[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Sportovní výkony dle rádce v chytrém zařízení

Modernizace světa je čím dál více patrná i v běžných životech a činnostech lidí. Zejména spojení se vždy přístupnými chytrými zařízeními umožňuje nespočet možností pro zjednodušení a zatraktivnění donedávna obyčejných prací a zábavy. Ne jinak je tomu i s nabídkou aplikací pro sportovní vyžití, ať již aktivní či pasivní. Na trhu se roztrhl pytel s aplikacemi pro zlepšení fyzické kondice, stejně jako s průvodci ke zlepšení postavy a různě dlouhé výzvy s postupně se zvyšujícím počtem cviků na určité tělesné partie.

 

Běh jako sport číslo 1

Nejoblíbenější aplikací v aktivním sportovním světě jsou analyzátory a plánovače pro běh. Na základě GPS záznamu uběhnuté vzdálenosti v porovnání s rychlostí běhu jsou v aplikaci zaznamenávány a vyhodnoceny jak předešlé běhy, tak čas a očekávaný výkon pro následující dny. Jednoduše tak zjistíte nejrychlejší nebo naopak nejpomalejší část trasy, při poslechu také příjemný hlas případně pípnutí oznámí uběhnutí určité vzdálenosti. Pro tréninkové a hmotnost redukující účinky jsou výborné také informace o spálené energii, v kombinaci se sportovními hodinkami zaznamenávající tepovou frekvenci lze navíc optimalizovat běh dle jeho účelu – při nižších srdečních frekvencích pro zdraví případně redukci váhy, vyšší tepová frekvence je naopak pro zlepšení celkové výkonnosti.

Nejlépe hodnocené aplikace jsou například Track Runner, který odhadne dle aktuálního výkonu možnosti běžce až po vzdálenost maratonu. Chcete-li kombinovat zároveň více sportovních činností, jako například kolečkové brusle, běžky nebo kolo, je pro zmapování výkonu dobré použít Endomondo, nebo třeba Runtastic. Obě aplikaci mají základní bezplatnou variantu, pro větší motivaci a trénink na velmi oblíbené maratony nebo půlmaratony jsou pak k dispozici placené verze. Platbou si krom většího spektra sportovních činností zajistíte mimo jiné i detailnější analýzu výkonu.

Lepší postava v 7 minutách či plán na 6 týdnů?

Pokud vaše kreativita ve sportovním ohledu není na nejvyšší úrovni a nemáte v plánu trávit čas hledáním videí s inspirací, lze si tuhle fázi cvičení zkrátit na jednoduché aplikace, které poradí co a jak. Příkladem rychlého tréninku v pouhých sedmi minutách denně je třeba 7 Minute Workout, která je experty a vědci podporovaná metoda založená na práci s vlastní váhou. Intenzivně se tak během tří sad cvičení dostanete do formy. Aplikace samozřejmě kromě cviku hlásí i přestávky a hlasem napomáhá k maximální koncentraci na váš výkon.

Na druhé straně je pak precizní plánování cvičení ušité jako na míru vašim možnostem, kterou nabízí například 6 Week Training. Po úvodním testu vašich zdatností si program určí výkonnostní úroveň, dle které týden budete cvičit. Po dvou, čtyřech a pěti týdnech cvičení následuje maximální výkon, jehož výsledek opět specifikuje tréninkovou zátěž následujícího období.

Sledovat oblíbený sport nebylo nikdy jednodušší

Pokud již máte odcvičeno, není nic lepšího než se pro další výkony inspirovat u profesionálů. Live výsledky sportovních událostí celého spektra sportů můžete sledovat například na Bet365. Celá škála aplikací se pak zaměřuje na jednotlivé sporty od fotbalu, přes hokej, basketbal a velmi aktuální ragby až po atletiku či motorismus. Díky nim můžete mít přehled o všech úrovních od nejvyšších soutěží až po ty amatérské, ve kterých jsou srdíčko a štěstíčko těmi hlavními atributy pro úspěch. Stačí si vybrat.

 

Redakce , 26.10.2015 13:57

 

 

 

 

Končí podpora Office 2010 Windows a Office 2016 Mac

Od 14. října 2020 už nejsou dostupny žádné další aktualizace pro kancelářský balík Office verze 2010 na platformě Windows a Office 2016 na platformě macOS. Microsoft k nim pomalu ukončuje uživatelskou podporu a postupně zruší i online nápovědu k nim.  ...

Mapy.cz rozšiřují sdílení o popisky a náhledovou mapku

Mapy.cz už delší dobu umožňují ukládání vlastní bodů, tras a map. A tyto lze nejen sdílet s dalšími účastníky výletů. Nově orientaci adresátů urychlení vyznačení sdíleného bodu na náhledové mapce republiky...

Facebook propojí Messenger a zprávy Instagramu

...a po časech divergence nastane opět věk konvergence, mohlo by znít proroctví komunikačního teoretika. Zatímco v minulosti Facebook, Google a další činitelé instant messagingu složitě rozdrobovali komunikační služby, utíkali od protokolu XMPP a uzavírali své...

Google spouští Play Pass už i v ČR

Tarif neomezeného přístupu k omezenému počtu aplikací z aplikačního obchodu Google Play míří už i na Moravu, do Slezska a do Čech. Díky měsíčnímu či ročnímu tarifu získá neomezený přístup nejen konkrétní uživatel, ale v...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama