[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Emsisoft Internet Security: komplexní ochrana od Emsisoft KE STAŽENÍ

Emsisoft Internet Security je téměř zdvojením produktu Anti-Malware těchtýž vývojářů - až na jedno malé ALE. Ale dá se nasadit coby komplexní ochrana počítače, aniž by uživatel provozoval další antivirus a firewall vytěžující systémové prostředky. Vzhledem ke kvalitě produktu z hlediska bezpečnosti, přehlednosti rozhraní i jeho dostatečně efektivnímu polopočeštění je Emsisoft Internet Security dobrou volbou pro zabezpečení systému.

 

Emsisoft Internet Security: po instalaci vybereme test, nebo zakoupení

Emsisoft Internet Security se nás před instalací zeptá pouze na souhlas s licenčními podmínkami a už se instaluje do Program Files (x86). Dále nám nabídne alternativy provozu - totiž třicetidenní test, vložení licenčního klíče či jeho okamžitý nákup. Vybereme připojení k síti Emsisoft Anti-Malware Network, jejíž prostřednictvím sbírá společnost informace o nových virech a útočných aplikacích. Program se aktualizuje, stáhne nejnovější virové definice a rovnou nabídne první sken systému - přičemž máme možnost zvolit i upozornění na potenciálně nechtěné programy (typu toolbary aj.) Pak už je instalace dokončena a vítá nás výchozí obrazovka programu - mj. totožná s rozhraní Emsisoft Anti-Malware.

Emsisoft Internet Security: výchozí obrazovka i prostředí programu je totožné s Emsisoft Anti-Malware

Protection aka ochrany

Po rozkliknutí ochran zjistíme, že podobnost Internet Security s Anti-Malware (viz recenze) není ani čistě náhodná ani daná stejnou stájí. Internet Security od Emsisoft prostě dále rozšiřuje ochrany Anti-Malware o další funkcionality. A místo pouhého antimalwaru nabízí komplexní zabezpečení počítače. Blacklist Blokování škodlivých stránek, souborový štít File Guard, a kontrolor činností v systému Behavior Blocker doplňuje firewallem s možností správy konkrétních aplikací a kontroly jednotlivých síťových připojení.

Emsisoft Internet Security: firewall a možnosti jeho nastavení

Scan aneb možnosti skenování

Ve skenech nás čekají klasické možnosti analýzy systému: rychlá, chytrá, úplná a přizpůsobitelná. Jedinou rychlou analýzu - stejně jako v případě ostré verze Emsisoft Anti-Malware - nabízí rychlý sken. Už sken chytrý trvá neúměrně dlouho. A i bytosti trpělivé dorazí full scan, který je lepší nechat běžet přes oběd, pokud na něj máte hodinu dvacet.

Emsisoft Internet Security: po půlhodině práce - v polovině 4. modulu analýzy...

Quarantine coby karanténa

Karanténa nabízí naprostý základ správy potenciálně nebezpečných aplikací + možnost ručního přidání podezřelého softwaru.

Emsisoft Internet Security: karanténa nabízí jen tu nejjednodušší správu zachyceného softwaru

Logs - tedy záznamy činností

V Logs najdeme základní informace o všech modulech programu. Jednotlivé záznamy jsou přehledně roztříděny a do dané kategorie se dostaneme přes horní lištu

Emsisoft Internet Security: záznamy jsou přehledně roztříděny dle jednotlivých modulů aplikace

Settings - nastavení Emsisoft Internet Security

Nastavení nabízí konfiguraci hlavních modulů, webové i programového štítu, integraci programu v systému, nastavení plánovaných akcí, aktualizací, interakce s uživatele i práv jednotlivých uživatelů. V nastavení mj. najdeme i používání beta verze, které v rámci optimalizace rychlosti skenu opět vyzkoušíme.

Settings Emsisoft Internet Security nabízí podrobnou konfiguraci všech částí programu

Ve jménu rychlosti - aka volíme aktualizační kanál beta verzí

Vývojáři na blogu tvrdí, že v dalších verzí programů od Emsisoft se dočkáme citelné změny rychlosti jejich skenů. U Anti-Malware se tvrzení potvrdilo, nezbývá než to vyzkoušet i u Internet Security. Navigujeme Settings - Updates - Stahovat pracovní verze. A vpravo nahoře volbu potvrdíme pomocí Aktualizovat. Ještě restartujeme a už můžeme testovat rychlost.

V Updates Emsisoft Internet Security zapneme Stahovat pracovní verze

Opět jako v případě Anti-Malware se zjednoduší výběr skenů na Malware Scan (vhodný pro úplné skenovaní systému po nainstalování a pak jednou za čas) a Quick Scan vhodný pro pravidelnou údržbu počítače. Rychlý sken analyzuje přítomnost rootkitů, prohledá paměť a snaží se odhalit stopy po činnosti malwaru za nějakých 42 sekund. Malwarový sken danou analýzu doplní o prohledání souborů a je hotový za 3 minuty a 52 sekund. I kdyby nic jiného, volba aktuální beta verze programu urychlí jeho jinak kapku nekonečné skeny.

Emsisoft Internet Security Beta: jednodušší výběr rychlejších skenů

Emsisoft Internet Security

Emsisoft Internet Security spojuje funkce antiviru a antimalware. Oproti Emsisoft Anti-Malware ještě přidává funkcionalitu firewallu. Spustíte ho na plně za-Service-Packovaných Windows od XPéček nahoru a pro hladký chod systému by ten měl míti alespoň 1 GB RAM. Stejně jako u antimalwaru lze doporučit volbu beta verze programu v rámci zachování duševního zdraví před nezvratnými změnami při velmi dlouhých skenech.

Výhody Emsisoft Internet Security

  • vysoce účinný nástroj zachycení útočného softwaru (dle testů AV-Comparatives);
  • jednoduché, smysluplně roztříděné a velmi intuitivní rozhraní;
  • poločeština dostačující porozumění i anti-angličtinářům.

Nevýhody Emsisoft Internet Security

  • délka skenů stabilní verze - dá se napravit volbou bety;
  • malá odlišnost vůči Emsisoft Anti-Malware - ovšem tento bod je odůvodnitelný. Pokud totiž provozujete jiný antivir a firewall, pak vám stačí pouze Anti-Malware. Internet Security je určeno ke kompletnímu pokrytí softwarových ochran;
  • ochrana v reálném čase končí po uplynutí zkušební doby - pak je třeba Emsisoft zakoupit.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama