[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Svchost.exe Lookup Tool: odhalení služeb skrývajících se pod svchost.exe KE STAŽENÍ ZDARMA

Každého, kdo je zvyklý otevírat Správce úloh, muselo už někdy zaujmout množství procesů se stejným jménem svchost.exe. Jejich popis Host Process for Windows Services toho taky moc nenapoví - nanejvýš tak ještě zjistíme, že některé patří do Local Service, jiné do Network Service, další si nárokuje System a nějaká jedna náleží i uživatelovu profilu. Abychom o těchto procesech zjistili víc, musíme nasadit sofistikovaný nástroj - třeba v podobě svchost.exe Lookup Tool.

 

Svchost.exe Lookup Tool netřeba instalovat. Jen se stáhne samorozbalovací archív, který se po inicializaci rozbalí tam, kde je, do adresáře Tweaking.com - svchost.exe Lookup Tool. Ten si následně můžeme hodit tam, kde máme většinu programů, případně mu na ploše udělat odkaz umístění aka ikonu.

Svchost.exe Lookup Tool: po startu je třeba obnovit data

Po spuštění svchost.exe Lookup Tool se zobrazí prázdná tabulka, kterou je třeba naplnit aktuálními daty - pomocí ikonky aktualizace vlevo nahoře.

Svchost.exe Lookup Tool: nabídne prostý seznam všech služeb spuštěných procesem svchost.exe

Poté svchost.exe Lookup Tool zobrazí seznam všech služeb běžících na procesu svchost.exe:

  • jejich jméno, 
  • označení v systému,
  • ID procesu;
  • množství využité operační paměti
  • umístění v systému (ve složce C:\WINDOWS\system32\).

Krom toho na horní lištičce vidíme celkový počet služeb spojených s svchost.exe, počet právě spuštěných a celkovou spotřebu paměti těchto služeb.

Svchost.exe Lookup Tool: detailní informace prozradí i způsob spouštění a možnosti přerušení služby

Můžeme se dostat i k podrobným informacím o každé službě zvlášť. Stačí jen kteroukoliv z nabízených rozkliknout dvojklikem. Tak se mj. dozvíme:

  • systémový popis služby; 
  • způsob, jakým je spouštěna; 
  • zda je ji možno zastavit či pozastavit.

S analýzou spuštěných služeb pod svchost.exe se navíc ani nemusíme trápit sami. Svchost.exe Lookup Tool totiž umožňuje export výsledků v podobě logu buď přímo do .TXT, nebo nám je zkopíruje do systémové schránky, odkud je můžeme vložit kamkoliv.

Svchost.exe Lookup Tool

Svchost.exe Lookup Tool je šikovná, jednoúčelová utilitka, která na jednom místě prezentuje všechny informace o službách, které jsou spouštěny procesem svchost.exe. Výsledek lze navíc snadno odeslat odborníkům, díky možnosti exportu informací. V minimalistickém prostředí ani nechybí jeho počeštění. Spotřeba systémových prostředků je nicotná. A ke všemu je zcela zdarma.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Sophos Home: firemní profesionál v domácí kuchyni

Jméno Sophos našinec zná jen ze zpráv reportujících masivní útoky na globální úrovni. Je to totiž jméno nadnárodních bezpečnostních expertů, kteří často mezi prvními zaregistrují či odhalí...

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama