[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Wise Care 365: celospektrální čistič KE STAŽENÍ

Wise Care 365 je program určený k vyčištění Windows od nepotřebných souborů a zastaralých zápisů v registru, optimalizaci systému pomocí mnoha nástrojů a zvýšení komfortu práce s počítačem vůbec. Díky způsobu, jakým pracuje, ho lze bezpečně použít i pouze jako nástroj analýzy a poté se rozhodnout, která nastavení optimalizovat a kterým se raději vyhnout. Veškerá nebezpečí změn jsou navíc zajištěna zálohou registrů a vytvářením bodu obnovy systému. Nad konkurencí vyniká podrobností specifikace změn a pokročilými možnostmi práce s jednotlivými funkcionalitami.

 

Instalace z maličkého instalátoru (5,13 MB) si vezme jen 22,7 MB diskového prostoru. Je sice v angličtině, ale obsahuje jen volbu umístění. O to víc potěší jazyk rozhraní po spuštění. Wise Care 365 je téměř komplet česky.

Wise Care 365: výchozí obrazovka a rozhraní komplet v češtině

Výchozí obrazovka nám dá nahlédnout hlavní kategorie utilit (v horním panelu s ikonami) a také přímo některé nástroje (v pravém bočním menu pro rychlý přístup). První položka Kontrola PC je souhrnem všech ostatních utilitek skrytých ve Wise Care 365. Je bezpečnější ji brát pouze jako nástroj analytický a výsledek toho, co chce odstranit, si projít podrobně v dalších záložkách. Alespoň na poprvé než si program nastavíme k obrazu čištění svého. Co tedy nalezneme na dalších kartách?

Čištění systému

V kategorii čištění systému najdeme nástroje analýzy a odstranění...

 • starých a neaktuálních zápisů v registrech (Čistič registru); 
 • zbytečných souborů v počítači a historie browserů, systému a jiných programů (Běžné čištění, Dokonalejší čištění);
 • již zbytečných souborů systému jako jsou instalátory a dočasné instalační soubory Windows (nástroj Redukce systému) a
 • souborů, které již nemusí být potřeba a zbytečně zabírají místo (Velké soubory).

Wise Care 365: položky Vylepšení systému

Vylepšení systému

Vylepšení systému uvádí souhrnná optimalizace Optimizér systému. Obsahuje návrhy na zrychlení startu a vypnutí systému, zvýšení stability i rychlosti systému a síťového připojení. Jednotlivé položky můžeme díky přehlednému výčtu buď schválit, nebo odškrtnout a nechat neovlivněné.

Dále zde najdeme často se vyskytující nástroje Defragmentátor disku, Defragmentátor registru a Správce spouštění. Ten kromě programů obsahuje i výčet služeb startujících se systémem. Navíc je vybaven popisem položek, upřesněním výrobců daných programů, časy spouštění, hodnocením a návrhy ohledně spouštění u každé položky. Zvláště u služeb tak budete moci odstranit ty, které ve svém systému nevyužíváte.

Poslední položkou vylepšení systému je Kontext menu - nástroj, jehož pomocí upravíme položky, které se mají zobrazovat v kontextovém menu Průzkumníka Windows.

Wise Care 365: nástroje Ochrany soukromí

Ochrana soukromí

Ochrana soukromí nabízí nástroje pro likvidaci stop a zvýšení zabezpečení práce s počítačem:

 • Čistič soukromí nabízející likvidaci stop shlédnutých webů, obrázků, videa a dokumentů;
 • Čistič disku pro analýzu datových zbytků smazaných (a dosud obnovitelných) souborů; Čištění lze provést jednonásobně, trojnásobně dle normy DoD 5220.22 M, sedminásobně Schneiderovou metodou, či 35násobně Guttmanovou metodou;
 • Drtič souborů pro trvalé a bezpečné odstranění souborů;
 • Generátor hesel pro vytváření bezpečných hesel dle zadaných parametrů.

Wise Care 365: monitoring procesů a hardware

Monitoring systému

Monitoring systému zobrazí Monitor procesů. Ten kromě běžných informací ze Správce úloh ukáže jméno programu (či jeho modulu) běžícího procesu a I/O operace (toto kritérium nabývá zajímavých hodnot zvláště u antivirů a prohlížeče Google Chrome). Další data shromažďuje Přehled hardware, který zobrazí bližší informace o dostupném hardwaru.

Wise Care 365 před námi ukrývá ještě další Nástroje

Ostatní Wise nástroje

V hlavním okně aplikace krom Kontroly PC nalezneme panel Nástroje. V tom jsou jednak jednotlivé nástroje hlavních kategorií - ovšem taky zde objevíme utilitky, které lehce kontraproduktivně nejsou odjinud přístupné:

 • Wise Auto Shutdown - pomocník při naplánování vypnutí, restartu, odhlášení, odpojení, spánku a hibernace v určitý čas, po odpočtu, pravidelně či při nečinnosti počítače;
 • Wise Data Recovery - obnovovač smazaných dat vybavený vyhledáváním v souborech, které je možno ještě obnovit;
 • Wise Folder Hider - program se zaheslovaným přístupem určený k ukrytí citlivých složek;
 • Wise JetSearch pro rychlé vyhledání požadovaného souboru v počítači a 
 • Wise Program Uninstaller - odinstalátor nabízející hodnocení jednotlivých programů a vytváření logu odinstalovaných aplikací.

Nastavení Wise Care 365

V nastavení programu (Custom - Nastavení) najdeme podrobné volby jednotlivých nástrojů i chování aplikace jako celku. Určíme, zda se má spouštět se systémem, nastavíme hloubku skenování registru a specifikujeme, co přesně má být do analýz zahrnuto a které oblasti naopak vynechány. S takto podrobně nastaveným chováním programu již lze bezpečně spouštět hlavní Kontrolu PC, aniž bychom se museli obávat nechtěných změn.

Ostatní možnosti

Nejvyšší malé menu obsahuje možnost rychle vytvořit Zálohy registrů a bod obnovení systému. Vedlejší Centrum obnovy tyto zálohy umožňuje rychle použít a registry a systém obnovit. Pomocí položky Vzhled lze  rozhraní naskinovat barvami či fotkami.

Hlavní Kontrola PC ještě nabízí časovač pro naplánování pravidelně prováděných kontrol. Najdeme ho na spodní lištičce.

Aktuální verze 3.25

V zatím poslední verzi Wise Care 365 bylo vylepšeno čištění cache Firefoxu a přidáno vyprazdňování  GPU cache pro Google Chrome a Operu. Optimalizováno bylo čištění Adobe Reader i Flash Player a Windows Media Player.  A mezi optimalizované programy byly přidány např. McAfee, KMPlayer a Evernote.

Wise Care 365 souhrnem

S Wise Care 365 vymetete systémy Windows od XP výše. Přehlednost a vstřícnost rozhraní vhodně doplňují podrobné volby analýzy a čištění jednotlivých položek. Problémům způsobeným nechtěným zásahem do systému předejdeme pomocí záloh registrů a bodu obnovení.

Přednosti Wise Care 365

 • komunikace v češtině;
 • přehlednost rozhraní a struktury nástrojů;
 • možnosti podrobného nastavení čištění, vytváření záloh, spouštění utilit s Windows;
 • rychlost práce;
 • pokročilé možnosti jednotlivých nástrojů a možnost asistovaného vypnutí služeb.

Mouchy na kráse

 • verze zdarma je ochuzena o několik funkcionalit (Čistič soukromí, Správce velkých souborů, Kontextová nabídka), technickou podporu a vícenásobnou instalaci;
 • ukrytí užitečných utilit pouze v položce Nástroje a
 • někteří uživatelé prý přišli o funkční nastavení určitých částí Windows - zde lze doporučit opatrnost, pečlivé nastavení aplikace a samozřejmě využití záloh registru a vytvoření bodu obnovení systému.

Wise Bootup Booster se zobrazí po startu systému - pokud ho nezakážete

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama