[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Svchost.exe Lookup Tool: odhalení služeb skrývajících se pod svchost.exe KE STAŽENÍ ZDARMA

Každého, kdo je zvyklý otevírat Správce úloh, muselo už někdy zaujmout množství procesů se stejným jménem svchost.exe. Jejich popis Host Process for Windows Services toho taky moc nenapoví - nanejvýš tak ještě zjistíme, že některé patří do Local Service, jiné do Network Service, další si nárokuje System a nějaká jedna náleží i uživatelovu profilu. Abychom o těchto procesech zjistili víc, musíme nasadit sofistikovaný nástroj - třeba v podobě svchost.exe Lookup Tool.

 

Svchost.exe Lookup Tool netřeba instalovat. Jen se stáhne samorozbalovací archív, který se po inicializaci rozbalí tam, kde je, do adresáře Tweaking.com - svchost.exe Lookup Tool. Ten si následně můžeme hodit tam, kde máme většinu programů, případně mu na ploše udělat odkaz umístění aka ikonu.

Svchost.exe Lookup Tool: po startu je třeba obnovit data

Po spuštění svchost.exe Lookup Tool se zobrazí prázdná tabulka, kterou je třeba naplnit aktuálními daty - pomocí ikonky aktualizace vlevo nahoře.

Svchost.exe Lookup Tool: nabídne prostý seznam všech služeb spuštěných procesem svchost.exe

Poté svchost.exe Lookup Tool zobrazí seznam všech služeb běžících na procesu svchost.exe:

  • jejich jméno, 
  • označení v systému,
  • ID procesu;
  • množství využité operační paměti
  • umístění v systému (ve složce C:\WINDOWS\system32\).

Krom toho na horní lištičce vidíme celkový počet služeb spojených s svchost.exe, počet právě spuštěných a celkovou spotřebu paměti těchto služeb.

Svchost.exe Lookup Tool: detailní informace prozradí i způsob spouštění a možnosti přerušení služby

Můžeme se dostat i k podrobným informacím o každé službě zvlášť. Stačí jen kteroukoliv z nabízených rozkliknout dvojklikem. Tak se mj. dozvíme:

  • systémový popis služby; 
  • způsob, jakým je spouštěna; 
  • zda je ji možno zastavit či pozastavit.

S analýzou spuštěných služeb pod svchost.exe se navíc ani nemusíme trápit sami. Svchost.exe Lookup Tool totiž umožňuje export výsledků v podobě logu buď přímo do .TXT, nebo nám je zkopíruje do systémové schránky, odkud je můžeme vložit kamkoliv.

Svchost.exe Lookup Tool

Svchost.exe Lookup Tool je šikovná, jednoúčelová utilitka, která na jednom místě prezentuje všechny informace o službách, které jsou spouštěny procesem svchost.exe. Výsledek lze navíc snadno odeslat odborníkům, díky možnosti exportu informací. V minimalistickém prostředí ani nechybí jeho počeštění. Spotřeba systémových prostředků je nicotná. A ke všemu je zcela zdarma.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama