[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Yandex: ruský fork Chromia KE STAŽENÍ ZDARMA

Yandex Browser je velmi rychlý a jednoduchý prohlížeč postavený na Blinku, Chromiu a Turbo funkci Opery. Je vybaven standardními, pokročilými i specifickými funkcemi. Právě těmi a svou rychlostí by mohl zaujmout, kamenem jeho úrazu ovšem může být ruský původ, který vyvolává obavy o bezpečí dat.

 

Yandex: odklikneme dvě prosté volby a máme nainstalováno

Yandex nám dá vybrat, zda ho budeme používat coby výchozí prohlížeče a zda s ním chceme sdílet brouzdací data. Odškrtneme či necháme zatrženo dle libosti a pokračujeme k výběru výchozího vyhledávače.

Yandex automaticky použije všechna dostupná data na Chromiu postavených prohlížečů v systému

Uvítá nás minimalistické vykreslení forku Chromia bez barev a bez grafiky. Yandex automaticky využije všechna v systému dostupná data na Chromiu postavených prohlížečů a:

 • synchronizuje záložky;
 • načte historii prohlížení a nejnavštěvovanější stránky;
 • synchronizuje rozšíření z původní prohlížeče, pokud jsou k dispozici i v katalogu Yandexu.

Rozšíření defaultně dostupná v Yandexu

Yandex disponuje několika přednastavenými rozšířeními, která můžeme zprovoznit, nechat vypnutá, či doplnit dalšími z Yandex.Browser Catalog. Yandex je vybaven i funkcí Turbo - ekvivalentem Spořiče dat z Chrome. Turbo se dá defaultně vypnout, zapnout či inicializovat automaticky na pomalých připojeních (při downloadu pod 128 Kbit/s). Poté komprimuje data na serverech Yandexu, blokuje náročný obsah typu multimédií a zrychluje načítání takto zpracovaných stránek.

Lišta sdružující různé nástroje browseru Yandex

Yandex je vybaven horní lištou šikovně sdružující všechny jeho nástroje. Lišta se zobrazí při otevření kteréhokoliv z nich, případně v lehce pozměněné podobě i při otevření nového panelu (včetně dlaždic rychlých voleb nejnavštěvovanějších stran). V liště najdeme historii prohlížení, downloady, správce záložek a rozšíření, nastavení prohlížeče a případně panely otevřené v jiných zařízeních, pokud Yandex používáme a synchronizujeme napříč vícero uživatelských stanic.

Kopírovat a sdílet URL lze na jedno kliknutí

SmartBox

Adresní řádek Yandexu je pojat coby SmartBox. Ten tedy nejen integruje našeptávač vyhledávání a informace o navštíveném webu, ale vynáší do adresního řádku i podstatné prvky navštívených webů. Například zobrazuje nákupní košík Amazonu, funkci kopírovat URL, sdílet na Facebooku a Twitteru, zobrazovat upozornění na nové posty na FB aj.

Další fičury

Yandex obsahuje také:

 • vestavěný překládač stránek se šikovně vyvedeným ovládáním umístěným přímo v adresním řádku;
 • vestavěnou čtečku PDF, RTF, DOC, PPT a e-booků s koncovkami EPUB, FB2 a FB2.ZIP;
 • možnost přijímat notifikace z Facebooku;
 • Push to Call - funkci využívající synchronizaci desktopu a iOS či Androidu, která umožňuje přímo z prohlížeče inicializovat volání na smartphonu;
 • virová ochrana - jednak v podobě varování před vstupem na útočné stránky (a nabídky jejich bezpečné kopie), jednak v podobě skenování každého downloadu pomocí nástrojů od Kaspersky a varování před stažením nakaženého souboru.

Yandex Browser: azbuka stále ještě vyvolává obavy o bezpečnost dat

Yandex Browser

Yandex je rychlé běžící a příliš nežeroucí fork Chromia, který spustíte na Windows XP SP 3 či Mac OS X 10.7 a výše. Jeho funkčnost - či naopak nenáročnost vůči systémový prostředkům - optimalizujete správou nejrůznějších rozšíření. Bezpečnost zajišťují nástroje z dílen Kaspersky i funkcionality typu Yandex .DNS blokující nebezpečné weby.

Výhody Yandex

 • rychlý a jednoduchý prohlížeč postavený na nejlepších technologiích konkurence;
 • snadno rozšiřitelný o pokročilé funkce od rozšíření po synchronizaci;
 • několik specifických funkcionalit.

Nevýhody Yandex

 • snadná zaměnitelnost s jinými forky Chromia;
 • obtížná pozice vůči Google Chrome;
 • obavy a nedůvěra v bezpečnost softwaru vyvolávané proveniencí.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...

Driver Booster 7: spolehlivý parťák

Driver Booster od IObitu se dlouhodobě zaměřuje na problematiku aktualizace ovládačů. Ta se nemusí každému jevit coby akutní. Nicméně hráči, provozovatelé zabezpečených a stabilních systémů a správci podnikového IT ví o ovládačích své....


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama