[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak povolit zobrazení notifikací Chrome v nativním prostředí nejen Windows 10? KE STAŽENÍ

Google Chrome stabilní větve od sestavení č. 68 nabídne nejen své vlastní zobrazení rozličných notifikací, ale začíná také podporovat nativní zobrazení těchto notifikací v systémech Windows 10, derivátech Linuxu a mac OS. Ať už upřednostňujete upozorňování přímo od Chrome, nebo dáváte přednost unifikovaných notifikacím svého systému - pomocí jednoduché změny nastavení Chrome docílíte svého. Jak na to?

 

Petera Beverloo: Právě jsme implementovali podporu nativních notifikací v Chrome 68 pro Centrum akcí Windows 10 - což je super bomba! Už se těšíme na vaše reakce!

Google Chrome již delší dobu podporuje push notifikace od různých webů a webových aplikací, kterými se uživatelé mohou nechat informovat o nejnovějších zprávách, stejně jako o blížících se schůzkách či termínech dokončení úkolů. Začleněním notifikací Chromu konkrétně do Centra akcí přináší ty výhody, že uživatel bude mít k dispozici historii notifikací (notifikace Chromu jinak beznadějně mizí). A navíc budou tyto notifikace podléhat nastavení Pomocníka pro lepší soustředění a nebudou vás rušit uprostřed vyvrcholení akční scény filmu.

Chrome tuto novinku zavedl potichu. Možná bychom si toho v těch vedrech ani nevšimli, nebýt tweetu Petera Beverlooa z vývojového týmu Chrome: „Právě jsme implementovali podporu nativních notifikací v Chrome 68 pro Centrum akcí Windows 10 - což je super bomba! Už se těšíme na vaše reakce!“ Funkce je navíc uvolňována postupně - zatím ji má jen padesát procent uživatelů Chrome v. 58.

V pokročilých nastavení chrome://flags navigujte k Enable native notifications a zvolte Enabled či Disabled

Ať už tedy nativní notifikace v systému ze strany aplikace Google Chrome zapnout či vypnout:

  • otevřete pokročilá nastavení pomocí příkazu chrome://flags napsaného do adresního řádku; 
  • navigujte k položce Enable native notifications
  • zvolte Enabled či Disabled;
  • restartujte prohlížeč. 

Potom se vám již budou push notifikace z Chromu zobrazovat coby nativní notifikace Windows 10 a stejně tak zůstanou zapsány v Centru akcí - viz obrázky:

Push notifikace Chromu v nativním zobrazení Windows 10

Zápis notifikace v historii upozornění Centra akcí Windows 10

Podpora nativních notifikací Chromu ve Windows vyžaduje verzi Windows 10 Anniversary Update a vyšší. Podpora napříč verzemi ostatních operačních systémů nebyla zatím upřesněna.

Zdroje: Betanews.com, Twitter

 

Daniel Beránek, 10.08.2018 16:03

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Jak snížit spotřebu paměti Chrome?

Google Chrome je celkem nenažranej parťák, když přijde na spotřebu operační paměti počítače. Jeho spotřeba RAM bývá často až démonizována. Nicméně vývojáři Googlu k těmto náladám v uživatelské komunitě nejsou hluší. A tak se snaží...

Jak zcela zakázat přístup k vyměnitelným úložištím?

Vyměnitelná úložiště jsou fajn i data jsou príma, jen uživatele neví, co kam strkají. Anebo to ví, ale jejich intence je špatná. A proto se zvláště v korporátním prostředí - někdy i na veřejných počítačích - hodí zcela...

Jak povolit tmavý režim v Google Chrome?

Tmavý režim Google Chrome fakticky zná - stačí si prohlížeč otevřít v anonymním režimu. Tmavý mód si dříve či později najde cestu i do normálního režimu stabilní větve prohlížeče. Co ale dělat, aby člověk měl k dispozici všechny funkcionality...

Jak aktivovat upozornění stisku Caps Lock, Num Lock a Scroll Lock?

PSANÍ VELKÝMI PÍSMENY DO NETIKETY NEPATŘÍ. Ani při vyplňování sáhodlouhého **************************** zapnutý Caps Lock nepotěší, neboť heslo nebude fungovat. Proto se může hodit zapnutí zvukového upozornění na stisk klávesy Caps Lock,...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world