[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Emsisoft Internet Security: komplexní ochrana od Emsisoft KE STAŽENÍ

Emsisoft Internet Security je téměř zdvojením produktu Anti-Malware těchtýž vývojářů - až na jedno malé ALE. Ale dá se nasadit coby komplexní ochrana počítače, aniž by uživatel provozoval další antivirus a firewall vytěžující systémové prostředky. Vzhledem ke kvalitě produktu z hlediska bezpečnosti, přehlednosti rozhraní i jeho dostatečně efektivnímu polopočeštění je Emsisoft Internet Security dobrou volbou pro zabezpečení systému.

 

Emsisoft Internet Security: po instalaci vybereme test, nebo zakoupení

Emsisoft Internet Security se nás před instalací zeptá pouze na souhlas s licenčními podmínkami a už se instaluje do Program Files (x86). Dále nám nabídne alternativy provozu - totiž třicetidenní test, vložení licenčního klíče či jeho okamžitý nákup. Vybereme připojení k síti Emsisoft Anti-Malware Network, jejíž prostřednictvím sbírá společnost informace o nových virech a útočných aplikacích. Program se aktualizuje, stáhne nejnovější virové definice a rovnou nabídne první sken systému - přičemž máme možnost zvolit i upozornění na potenciálně nechtěné programy (typu toolbary aj.) Pak už je instalace dokončena a vítá nás výchozí obrazovka programu - mj. totožná s rozhraní Emsisoft Anti-Malware.

Emsisoft Internet Security: výchozí obrazovka i prostředí programu je totožné s Emsisoft Anti-Malware

Protection aka ochrany

Po rozkliknutí ochran zjistíme, že podobnost Internet Security s Anti-Malware (viz recenze) není ani čistě náhodná ani daná stejnou stájí. Internet Security od Emsisoft prostě dále rozšiřuje ochrany Anti-Malware o další funkcionality. A místo pouhého antimalwaru nabízí komplexní zabezpečení počítače. Blacklist Blokování škodlivých stránek, souborový štít File Guard, a kontrolor činností v systému Behavior Blocker doplňuje firewallem s možností správy konkrétních aplikací a kontroly jednotlivých síťových připojení.

Emsisoft Internet Security: firewall a možnosti jeho nastavení

Scan aneb možnosti skenování

Ve skenech nás čekají klasické možnosti analýzy systému: rychlá, chytrá, úplná a přizpůsobitelná. Jedinou rychlou analýzu - stejně jako v případě ostré verze Emsisoft Anti-Malware - nabízí rychlý sken. Už sken chytrý trvá neúměrně dlouho. A i bytosti trpělivé dorazí full scan, který je lepší nechat běžet přes oběd, pokud na něj máte hodinu dvacet.

Emsisoft Internet Security: po půlhodině práce - v polovině 4. modulu analýzy...

Quarantine coby karanténa

Karanténa nabízí naprostý základ správy potenciálně nebezpečných aplikací + možnost ručního přidání podezřelého softwaru.

Emsisoft Internet Security: karanténa nabízí jen tu nejjednodušší správu zachyceného softwaru

Logs - tedy záznamy činností

V Logs najdeme základní informace o všech modulech programu. Jednotlivé záznamy jsou přehledně roztříděny a do dané kategorie se dostaneme přes horní lištu

Emsisoft Internet Security: záznamy jsou přehledně roztříděny dle jednotlivých modulů aplikace

Settings - nastavení Emsisoft Internet Security

Nastavení nabízí konfiguraci hlavních modulů, webové i programového štítu, integraci programu v systému, nastavení plánovaných akcí, aktualizací, interakce s uživatele i práv jednotlivých uživatelů. V nastavení mj. najdeme i používání beta verze, které v rámci optimalizace rychlosti skenu opět vyzkoušíme.

Settings Emsisoft Internet Security nabízí podrobnou konfiguraci všech částí programu

Ve jménu rychlosti - aka volíme aktualizační kanál beta verzí

Vývojáři na blogu tvrdí, že v dalších verzí programů od Emsisoft se dočkáme citelné změny rychlosti jejich skenů. U Anti-Malware se tvrzení potvrdilo, nezbývá než to vyzkoušet i u Internet Security. Navigujeme Settings - Updates - Stahovat pracovní verze. A vpravo nahoře volbu potvrdíme pomocí Aktualizovat. Ještě restartujeme a už můžeme testovat rychlost.

V Updates Emsisoft Internet Security zapneme Stahovat pracovní verze

Opět jako v případě Anti-Malware se zjednoduší výběr skenů na Malware Scan (vhodný pro úplné skenovaní systému po nainstalování a pak jednou za čas) a Quick Scan vhodný pro pravidelnou údržbu počítače. Rychlý sken analyzuje přítomnost rootkitů, prohledá paměť a snaží se odhalit stopy po činnosti malwaru za nějakých 42 sekund. Malwarový sken danou analýzu doplní o prohledání souborů a je hotový za 3 minuty a 52 sekund. I kdyby nic jiného, volba aktuální beta verze programu urychlí jeho jinak kapku nekonečné skeny.

Emsisoft Internet Security Beta: jednodušší výběr rychlejších skenů

Emsisoft Internet Security

Emsisoft Internet Security spojuje funkce antiviru a antimalware. Oproti Emsisoft Anti-Malware ještě přidává funkcionalitu firewallu. Spustíte ho na plně za-Service-Packovaných Windows od XPéček nahoru a pro hladký chod systému by ten měl míti alespoň 1 GB RAM. Stejně jako u antimalwaru lze doporučit volbu beta verze programu v rámci zachování duševního zdraví před nezvratnými změnami při velmi dlouhých skenech.

Výhody Emsisoft Internet Security

  • vysoce účinný nástroj zachycení útočného softwaru (dle testů AV-Comparatives);
  • jednoduché, smysluplně roztříděné a velmi intuitivní rozhraní;
  • poločeština dostačující porozumění i anti-angličtinářům.

Nevýhody Emsisoft Internet Security

  • délka skenů stabilní verze - dá se napravit volbou bety;
  • malá odlišnost vůči Emsisoft Anti-Malware - ovšem tento bod je odůvodnitelný. Pokud totiž provozujete jiný antivir a firewall, pak vám stačí pouze Anti-Malware. Internet Security je určeno ke kompletnímu pokrytí softwarových ochran;
  • ochrana v reálném čase končí po uplynutí zkušební doby - pak je třeba Emsisoft zakoupit.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...

Driver Booster 7: spolehlivý parťák

Driver Booster od IObitu se dlouhodobě zaměřuje na problematiku aktualizace ovládačů. Ta se nemusí každému jevit coby akutní. Nicméně hráči, provozovatelé zabezpečených a stabilních systémů a správci podnikového IT ví o ovládačích své....

BullGuard Premium: stále ostrý, ale delší dobu necvičený

Původně dánský buldoček zahání kybergrázly od oken Windows už od roku 2001. Od té doby se mnohokrát osvědčil v testech antivirových laboratoří. Jeho zuby mají stále ďábelský stisk, ovšem některé z osvojených kousků už nemají...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama