[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

SmoothVideo Project: plynulejší video díky proložení snímků KE STAŽENÍ ZDARMA

SmoothVideo Project posouvá šíři funkcionalit mediálních přehrávačů. Nabídne vyhlazení přehrávaného videa pomocí frame interpolation (interpolace snímků). Díky SmoothVideo Project tak až zdvojnásobíte tzv. frame rate - počet snímků za sekundu a užijete si své filmy v plynulejším a ostřejším podání.

 

SmoothVideo Project (SVP) je utilitka, která vám umožní sledovat filmy na počítači pomocí interpolace snímků, funkce dostupné na high-endových televizorech a projektorech. Interpolace snímků zvyšuje počet snímků videa za sekundu prostřednictvím umělého vytváření mezisnímků. SVP tuto technologii zpřístupňuje každému jako freeware. A jak se v animaci projeví vyšší počet snímků za sekundu, to posuďte sami na následující animaci.

15 snímků za minutu 30 snímků za minutu 60 snímků za minutu

Instalace SVP je prostá, krom běžných instalačních voleb SVP nabízí nainstalování utilitky SVPtube (pro zpřístupnění SVP nástrojů i pro videa na YouTube a Vimeo) a instalaci MadVR, což je renderer vysoce kvalitního videa. Dále pak nabídne doinstalování dalšího softwaru potřebného pro správnou funkci programu, konkrétně je to MS Visual C++, AviSynth, FFDShow a ReClock.

Po startu programu se SVP integruje do systémové lišty a čeká na spuštění videa přehrávaného pod FFDShow. V momentě, kdy takové video začne, šipečka ikonky v systémové liště zezelená a funkce SVP mohou být aplikovány na video.

SmoothVideo Project: expertní volby programu

Nejprve si pod Interface type zvolíme hloubku, do jaké chceme program používat. Máme k dispozici Basic, Advanced a Expert. Pod Video profiles můžeme nastavit chování jednotlivých komponent programů při přehrávání různých rozlišení a počtu snímků. Pokud nám nebudou stačit čtyři výchozí profily, můžeme si přidat vlastní. Odchylek v rozlišení a nekompatibility nastavení se nemusíme bát, stačí mezi dalšími volbami pod Profile selection method zvolit Choose one with the nearest pixel rate.

Další volby zahrnují nastavení stereo módu, vykreslování okrajů video okna a nastavení poměru stran obrazu. Pokud se nám rozchází zvuková a video stopa, můžeme to korigovat pomocí Video delay, které nám umožní zpozdit/urychlit video až o 250 milisekund. Pod Screen Selection můžeme SVP fungovat na displeji, který využívá mediální přehrávač, nebo mu jednoznačně určit, pro který displej se má spouštět. Můžeme i změnit prioritu procesu přehrávání videa pod Video player process priority a upřesnit počet výpočetních vláken v Processing threads. V nastavení programu lze změnit start SVP se systémem, kontrolu aktualizací, nastavení klávesových zkratek či spouštění SVP s videem vůbec.

Pokud byste měli strach z přílišného polykání systémových prostředků aplikací SVP, můžete zkontrolovat jejich využití pomocí Performance graphs pod Information. Vývojáři SVP tvrdí, že při akceleraci pomocí grafické karty (nutno zaškrtnout GPU‑acceleration), byste měli mít možnost „sledovat Full HD 1080p video přepočítané na zobrazovací frekvenci 60 Hz v reálném čase při použití procesoru střední třídy a téměř jakékoliv grafiky.“

SmoothVideo Project: využití procesoru a paměti a výkon SVP

Účinnost fungování SVP můžete ověřit v...

  • Demonstration Mode - módu rozdělené obrazovky. Video se po této volbě bude na polovině obrazovky přehrávat s původními parametry, na druhé polovině pak zdokonalené pomocí SVP; či
  • Tearing Test – při němž dynamicky zleva doprava a zpátky přejíždí oranžová hranice mezi plynulejším a původním obrazem.

SmoothVideo Project: testy fungování interpolace

Interpolaci snímků nelze bohužel sloučit s každým mediálním přehrávačem - např. ani VLC, ani GOM Player nejsou podporovány. Další přehrávače jako BS.Player, Windows Media Player, MediaPortal mohou být upraveny tak, aby se SVP fungovaly - především je nutno zvolit FFDShow kodeky a tzv. splitters nastavit na LAV. Kompletní informace o kompatibilitě jednotlivých přehrávačů najdete na Wiki SVP.

Sečteno, podtrženo

SmoothVideo Project je méně známá utilitka z řady těch, které optimalizují výstupy mediálních přehrávačů. Za relativně malou oběť z výkonu počítače vás oblaží podstatně ostřejším a plynulejším obrazem. Její mínusy jsou selektivní: pro jednoho to může být anglické prostředí, pro druhého velké množství podrobných voleb, pro třetího nekompatibilita SVP s preferovaným přehrávačem.

Vzhledem k tomu, že aplikace SmoothVideo Project funguje v podstatě sama, mohou neangličtináři i příznivci snadného ovládání pouze napoprvé nastavit fungování a pak už jen užívat. A příznivce nepodporovaných přehrávačů by k vyzkoušení přehrávače jiného mohla přesvědčit cena rovná nule, SmoothVideo Project je totiž freeware.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...

BitFaktura.cz: zrcadlo svého uživatele

Online fakturace je mezi podnikateli oblíbená, ale její zpoplatnění vyvolává negativní reakce. Kupříkladu silné nevole se svého času dočkal iDoklad, když vysoko zvedl ceny i základního tarifu, a tak se stal pro mnoho drobných živnostníků prakticky...

ESET Smart Security Premium: precizování finální podoby

Aplikace a jejich vývoj se mohou nacházet v různých fázích: ve stavu nápadu, plánu, projektu, realizace, přehodnocení, zkvalitňování, podřizování požadavkům marketingu, obchodu, koncových zákazníků. Pokud už je na trhu nějaký pátek...

AVG TuneUp: Avast Cleanup Premium s jinými popisky

Spojení Avastu a AVG už v momentu realizace napovídalo, že dojde i k nějaké konvergenci. Otázkou bylo, k jak velké konvergenci povede? Vzájemnému propůjčení nejúčinnějších technologií mezi produkty? Společnému vývoji produktů běžících na...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world