[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak rozchodit panely a menu vzhledu Proton ve Firefoxu? KE STAŽENÍ

Vzhled Proton se ve Firefoxu pomalu posouvá od vývojářů k uživatelům. Jestliže nedávno ještě byl pouhou položkou pokročilých nastaveních bez viditelných projevů, nyní se už projevuje. A to sice na vykreslení panelů a menu uživatelského rozhraní Firefoxu. Jak ho rozchodit v noční vývojářské verzi Firefox Nightly?

 

Jak povolit panely a menu vzhledu Proton ve Firefoxu? (Zdroj: Firefox Nightly)

Povolit panely a menu nového uživatelského prostředí Proton se - pravdu říct - dá i ve stabilní větvi Firefoxu. Jen to má aktuálně takový maličký háček, že se to nijak neprojeví na vykreslování uživatelského rozhraní. Jestliže nejste fandy bezvýsledného úsilí, zvolte některou z testovacích verzí - spolehlivě aktuálně funguje v noční vývojářské verzi Firefox Nightly.

Jak povolit panely a menu designu Proton ve Firefoxu?

  1. Spusťte Firefox Nightly; 
  2. iniciujte pokročilá nastavení zadáním příkazu about:config do adresního řádku; 

Postupujte about:config - browser.proton.tabs.enabled - přes ikonku plus přidejte hodnotu do nastavení (Zdroj: Firefox Nightly)

  1. do vyhledávacího řádku nastavení zadejte název položky browser.proton.tabs.enabled
  2. odklikněte ikonku plus - hodnota se přidá do nastavení, a to sice jako povolená (označeno jako true);

Postupujte about:config - browser.proton.appmenu.enabled - přes ikonku plus přidejte hodnotu do nastavení a restartujte Firefox (Zdroj: Firefox Nightly)

  1. do vyhledávacího řádku nastavení zadejte název položky browser.proton.appmenu.enabled
  2. odklikněte ikonku plus - hodnota se přidá do nastavení, a to sice jako povolená (označeno jako true);
  3. restartujte Firefox.

Po restartu Firefoxu se obě hodnoty objeví ve výpisu hodnot skupin browser.proton (Zdroj: Firefox Nightly)

Povolení hodnot browser.proton.tabs.enabled a browser.proton.appmenu.enabled můžete po restartu ještě zkontrolovat v nastaveních about:config postupným psaním hodnotové skupiny browser.proton. Vypisují všechny přítomné hodnoty skupiny - a mezi nimi i ty povolené.

Proton je vidět na oušcích panelů a hlavním menu Firefoxu (Zdroj: Firefox Nightly)

V čem se design Proton projeví?

Položky browser.proton.tabs.enabled a browser.proton.appmenu.enabled ovlivní vzhled panelu a hlavního menu prohlížeče. Dimenzionálně se menu blíží spíše vzdušnosti flat designů. Není tak namačkané jako současné vysoce kompaktní menu. Ale především už je v něm méně položek, což ho na pohled činí přehlednějším. Snad se vývojáři více odvážou a skryjí či podřadí ještě více položek.

Design panelů se projevuje především na oušcích panelů. Ouško aktivního panelu je jen lehce podsvícené vůči pozadí neaktivních panelů. Není spojeno s panelem samotným. Jeho vizualizace je obecně mnohem méně kontrastní vůči současné podobě. Grafické znázornění je mnohem lehčí. To se explicitně projeví při rychlém projíždění mezi panely pomocí CTRL + TAB. Aktuální design Photon aktivní ouško výrazně odděluje z pozadí - a navíc zvýrazňuje proužkem nahoře. Rychlé projíždění je tedy velmi do očí bijící. Ovšem nový design Proton z celé věci dělá jen lehké mihotání světla, které spíše evokuje rychlý a lehký přechod.

Zdroje

  • Firefox Nightly

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Jak zjistit přítomnost a verzi TPM čipu pro Windows 11?

S Windows 11 se pojí otázka možnosti povýšení při nepřítomnosti šifrovacího čipu Trusted Platform Module (TPM) ve verzi specifikace 2.0. Objevily se návody, jak nainstalovat Jedenáctky na systémy bez TPM. Microsoft delší dobu spíše...

Jak vypnout Řízení uživatelských účtů ve Windows 11?

Řízení uživatelských účtů je dodatečnou vrstvou ochrany, která uživatele varuje před změnami, které se aplikace chystají provést  v operačním systému Windows 11. Jestliže vás tento způsob zabezpečování neoslovuje, připadá...

Kde najít parametry PC ve Windows 11?

Informace o systému a přítomném hardwaru vám poslouží nejen při zjišťování kompatibility zařízení s pořizovaným softwarem, ale i při komunikaci s rozličnými technickými a produktovými podporami při problémech. Daná data se...

Jak odinstalovat Microsoft Teams z Windows 11?

Microsoft se rozhodl implementovat videokonferenční aplikaci Microsoft Teams přímo do rozhraní nových Windows 11. Nechává ho spouštět přímo při spuštění systému. Na hlavním panelu mu vyčleňuje vlastní ikonku. A obecně se snaží vnutit...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama