[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Vivaldi 4.2 přináší nové volby ochrany soukromí KE STAŽENÍ

Vivaldi stále válčí především customizovatelností prohlížeče, maximální svobodou výběru používaných služeb a snahou o ochranu uživatelského soukromí. Ve verzi 4.2 se to rovná implementací nového překladače Lingvanex a nabídkou vyhledávače Neeva, který nesbírá uživatelská data a snaží se nabídnou co nejlepší výsledky bez reklam a affiliate marketingu.

 

Vivaldi 4.2 přináší nové volby ochrany soukromí (Zdroj: Vivaldi.com)

Vivaldi 4.2 stojí na jádru Chromia 93, opravuje pár desítek chyb a přináší několik zajímavých novinek - a to pro Windows, Linux, Android i macOS. Jediná platforma mezi podporovanými chybí - iOS.

Lingvanex automaticky rozeznává zdrojový a cílový jazyk a nabízí překlad i vyznačeného úseku textu (Zdroj: Vivaldi)

Překladač Lingvanex

Vivaldi se silně zaměřuje na soukromí svých uživatelů. Ostatně často se dostává i do konfliktů s Googlem a jeho službami typu vyhledávání a překlad. Právě proto uvádí novou integraci překladače Lingvanex, který má být zárukou toho, že veškeré překlady uživatelů budou ušetřeny datové analýzy ze strany velkých technologických firem. 

Lingvanex je implementován nativně, nevyžaduje žádné rozšíření. Umí překládat nejen celé strany, ale i označené výseky textu - a to s automatickým rozpoznáváním výchozího textu i zamýšleného cílového jazyka. Celá funkcionalita je navíc obalena do ve Vivaldi oblíbených, uživatelem nastavitelných klávesových zkratek. 

Neeva nabídne výsledky bez reklam a zachování soukromí (Zdroj: Vivaldi)

Vyhledávač Neeva

Vivaldi 4.2 nabízí prozatím anglo-americkým uživatelům (dle IP a jazykového nastavení) nový defaultní vyhledávač Neeva.com. Za jeho vývojem stojí bývalí zaměstnanci Googlu a zaměřuje se především na zachovávaní soukromí svých uživatelů a výsledky oproštěné od reklam a affiliate marketingu. Ostatně právě proto s ním Vivaldi navázalo spolupráci:

Vivaldi coby společnost vždy orientovaná na právo na soukromí uživatelů podporuje poslání vyhledávače Neeva.com: poskytnout uživatelům možnost volby zbavit se vyhledávačů, které profitují na jejich soukromí - a to bez obětování kvality výsledků.

Zachování soukromí uživatelů bude vyváženo předplatným, které je aktuálně kalkulováno na 4,95 USD měsíčně se zkušební lhůtou 3 měsíců. 

QR kód se přizpůsobí úpravám URL adresy, kterou zastupuje (Zdroj: Vivaldi)

Generátor QR kódů

Do 4.2 si našla cesta i fičura zdrojového Chromia - a to sice generátor QR kódů. Neinicializuje se z adresního řádku, ale pomocí kontextového menu vyvolaného pravým myšítkem kdekoli na požadované stránce. Stačí jen vybrat možnost Vytvořit QR kód pro tuto stránku a nad stránkou se objeví rozhraní s vygenerovaným kódem a odpovídající URL adresou.

URL adresu lze navíc upravit o další parametry, přičemž se generovaný QR kód mění tak, aby zahrnul změny. QR kód lze jednak přímo stáhnout v podobě obrázku, jednak kopírovat do systémové schránky.

Distro Manjaro je novým partnerem Vivaldi (Zdroj: Wikimedia.org)

Spolupráce s linuxovou distribucí Manjaro

Další zajímavou kooperací Vivaldi je spolupráce s linuxovým distrem Manjaro. V edici Cinnamon se stane výchozím prohlížečem. Nejenže tak bude v repozitářích Manjaro neustále aktuální verze všech větví Vivaldi, navíc prohlížeč dostává i nový skin přizpůsobený barvám Manjara.

Skin Vivaldi vyvedený v barvách distribuce Manjaro (Zdroj: Vivaldi.com)

Zdroje

  • Vivaldi.com
  • Vivaldi
  • Jonathon, Public domain, via Wikimedia Commons

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

2021: co se nejčastěji googlovalo?

Google se v Česku v roce 2021 nejvíce zapotil při hledání pojmů spojených s koronavirovou pandemií, s masovým rozšířením kryptoměn a s tornádem na Moravě. Ale svá místa obhájily i stálice vyhledávání: politika, sport,...

20 GB za očkování? Ulož.to!

20 GB stahování dat plnou rychlostí nabízí sdílecí server Ulož.to. Činí tak v rámci kampaně Očkuj se s Ulož.to, která je cílena na podporu očkování proti koronaviru COVID-19. Uloz.to se tak přidává k řadě firem, které...

V testech pokročilých hrozeb nejlépe skóroval Avast/AVG

AV-Comparatives se v aktuálním testu ochran před pokročilými kyberhrozbami zaměřili na software velkých jmen. Testovali jak zabezpečení koncových bodů ve firemním prostředí, tak i spotřebitelský software určený pro domácí použití....

Seznam.cz varuje před extrémním počasím přímo ve vyhledávání

Vyhledávání Seznamu.cz nabídne widget Počasí.cz doplněný o varování Českého hydrometeorologického ústavu. Díky tomu budou uživatelé nejen okamžitě upozorněni na blížící se nebezpečí, ale také...


 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama