[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Yandex: ruský fork Chromia KE STAŽENÍ ZDARMA

Yandex Browser je velmi rychlý a jednoduchý prohlížeč postavený na Blinku, Chromiu a Turbo funkci Opery. Je vybaven standardními, pokročilými i specifickými funkcemi. Právě těmi a svou rychlostí by mohl zaujmout, kamenem jeho úrazu ovšem může být ruský původ, který vyvolává obavy o bezpečí dat.

 

Yandex: odklikneme dvě prosté volby a máme nainstalováno

Yandex nám dá vybrat, zda ho budeme používat coby výchozí prohlížeče a zda s ním chceme sdílet brouzdací data. Odškrtneme či necháme zatrženo dle libosti a pokračujeme k výběru výchozího vyhledávače.

Yandex automaticky použije všechna dostupná data na Chromiu postavených prohlížečů v systému

Uvítá nás minimalistické vykreslení forku Chromia bez barev a bez grafiky. Yandex automaticky využije všechna v systému dostupná data na Chromiu postavených prohlížečů a:

 • synchronizuje záložky;
 • načte historii prohlížení a nejnavštěvovanější stránky;
 • synchronizuje rozšíření z původní prohlížeče, pokud jsou k dispozici i v katalogu Yandexu.

Rozšíření defaultně dostupná v Yandexu

Yandex disponuje několika přednastavenými rozšířeními, která můžeme zprovoznit, nechat vypnutá, či doplnit dalšími z Yandex.Browser Catalog. Yandex je vybaven i funkcí Turbo - ekvivalentem Spořiče dat z Chrome. Turbo se dá defaultně vypnout, zapnout či inicializovat automaticky na pomalých připojeních (při downloadu pod 128 Kbit/s). Poté komprimuje data na serverech Yandexu, blokuje náročný obsah typu multimédií a zrychluje načítání takto zpracovaných stránek.

Lišta sdružující různé nástroje browseru Yandex

Yandex je vybaven horní lištou šikovně sdružující všechny jeho nástroje. Lišta se zobrazí při otevření kteréhokoliv z nich, případně v lehce pozměněné podobě i při otevření nového panelu (včetně dlaždic rychlých voleb nejnavštěvovanějších stran). V liště najdeme historii prohlížení, downloady, správce záložek a rozšíření, nastavení prohlížeče a případně panely otevřené v jiných zařízeních, pokud Yandex používáme a synchronizujeme napříč vícero uživatelských stanic.

Kopírovat a sdílet URL lze na jedno kliknutí

SmartBox

Adresní řádek Yandexu je pojat coby SmartBox. Ten tedy nejen integruje našeptávač vyhledávání a informace o navštíveném webu, ale vynáší do adresního řádku i podstatné prvky navštívených webů. Například zobrazuje nákupní košík Amazonu, funkci kopírovat URL, sdílet na Facebooku a Twitteru, zobrazovat upozornění na nové posty na FB aj.

Další fičury

Yandex obsahuje také:

 • vestavěný překládač stránek se šikovně vyvedeným ovládáním umístěným přímo v adresním řádku;
 • vestavěnou čtečku PDF, RTF, DOC, PPT a e-booků s koncovkami EPUB, FB2 a FB2.ZIP;
 • možnost přijímat notifikace z Facebooku;
 • Push to Call - funkci využívající synchronizaci desktopu a iOS či Androidu, která umožňuje přímo z prohlížeče inicializovat volání na smartphonu;
 • virová ochrana - jednak v podobě varování před vstupem na útočné stránky (a nabídky jejich bezpečné kopie), jednak v podobě skenování každého downloadu pomocí nástrojů od Kaspersky a varování před stažením nakaženého souboru.

Yandex Browser: azbuka stále ještě vyvolává obavy o bezpečnost dat

Yandex Browser

Yandex je rychlé běžící a příliš nežeroucí fork Chromia, který spustíte na Windows XP SP 3 či Mac OS X 10.7 a výše. Jeho funkčnost - či naopak nenáročnost vůči systémový prostředkům - optimalizujete správou nejrůznějších rozšíření. Bezpečnost zajišťují nástroje z dílen Kaspersky i funkcionality typu Yandex .DNS blokující nebezpečné weby.

Výhody Yandex

 • rychlý a jednoduchý prohlížeč postavený na nejlepších technologiích konkurence;
 • snadno rozšiřitelný o pokročilé funkce od rozšíření po synchronizaci;
 • několik specifických funkcionalit.

Nevýhody Yandex

 • snadná zaměnitelnost s jinými forky Chromia;
 • obtížná pozice vůči Google Chrome;
 • obavy a nedůvěra v bezpečnost softwaru vyvolávané proveniencí.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...

BitFaktura.cz: zrcadlo svého uživatele

Online fakturace je mezi podnikateli oblíbená, ale její zpoplatnění vyvolává negativní reakce. Kupříkladu silné nevole se svého času dočkal iDoklad, když vysoko zvedl ceny i základního tarifu, a tak se stal pro mnoho drobných živnostníků prakticky...

ESET Smart Security Premium: precizování finální podoby

Aplikace a jejich vývoj se mohou nacházet v různých fázích: ve stavu nápadu, plánu, projektu, realizace, přehodnocení, zkvalitňování, podřizování požadavkům marketingu, obchodu, koncových zákazníků. Pokud už je na trhu nějaký pátek...

AVG TuneUp: Avast Cleanup Premium s jinými popisky

Spojení Avastu a AVG už v momentu realizace napovídalo, že dojde i k nějaké konvergenci. Otázkou bylo, k jak velké konvergenci povede? Vzájemnému propůjčení nejúčinnějších technologií mezi produkty? Společnému vývoji produktů běžících na...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world