[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

WhatsApp připravuje i nemobilní volání KE STAŽENÍ

WhatsApp by v budoucnu měl umožnit volání a videohovory i v jiných aplikacích než těch, které jsou určeny pro mobily a tablety. Konkrétně by se video/telefonie měla dostat i do webové aplikace a do aplikace desktopové. Otázkou zůstává, zda půjde o samostatné klienty nebo o klienty závislé, spárované přes místní síť s uživatelskou aplikací?

 

WhatsApp připravuje nezávislou video/telefonii i pro desktopového a webového klienta (Zdroj: WABetaInfo.com)

Volání i v desktopovém a webovém klientu WhatsApp

WhatsApp uvedl novou verzi webového a desktopového klienta WhatsApp 2.2043.7. WABetaInfo se podařilo dostat do kódu nové verze a zprovoznit volání na desktopu. Video/telefonie desktopového klienta je vybavena běžnými prvky: 

  • notifikace příchozí hovoru na straně volaného + oznámení o tom, že aplikace vyzvání, pro volajícího; 
  • informace o hlasovém hovoru či video hovoru;
  • možnost přijmout, odmítnout či ignorovat hovor;  
  • možnost zapnout/vypnout mikrofon; 
  • možnost zapnout/vypnout webkameru;
  • informace o tom, zda je volaný online.

Podoba rozhraní WhatsApp klienta při video/telefonii (Zdroj: WABetaInfo.com)

Skupinové hovory

Podle WABetaInfo WhatsApp zvažuje implementaci funkcí hlasového a video hovoru v průběhu několika příštích týdnů, a to i když je vývoj této funkcionality zatím ve fázi beta testování. Navíc je v kódu už začleněna i podpora pro skupinové hovory. Napříště by taky mělo být možné se kdykoliv připojit k probíhajícímu hovoru, i když volaný nebyl dostupný v době zahájení skupinového hovoru. 

Nově připojené zařízení už nebudou vyžadovat svázání se zdrojovou mobilní aplikací (Zdroj: WABetaInfo.com)

Až čtyři nezávislá zařízení pro jednoho uživatele 

Kromě toho, že bude možné volat přímo z desktopu, můžeme se těšit i na to, že desktopové aplikace budou samostatnými klienty. Na rozdíl od současného stavu, kdy je třeba webovou/desktopovou aplikaci třeba spárovat s mobilní aplikací - a udržovat spojení aktivní, by propříště WhatsApp mohl komunikovat přímo z desktopu a nevyužívat zprostředkování přes mobilní appku.  

V náhledu beta verze je vidět možnost připojit nová zařízení k účtu WhatsAppu, která jsou schopná komunikovat nezávisle na mobilní aplikaci. Z aktuální podoby appku a kódu to vypadá, že bude možné na jeden WhatsApp účet připojit až 4 uživatelská zařízení. 

Vysoká aktivita WhatsApp vzhledem ke zprovoznění video/telefonie se vysvětluje opětovným nástupem koronaviru SARS-CoV-2 a s tím spojených preventivních opatření, které omezují fyzický kontakt, čímž fakticky tlačí na kontakt zprostředkovaný elektronickými aplikacemi.

Zdroje

  • WABetaInfo.com

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

LastPass omezuje verzi zdarma. Čím ji nahradit?

Od 16. března 2021 dojde ke změně pravidel pro verzi zdarma správce hesel LastPass. Tu bude možno využívat pouze na jednom druhu zařízení: buď na desktopech, nebo na mobilních zařízeních. Vývojář LastPass, firma LogMeIn, si od změny slibuje více předplatitelů...

Facebook zablokoval zpravodajství v Austrálii

Facebook podnikl razantní kroky ve válce o zpoplatnění sdílení australského zpravodajství. Zatímco místní vláda se chystá prosadit zákon, který má donutit velké sdíleče zpravodajství (Facebook, Google aj.) platit za...

Seznam Premium: bez reklam a s korunkou

Seznam.cz se pustil do monetizace značky Seznam Premium. Ta bude reprezentovat prémiové užívání služeb Seznamu. Aktuálně se to rovná sledování videoobsahu bez reklam na hlavní straně Seznamu a portálech Televizeseznam.cz, Seznam Zprávy, Novinky.cz, Super.cz a...

LibreOffice aktualizuje o desetinku na 7.1

LibreOffice 7.1 představuje nové označení edice pro komunitu, která má firmám a dalším organizacím připomenout, že jde o verzi vyvíjenou a podporovanou dobrovolníky, která je primárně určena individuálním uživatelům. Jinak desentiková verze...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama