[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

TrojanHunter: skener malwaru s rezidentním modulem KE STAŽENÍ

TrojanHunter je bezpečnostní utilitka, jejímž účelem je komplexní skenování počítače, identifikace malwaru různého typu a jeho eliminace. Prohledává nejen souborový systém včetně archivů, systémový registr a operační paměť, ale i porty. Snaží se odhalit malware nejrůznějšího typu od trojských koní a virů klasického typu přes různé typy zákeřného kódu až po adware a programů zneužívajících vytáčeného spojení.

 

TrojanHunter se bez dalšího ptaní začne rovnou instalovat do systému

TrojanHunter má maličký instalátor o velikosti necelých 4 MB. Po spuštění se už na nic dalšího neptá, nainstaluje se do Program Files (x86) a začne si stahovat aktualizace programu a nejnovější ochranné definice.

TrojanHunter si dotahá nějakých 122 MB aktualizací databáze ochranných definic a aktualizací programu

V momentě dokončení aktualizace je možno skenovat systém - buď ikonkou vpravo nahoře Scan Now, nebo položkou Scan Now v druhém řádku hlavního okna.

TrojanHunter hledá a identifikuje trojany - nachází adware v BSPlayeru

TrojanHunter prohledává počítač velmi důkladně. Objektem jeho analýzy je souborový systém včetně archivů, systémový registr, operační paměť i porty. 291706 testovaných položek mu trvalo zkontrolovat 2 hodiny 18 minut a 46 sekund. Identifikoval přitom klasicky objevované objekty jako je například adware v BSPlayeru, ovšem i různé další typy útočného kódu pečlivě skrytého v systému i před zraky antivirů.

TrojanHunter - přehledná nabídka malwaru k likvidaci

U identifikovaných objektů vypíše infikovaný soubor, cestu k němu a typ nákazy. A po dokončení skenu nabídne dialog k vymazání škodlivých objektů ze systému. Ty jsou následně přesunuty do karantény (Quarantine), odkud je je možno zcela vymazat či třeba obnovit.

TrojanHunter Guard: možnosti rezidentní ochrany

TrojanHunter Guard

TrojanHunter obsahuje i modul rezidentní ochrany TrojanHunter Guard, který umožňuje skenovat veškeré procesy startující a běžící v systémy - případně i automaticky odstraňovat detekované infekce.

Nastavení TrojanHunter

Nastavení aplikace umožňuje:

  • konfigurovat možnosti skenování (zahrnutí archivů, identifikace maskovaných spustitelných souborů, analýza skriptů);
  • využití technologie Advanced Trojan Analyzer;
  • specifikovat způsoby čištění infekce;
  • upřesnit reakce rozhraní programu aj.

TrojanHunter

TrojanHunter je vysoce účinný skener rozličného malwaru, jehož přítomnost v systému hledá na nejrůznějších místech. Navíc nabízí i modul rezidentní ochrany pro neustále hlídání systému před možnou nákazou. S minimální potřebou systémových prostředků běží na Windows od verze 2000 výše.

Výhody TrojanHunter

  • jednoduché prostředí, snadné ovládání;
  • rezidentní modul TrojanHunter Guard
  • identifikace modifikovaných verzí malwaru;

Nevýhody TrojanHunter

  • dlouhá doba analýzy - ovšem vyvážená dosaženými výsledky;
  • bezplatně lze aplikaci využívat pouze 30 dnů - pak je jí třeba zakoupit.

 

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Kaspersky Total Security: totální zabezpečení

Kaspersky vítá rok 2020 v plné parádě: vyzbrojen klasickými moduly, nejnovějšími technologiemi i pokročilými nástroji zabezpečení. Plně lokalizován, okamžitě připraven k použití a pro milovníky cloudu a synchronizace patřičně nastaven k rychlému...

Instalátor Instaluj: tichá, hromadná instalace

Opakující se činnosti vyžadující soustředění, obzvlášť při střetu s nepříliš rychlým hardwarem, vyvolávají různé reakce. Slovními invektivami počínaje a násilím na počítačích konče. Tomu...

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...

BitFaktura.cz: zrcadlo svého uživatele

Online fakturace je mezi podnikateli oblíbená, ale její zpoplatnění vyvolává negativní reakce. Kupříkladu silné nevole se svého času dočkal iDoklad, když vysoko zvedl ceny i základního tarifu, a tak se stal pro mnoho drobných živnostníků prakticky...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world