[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Windscribe: 10 GB přes VPN zdarma KE STAŽENÍ

Windscribe je šikovný VPN klient (a jeho zázemí a doplněk prohlížeče) kanadské provenience. Uživatele potěší nejen jednoduchým pojetím, ale paušály zdarma, rychlostí a parametry organizačního zázemí. Prémiovým uživatelům nabízí funkce navíc a možnost zvolit ze všech dostupných lokací VPN serverů. Má co nabídnout i vám?

 

Windscribe nabízí i zpomalení spojení, náhodné odpojování a neustálé otravování notifikacemi - ovšem jen v rámci vtipu

Windscribe provází už od instalace nejen čeština, ale i smysl pro humor. V pokročilé verzi instalace najdeme volby Zpomal mi spojení, Náhodně se odpojuj a Neustále ukazuj nahodilé chyby - což jsou typické problémy, které VPN klienty trápily dříve. Žádný z těchto checkboxů ale není aktivní, jde jen o vývojářský vtípek poukazující na to, že Windscribe řečenými problémy netrpí. Jinak podrobná instalace neumožňuje žádné specifické volby, jen umístění aplikace v systému, ikony na ploše a položky do výčtu aplikací.

Už jste u Windscribe přihlášeni?

Prvním krokem k používání je přihlášení se na webu Windscribe. Po přihlášení dostaneme 2 GB přes VPN přenesených dat zdarma. Objem se zvyšuje na 10 GB po potvrzení přihlašovacího mailu. A dalších pět 5 GB dostaneme po twítnutí o Windscribe. Další data navíc dostane uživatel po přizvání přátel k využívání Windscribe. 

Rozhraní pro výběr VPN serveru je vskutku minimalistické

Po přihlášení nás čeká prosté rozhraní aplikace. Před očima máme

 • objem dostupných dat;
 • aktuálně nejpřístupnější VPN server;
 • seznam všech dostupných VPN serverů z celkem cca 60 zemí - některé jsou silněji zastoupené, jiné méně - nechybí ani Česká republika se serverem lokalizovaným v Praze. Většina umístění je dostupná ovšem v pouze v placených variantách Windscribe, a to včetně zmíněné Prahy. 
 • funkce označená coby Firewall, která využívá systémového firewallu k zablokování veškeré komunikace v momentě, kdy není nastaveno VPN spojení;
  • vzhledem k tomu, že se Windscribe spouští se startem systému, má tato utilitka zabránit VPN nechráněnému spojení;
  • navíc se ze stejného důvodu spouští i při připojování k VPN serveru;
 • tlačítko pro spuštění a
 • hamburgerové menu skrývající mimo jiné nastavení a odkaz do webového účtu. 

A jakpak vypadá průtok dat přes Windscribe?

VPN spojení přes Windscribe

Windscribe šetří přenesená data, aniž by přitom ořezávala multimediální obsah. Totiž blokuje reklamu, a to při zachování funkčnosti takových webů, jako jsou Spotify či třeba YouTube. Rychlost spojení je přitom slušná - v testovém případě i při přehrávání Spotify NetMetr detekoval download 13,7 Mb/s, upload 1,549 a ping 65,30 ms, a to na spojení, které běžně dosahuje hodnot do 20 MB/s download, 1 - 2 Mb/s upload a kol 20 ms ping.

Windscribe přitom umožňuje využít protokolů UDP, TCP, Stealth a IKEv2 a podporuje všechny tyto porty: 21, 22, 53, 80, 143, 443, 587, 1194, 3306, 8080, 8443, 54783.

Zabezpečení

Windscribe šifruje pomocí AES-256, autorizuje SHA512 a používá 4096-bit RSA klíč. 

Zajištění anonymity a ochrany soukromých dat

Windscribe krom šifrování, přidává ještě další funkce a způsoby ochrany uživatelovy anonymity:)

 • Ad block - krom toho, že blokuje otravné reklamy, šetří i přenesená data z uživatelova paušálu; 
 • Anti-social - zabraňuje sledování ze stran sociálních sítí; 
 • Untraceable - zabraňuje trackování při přechodu mezi webů různým reklamních beaconům a trackerům;
 • Split Personality - pozměňuje identitu používaného browseru změnou hlavičky user-agent, aby zabránil sledování pomocí fingerprintingu prohlížeče a zařízení;
 • Cookie Monster - smaže veškeré cookies daného webu po zavření jeho panelu; 
 • Timezone Spoofing - mění údaje o časovém pásmu uživatele, a tak snižuje úspěšnost fingerprintingu; 
 • Windflix - funkce placených variant Windscribe má vždy umožnit přístup k celým knihovnám americké a britské varianty Netflixu.

Vývojáři Windscribe přitom říkají, že nejsou schopni zajistit uživateli 100% bezpečí, neboť minimálně 10 % z toho záleží na chování uživatele samého. Nicméně doporučují ke klasickému desktopovému VPN klientu doinstalovat i rozšíření Windscribe - Free VPN and Ad Blocker (Chrome Web Store a Firefox Add-ons), které napomáhá implementovaným funkcím. 

Společnost Windscribe hlásá, že neukládá žádné záznamy o uskutečněných spojení. K přihlášení je třeba fakticky jen uživatelské jméno a heslo - skutečné jméno, ani email nejsou nutné. Platbu je možno provést kryptoměnou Bitcoin. Pro platbu jsou využívány aplikace třetích stran - ID platby je uchováváno po 30 dní od zaplacení. Dále je po jeden měsíc uchováván objem přenesených dat. A je uchovávána časová známka poslední aktivity (kvůli rušení neaktivních účtů). Naopak nejsou uchovávány:

 • záznamy o spojení;
 • navštívené weby; 
 • časové známky využitých IP.

A jen tak pro úplnost: Windscribe podléhá kanadskému právu. Sídlí totiž v Richmond Hills v Ontariu v Kanadě.

Další funkce Windscribe

 • Cruise Control - pomáhá zvolit nejlepší a nejrychlejší VPN server, a navíc automaticky mění lokaci vzhledem k přístupu k obsahu, který podléhá geo-blokaci; 
 • Double Hop - pokud uživateli nevadí snížení rychlosti, vývojáři doporučují využít funkci Double Hop, tedy dvojité zašifrování a zatunelování komunikace přes dva VPN servery; 
 • Secure Link - umožňuje vytvořit bezpečný odkaz na jakýkoliv web - s náhledem a výčtem sledovacích prvků. Přístup na tento bezpečný odkaz je možno podmínit využitím přihlašovacího jména a hesla - a dokonce i nainstalováním Windscribe:)
 • Secure Hotspot - pokud nejste připojeni přes protokol IKEv2, můžete povolit i vytvoření zabezpečeného přístupového bodu pro šíření získaného VPN spojení. Stačí jen pod Nastavení - Sdílet zvolit Zabezpečený hotspot - Zapnuto a nastavit SSID hotspotu a heslo.

Nastavení Windscribe jsou spíše minimalistická, ale uspokojí i náročného uživatele

Nastavení Windscribe

Windscribe není pro běžného uživatele v běžně demokratických systémech nijak zvlášť nastavovat. Uživatelé pokročilí a nucení unikat před detekcí VPN, mohou v nastavení změnit:

 • protokoly a porty;
 • vynucení ukončení všech TCP paketů po ukončení spojení; 
 • nastavení IP pro API; 
 • ignorování SSL chyb; 
 • nastavení proxy.

Windscribe celkově

Windscribe je velmi povedený VPN klient, se silným zabezpečením, dosahující normálně použitelné rychlosti i pro sledování multimediálního obsahu a obcházení geo-blockingu. Aplikace sama je uživatelsky přívětivá, počeštěná, snadno zvládnutelná. Její funkčnost rozšiřuje použití doplňku pro prohlížeče, který lze sám využít coby lehkého VPN klienta. Navíc nabízí zdvojení šifrování a přídavné funkce blokování sledovacích a trackovacích prvků webů. 

Základní program nabízí 10 - 15 GB měsíčně zdarma. Jeho omezení ovšem nespočívají pouze v datech: chybí servery, umístění, funkce (např. Windflix).

Výhody Windscribe

 • jednoduchost, přehlednost, čeština;
 • solidní rychlost a odezva;
 • možnost bezplatného využití VPN.

Nevýhody Windscribe

 • tj. především nevýhoda spojená s jakýmkoliv VPN poskytovatel  - riziko plynoucí z toho, že nevíte, co daný poskytovatel s vašimi daty učiní;
 • širší využití funkčnosti skýtá pouze placená verze.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Ashampoo WinOptimizer 2020: starý pes s novými triky

WinOptimizer má Ashampoo v portfoliu už delší dobu. Ostatně programy čistící a udržující Windows v chodu mají vždycky co dělat. Současná podoba WinOptimizeru navíc přináší likvidaci nepopulárních okolností Windows 10 typu telemetrie....

Kaspersky Total Security: totální zabezpečení

Kaspersky vítá rok 2020 v plné parádě: vyzbrojen klasickými moduly, nejnovějšími technologiemi i pokročilými nástroji zabezpečení. Plně lokalizován, okamžitě připraven k použití a pro milovníky cloudu a synchronizace patřičně nastaven k rychlému...

Instalátor Instaluj: tichá, hromadná instalace

Opakující se činnosti vyžadující soustředění, obzvlášť při střetu s nepříliš rychlým hardwarem, vyvolávají různé reakce. Slovními invektivami počínaje a násilím na počítačích konče. Tomu...

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world