RSS Kanál

 

Jak povolit zobrazení notifikací Chrome v nativním prostředí nejen Windows 10? KE STAŽENÍ

Google Chrome stabilní větve od sestavení č. 68 nabídne nejen své vlastní zobrazení rozličných notifikací, ale začíná také podporovat nativní zobrazení těchto notifikací v systémech Windows 10, derivátech Linuxu a mac OS. Ať už upřednostňujete upozorňování přímo od Chrome, nebo dáváte přednost unifikovaných notifikacím svého systému - pomocí jednoduché změny nastavení Chrome docílíte svého. Jak na to?

 

Petera Beverloo: Právě jsme implementovali podporu nativních notifikací v Chrome 68 pro Centrum akcí Windows 10 - což je super bomba! Už se těšíme na vaše reakce!

Google Chrome již delší dobu podporuje push notifikace od různých webů a webových aplikací, kterými se uživatelé mohou nechat informovat o nejnovějších zprávách, stejně jako o blížících se schůzkách či termínech dokončení úkolů. Začleněním notifikací Chromu konkrétně do Centra akcí přináší ty výhody, že uživatel bude mít k dispozici historii notifikací (notifikace Chromu jinak beznadějně mizí). A navíc budou tyto notifikace podléhat nastavení Pomocníka pro lepší soustředění a nebudou vás rušit uprostřed vyvrcholení akční scény filmu.

Chrome tuto novinku zavedl potichu. Možná bychom si toho v těch vedrech ani nevšimli, nebýt tweetu Petera Beverlooa z vývojového týmu Chrome: „Právě jsme implementovali podporu nativních notifikací v Chrome 68 pro Centrum akcí Windows 10 - což je super bomba! Už se těšíme na vaše reakce!“ Funkce je navíc uvolňována postupně - zatím ji má jen padesát procent uživatelů Chrome v. 58.

V pokročilých nastavení chrome://flags navigujte k Enable native notifications a zvolte Enabled či Disabled

Ať už tedy nativní notifikace v systému ze strany aplikace Google Chrome zapnout či vypnout:

  • otevřete pokročilá nastavení pomocí příkazu chrome://flags napsaného do adresního řádku; 
  • navigujte k položce Enable native notifications
  • zvolte Enabled či Disabled;
  • restartujte prohlížeč. 

Potom se vám již budou push notifikace z Chromu zobrazovat coby nativní notifikace Windows 10 a stejně tak zůstanou zapsány v Centru akcí - viz obrázky:

Push notifikace Chromu v nativním zobrazení Windows 10

Zápis notifikace v historii upozornění Centra akcí Windows 10

Podpora nativních notifikací Chromu ve Windows vyžaduje verzi Windows 10 Anniversary Update a vyšší. Podpora napříč verzemi ostatních operačních systémů nebyla zatím upřesněna.

Zdroje: Betanews.com, Twitter

 

Daniel Beránek, 10.08.2018 16:03

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Jak spustit Předčítání před přihlášením do Windows 10?

Funkce Předčítání značně ulehčuje používání systému Windows všem, kteří buď zcela či částečně nevidí. Hodnota této funkce se dá ještě zvýšit tím, že ji necháme zapínat se ještě před...

Jak propojit Windows 10 s Androidem?

Jak přistupovat k fotkám na Androidu přímo z mobilu? Na tuto otázku lidé v praxi reagují různými řešeními naokolo (řešení typu workaround). Přitom se každého hodí rychlý přístup a okamžitá práce s obrazovým materiálem....

Jak vypnout cílenou reklamu ve Windows 10?

Nepřejete-li si, aby vás Microsoft sledoval při aktivitách v Microsoft Store a některých moderních aplikacích a neskýtal vám pak relevantní reklamy svých jedinečných produktů, nezbývá než vypnout cílení vaší osoby. Jak na to? ...

Jak obnovit klasická ouška panelů Chrome?

Chrome stále inovuje. Některé inovace se týkají vzhledu. A zvláště změny vzhledu uživatelé příliš nevítají. Ostatně, kdo by se rád zdržoval přeučováním umístnění prvků a jejich fungování v pracovním nástroji,...


 
© 2005-2018 PS Media s.r.o. - digital world