[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Total Uninstall: razantní, ale bezpečný odinstalátor KE STAŽENÍ

Total Uninstall představuje špičku na poli odstraňování problémových aplikací ze systémů Windows. Na jedné straně razantní postup vyvažuje mnoho možností zabezpečení stability systému na straně druhé. Jednotlivé moduly lze nastavit k plné spokojenosti konkrétních uživatelů. A i když je Total Uninstall zahraniční provenience, komunikuje plynně česky.

 

Total Uninstall nainstalujeme v češtině

Total Uninstall nainstalujeme běžnými kroky. Čeština potěší nejen při instalaci, ale i v rozhraní programu. Pokud by program nedetekoval systémové jazykové prostředí, nastavíme češtinu pod Nástroje – Možnosti – Rozhraní – Jazyk.

Total Uninstall při každém spuštění nejprve skenuje všechny instalace v systému a vytváří podrobný instalační záznam. Díky tomu je schopen provést totální odinstalaci programů, i když programový odinstalátor nefunguje.

Total Uninstall: zobrazení podrobností odinstalovávané položky

Total Uninstall všechny instalace vypíše a pod každou zobrazí veškeré zjištěné změny, které provedla v systému. Ty rozděluje do tří oblastí: Systémové soubory, Registr a Nainstalované služby a zařízení.  Na program, který má být odinstalován stačí kliknout a dát Odinstalovat. Vyskočí okno s volbami, zda má být...

 • použit standardní odinstalátor;
 • odinstalován celý svazek programů;
 • odinstalována pouze zvolená položka pomocí Total Uninstall.

 

Total Uninstall nezklame, ani když programový instalátor nefunguje

Při spuštění odinstalace se vytvoří bod obnovení systému a Total Uninstall se nejprve snaží odinstalaci provést standardním zabudovaným odinstalátorem. Pokud je ten poškozen, zrušen, či neprovedl kompletní odinstalaci, pustí se do odinstalace Total Uninstall sám. Tak docílíme odstranění složek, souborů, klíčů a hodnot registrů, které by jinak zůstaly v systému. V Podrobnostech se zobrazí, kolik položek a které konkrétně byly odstraněny a počet chyb v odstraňování.

Další funkce Total Uninstall inicializujeme v menu, nebo pomocí tlačítek horní lišty - tím vybranou položku:

 • analyzujeme a získáme její instalační záznam;
 • přidáme do seznamu podobných či souvisejících aplikací;
 • zazálohujeme a obnovíme;
 • přejmenujeme, změníme její ikonu, napíšeme si poznámky;
 • exportujeme a vytiskneme instalační záznamy a
 • zobrazíme si veškeré podrobnosti o aplikaci a její instalaci.

Pokud chceme mít naprostý přehled o době působení programu v systému – či zajistit, aby ho měl alespoň Total Uninstall – využijeme další modus fungování Monitorované programy. To se hodí zvláště u vzájemně závislých skupin programů, nebo u programů, u nichž jsou problémy s odinstalací známé. Toto monitorování instalací je vlastně důkladnější verzí fungování programu – program pouze neskenuje již vytvořené instalace, ale vytváří snímek systému před instalací, proskenuje ho a informace doplní ještě instalačním záznamem po instalaci samé.

Vytváření snímku systému před instalací monitorovaného programu

Pro přidání programu mezi monitorované instalace je třeba jeho instalaci zahájit pomocí volby Monitorování v Total Uninstall, kterou vyvoláme přes pravé myšítko umístěné na instalátor nového programu. Total Uninstall vytvoří předinstalační snímek systému (registrů a systémových souborů) a převede nás k instalaci požadovaného programu. Po programové instalaci ji ještě potvrdíme v otevřeném okně Total Uninstallu a ten vytvoří instalační záznam. Nová instalace se nám bude zobrazovat pod Monitorovanými programy.

Total Uninstall: čistič registrů a systémových souborů

Total Uninstall integruje také Čistič registrů a souborových systémů. Spustíme ho stejnojmenným tlačítkem horní lišty či přes menu Soubor – Skenovat – Bezpečně. Po kontrole nám Total Uninstall zobrazí jednotlivé položky skenu, které je možno Vyčistit zmáčknutím dalšího tlačítka horní lišty.

Total Uninstall: možnosti nastavení hloubky analýzy a dalších podrobností

Možnosti nastavení Total Uninstall

V Možnostech upřesníme způsoby, jakými má Total Uninstall fungovat. Můžeme zde zrušit volby, které umožňují pokročilé funkce programu (defaultně jsou povolené). Lze tedy:

 • povolit a zakázat jednotlivé moduly programu;
 • nastavit hloubku analýzy (Bezpečně, Obyčejně, Progresivně);
 • nastavit podrobnosti hloubky analýzy a čištění v jednotlivých modulech (např. vytváření bodu obnovy systému, zálohování odinstalovávaného programu, použití koše);
 • změnit integrování programu do kontextového menu a spouštění s Windows (kterým lze navázat na nedokončené monitorování programů, jenž při instalaci vyžadují restart);
 • nastavit Čistič: položky, oblasti a programy, které má vyčistit;
 • upřesnit možnosti náhledů a zobrazování rozhraní.

Total Uninstall obecně

Total Uninstall je velmi pokročilá aplikace na odinstalovávání programů v systémech Windows od XPéček nahoru. Krom získávání instalačních záznamů ex-post umožňuje samostatně monitorovat cyklus programu v systému od instalace a jí vyvolaných změn až po odinstalaci. Rizika příliš razantního odstraňování aplikací, které by mohlo skončit rozhašením systému a jeho kolapsem, jsou odstíněna defaultním nastavením na nízkou progresivitu, zálohováním odinstalovávaných programů a automatickým vytvářením bodů obnovy celého systému.

Přednosti Total Uninstall

 • přehledné rozhraní v češtině;
 • důslednější mód Monitorované programy pro sledování instalace v systému a to i u instalací vyžadujících restart;
 • široké možnosti nastavení jednotlivých funkcí;
 • výchozí nastavení funkcí na co nejbezpečnější provoz;
 • zálohy programů, vytváření bodů obnovy a exporty instalačních záznamů;
 • bezpečně odstraňuje problémové aplikace, aplikace s poškozenými odinstalátory a zbytkové změny v systému a registrech.

Nevýhoda

Nevýhoda trial verze spočívá v jejím časovém omezení - funguje pouze 30 dnů. Člověk si snadno zvykne na bezproblémovou odinstalaci různých závislostmi v systému zašněrovaných aplikací (např. ReClock), nebo programů obecně známých pro odinstalační trable (např. antiviry McAfee a Kaspersky). Právě proto tento razantní - ovšem zálohováním jednotlivých aplikací i celého systému zabezpečený program stojí za nákup v plné verzi.

 

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Trend Micro Internet Security: démant a pár nečistot

Trend Micro patří k známým firmám světa IT zabezpečení. Věnuje se především budování komplexních řešení pro poskytovatele cloudových služeb, korporátní prostředí a jiné velké organizace. Trend Micro Internet Security pro...

Webroot Internet Security Complete: lehounký, neobvyklý, kapku nepřehledný a hlavně účinný

Webroot přistupuje k identifikaci a práci malwaru zcela jinak než ostatní vývojáři bezpečnostního softwaru. Ostatně také proto nebývá zařazován do testů nezávislých antivirových laboratoři. Jeho výsledky, provedení a systémová...

IObit Malware Fighter 7: bezplatný i v PRO variantě

Malware Fighter je variací na bezpečnostní produkt od IObitu. V základní verzi nabízí antimalwarové skenovací jádro IObitu, ve verzi placené pak k němu přibývají antiransomwarové jádro taktéž od IObitu a antimalwarové a antivirové...

Bitdefender Antivirus Free: efektivní minimalismus bez reklam

Marketingové oddělení Bitdefenderu nemělo co dělat, a tak přišlo s originálním nápadem uvolnění základní, bezplatné verze bezpečnostního řešení. Naštěstí uskutečnění onoho nápadu zůstalo v rukou jen vývojářů,...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world