[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Emsisoft Anti-Malware: oč pomalejší, o to účinnější KE STAŽENÍ

Emsisoft Anti-Malware na první pohled asi příliš nezaujme. Nabízené skeny jsou velmi dlouhé a rezidentní štíty lze vyzkoušet pouze na 30 dní. Čím si ovšem získá pozornost, je velmi vysoká účinnost, potvrzená např. Real-World Protection Test specialistů z AV-Comparatives, kde se umísťuje na příčkách nejvyšších. Proto stojí nejen za trpělivost, ale i za koupi.

 

Emsisoft nás rovnou vítá upozorněním na to, že používáme pouze zkušební verzi

Emsisoft Anti-Malware pouze potvrdíme licenční ujednání a už se nám vesele instaluje do Program Files. Hned po instalaci na nás vyskočí obrazovka, která nám dá vybrat, zda chceme 30 dní testovat, zadat licenční kód či Koupit.

Dále můžeme volit odesílání anonymních statistik...

Na další obrazovce si vybereme, zda chceme přispět statistikami svého střetu s malware společnosti Emsisoft. Pokračování odstartuje aktualizaci databáze malwarových infekcí. Databáze je vskutku rozsáhlá, proto její aktualizace kapku trvá (v řádu několika minut).

A vzhůru na ten malware!

Máme-li aktualizováno, můžeme se pustit do Hledání malwaru.

Ještě vybereme, zda nechceme ani PUPy

Emsisoft Anti-Malware se nás ještě zeptá, zda budeme chtít odstraňovat i PUP - tedy potenciálně nechtěné programy typu různých adware, toolbarů, rozšíření. A dá nám vybrat z klasické nabídky skenů: tedy rychlý, chytrý, úplný a přizpůsobený.

Rychlý sken našel vyhledávácí modul Ask.com a zbytek adware v registru

Rychlý sken hledá rootkity, prohledává paměť a záznamy registru. Je hotov do minuty a ve zkušebním případě identifikoval přidaný vyhledávací modul Ask.com do Firefoxu a záznam v registru po jakémsi adwaru.

Instalace dokončena, první sken proveden, štíty ochrany spuštěny

Po skenu už Emsisoft Anti-Malware považuje počítač za ochráněný, spouští štít operující v reálném čase (indikovaný zelenou ikonkou štítu v systémové liště) a inicializuje kompletní rozhraní programu.

Přehledné prostředí značně usnadňuje ovládání Emsisoft Anti-Malware

Úplné rozhraní je přehledné - snadno se zorientuje ve standardních částech typu skeny, ochrany, karanténa, záznamy a nastavení.

Smart Scan běžel opravdu nezdravě dlouho - na druhou stranu našel trojana

Skeny

Dalším pánem na testování je chytrý sken. Ten kromě vyhledávání rootkitů, prohledávání paměti a registru hledá i další stopy malwaru, skenuje systémové soubory v C:\WINDOWS a další umístění. Na Smart scan běží opravdu nezdravě dlouho - zkušební test trval 104 minut, při prohledání nějakých 224501 objektů a identifikaci jednoho trojana (v odinstalátoru aplikace ReClock).

Posledním skenem k vyzkoušení byl samozřejmě Full Scan. Dal se do hledání rootkitů, prohledal paměť, jal se pátrat po stopách malwaru, prohledal soubory na všech připojených harddiscích. Celkový čas hledání byl 136 minut při prohledání 260647 objektů a nalezení jednoho vyhledávacího pluginu Firefoxu.

Emsisoft Anti-Malware: možnosti nastavení Kontroly chování

Ochrany

Ochrany jsou sdruženy v kategorii Protection. Zahrnují:

 • Surf Protection - tj. blokování škodlivých stránek na principu černé listiny. Listinu lze rozšiřovat o další zápisy, škatulkovat je na Stránky s malwarem, Phishing stránkyReklamní stránky a specifikovat reakci aplikace: Neblokovat, Upozornit, Blokovat a upozornit a Blokovat bez upozornění;
 • File Guard - tj. souborový štít. Aplikace běžící v reálném čase dle zadaných parametrů. Může soubory prohledávat velmi rychle nebo důkladně nebo je skenuje pouze při změnách. Nabízí omezení dle typu souborů a emailová upozornění;
 • Behavior Blocker - tj. kontrola chování. Obsahuje monitoring 19 druhů rozličných činností. Snaží se identifikovat behaviorální projevy útočného softwaru, neviditelné instalace, nepovolené změny, napodobování činnosti myši a klávesnice aj. Omezuje falešně pozitivní nálezy na základě zkušenosti jiných uživatelů. Na druhou stranu ovšem také nabízí zapnutí paranoidní kontroly, které inicializuje poplach při spuštění jakkoliv podezřelé činnosti.

Karanténa

Karanténa představuje výpis souborů identifikovaných coby škodlivé. Uživateli nabízí uložit kopii souboru, poslat ho analýzu, přehodnotit identifikaci, přímo přidat některý soubor, vyjmout nebo smazat.

Záznamy

Logs nabízí záznamy činností roztříděné dle jednotlivých modulů včetně aktualizací aplikace.

Podrobná, ovšem velmi přehledná nastavení Emsisoft Anti-Malware

Nastavení

Settings představují klasická nastavení. I když jsou provedena podrobně, jsou opět velmi přehledně rozdělena do kategorií. Zahrnují chování aplikace, spouštění jednotlivých modulů, optimalizace činnosti, zálohy, plánované úkoly, aktualizace, povolení činností programu Anti-Malware aj.

Zvolíme Stahovat pracovní verze Emsisoft Anti-Malware

Volba beta aktualizačního kanálu

Vzhledem k tomu, v jakých časech pracují skeny Emsisoft Anti-Malware, se podíváme i na betu softwaru. Dle prohlášení vývojářů na blogu se jim podařilo zkrátit časy skenů až o 82 %. Abychom zprovoznili beta kanál, stačí volit Setting - Updates - Stahovat pracovní verze. A vpravo nahoře dáme Aktualizovat.

V Settings bety přibyla podrobná nastavení sdílení informací

Beta si ještě vyžádá restart a už můžeme nakukovat, jakpak to s ní vypadá. V Settings přibyla podrobná nastavení sdílení informací s Emsisoftem - prostředí a ovládání aplikace nemění. Nově přibyl seznam právě monitorovaných procesů v kontrole chování (Behavior Blocker) a hlavní změny doznala kategorie Scan

Skeny doznaly nejen zjednodušení - ale hlavně zrychlení

Skeny jsou nyní zjednodušeny jen na rychlý, malwarový a přizpůsobitelný. Rychlost jejich provedení ještě můžeme optimalizovat:

 • nastavením výkonu (Performance settings), kde určíme
  • zapojení výpočetních jader procesoru (včetně virtualizovaných);
  • počet vláken výpočtu;
  • prioritu procesu aplikace a 
  • využití pokročilého cachování;
 • správou výjimek (Manage whitelist).

Při volbě maximálního výkonu (4 jádra, 8 vláken, priorita Reálný čas, využití pokročilého cachování)

 • rychlý sken zkontroloval 58953 objektů za 41 sekund;
 • malwarový sken projel za 14 minut 37 sekund při 71208 objektů.

Emsisoft Anti-Malware

Emsisoft Anti-Malware běží ve Windows od XPéček nahoru. Sken sám je schopen zpapat nějakých 200 MB RAM, vývojáři doporučují pro optimální funkci a zachování funkčnosti celého systému alespoň 1 GB RAM celkem. Velmi dlouhé skeny lze značně redukovat využitím beta aktualizačního kanálu.

Výhody Emsisoft Anti-Malware

 • vysoce účinný antimalware dle testů AV-Comparatives aj.
 • přehledné rozhraní a jednoduché ovládání;
 • možnost využití pouze rezidentních ochran (po úvodním malwarovém skenu);
 • skeny zdarma i po uplynutí zkušební doby.

Nevýhody Emsisoft Anti-Malware

 • velmi, velmi dlouhé skeny stabilní verze - možno optimalizovat použitím beta verze programu;
 • jen částečné počeštění prostředí - ovšem ani neangličtinář by se v něm neměl ztratit;
 • neustále běžící ochrany končí po zkušební době - což se dá napravit zakoupením.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama