[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak povolit zobrazení notifikací Chrome v nativním prostředí nejen Windows 10? KE STAŽENÍ

Google Chrome stabilní větve od sestavení č. 68 nabídne nejen své vlastní zobrazení rozličných notifikací, ale začíná také podporovat nativní zobrazení těchto notifikací v systémech Windows 10, derivátech Linuxu a mac OS. Ať už upřednostňujete upozorňování přímo od Chrome, nebo dáváte přednost unifikovaných notifikacím svého systému - pomocí jednoduché změny nastavení Chrome docílíte svého. Jak na to?

 

Petera Beverloo: Právě jsme implementovali podporu nativních notifikací v Chrome 68 pro Centrum akcí Windows 10 - což je super bomba! Už se těšíme na vaše reakce!

Google Chrome již delší dobu podporuje push notifikace od různých webů a webových aplikací, kterými se uživatelé mohou nechat informovat o nejnovějších zprávách, stejně jako o blížících se schůzkách či termínech dokončení úkolů. Začleněním notifikací Chromu konkrétně do Centra akcí přináší ty výhody, že uživatel bude mít k dispozici historii notifikací (notifikace Chromu jinak beznadějně mizí). A navíc budou tyto notifikace podléhat nastavení Pomocníka pro lepší soustředění a nebudou vás rušit uprostřed vyvrcholení akční scény filmu.

Chrome tuto novinku zavedl potichu. Možná bychom si toho v těch vedrech ani nevšimli, nebýt tweetu Petera Beverlooa z vývojového týmu Chrome: „Právě jsme implementovali podporu nativních notifikací v Chrome 68 pro Centrum akcí Windows 10 - což je super bomba! Už se těšíme na vaše reakce!“ Funkce je navíc uvolňována postupně - zatím ji má jen padesát procent uživatelů Chrome v. 58.

V pokročilých nastavení chrome://flags navigujte k Enable native notifications a zvolte Enabled či Disabled

Ať už tedy nativní notifikace v systému ze strany aplikace Google Chrome zapnout či vypnout:

  • otevřete pokročilá nastavení pomocí příkazu chrome://flags napsaného do adresního řádku; 
  • navigujte k položce Enable native notifications
  • zvolte Enabled či Disabled;
  • restartujte prohlížeč. 

Potom se vám již budou push notifikace z Chromu zobrazovat coby nativní notifikace Windows 10 a stejně tak zůstanou zapsány v Centru akcí - viz obrázky:

Push notifikace Chromu v nativním zobrazení Windows 10

Zápis notifikace v historii upozornění Centra akcí Windows 10

Podpora nativních notifikací Chromu ve Windows vyžaduje verzi Windows 10 Anniversary Update a vyšší. Podpora napříč verzemi ostatních operačních systémů nebyla zatím upřesněna.

Zdroje: Betanews.com, Twitter

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Jak obnovit Firefox?

Obnovení Firefoxu se nabízí jako snadný pokus o odstranění problémů. Je to obdoba klasického: ...a už jste to zkoušeli vypnout a zapnout? Dokonce ani při tom nemusíte přijít o drahocenná nastavení a další interní prvky...

Jak vypnout, deaktivovat či aktivovat režim v letadle ve Windows?

Režim v letadle se hodí ve chvíli, kdy chcete jediným pokynem umlčet veškerý síťový provoz zařízení. Nesedíte-li zrovna v letadle, nejste-li právě dopadený hacker či cílem jejich aktivit, ani netrpíte paranoidním pojetím...

Jak zakázat či povolit časovače probuzení ve Windows?

Jak se systémy stávají chytřejší svého uživatele, tak se nám budí pod rukama i v jejich nepřítomnosti, aniž bychom věděli proč. Nezřídka za tím stojí časovače probuzení, které jsou zhmotněním budíků v systému....

Jak vytvořit seznam souborů adresáře?

Seznamy souborů se hodí v mnoha případech: ať už mapujeme vlastní práci v podobě výpisu jednotlivých položek, vytváříme kartotéku, diskotéku či třeba vinotéku. Vždy se šikne něco, co nám pomůže vylistovat položky cílové složky a...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama