[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Smart Defrag: různé možnosti nepříliš uvěřitelné defragmentace KE STAŽENÍ

Smart Defrag je aplikace zdarma z dílny IObit určená k defragmentaci Windows. Nabízí mnoho různých možností defragmentace - a dokonce i optimalizace běhu systému. Nevýhodou této nabídky je nepříliš uvěřitelná hodnota funkce programu.

 

Instalace Smart Defrag zahrnuje i několik voleb nechtěných...

Instalace Smart Defrag proběhne v češtině - krom základních voleb akorát zrušíme volbu nechtěných programů (Linkey, AdBlock a Advanced SystemCare), nahlédneme do posledních vývojových změn (v update history) a vybereme, zda chceme, aby Smart Defrag nahradil systémový Windows Disk Defragmenter.

Smart Defrag: volba tématu a jazyka hned ze startu

Hned po startu aplikace jsme seznámeni s novinkami poslední verze. Nejzajímavějšími z nich jsou podpora defragmentace souborových částí Metra Windows 8.1 a nová funkcionalita Priorita defragmentace umožňující inteligentní organizaci často používaných souborů a tím urychlující přístup k nim. Poté si ještě vybereme barevné schéma a jazyk a Smart Defrag je připraven k používání.

Smart Defrag: okamžitě vidíme cíle defragmentace a její volby

Výchozí rozhraní přehledně zobrazuje všechny cíle defragmentace a její volby. Vidíme:

  • diskové svazky Windows (např. linuxové oddíly dualbootu se nezobrazují);
  • specificky zaměřenou defragmentaci aplikací Metra;
  • kapacitu a souborový systém diskových oddílů;
  • volby Autodefragmentace a Defragmentace při zavedení Windows.

Spodní polovina okna pak simuluje probíhající defragmentaci a Autodefragmentaci, volby Defragmentace při zavedení a zprávy proběhlých akcí. Rolovací menu Analýza umožňuje výběr mezi analýzou rychlou a hlubokou, přičemž Hluboká analýza bere v potaz i zbytečné soubory, které je možno smazat.

Roletka Defragmentace pak nabízí volby: Jen defragmentace, Defragmentace a rychlá optimalizace, Defragmentace a optimalizace a Defragmentace a upřednostnění souborů. Optimalizace spočívá v odstranění zbytečností identifikovaných hlubokou analýzou. Upřednostnění souborů trvá ze zmíněných operací nejdéle a mělo by urychlit přístup systému k často používaným souborům.

Autodefragmentace v podání Smart Defrag

Autodefragmentace

Záložka Autodefragmentace zobrazuje zátěž procesoru, zápis na disk a statistiku automaticky defragmentovaných souborů. V Nastavení specifikujeme, zda chceme autodefragmentovat pouze v případě, že je systém nečinný (a jak dlouho), a zda má být autodefragmentace pozastavena, pokud by využívala příliš mnoho prostředků.

Smart Defrag: defragmentace při zavedení skýtá další možnosti defragmentace

Defragmentace při zavedení

Defragmentace při zavedení dovoluje aplikaci přemístit ty soubory, které nemůže bezpečně přesunout za běhu Windows. Při její volbě nás Smart Defrag upozorní, že bude vypnuto rychlé spouštění systému. Krom jiného můžeme defragmentovat stránkovací soubor a hlavní tabulku souborů a v Nastavení upravíme, zda defragmentace proběhne při následujícím zavádění systému, každém zavádění, každý den či v delších frekvencích.

Nastavení Smart Defrag

Volby jednotlivých funkcí jsou soustředěny také v Nastavení, které najdeme pod ikonkou třech čárek vpravo nahoře. Krom funkcí zmíněných lze zde také upravit seznam optimalizovaných typů souborů (rozuměj  souborů určených k odstranění), seznam výjimek z defragmentace a Obecná nastavení zahrnující krom běžných voleb také možnost defragmentovat technologií Smart Silent a zastavit VSS při defragmentaci svazku NTFS.

Sečteno, podtrženo

Smart Defrag je nástroj k defragmentaci Windows dostupný zdarma. Uspořádáte s ním soubory ve všech Windows od verze 2000 výše.

Výhody Smart Defrag

  • přehledná, snadno ovladatelná aplikace v češtině;
  • relativně nenáročný;
  • možnost specifické, ale i opakované či průběžné defragmentace.

Nevýhody Smart Defrag

  • silně orientovaný na nabídku dalších produktů IObit;
  • nespolehlivý odhadovaný čas - tak jako v jiných aplikacích Windows, ani ve Smart Defrag položka Odhadovaný čas nemá žádnou orientační hodnotu a neustále a nelineárně se mění;
  • nepříliš uvěřitelná funkčnost - po provedení Jen defragmentace na nesystémovém disku, se kterým se v mezičase vůbec nepracovalo, spuštěna Defragmentace a rychlá optimalizace. Operace trvala 8 minut, přičemž většinu času program simuloval defragmentaci. Výsledek: nula defragmentovaných souborů, nula optimalizovaných.

Některé operace Smart Defrag vyvolávají dojem pouhé simulace

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama