[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

TrojanHunter: skener malwaru s rezidentním modulem KE STAŽENÍ

TrojanHunter je bezpečnostní utilitka, jejímž účelem je komplexní skenování počítače, identifikace malwaru různého typu a jeho eliminace. Prohledává nejen souborový systém včetně archivů, systémový registr a operační paměť, ale i porty. Snaží se odhalit malware nejrůznějšího typu od trojských koní a virů klasického typu přes různé typy zákeřného kódu až po adware a programů zneužívajících vytáčeného spojení.

 

TrojanHunter se bez dalšího ptaní začne rovnou instalovat do systému

TrojanHunter má maličký instalátor o velikosti necelých 4 MB. Po spuštění se už na nic dalšího neptá, nainstaluje se do Program Files (x86) a začne si stahovat aktualizace programu a nejnovější ochranné definice.

TrojanHunter si dotahá nějakých 122 MB aktualizací databáze ochranných definic a aktualizací programu

V momentě dokončení aktualizace je možno skenovat systém - buď ikonkou vpravo nahoře Scan Now, nebo položkou Scan Now v druhém řádku hlavního okna.

TrojanHunter hledá a identifikuje trojany - nachází adware v BSPlayeru

TrojanHunter prohledává počítač velmi důkladně. Objektem jeho analýzy je souborový systém včetně archivů, systémový registr, operační paměť i porty. 291706 testovaných položek mu trvalo zkontrolovat 2 hodiny 18 minut a 46 sekund. Identifikoval přitom klasicky objevované objekty jako je například adware v BSPlayeru, ovšem i různé další typy útočného kódu pečlivě skrytého v systému i před zraky antivirů.

TrojanHunter - přehledná nabídka malwaru k likvidaci

U identifikovaných objektů vypíše infikovaný soubor, cestu k němu a typ nákazy. A po dokončení skenu nabídne dialog k vymazání škodlivých objektů ze systému. Ty jsou následně přesunuty do karantény (Quarantine), odkud je je možno zcela vymazat či třeba obnovit.

TrojanHunter Guard: možnosti rezidentní ochrany

TrojanHunter Guard

TrojanHunter obsahuje i modul rezidentní ochrany TrojanHunter Guard, který umožňuje skenovat veškeré procesy startující a běžící v systémy - případně i automaticky odstraňovat detekované infekce.

Nastavení TrojanHunter

Nastavení aplikace umožňuje:

  • konfigurovat možnosti skenování (zahrnutí archivů, identifikace maskovaných spustitelných souborů, analýza skriptů);
  • využití technologie Advanced Trojan Analyzer;
  • specifikovat způsoby čištění infekce;
  • upřesnit reakce rozhraní programu aj.

TrojanHunter

TrojanHunter je vysoce účinný skener rozličného malwaru, jehož přítomnost v systému hledá na nejrůznějších místech. Navíc nabízí i modul rezidentní ochrany pro neustále hlídání systému před možnou nákazou. S minimální potřebou systémových prostředků běží na Windows od verze 2000 výše.

Výhody TrojanHunter

  • jednoduché prostředí, snadné ovládání;
  • rezidentní modul TrojanHunter Guard
  • identifikace modifikovaných verzí malwaru;

Nevýhody TrojanHunter

  • dlouhá doba analýzy - ovšem vyvážená dosaženými výsledky;
  • bezplatně lze aplikaci využívat pouze 30 dnů - pak je jí třeba zakoupit.

 

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama