

Řízení uživatelských účtů je dodatečnou vrstvou ochrany, která uživatele varuje před změnami, které se aplikace chystají provést  v operačním systému Windows 11. Jestliže vás tento způsob zabezpečování neoslovuje, připadá...

Kde najít parametry PC ve Windows 11?

Informace o systému a přítomném hardwaru vám poslouží nejen při zjišťování kompatibility zařízení s pořizovaným softwarem, ale i při komunikaci s rozličnými technickými a produktovými podporami při problémech. Daná data se...

Jak odinstalovat Microsoft Teams z Windows 11?

Microsoft se rozhodl implementovat videokonferenční aplikaci Microsoft Teams přímo do rozhraní nových Windows 11. Nechává ho spouštět přímo při spuštění systému. Na hlavním panelu mu vyčleňuje vlastní ikonku. A obecně se snaží vnutit...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama