[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Yandex: ruský fork Chromia KE STAŽENÍ ZDARMA

Yandex Browser je velmi rychlý a jednoduchý prohlížeč postavený na Blinku, Chromiu a Turbo funkci Opery. Je vybaven standardními, pokročilými i specifickými funkcemi. Právě těmi a svou rychlostí by mohl zaujmout, kamenem jeho úrazu ovšem může být ruský původ, který vyvolává obavy o bezpečí dat.

 

Yandex: odklikneme dvě prosté volby a máme nainstalováno

Yandex nám dá vybrat, zda ho budeme používat coby výchozí prohlížeče a zda s ním chceme sdílet brouzdací data. Odškrtneme či necháme zatrženo dle libosti a pokračujeme k výběru výchozího vyhledávače.

Yandex automaticky použije všechna dostupná data na Chromiu postavených prohlížečů v systému

Uvítá nás minimalistické vykreslení forku Chromia bez barev a bez grafiky. Yandex automaticky využije všechna v systému dostupná data na Chromiu postavených prohlížečů a:

 • synchronizuje záložky;
 • načte historii prohlížení a nejnavštěvovanější stránky;
 • synchronizuje rozšíření z původní prohlížeče, pokud jsou k dispozici i v katalogu Yandexu.

Rozšíření defaultně dostupná v Yandexu

Yandex disponuje několika přednastavenými rozšířeními, která můžeme zprovoznit, nechat vypnutá, či doplnit dalšími z Yandex.Browser Catalog. Yandex je vybaven i funkcí Turbo - ekvivalentem Spořiče dat z Chrome. Turbo se dá defaultně vypnout, zapnout či inicializovat automaticky na pomalých připojeních (při downloadu pod 128 Kbit/s). Poté komprimuje data na serverech Yandexu, blokuje náročný obsah typu multimédií a zrychluje načítání takto zpracovaných stránek.

Lišta sdružující různé nástroje browseru Yandex

Yandex je vybaven horní lištou šikovně sdružující všechny jeho nástroje. Lišta se zobrazí při otevření kteréhokoliv z nich, případně v lehce pozměněné podobě i při otevření nového panelu (včetně dlaždic rychlých voleb nejnavštěvovanějších stran). V liště najdeme historii prohlížení, downloady, správce záložek a rozšíření, nastavení prohlížeče a případně panely otevřené v jiných zařízeních, pokud Yandex používáme a synchronizujeme napříč vícero uživatelských stanic.

Kopírovat a sdílet URL lze na jedno kliknutí

SmartBox

Adresní řádek Yandexu je pojat coby SmartBox. Ten tedy nejen integruje našeptávač vyhledávání a informace o navštíveném webu, ale vynáší do adresního řádku i podstatné prvky navštívených webů. Například zobrazuje nákupní košík Amazonu, funkci kopírovat URL, sdílet na Facebooku a Twitteru, zobrazovat upozornění na nové posty na FB aj.

Další fičury

Yandex obsahuje také:

 • vestavěný překládač stránek se šikovně vyvedeným ovládáním umístěným přímo v adresním řádku;
 • vestavěnou čtečku PDF, RTF, DOC, PPT a e-booků s koncovkami EPUB, FB2 a FB2.ZIP;
 • možnost přijímat notifikace z Facebooku;
 • Push to Call - funkci využívající synchronizaci desktopu a iOS či Androidu, která umožňuje přímo z prohlížeče inicializovat volání na smartphonu;
 • virová ochrana - jednak v podobě varování před vstupem na útočné stránky (a nabídky jejich bezpečné kopie), jednak v podobě skenování každého downloadu pomocí nástrojů od Kaspersky a varování před stažením nakaženého souboru.

Yandex Browser: azbuka stále ještě vyvolává obavy o bezpečnost dat

Yandex Browser

Yandex je rychlé běžící a příliš nežeroucí fork Chromia, který spustíte na Windows XP SP 3 či Mac OS X 10.7 a výše. Jeho funkčnost - či naopak nenáročnost vůči systémový prostředkům - optimalizujete správou nejrůznějších rozšíření. Bezpečnost zajišťují nástroje z dílen Kaspersky i funkcionality typu Yandex .DNS blokující nebezpečné weby.

Výhody Yandex

 • rychlý a jednoduchý prohlížeč postavený na nejlepších technologiích konkurence;
 • snadno rozšiřitelný o pokročilé funkce od rozšíření po synchronizaci;
 • několik specifických funkcionalit.

Nevýhody Yandex

 • snadná zaměnitelnost s jinými forky Chromia;
 • obtížná pozice vůči Google Chrome;
 • obavy a nedůvěra v bezpečnost softwaru vyvolávané proveniencí.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

DVDFab: odstraní překážky, ripne a zkopíruje vše

DVDFab si poradí se vším. Nejen s ripováním, kopírováním a konverzí - ale i se všemi ochranami DVD a Blu-ray disků. O co méně populární je mezi producenty obsahu, o to populárnější je mezi uživateli. A nejen to, umí...

Wondershare Filmora: videoeditor pro každého

Komplexní editory audiovizuálních formátů nebývají zrovna uživatelsky přívětivé. Obsahují nespočet nástrojů skrývajících se pod dalšími nástroji. Jednotlivá nastavení se špatně hledají. Tvůrci často trpí...

Ashampoo WinOptimizer 2020: starý pes s novými triky

WinOptimizer má Ashampoo v portfoliu už delší dobu. Ostatně programy čistící a udržující Windows v chodu mají vždycky co dělat. Současná podoba WinOptimizeru navíc přináší likvidaci nepopulárních okolností Windows 10 typu telemetrie....

Kaspersky Total Security: totální zabezpečení

Kaspersky vítá rok 2020 v plné parádě: vyzbrojen klasickými moduly, nejnovějšími technologiemi i pokročilými nástroji zabezpečení. Plně lokalizován, okamžitě připraven k použití a pro milovníky cloudu a synchronizace patřičně nastaven k rychlému...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world