[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak povolit zobrazení notifikací Chrome v nativním prostředí nejen Windows 10? KE STAŽENÍ

Google Chrome stabilní větve od sestavení č. 68 nabídne nejen své vlastní zobrazení rozličných notifikací, ale začíná také podporovat nativní zobrazení těchto notifikací v systémech Windows 10, derivátech Linuxu a mac OS. Ať už upřednostňujete upozorňování přímo od Chrome, nebo dáváte přednost unifikovaných notifikacím svého systému - pomocí jednoduché změny nastavení Chrome docílíte svého. Jak na to?

 

Petera Beverloo: Právě jsme implementovali podporu nativních notifikací v Chrome 68 pro Centrum akcí Windows 10 - což je super bomba! Už se těšíme na vaše reakce!

Google Chrome již delší dobu podporuje push notifikace od různých webů a webových aplikací, kterými se uživatelé mohou nechat informovat o nejnovějších zprávách, stejně jako o blížících se schůzkách či termínech dokončení úkolů. Začleněním notifikací Chromu konkrétně do Centra akcí přináší ty výhody, že uživatel bude mít k dispozici historii notifikací (notifikace Chromu jinak beznadějně mizí). A navíc budou tyto notifikace podléhat nastavení Pomocníka pro lepší soustředění a nebudou vás rušit uprostřed vyvrcholení akční scény filmu.

Chrome tuto novinku zavedl potichu. Možná bychom si toho v těch vedrech ani nevšimli, nebýt tweetu Petera Beverlooa z vývojového týmu Chrome: „Právě jsme implementovali podporu nativních notifikací v Chrome 68 pro Centrum akcí Windows 10 - což je super bomba! Už se těšíme na vaše reakce!“ Funkce je navíc uvolňována postupně - zatím ji má jen padesát procent uživatelů Chrome v. 58.

V pokročilých nastavení chrome://flags navigujte k Enable native notifications a zvolte Enabled či Disabled

Ať už tedy nativní notifikace v systému ze strany aplikace Google Chrome zapnout či vypnout:

  • otevřete pokročilá nastavení pomocí příkazu chrome://flags napsaného do adresního řádku; 
  • navigujte k položce Enable native notifications
  • zvolte Enabled či Disabled;
  • restartujte prohlížeč. 

Potom se vám již budou push notifikace z Chromu zobrazovat coby nativní notifikace Windows 10 a stejně tak zůstanou zapsány v Centru akcí - viz obrázky:

Push notifikace Chromu v nativním zobrazení Windows 10

Zápis notifikace v historii upozornění Centra akcí Windows 10

Podpora nativních notifikací Chromu ve Windows vyžaduje verzi Windows 10 Anniversary Update a vyšší. Podpora napříč verzemi ostatních operačních systémů nebyla zatím upřesněna.

Zdroje: Betanews.com, Twitter

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Jak zvýšit hlasitost médií v Chrome?

Hlasitost médií přítomných na netu bývá velmi různorodá. Zvlášť u videí staršího data, kterým se dostalo digitalizace pofiderními způsoby je slyšitelnost vyloženě hraniční - a to i při přilepení uší na naplno...

Jak na skutečné hledání na novém panelu Chrome?

Nový panel Chrome trpí jednou maličkou, ale některé jedince silně iritující chybou: zkusíte-li vyhledávat ve vyhledávacím poli uprostřed nového panelu - v panelu, který vás vyzývá: Hledejte na Googlu nebo zadejte adresu URL - váš...

Jak povolit globální ovládání médií v Chrome?

Chrome už nějakou neděli testuje globální ovládání médií. Z vývojářského a beta testovacího sestavení se dostalo už i do stabilní větve prohlížeče - jen se ještě furt skrývá v experimentálních nastaveních...

Jak zmrazit panely v Chrome?

Chrome 79 obsahuje už i ve stabilní verzi funkci Tab Freeze, s jejíž pomocí ulevíte přetíženým zařízením, uvolníte systémovou paměť, snížíte vytížení procesu a grafické karty. Kolem a kolem se tak může stát i celý systém...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world