[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

WhatsApp připravuje i nemobilní volání KE STAŽENÍ

WhatsApp by v budoucnu měl umožnit volání a videohovory i v jiných aplikacích než těch, které jsou určeny pro mobily a tablety. Konkrétně by se video/telefonie měla dostat i do webové aplikace a do aplikace desktopové. Otázkou zůstává, zda půjde o samostatné klienty nebo o klienty závislé, spárované přes místní síť s uživatelskou aplikací?

 

WhatsApp připravuje nezávislou video/telefonii i pro desktopového a webového klienta (Zdroj: WABetaInfo.com)

Volání i v desktopovém a webovém klientu WhatsApp

WhatsApp uvedl novou verzi webového a desktopového klienta WhatsApp 2.2043.7. WABetaInfo se podařilo dostat do kódu nové verze a zprovoznit volání na desktopu. Video/telefonie desktopového klienta je vybavena běžnými prvky: 

  • notifikace příchozí hovoru na straně volaného + oznámení o tom, že aplikace vyzvání, pro volajícího; 
  • informace o hlasovém hovoru či video hovoru;
  • možnost přijmout, odmítnout či ignorovat hovor;  
  • možnost zapnout/vypnout mikrofon; 
  • možnost zapnout/vypnout webkameru;
  • informace o tom, zda je volaný online.

Podoba rozhraní WhatsApp klienta při video/telefonii (Zdroj: WABetaInfo.com)

Skupinové hovory

Podle WABetaInfo WhatsApp zvažuje implementaci funkcí hlasového a video hovoru v průběhu několika příštích týdnů, a to i když je vývoj této funkcionality zatím ve fázi beta testování. Navíc je v kódu už začleněna i podpora pro skupinové hovory. Napříště by taky mělo být možné se kdykoliv připojit k probíhajícímu hovoru, i když volaný nebyl dostupný v době zahájení skupinového hovoru. 

Nově připojené zařízení už nebudou vyžadovat svázání se zdrojovou mobilní aplikací (Zdroj: WABetaInfo.com)

Až čtyři nezávislá zařízení pro jednoho uživatele 

Kromě toho, že bude možné volat přímo z desktopu, můžeme se těšit i na to, že desktopové aplikace budou samostatnými klienty. Na rozdíl od současného stavu, kdy je třeba webovou/desktopovou aplikaci třeba spárovat s mobilní aplikací - a udržovat spojení aktivní, by propříště WhatsApp mohl komunikovat přímo z desktopu a nevyužívat zprostředkování přes mobilní appku.  

V náhledu beta verze je vidět možnost připojit nová zařízení k účtu WhatsAppu, která jsou schopná komunikovat nezávisle na mobilní aplikaci. Z aktuální podoby appku a kódu to vypadá, že bude možné na jeden WhatsApp účet připojit až 4 uživatelská zařízení. 

Vysoká aktivita WhatsApp vzhledem ke zprovoznění video/telefonie se vysvětluje opětovným nástupem koronaviru SARS-CoV-2 a s tím spojených preventivních opatření, které omezují fyzický kontakt, čímž fakticky tlačí na kontakt zprostředkovaný elektronickými aplikacemi.

Zdroje

  • WABetaInfo.com

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Chrome 87 startuje až o čtvrtinu rychleji

Chrome v 87. vydání nejen startuje až o čtvrtinu rychleji, ale také rychleji načítá weby a méně žere RAM. Navíc dokáže snížit vytížení procesoru až pětkrát. V důsledku všechny optimalizace vedou i k úsporám energie, což se rovná...

Jupyter. Nikoliv hrubka, ale malware

Jupyter je trojan. Malware cílený na odcizování informací, a to především přihlašovacích údajů, hesel a brouzdací historie. V napadených systémech ovšem nechává otevřená zadní vrátka backdooru, přes která může...

Google Fotky už nebudou neomezeně zdarma

Google Fotky a možnost jejich neomezeného ukládání ve vysoké kvalitě zdarma končí. Google dlouho uživatelům nabízel ukládání zcela zdarma, aniž by velikost fotek a videí ve vysoké kvalitě ukrajovala z bezplatného úložiště Google Disku. Ale ani...

Poštovní datové zprávy opět zdarma

Elektronický ekvivalent doporučeného dopisu - poštovní datová zpráva - je opět zdarma. Jde o návrh Ministerstva vnitra, který má umožnit, aby občané mohli využívat místo jiné komunikace, která zahrnovala fyzickou interakci.    ...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama