[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

ZoneAlarm Extreme Security KE STAŽENÍ

ZoneAlarm Extreme Security je nejvyšší modelem bezpečnostních řešení od Check Point Software Technologies.  Jeho hlavní dvě podsoučásti jsou zároveň jeho nejcennějšími devizami: antivir od Kaspersky a firewall ZoneAlarm. O hodnotě právě tohoto sestavení tak v očích uživatelů rozhodnou moduly přidané.

 

Instalace ZoneAlarm Extreme Security QuickInstallem

Instalace ZoneAlarmu nás přivítá rovnou QuickInstallem. I když není k dispozici žádný neQuickInstall, odškrtneme na další obrazovce alespoň toolbary a můžeme spustit instalaci. Po kapku delším nataháním všech komponent a jejich konfiguraci, se ZoneAlarm rovnou bez restartu spustí.

ZoneAlarm Extreme Security: výchozí okno rozhraní

Přivítá nás strohé - o to však přehlednější rozhraní zahrnující klasické komponenty Antivirus & Firewall, ochranu komunikací a rodičovskou kontrolu pod Web & Privacy a cloudové komponenty, ochranu identity a optimalizaci pod Mobility & Data.

ZoneAlarm Extreme Security: antivir a firewall

Antivirus & Firewall

Antivirus/Anti-Spyware

ZoneAlarm od verze 7.0 spoléhá na oceňované řešení antiviru od Kaspersky Labs. Pod Scan Now vybereme z nabídky rychlého skenu, kompletního skenu a úplného skenu i s archívy. V Settings nastavíme výchozí mód kontroly, výjimky, chování rezidentní ochrany, volbu behaviorální ochrany a zpřístupnění monitoringu síťové, webové a emailové komunikace.

Advanced Firewall

Pokročilý firewall umožňuje dvoufázové nastavení jednak ve veřejných sítích, jednak v sítích privátních. V jednodušší verzi nabízí: 

 • úplné vypnutí firewallu;
 • střední nastavení s povolením sdílení tiskáren a jiných prostředků a
 • úplné zabránění v přístupu k počítači.

V pokročilých volbách pak skrývá zpřístupnění jednotlivých portů a síťových požadavků, VPN a definici vlastních expertních pravidel chování firewallu.

Threat Emulation

Nová funkce Threat Emulation umožňuje odeslat podezřelé soubory k analýze. Aplikace je při ní spuštěna ve virtualizovaném prostředí a je vyhodnocena z hlediska bezpečnosti. V Settings nastavíme využití Threat Emulation, nastavíme chování a případně přidáme složky, které mají kontrolovány krom výchozích.

Application Control

Application Control představuje programy sledované firewallem. V Settings upřesníme, co vše má být sledováno a zda vyhodnocení chování programů má být automatizováno či předloženo k posouzení uživateli. V pokročilých volbách pak můžeme přidat další stupně ochrany (např. Timing Attack Prevention, Microsoft Catalog Utilization), projít všechny monitorované programy a specifikovat nastavení kontroly u každého z nich.

ZoneAlarm Extreme Security: Web & Privacy

Web & Privacy

Rodičovská kontrola není v trial verzi zpřístupněna - měla by obsahovat správu obsahu webových aktivit a komunikace podřízených účtů.

Privacy Toolbar nepodporuje Google Chrome a Internet Explorer pozdější desítky - využijete ho tedy pouze v ranějším IE a Firefoxu. Měl by uživateli usnadnit vypnutí trackování brouzdání a zkontrolovat nastavení soukromí na Facebooku - tedy něco, co zvládnete i bez něj. Jinak je to jen další toolbar, bez něhož se klidně obejdete.

Anti-Keylogger by měl zabránit v podezřelém zachytávání stisku kláves zvláště prohlížečů. Funkcionalita se dá pouze zprovoznit či nechat vypnutá.

Anti-Spam kontroluje spamy Microsoft Outlooku a Outlook Expressu dle úrovní nastavených v podrobnostech.

ZoneAlarm Extreme Security: Mobility & Data

Mobility & Data

Find My Laptop je utilitka typu Anti-Theft. V případě ztráty a zcizení zařízení nám umožní ho lokalizovat, vzdáleně uzamknout a zachránit klíčová data. Utilitku můžeme obsluhovat buď pomocí účtu u ZoneAlarm, nebo prostřednictvím facebookového účtu.

Online Backup nás navede k instalaci klienta pro cloudovou zálohu našich dat do velikosti 5 GB. Ten při zálohování s úložištěm komunikuje pomocí SSL využívajíc 128bitové šifrování. Na úložišti samém jsou data šifrována pomocí 256bitové AES. Těm, kterým by 5 GB nestačilo, Check Point Software Technologies nabízí zvětšení úložného prostoru na 150 GB za 4,95 dolarů měsíčně.

PC Tune-Up je optimalizátor Windows. Skenuje registry, nastavení Windows, dočasné soubory. Hledá klasické možnosti optimalizace výkonu, defragmentace disku i registrů, odstranění neplatných cest, zástupců, klíčů v registrech atd. Nabízí podrobná nastavení jednotlivých kroků, zálohu systému a registrů před optimalizací.

Identity Protection zahrnuje službu Identity Protection Service pro americké zákazníky, která sleduje zabezpečené nakládání s platebními informacemi a kontroluje, zda nedochází v rámci sledovaných služeb k jejich zneužití. Dále zde najdeme Identity Lock, který spravuje zabezpečenou komunikaci osobních údajů z počítače, umožňuje definici důvěryhodných partnerů a uzamčení osobních informací na sdíleném počítači.

Ostatní volby ZoneAlarm Extreme Security

Veškerá nastavení modulů jsou prakticky umístěna v modulech samých. Nastavení samotné aplikace najdeme v horní liště pod Tools - Preferences. Jsou maximálně zjednodušena na:

 • spuštění při startu systému;
 • nastavení proxy;
 • zálohování a obnovení konfigurace ZoneAlarmu;
 • zaheslování přístupu k programu.

V Tools ještě najdeme aktivaci herního modu, upřesnění času pravidelně spouštěných úloh a přístup k logům.

V horní liště ještě objevíme rychlý přístup ke skenu, aktualizaci, optimalizaci a nápovědě.

ZoneAlarm Extreme Security závěrem

Výhody

 • jeden z nejvýše v testech skórujících antivirů od Kaspersky;
 • časem ověřený, kvalitní firewall ZoneAlarm
 • mnoho pokročilých funkcí, mezi kterými zaujmou především Threat Emulation a šifrovaně zálohující Online Backup.

Nevýhody

 • pro neagličtináře angličtina:
  • ale všechny v rozhraní použité popisky jsou už dnes pojmy;
 • nebezpečí příliš zabezpečeného nastavení - uživatel si např. může znepřístupnit některé weby i pouhým zprovozněním Anti-Spamu:
  • nastavení ZoneAlarm je holt třeba věnovat pozornost, nebo nastavení zálohovat a obnovovat;
 • ne každému vyhovující rozšiřující funkcionality.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Bitdefender Premium: excelentní jádro v roztrhaných hadrech

Antivirové společnosti každoročně obnovují své produkty. Stejně tak je nabízejí v několika verzích, lišících se počtem zahrnutých funkcionalit. A čas od času nejvyšší řadu buď doplní o nové funkcionality reagujících na vývoj...

DVDFab: odstraní překážky, ripne a zkopíruje vše

DVDFab si poradí se vším. Nejen s ripováním, kopírováním a konverzí - ale i se všemi ochranami DVD a Blu-ray disků. O co méně populární je mezi producenty obsahu, o to populárnější je mezi uživateli. A nejen to, umí...

Wondershare Filmora: videoeditor pro každého

Komplexní editory audiovizuálních formátů nebývají zrovna uživatelsky přívětivé. Obsahují nespočet nástrojů skrývajících se pod dalšími nástroji. Jednotlivá nastavení se špatně hledají. Tvůrci často trpí...

Ashampoo WinOptimizer 2020: starý pes s novými triky

WinOptimizer má Ashampoo v portfoliu už delší dobu. Ostatně programy čistící a udržující Windows v chodu mají vždycky co dělat. Současná podoba WinOptimizeru navíc přináší likvidaci nepopulárních okolností Windows 10 typu telemetrie....


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama