[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Svchost.exe Lookup Tool: odhalení služeb skrývajících se pod svchost.exe KE STAŽENÍ ZDARMA

Každého, kdo je zvyklý otevírat Správce úloh, muselo už někdy zaujmout množství procesů se stejným jménem svchost.exe. Jejich popis Host Process for Windows Services toho taky moc nenapoví - nanejvýš tak ještě zjistíme, že některé patří do Local Service, jiné do Network Service, další si nárokuje System a nějaká jedna náleží i uživatelovu profilu. Abychom o těchto procesech zjistili víc, musíme nasadit sofistikovaný nástroj - třeba v podobě svchost.exe Lookup Tool.

 

Svchost.exe Lookup Tool netřeba instalovat. Jen se stáhne samorozbalovací archív, který se po inicializaci rozbalí tam, kde je, do adresáře Tweaking.com - svchost.exe Lookup Tool. Ten si následně můžeme hodit tam, kde máme většinu programů, případně mu na ploše udělat odkaz umístění aka ikonu.

Svchost.exe Lookup Tool: po startu je třeba obnovit data

Po spuštění svchost.exe Lookup Tool se zobrazí prázdná tabulka, kterou je třeba naplnit aktuálními daty - pomocí ikonky aktualizace vlevo nahoře.

Svchost.exe Lookup Tool: nabídne prostý seznam všech služeb spuštěných procesem svchost.exe

Poté svchost.exe Lookup Tool zobrazí seznam všech služeb běžících na procesu svchost.exe:

  • jejich jméno, 
  • označení v systému,
  • ID procesu;
  • množství využité operační paměti
  • umístění v systému (ve složce C:\WINDOWS\system32\).

Krom toho na horní lištičce vidíme celkový počet služeb spojených s svchost.exe, počet právě spuštěných a celkovou spotřebu paměti těchto služeb.

Svchost.exe Lookup Tool: detailní informace prozradí i způsob spouštění a možnosti přerušení služby

Můžeme se dostat i k podrobným informacím o každé službě zvlášť. Stačí jen kteroukoliv z nabízených rozkliknout dvojklikem. Tak se mj. dozvíme:

  • systémový popis služby; 
  • způsob, jakým je spouštěna; 
  • zda je ji možno zastavit či pozastavit.

S analýzou spuštěných služeb pod svchost.exe se navíc ani nemusíme trápit sami. Svchost.exe Lookup Tool totiž umožňuje export výsledků v podobě logu buď přímo do .TXT, nebo nám je zkopíruje do systémové schránky, odkud je můžeme vložit kamkoliv.

Svchost.exe Lookup Tool

Svchost.exe Lookup Tool je šikovná, jednoúčelová utilitka, která na jednom místě prezentuje všechny informace o službách, které jsou spouštěny procesem svchost.exe. Výsledek lze navíc snadno odeslat odborníkům, díky možnosti exportu informací. V minimalistickém prostředí ani nechybí jeho počeštění. Spotřeba systémových prostředků je nicotná. A ke všemu je zcela zdarma.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Kaspersky Total Security: totální zabezpečení

Kaspersky vítá rok 2020 v plné parádě: vyzbrojen klasickými moduly, nejnovějšími technologiemi i pokročilými nástroji zabezpečení. Plně lokalizován, okamžitě připraven k použití a pro milovníky cloudu a synchronizace patřičně nastaven k rychlému...

Instalátor Instaluj: tichá, hromadná instalace

Opakující se činnosti vyžadující soustředění, obzvlášť při střetu s nepříliš rychlým hardwarem, vyvolávají různé reakce. Slovními invektivami počínaje a násilím na počítačích konče. Tomu...

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...

BitFaktura.cz: zrcadlo svého uživatele

Online fakturace je mezi podnikateli oblíbená, ale její zpoplatnění vyvolává negativní reakce. Kupříkladu silné nevole se svého času dočkal iDoklad, když vysoko zvedl ceny i základního tarifu, a tak se stal pro mnoho drobných živnostníků prakticky...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world