[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Windows 10 b. 10159: okamžitý následovník

Ani ne čtyřiadvacet hodin po sestavení 10158 následuje nový build Windows 10 Insider Preview s číslem 10159. Přináší opravy tří set chyb a novou výchozí tapetu, která se patrně na dlouho stane grafickým synonymem Windows 10.

 

Nová výchozí tapeta Windows 10 společně s temným naskinováním systému

Proč tyto buildy následují tak rychle za sebou? Jak nejspíš víte, testujeme jednotlivá sestavení v rámci vnitřního kruhu používaného inženýry skupiny Operating System Group a Microsoftu. Jakmile splní všechna kritéria a jsou již stabilní, zpřístupníme je skupině Windows Insider - nejprve v rámci rychlého okruhu (Fast Ring), následně i pomalého. Sestavení 10158 jsme testovali více než týden. Proto jsme si již byli jeho stabilitou natolik, abychom ho včera vypustili. Nechtěli jsme ho pozdržovat, uvolnili ho a ještě dolaďovali testy sestavení 10159. Jak se však ukázalo, i toto sestavení je již natolik stabilní, abychom ho uvolnili již nyní, vysvětluje brzkou následnost Gabe Aul, šéf vývoje operačního systému Windows.

Nový wallpaper se na dlouho stane grafickým synonymem Windows 10

Build 10159 byl zaměřen hlavně na opravu chyb v systému - dle Aulova prohlášení zahrnuje tři sta blíže nespecifikovaných oprav. Dále přináší nové defaultní pozadí plochy, na jehož vytvoření použil tým Bradleyho G. Munkowitze nasvícení loga různými projektory, lasery a LED prvky, využil umělé mlhy a speciální, mapovací kamerové techniky. Nová tapeta byla také implementována do přihlašovací obrazovky systému, kde i zůstane, pokud v systému nezměníte pozadí plochy.

Přihlašovací obrazovka s novou výchozí tapetou Windows 10 (Zdroj: Neowin.net)

Pokud by vám povýšení na sestavení 10159 nefungovalo...

Ujistěte se, že jste přihlášeni do Microsoft Account

Při přechodu z buildu 10130 je třeba být přihlášen do Microsoft Account z daného zařízení. To lze zkontrolovat v Settings - Accounts. Pokud je zde tlačítko Verify, je ho třeba odkliknout, následovat instrukce a restartovat.

win-10-fix-me-tlacitko.png

Ujistěte se, že Microsoft Account funguje

I když je počítač přihlášen uživatelovým účtem do Microsoft Account, může docházet ke kolizím při povýšení na nové sestavení. V tom případě navigujte: Setting - Update and Security - Windows Update - Advanced Options. Pod položkou Get Insider builds je tlačítko Fix me, která by problémy s Microsoft Account měla vyřešit. Odklikneme ji, necháme provést příslušné operace a restartujeme.

Ujistěte se, že používáte Fast Ring

Nová sestavení jsou do Slow Ring uvolňována pomaleji. Proto znovu v nastaveních zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni do rychlejšího aktualizačního kanálu Fast Ring.

A pokud nic nepomáhá

Mnohým uživatelům se přes všechnu snahu upgradovat nedaří. Aktualizace se jim zasekává na nule nebo vyhazuje různé chybové hlášky - zvláště jsou tím postiženy 32bit počítače. Přesto pro tyto případy existuje relativně jednoduchý trik - restartování služby Windows Update:

  • vyvolejte Správce úloh (např. pomocí Ctrl+ Shift+ Escape);
  • otevřete podrobnosti - More details;
  • zvolte kartu služeb Services;
  • najděte položku wuauserv;
  • přes pravé myšítko ji dejte restartovat.

Pokud žádný z těchto způsobů nezabírá, nezbývá než se vrátit k poslední oficiální verzi v ISO a provést optimálně čistou instalaci systému.

Zdroje: Blogging Windows, The Verge, Neowin.net, Neowin.net

 

 

 

 

 

Sedmičky končí

14. ledna 2020 byly uvolněny poslední aktualizace pro operační systém Windows 7. A s tím ukončil jejich podporu i Microsoft. Nejen v českých luzích a hájích populární Sedmičky se tak vydají cestou nekompatibility s dalším softwarem, posléze i hardwarem...

České firmy ohrožuje Emotet, Trickbot a Ryuk

Vládní CERT - skupina pro okamžitou reakci na počítačové hrozby - varuje před útoky, které míří na české organizace bez ohledu na pole působnosti. Oběťmi se již staly OKD a benešovská nemocnice. Jde o zvlášť zákeřnou kombinaci malwaru a na něj...

Chrome 79: zabezpečení, interoperabilita a výkon

Chrome 79 přináší kvanta změn a nových funkcionalit. Mnohé z nich jsou pečlivě skryté pod pokličkou experimentálních nastavení stabilní větve prohlížeče. Přesto odhalíme, co skrývají. Můžete se těšit na zvýšení...

Vláda to zkouší s digitální daní

Vláda ČR se rozhodla zasáhnout vůči internetovým gigantům, kteří sice generují tržby na území České republiky (a Evropské unie vůbec), avšak zisky daní v zemích, které svou legislativu byly ochotny flexibilně přizpůsobit přítomnosti těchto firem....


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world