[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Sportovní výkony dle rádce v chytrém zařízení

Modernizace světa je čím dál více patrná i v běžných životech a činnostech lidí. Zejména spojení se vždy přístupnými chytrými zařízeními umožňuje nespočet možností pro zjednodušení a zatraktivnění donedávna obyčejných prací a zábavy. Ne jinak je tomu i s nabídkou aplikací pro sportovní vyžití, ať již aktivní či pasivní. Na trhu se roztrhl pytel s aplikacemi pro zlepšení fyzické kondice, stejně jako s průvodci ke zlepšení postavy a různě dlouhé výzvy s postupně se zvyšujícím počtem cviků na určité tělesné partie.

 

Běh jako sport číslo 1

Nejoblíbenější aplikací v aktivním sportovním světě jsou analyzátory a plánovače pro běh. Na základě GPS záznamu uběhnuté vzdálenosti v porovnání s rychlostí běhu jsou v aplikaci zaznamenávány a vyhodnoceny jak předešlé běhy, tak čas a očekávaný výkon pro následující dny. Jednoduše tak zjistíte nejrychlejší nebo naopak nejpomalejší část trasy, při poslechu také příjemný hlas případně pípnutí oznámí uběhnutí určité vzdálenosti. Pro tréninkové a hmotnost redukující účinky jsou výborné také informace o spálené energii, v kombinaci se sportovními hodinkami zaznamenávající tepovou frekvenci lze navíc optimalizovat běh dle jeho účelu – při nižších srdečních frekvencích pro zdraví případně redukci váhy, vyšší tepová frekvence je naopak pro zlepšení celkové výkonnosti.

Nejlépe hodnocené aplikace jsou například Track Runner, který odhadne dle aktuálního výkonu možnosti běžce až po vzdálenost maratonu. Chcete-li kombinovat zároveň více sportovních činností, jako například kolečkové brusle, běžky nebo kolo, je pro zmapování výkonu dobré použít Endomondo, nebo třeba Runtastic. Obě aplikaci mají základní bezplatnou variantu, pro větší motivaci a trénink na velmi oblíbené maratony nebo půlmaratony jsou pak k dispozici placené verze. Platbou si krom většího spektra sportovních činností zajistíte mimo jiné i detailnější analýzu výkonu.

Lepší postava v 7 minutách či plán na 6 týdnů?

Pokud vaše kreativita ve sportovním ohledu není na nejvyšší úrovni a nemáte v plánu trávit čas hledáním videí s inspirací, lze si tuhle fázi cvičení zkrátit na jednoduché aplikace, které poradí co a jak. Příkladem rychlého tréninku v pouhých sedmi minutách denně je třeba 7 Minute Workout, která je experty a vědci podporovaná metoda založená na práci s vlastní váhou. Intenzivně se tak během tří sad cvičení dostanete do formy. Aplikace samozřejmě kromě cviku hlásí i přestávky a hlasem napomáhá k maximální koncentraci na váš výkon.

Na druhé straně je pak precizní plánování cvičení ušité jako na míru vašim možnostem, kterou nabízí například 6 Week Training. Po úvodním testu vašich zdatností si program určí výkonnostní úroveň, dle které týden budete cvičit. Po dvou, čtyřech a pěti týdnech cvičení následuje maximální výkon, jehož výsledek opět specifikuje tréninkovou zátěž následujícího období.

Sledovat oblíbený sport nebylo nikdy jednodušší

Pokud již máte odcvičeno, není nic lepšího než se pro další výkony inspirovat u profesionálů. Live výsledky sportovních událostí celého spektra sportů můžete sledovat například na Bet365. Celá škála aplikací se pak zaměřuje na jednotlivé sporty od fotbalu, přes hokej, basketbal a velmi aktuální ragby až po atletiku či motorismus. Díky nim můžete mít přehled o všech úrovních od nejvyšších soutěží až po ty amatérské, ve kterých jsou srdíčko a štěstíčko těmi hlavními atributy pro úspěch. Stačí si vybrat.

 

Redakce , 26.10.2015 13:57

 

 

 

 

ČTÚ spouští NetTest, certifikovaný test internetu

Kvalita připojení k internetu se liší nejen mezi jednotlivými poskytovateli - co hůř - kolísá v čase u téhož. Navíc zákazníci jsou typicky v nevýhodné pozici: mohou sice rychlost připojení reklamovat, ale o tom, jak jejich reklamace dopadne či...

Vivaldi 4.2 přináší nové volby ochrany soukromí

Vivaldi stále válčí především customizovatelností prohlížeče, maximální svobodou výběru používaných služeb a snahou o ochranu uživatelského soukromí. Ve verzi 4.2 se to rovná implementací nového překladače Lingvanex...

LibreOffice 7.2: neustálé zlepšování podpory formátů MS Office

LibreOffice je sice open-source software, nicméně jeho vývojáři ví, že pro masivní rozšíření v komunitě a především mezi firemními zákazníky musí bezchybně pracovat i s proprietárními formáty. Jako jsou například ty...

NortonLifeLock akvíruje Avast

Bývalý Symantec Corp. alias NortonLifeLock a Avast se dohodli na fúzi, při níž Avast skončí pod křídly NortonLifeLock. Akvizice přijde americkou společnost na něco mezi 8,1 - 8,6 miliard dolarů. A akcionáři Avastu budou mít nárok na kombinaci peněžního...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama