[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Windscribe: 10 GB přes VPN zdarma KE STAŽENÍ

Windscribe je šikovný VPN klient (a jeho zázemí a doplněk prohlížeče) kanadské provenience. Uživatele potěší nejen jednoduchým pojetím, ale paušály zdarma, rychlostí a parametry organizačního zázemí. Prémiovým uživatelům nabízí funkce navíc a možnost zvolit ze všech dostupných lokací VPN serverů. Má co nabídnout i vám?

 

Windscribe nabízí i zpomalení spojení, náhodné odpojování a neustálé otravování notifikacemi - ovšem jen v rámci vtipu

Windscribe provází už od instalace nejen čeština, ale i smysl pro humor. V pokročilé verzi instalace najdeme volby Zpomal mi spojení, Náhodně se odpojuj a Neustále ukazuj nahodilé chyby - což jsou typické problémy, které VPN klienty trápily dříve. Žádný z těchto checkboxů ale není aktivní, jde jen o vývojářský vtípek poukazující na to, že Windscribe řečenými problémy netrpí. Jinak podrobná instalace neumožňuje žádné specifické volby, jen umístění aplikace v systému, ikony na ploše a položky do výčtu aplikací.

Už jste u Windscribe přihlášeni?

Prvním krokem k používání je přihlášení se na webu Windscribe. Po přihlášení dostaneme 2 GB přes VPN přenesených dat zdarma. Objem se zvyšuje na 10 GB po potvrzení přihlašovacího mailu. A dalších pět 5 GB dostaneme po twítnutí o Windscribe. Další data navíc dostane uživatel po přizvání přátel k využívání Windscribe. 

Rozhraní pro výběr VPN serveru je vskutku minimalistické

Po přihlášení nás čeká prosté rozhraní aplikace. Před očima máme

 • objem dostupných dat;
 • aktuálně nejpřístupnější VPN server;
 • seznam všech dostupných VPN serverů z celkem cca 60 zemí - některé jsou silněji zastoupené, jiné méně - nechybí ani Česká republika se serverem lokalizovaným v Praze. Většina umístění je dostupná ovšem v pouze v placených variantách Windscribe, a to včetně zmíněné Prahy. 
 • funkce označená coby Firewall, která využívá systémového firewallu k zablokování veškeré komunikace v momentě, kdy není nastaveno VPN spojení;
  • vzhledem k tomu, že se Windscribe spouští se startem systému, má tato utilitka zabránit VPN nechráněnému spojení;
  • navíc se ze stejného důvodu spouští i při připojování k VPN serveru;
 • tlačítko pro spuštění a
 • hamburgerové menu skrývající mimo jiné nastavení a odkaz do webového účtu. 

A jakpak vypadá průtok dat přes Windscribe?

VPN spojení přes Windscribe

Windscribe šetří přenesená data, aniž by přitom ořezávala multimediální obsah. Totiž blokuje reklamu, a to při zachování funkčnosti takových webů, jako jsou Spotify či třeba YouTube. Rychlost spojení je přitom slušná - v testovém případě i při přehrávání Spotify NetMetr detekoval download 13,7 Mb/s, upload 1,549 a ping 65,30 ms, a to na spojení, které běžně dosahuje hodnot do 20 MB/s download, 1 - 2 Mb/s upload a kol 20 ms ping.

Windscribe přitom umožňuje využít protokolů UDP, TCP, Stealth a IKEv2 a podporuje všechny tyto porty: 21, 22, 53, 80, 143, 443, 587, 1194, 3306, 8080, 8443, 54783.

Zabezpečení

Windscribe šifruje pomocí AES-256, autorizuje SHA512 a používá 4096-bit RSA klíč. 

Zajištění anonymity a ochrany soukromých dat

Windscribe krom šifrování, přidává ještě další funkce a způsoby ochrany uživatelovy anonymity:)

 • Ad block - krom toho, že blokuje otravné reklamy, šetří i přenesená data z uživatelova paušálu; 
 • Anti-social - zabraňuje sledování ze stran sociálních sítí; 
 • Untraceable - zabraňuje trackování při přechodu mezi webů různým reklamních beaconům a trackerům;
 • Split Personality - pozměňuje identitu používaného browseru změnou hlavičky user-agent, aby zabránil sledování pomocí fingerprintingu prohlížeče a zařízení;
 • Cookie Monster - smaže veškeré cookies daného webu po zavření jeho panelu; 
 • Timezone Spoofing - mění údaje o časovém pásmu uživatele, a tak snižuje úspěšnost fingerprintingu; 
 • Windflix - funkce placených variant Windscribe má vždy umožnit přístup k celým knihovnám americké a britské varianty Netflixu.

Vývojáři Windscribe přitom říkají, že nejsou schopni zajistit uživateli 100% bezpečí, neboť minimálně 10 % z toho záleží na chování uživatele samého. Nicméně doporučují ke klasickému desktopovému VPN klientu doinstalovat i rozšíření Windscribe - Free VPN and Ad Blocker (Chrome Web Store a Firefox Add-ons), které napomáhá implementovaným funkcím. 

Společnost Windscribe hlásá, že neukládá žádné záznamy o uskutečněných spojení. K přihlášení je třeba fakticky jen uživatelské jméno a heslo - skutečné jméno, ani email nejsou nutné. Platbu je možno provést kryptoměnou Bitcoin. Pro platbu jsou využívány aplikace třetích stran - ID platby je uchováváno po 30 dní od zaplacení. Dále je po jeden měsíc uchováván objem přenesených dat. A je uchovávána časová známka poslední aktivity (kvůli rušení neaktivních účtů). Naopak nejsou uchovávány:

 • záznamy o spojení;
 • navštívené weby; 
 • časové známky využitých IP.

A jen tak pro úplnost: Windscribe podléhá kanadskému právu. Sídlí totiž v Richmond Hills v Ontariu v Kanadě.

Další funkce Windscribe

 • Cruise Control - pomáhá zvolit nejlepší a nejrychlejší VPN server, a navíc automaticky mění lokaci vzhledem k přístupu k obsahu, který podléhá geo-blokaci; 
 • Double Hop - pokud uživateli nevadí snížení rychlosti, vývojáři doporučují využít funkci Double Hop, tedy dvojité zašifrování a zatunelování komunikace přes dva VPN servery; 
 • Secure Link - umožňuje vytvořit bezpečný odkaz na jakýkoliv web - s náhledem a výčtem sledovacích prvků. Přístup na tento bezpečný odkaz je možno podmínit využitím přihlašovacího jména a hesla - a dokonce i nainstalováním Windscribe:)
 • Secure Hotspot - pokud nejste připojeni přes protokol IKEv2, můžete povolit i vytvoření zabezpečeného přístupového bodu pro šíření získaného VPN spojení. Stačí jen pod Nastavení - Sdílet zvolit Zabezpečený hotspot - Zapnuto a nastavit SSID hotspotu a heslo.

Nastavení Windscribe jsou spíše minimalistická, ale uspokojí i náročného uživatele

Nastavení Windscribe

Windscribe není pro běžného uživatele v běžně demokratických systémech nijak zvlášť nastavovat. Uživatelé pokročilí a nucení unikat před detekcí VPN, mohou v nastavení změnit:

 • protokoly a porty;
 • vynucení ukončení všech TCP paketů po ukončení spojení; 
 • nastavení IP pro API; 
 • ignorování SSL chyb; 
 • nastavení proxy.

Windscribe celkově

Windscribe je velmi povedený VPN klient, se silným zabezpečením, dosahující normálně použitelné rychlosti i pro sledování multimediálního obsahu a obcházení geo-blockingu. Aplikace sama je uživatelsky přívětivá, počeštěná, snadno zvládnutelná. Její funkčnost rozšiřuje použití doplňku pro prohlížeče, který lze sám využít coby lehkého VPN klienta. Navíc nabízí zdvojení šifrování a přídavné funkce blokování sledovacích a trackovacích prvků webů. 

Základní program nabízí 10 - 15 GB měsíčně zdarma. Jeho omezení ovšem nespočívají pouze v datech: chybí servery, umístění, funkce (např. Windflix).

Výhody Windscribe

 • jednoduchost, přehlednost, čeština;
 • solidní rychlost a odezva;
 • možnost bezplatného využití VPN.

Nevýhody Windscribe

 • tj. především nevýhoda spojená s jakýmkoliv VPN poskytovatel  - riziko plynoucí z toho, že nevíte, co daný poskytovatel s vašimi daty učiní;
 • širší využití funkčnosti skýtá pouze placená verze.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama