[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

ZoneAlarm Extreme Security KE STAŽENÍ

ZoneAlarm Extreme Security je nejvyšší modelem bezpečnostních řešení od Check Point Software Technologies.  Jeho hlavní dvě podsoučásti jsou zároveň jeho nejcennějšími devizami: antivir od Kaspersky a firewall ZoneAlarm. O hodnotě právě tohoto sestavení tak v očích uživatelů rozhodnou moduly přidané.

 

Instalace ZoneAlarm Extreme Security QuickInstallem

Instalace ZoneAlarmu nás přivítá rovnou QuickInstallem. I když není k dispozici žádný neQuickInstall, odškrtneme na další obrazovce alespoň toolbary a můžeme spustit instalaci. Po kapku delším nataháním všech komponent a jejich konfiguraci, se ZoneAlarm rovnou bez restartu spustí.

ZoneAlarm Extreme Security: výchozí okno rozhraní

Přivítá nás strohé - o to však přehlednější rozhraní zahrnující klasické komponenty Antivirus & Firewall, ochranu komunikací a rodičovskou kontrolu pod Web & Privacy a cloudové komponenty, ochranu identity a optimalizaci pod Mobility & Data.

ZoneAlarm Extreme Security: antivir a firewall

Antivirus & Firewall

Antivirus/Anti-Spyware

ZoneAlarm od verze 7.0 spoléhá na oceňované řešení antiviru od Kaspersky Labs. Pod Scan Now vybereme z nabídky rychlého skenu, kompletního skenu a úplného skenu i s archívy. V Settings nastavíme výchozí mód kontroly, výjimky, chování rezidentní ochrany, volbu behaviorální ochrany a zpřístupnění monitoringu síťové, webové a emailové komunikace.

Advanced Firewall

Pokročilý firewall umožňuje dvoufázové nastavení jednak ve veřejných sítích, jednak v sítích privátních. V jednodušší verzi nabízí: 

 • úplné vypnutí firewallu;
 • střední nastavení s povolením sdílení tiskáren a jiných prostředků a
 • úplné zabránění v přístupu k počítači.

V pokročilých volbách pak skrývá zpřístupnění jednotlivých portů a síťových požadavků, VPN a definici vlastních expertních pravidel chování firewallu.

Threat Emulation

Nová funkce Threat Emulation umožňuje odeslat podezřelé soubory k analýze. Aplikace je při ní spuštěna ve virtualizovaném prostředí a je vyhodnocena z hlediska bezpečnosti. V Settings nastavíme využití Threat Emulation, nastavíme chování a případně přidáme složky, které mají kontrolovány krom výchozích.

Application Control

Application Control představuje programy sledované firewallem. V Settings upřesníme, co vše má být sledováno a zda vyhodnocení chování programů má být automatizováno či předloženo k posouzení uživateli. V pokročilých volbách pak můžeme přidat další stupně ochrany (např. Timing Attack Prevention, Microsoft Catalog Utilization), projít všechny monitorované programy a specifikovat nastavení kontroly u každého z nich.

ZoneAlarm Extreme Security: Web & Privacy

Web & Privacy

Rodičovská kontrola není v trial verzi zpřístupněna - měla by obsahovat správu obsahu webových aktivit a komunikace podřízených účtů.

Privacy Toolbar nepodporuje Google Chrome a Internet Explorer pozdější desítky - využijete ho tedy pouze v ranějším IE a Firefoxu. Měl by uživateli usnadnit vypnutí trackování brouzdání a zkontrolovat nastavení soukromí na Facebooku - tedy něco, co zvládnete i bez něj. Jinak je to jen další toolbar, bez něhož se klidně obejdete.

Anti-Keylogger by měl zabránit v podezřelém zachytávání stisku kláves zvláště prohlížečů. Funkcionalita se dá pouze zprovoznit či nechat vypnutá.

Anti-Spam kontroluje spamy Microsoft Outlooku a Outlook Expressu dle úrovní nastavených v podrobnostech.

ZoneAlarm Extreme Security: Mobility & Data

Mobility & Data

Find My Laptop je utilitka typu Anti-Theft. V případě ztráty a zcizení zařízení nám umožní ho lokalizovat, vzdáleně uzamknout a zachránit klíčová data. Utilitku můžeme obsluhovat buď pomocí účtu u ZoneAlarm, nebo prostřednictvím facebookového účtu.

Online Backup nás navede k instalaci klienta pro cloudovou zálohu našich dat do velikosti 5 GB. Ten při zálohování s úložištěm komunikuje pomocí SSL využívajíc 128bitové šifrování. Na úložišti samém jsou data šifrována pomocí 256bitové AES. Těm, kterým by 5 GB nestačilo, Check Point Software Technologies nabízí zvětšení úložného prostoru na 150 GB za 4,95 dolarů měsíčně.

PC Tune-Up je optimalizátor Windows. Skenuje registry, nastavení Windows, dočasné soubory. Hledá klasické možnosti optimalizace výkonu, defragmentace disku i registrů, odstranění neplatných cest, zástupců, klíčů v registrech atd. Nabízí podrobná nastavení jednotlivých kroků, zálohu systému a registrů před optimalizací.

Identity Protection zahrnuje službu Identity Protection Service pro americké zákazníky, která sleduje zabezpečené nakládání s platebními informacemi a kontroluje, zda nedochází v rámci sledovaných služeb k jejich zneužití. Dále zde najdeme Identity Lock, který spravuje zabezpečenou komunikaci osobních údajů z počítače, umožňuje definici důvěryhodných partnerů a uzamčení osobních informací na sdíleném počítači.

Ostatní volby ZoneAlarm Extreme Security

Veškerá nastavení modulů jsou prakticky umístěna v modulech samých. Nastavení samotné aplikace najdeme v horní liště pod Tools - Preferences. Jsou maximálně zjednodušena na:

 • spuštění při startu systému;
 • nastavení proxy;
 • zálohování a obnovení konfigurace ZoneAlarmu;
 • zaheslování přístupu k programu.

V Tools ještě najdeme aktivaci herního modu, upřesnění času pravidelně spouštěných úloh a přístup k logům.

V horní liště ještě objevíme rychlý přístup ke skenu, aktualizaci, optimalizaci a nápovědě.

ZoneAlarm Extreme Security závěrem

Výhody

 • jeden z nejvýše v testech skórujících antivirů od Kaspersky;
 • časem ověřený, kvalitní firewall ZoneAlarm
 • mnoho pokročilých funkcí, mezi kterými zaujmou především Threat Emulation a šifrovaně zálohující Online Backup.

Nevýhody

 • pro neagličtináře angličtina:
  • ale všechny v rozhraní použité popisky jsou už dnes pojmy;
 • nebezpečí příliš zabezpečeného nastavení - uživatel si např. může znepřístupnit některé weby i pouhým zprovozněním Anti-Spamu:
  • nastavení ZoneAlarm je holt třeba věnovat pozornost, nebo nastavení zálohovat a obnovovat;
 • ne každému vyhovující rozšiřující funkcionality.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...

BitFaktura.cz: zrcadlo svého uživatele

Online fakturace je mezi podnikateli oblíbená, ale její zpoplatnění vyvolává negativní reakce. Kupříkladu silné nevole se svého času dočkal iDoklad, když vysoko zvedl ceny i základního tarifu, a tak se stal pro mnoho drobných živnostníků prakticky...

ESET Smart Security Premium: precizování finální podoby

Aplikace a jejich vývoj se mohou nacházet v různých fázích: ve stavu nápadu, plánu, projektu, realizace, přehodnocení, zkvalitňování, podřizování požadavkům marketingu, obchodu, koncových zákazníků. Pokud už je na trhu nějaký pátek...

AVG TuneUp: Avast Cleanup Premium s jinými popisky

Spojení Avastu a AVG už v momentu realizace napovídalo, že dojde i k nějaké konvergenci. Otázkou bylo, k jak velké konvergenci povede? Vzájemnému propůjčení nejúčinnějších technologií mezi produkty? Společnému vývoji produktů běžících na...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world