[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče KE STAŽENÍ

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu parciálních prvků a přetaktovat hardware. Osloví vás?

 

Česko-anglické rozhraní napoví, že lokalizace do češtiny není kompletní

Instalace Smart Game Booster nás přivítá systémovým rozhraním instalace (tedy nikoliv nadesignovanou obrazovkou samotného vývojáře PCGameBoost). Česko-anglická směska popisů už dopředu naznačí, že stejným způsobem bude lokalizované celé uživatelské rozhraní. Patrně využívá strojového překladu, nicméně rozhraní používá jednoduchých popisů a žádným zásadním způsobem to nevadí. Vybereme systémové umístění a v mžiku je instalace hotová. 

Výchozí obrazovka Smart Game Booster

Optimalizace systému pro hry

Smart Game Booster rovnou nabízí optimalizaci PC pro hry. Tu reprezentuje ústřední tlačítko Boost, přičemž míru dané optimalizace lze ovlivnit volbami níž Super Boost Level I, Super Boost Level II (dostupný pouze v PRO verzi) a Konfigurace. 

Rozhraní pro obnovení systému do výchozího stavu

Po odpálení zvýšení výkonu se protočí tachometrově designované tlačítko a program vypíše seznam zastavených procesů, služeb a dalších úkonů. Mezi ty patří:

 1. vyčištění operační paměti,
 2. vyčištění systémové schránky a
 3. zapnutí režim napájení optimalizovaného na vysoký výkon. 

Super Boost Level I pak dále připojí i seznam toho, co bylo super-nakopnuto. Dle aplikace dochází k přetaktování rychlosti grafické karty a rychlostí operačních pamětí. 

Konfigurace je fakticky přehledem služeb, které lze programem Smart Game Booster ovlivnit.  Defaultně je vybrané schéma procesů a služeb, které jsou v momentu aktivace herního režimu vypnuty. Toto schéma může uživateli separátně ovlivnit, případně jednoduše zvrátit změny, které by vedly k dysfunkcím systému. 

Přehled teplot hlavního hardwaru a rychlosti otáček ventilátorů

Metrics alias data o hardwaru

Smart Game Booster umožňuje přímé sledování klíčových hodnot nejdůležitějšího železa herních systémů: 

 • procesoru; 
 • grafické karty; 
 • úložiště; 
 • základní desky; 
 • větráčku (rychlost otáček). 

Pro ty, kteří chtějí mít přehled o teplotách a FPS (snímkové frekvenci) v reálném čase, nabízí Smart Game Booster zobrazení obrazového pole HUD s těmito údaji přímo ve hrách. 

Rozhraní pro nastavení klávesových zkratek

Klávesové zkratky pro přímé ovládání Smart Game Booster ve hrách

Aplikace nabízí i klávesové zkratky, jejichž pomocí se dá přímo přistupovat k jejím funkcím. V rozhraní pod Metrics (a v plném zobrazení ještě v Nastavení) se dají konfigurovat. Klávesovými zkratkami lze volat:

 • Zvýšení výkonu; 
 • Obnovení výkonu; 
 • Ukončit herní plochu; 
 • Zobrazení ve hře; 
 • Capture Game (zachytit snímek obrazovky); 
 • Record Game (nahrát video) a určit jeho kvalitu na třech úrovních.

Ani na ovládače herního železa nezapomíná Smart Game Booster

Drivers (ovládače)

Sekce ovládače se soustředí na aktuálnost ovládačů nejen herního železa, ale v podstatě všeho, s čím hry přicházejí do styku (zvuk, externí periferie aj.) Identifikuje ovládače v systému a vypíše, pokud jsou dostupné novější. Nabídne jejich aktualizaci. A v případě, že uživatel upgraduje na PRO verzi, program nabídne automatizaci celého procesu. 

Jednoduché nástroje doplňující hlavní funkci Smart Game Booster

Utilities (Nástroje)

PC Diagnosis (diagnostika)

Diagnostika využije systémový nástroj a vytáhne z kompu veškeré informace o systému, o běžících procesech a službách, o systémových komponentách a hardwarových součástech, přičemž se snaží získat info i tom, zda je vše funkční. Kompletní přehled nabízí k exportu do textového souboru TXT.

Krom toho lze využít ještě online testy pro okamžité zjištění funkčnosti periferií:

 1. mikrofónu
 2. webkamery;
 3. zvuku a reproduktorů a 
 4. klávesnice.

System Tweaks (fígle pro optimalizaci systému)

Systémové fígle jsou fakticky úpravami systémového registru Windows. Zaměřují se na nepřeberné spektrum specifických operací snižujících časy reakcí při provádění rozličných úkonů, minimalizaci kontaktu s úložištěm, počty náhledů, připojení, velikosti cachí apod. 

Systémové tweaky lze provést buď nahrubo předvolenou hodnotou, nebo vpravo dole zaškrtnout Expertní mód a uživatelsky pozměnit hodnoty konfigurovaného klíče systémového registru. 

Disk Defrag (defragmentace disků)

Systémy využívající pevné disky může Smart Game Booster popohnat i pomocí defragmentace tohoto typu úložiště. PRO verze pak nabízí automatizaci defragmentací. 

Nastavení teplotního alarmu Smart Game Booster

Nastavení Smart Game Booster

Konfigurace Smart Game Booster je spíše prostá. Nejzajímavější sekcí je nastavení teplot, které vyžadují už zvýšenou pozornost => a tím pádem na ně chce být uživatel upozorněn alarmem. Systém od systému se ovšem hodnoty, které je třeba považovat za kritické, mohou lišit. Proto by právě zde měl uživatel věnovat trochu času správnému nastavení. 

Jinak je možno zapnout automatizací defragmentací a aktualizací ovládačů, pokud máte PRO verzi. Šikovně je nastaveno automatické zrychlení pro identifikovaného (a ručně přidané) hry a návrat Windows do normální režimu po ukončení her. 

Smart Game Booster v krabicové verzi

Smart Game Booster souhrnem

Smart Game Booster se snaží z herního železa vymáčknout výkon rozličnými cestami. Zabíjí procesy, ukončuje spuštěné služby, nabízí rozličné zásahy do registru, udržuje aktuální ovládače a uklízí pevné disky. Díky tomu všemu je schopen uvolnit výpočetní kapacitu nutnou pro zvýšení snímkové frekvence a vykreslování herního obsahu vůbec. 

Zajímavě jsou koncipovány tweaky systémového registru, které se zaměřují na opravdu různorodou směsici fíglů. Aplikace už při instalaci vygeneruje 2 ikony: jednu pro běžné spuštění programu do uživatelského prostředí a druhou pro přímé zvýšení herního výkonu bez nutnosti další interakce s programem. Po konfiguraci Smart Game Boosteru je možné s klidem využívat klidně už jen tu druhou ikonku. 

Výhody Smart Game Booster

 • jednoduché zvýšení výkonu na jeden klik
 • různorodě pojaté optimalizace
 • uživatelská konfigurace toho, co má být optimalizovány
 • teplotní alarm
 • intuitivní, částečně počeštěné rozhraní

Nevýhody Smart Game Booster

 • okno rozhraní se nedá přizpůsobit
 • některé funkce jsou pouze ve verzi PRO. Aby byly dostupné, je třeba Smart Game Booster PRO zakoupit.

Co obsahuje PRO verze Smart Game Booster?

PCGameBoost slibuje uživatelům PRO verze:

 • přetaktování hardwarových komponent přímo z programu, které má přinést až 30 % navíc; 
 • automatická kontrola, stažení a instalace ovládačů hardwaru; 
 • automatická defragmentace pevných disků dle zvoleného plánu defragmentace; 
 • automatické zvýšení výkonu podle uživatelské konfigurace po spuštění hry. 

Benefity PRO verze shrnuje v přehledné tabulce i vývojář PC Game Boost.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Advanced System Optimizer: účinný střízlík

Advanced System Optimizer je optimalizátor Windows z dílny vývojářů SysTweak. Je designován pro uživatelsky snadnou správu a údržbu systému Windows a nabízí i řešení nejběžnějších problémů s Windows spjatých. Přizpůsobuje se uživateli na...

Kaspersky Internet Security 2021: odladěný a nabušený

Kaspersky Internet Security reprezentuje produkty, pro které AV-Comparatives muselo vytvořit zvláštní kategorii vynikajících produktů. A proto čelí zcela jiné výzvě než ostatní. Už nejde o to, nakolik brání útokům, jak vytěžuje počítač či zda se s...

F-Secure SAFE: pokročilé technologie v jednoduchých notičkách

F-Secure SAFE je příjemnou výjimkou mezi nefunkčními, podivně designovanými a zbytečně překomplikovanými podobami bezpečnostních balíků. Nabízí naprostý základ účinně rozšířený o ochrany proti malwaru a ransomwaru, které se ovšem...

Comodo Internet Security: bez daně a hany

Comodo Internet Security už dlouhá léta ochraňuje netové surfaře bez daně a hany. Disponuje mnoha technologiemi, které je chrání nejen před malwarem běžným, ale i tím vysoce zákeřným. Navíc nabízí i sandboxovaná a virtualizovaná...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama