[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Texmaker, textový editor s nástroji pro vývoj dokumentů s LaTeX KE STAŽENÍ ZDARMA

Volně ke stažení textový editor, disponující především velkým množstvím zastoupených nástrojů, které jsou potřebné pro vývoj dokumentů s LaTeX (balík maker programu - TeX), který vám autorům umožní text sázet a tisknout ve velmi vysoká typografické kvalitě, což ocení především sazeči a lidé pracující s tiskárnami. Přitom ale autor používá profesionály předdefinované vzhledy dokumentů.

 

Nástroje programu nám nabídnou funkce, jako jsou unicode editor pro psaní vlastních LaTeX zdrojových souborů, základní LaTeX tagy, až 370 matematických symbolů, průvodce pro generování kódu, rozsáhlou LaTeX dokumentaci a integrovaný nástroj pro konverzi LaTeX do HTML a další funkce.
 Texmaker, textový editor s nástroji pro vývoj dokumentů s LaTeX
 
Grafické a uživatelské rozhraní je vcelku dobře provedené a určitě zaujme nejedno oko uživatele, který bude s programem pracovat. Především grafické rozhraní je na programy, které pracují s kódem sice ne nějako super překvapivé, ale určitě neurazí.
 
Program je hlavně určený pro uživatele operačního systému Linux.
Co tomuto editoru velmi hraje „do karet“, je jeho podobnost s TeXnicCenter projektem, jejž budou znát TeXaři ze systému Windows, kteří přecházejí na Linux a hledají alternativu. Oproti TeXnicCenter je jednodušší, ale zato přehlednější.
Při spuštění máte v levé části panelu velkou zásobu všech možných operátorů či znaků, které v dokumentu můžete použít, prostým klepnutím se objeví v dokumentu. Také obsahuje velké množství dalších pomůcek v nabídkách programu jako tutoriály či nejrůznější šablony.
 
Pokud jste tedy Linuxák a hledáte náhradu  za například již zmíněný TexnicCenter, tak jednou z variant a asi zároveň tou nejlepší bude právě Texmaker, který má spoustu funkcí.
 

 

Ondřej Vomočil, 12.05.2014 08:09

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Sophos Home: firemní profesionál v domácí kuchyni

Jméno Sophos našinec zná jen ze zpráv reportujících masivní útoky na globální úrovni. Je to totiž jméno nadnárodních bezpečnostních expertů, kteří často mezi prvními zaregistrují či odhalí...

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama