[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Yandex: ruský fork Chromia KE STAŽENÍ ZDARMA

Yandex Browser je velmi rychlý a jednoduchý prohlížeč postavený na Blinku, Chromiu a Turbo funkci Opery. Je vybaven standardními, pokročilými i specifickými funkcemi. Právě těmi a svou rychlostí by mohl zaujmout, kamenem jeho úrazu ovšem může být ruský původ, který vyvolává obavy o bezpečí dat.

 

Yandex: odklikneme dvě prosté volby a máme nainstalováno

Yandex nám dá vybrat, zda ho budeme používat coby výchozí prohlížeče a zda s ním chceme sdílet brouzdací data. Odškrtneme či necháme zatrženo dle libosti a pokračujeme k výběru výchozího vyhledávače.

Yandex automaticky použije všechna dostupná data na Chromiu postavených prohlížečů v systému

Uvítá nás minimalistické vykreslení forku Chromia bez barev a bez grafiky. Yandex automaticky využije všechna v systému dostupná data na Chromiu postavených prohlížečů a:

 • synchronizuje záložky;
 • načte historii prohlížení a nejnavštěvovanější stránky;
 • synchronizuje rozšíření z původní prohlížeče, pokud jsou k dispozici i v katalogu Yandexu.

Rozšíření defaultně dostupná v Yandexu

Yandex disponuje několika přednastavenými rozšířeními, která můžeme zprovoznit, nechat vypnutá, či doplnit dalšími z Yandex.Browser Catalog. Yandex je vybaven i funkcí Turbo - ekvivalentem Spořiče dat z Chrome. Turbo se dá defaultně vypnout, zapnout či inicializovat automaticky na pomalých připojeních (při downloadu pod 128 Kbit/s). Poté komprimuje data na serverech Yandexu, blokuje náročný obsah typu multimédií a zrychluje načítání takto zpracovaných stránek.

Lišta sdružující různé nástroje browseru Yandex

Yandex je vybaven horní lištou šikovně sdružující všechny jeho nástroje. Lišta se zobrazí při otevření kteréhokoliv z nich, případně v lehce pozměněné podobě i při otevření nového panelu (včetně dlaždic rychlých voleb nejnavštěvovanějších stran). V liště najdeme historii prohlížení, downloady, správce záložek a rozšíření, nastavení prohlížeče a případně panely otevřené v jiných zařízeních, pokud Yandex používáme a synchronizujeme napříč vícero uživatelských stanic.

Kopírovat a sdílet URL lze na jedno kliknutí

SmartBox

Adresní řádek Yandexu je pojat coby SmartBox. Ten tedy nejen integruje našeptávač vyhledávání a informace o navštíveném webu, ale vynáší do adresního řádku i podstatné prvky navštívených webů. Například zobrazuje nákupní košík Amazonu, funkci kopírovat URL, sdílet na Facebooku a Twitteru, zobrazovat upozornění na nové posty na FB aj.

Další fičury

Yandex obsahuje také:

 • vestavěný překládač stránek se šikovně vyvedeným ovládáním umístěným přímo v adresním řádku;
 • vestavěnou čtečku PDF, RTF, DOC, PPT a e-booků s koncovkami EPUB, FB2 a FB2.ZIP;
 • možnost přijímat notifikace z Facebooku;
 • Push to Call - funkci využívající synchronizaci desktopu a iOS či Androidu, která umožňuje přímo z prohlížeče inicializovat volání na smartphonu;
 • virová ochrana - jednak v podobě varování před vstupem na útočné stránky (a nabídky jejich bezpečné kopie), jednak v podobě skenování každého downloadu pomocí nástrojů od Kaspersky a varování před stažením nakaženého souboru.

Yandex Browser: azbuka stále ještě vyvolává obavy o bezpečnost dat

Yandex Browser

Yandex je rychlé běžící a příliš nežeroucí fork Chromia, který spustíte na Windows XP SP 3 či Mac OS X 10.7 a výše. Jeho funkčnost - či naopak nenáročnost vůči systémový prostředkům - optimalizujete správou nejrůznějších rozšíření. Bezpečnost zajišťují nástroje z dílen Kaspersky i funkcionality typu Yandex .DNS blokující nebezpečné weby.

Výhody Yandex

 • rychlý a jednoduchý prohlížeč postavený na nejlepších technologiích konkurence;
 • snadno rozšiřitelný o pokročilé funkce od rozšíření po synchronizaci;
 • několik specifických funkcionalit.

Nevýhody Yandex

 • snadná zaměnitelnost s jinými forky Chromia;
 • obtížná pozice vůči Google Chrome;
 • obavy a nedůvěra v bezpečnost softwaru vyvolávané proveniencí.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama