[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Smart Defrag: různé možnosti nepříliš uvěřitelné defragmentace KE STAŽENÍ

Smart Defrag je aplikace zdarma z dílny IObit určená k defragmentaci Windows. Nabízí mnoho různých možností defragmentace - a dokonce i optimalizace běhu systému. Nevýhodou této nabídky je nepříliš uvěřitelná hodnota funkce programu.

 

Instalace Smart Defrag zahrnuje i několik voleb nechtěných...

Instalace Smart Defrag proběhne v češtině - krom základních voleb akorát zrušíme volbu nechtěných programů (Linkey, AdBlock a Advanced SystemCare), nahlédneme do posledních vývojových změn (v update history) a vybereme, zda chceme, aby Smart Defrag nahradil systémový Windows Disk Defragmenter.

Smart Defrag: volba tématu a jazyka hned ze startu

Hned po startu aplikace jsme seznámeni s novinkami poslední verze. Nejzajímavějšími z nich jsou podpora defragmentace souborových částí Metra Windows 8.1 a nová funkcionalita Priorita defragmentace umožňující inteligentní organizaci často používaných souborů a tím urychlující přístup k nim. Poté si ještě vybereme barevné schéma a jazyk a Smart Defrag je připraven k používání.

Smart Defrag: okamžitě vidíme cíle defragmentace a její volby

Výchozí rozhraní přehledně zobrazuje všechny cíle defragmentace a její volby. Vidíme:

  • diskové svazky Windows (např. linuxové oddíly dualbootu se nezobrazují);
  • specificky zaměřenou defragmentaci aplikací Metra;
  • kapacitu a souborový systém diskových oddílů;
  • volby Autodefragmentace a Defragmentace při zavedení Windows.

Spodní polovina okna pak simuluje probíhající defragmentaci a Autodefragmentaci, volby Defragmentace při zavedení a zprávy proběhlých akcí. Rolovací menu Analýza umožňuje výběr mezi analýzou rychlou a hlubokou, přičemž Hluboká analýza bere v potaz i zbytečné soubory, které je možno smazat.

Roletka Defragmentace pak nabízí volby: Jen defragmentace, Defragmentace a rychlá optimalizace, Defragmentace a optimalizace a Defragmentace a upřednostnění souborů. Optimalizace spočívá v odstranění zbytečností identifikovaných hlubokou analýzou. Upřednostnění souborů trvá ze zmíněných operací nejdéle a mělo by urychlit přístup systému k často používaným souborům.

Autodefragmentace v podání Smart Defrag

Autodefragmentace

Záložka Autodefragmentace zobrazuje zátěž procesoru, zápis na disk a statistiku automaticky defragmentovaných souborů. V Nastavení specifikujeme, zda chceme autodefragmentovat pouze v případě, že je systém nečinný (a jak dlouho), a zda má být autodefragmentace pozastavena, pokud by využívala příliš mnoho prostředků.

Smart Defrag: defragmentace při zavedení skýtá další možnosti defragmentace

Defragmentace při zavedení

Defragmentace při zavedení dovoluje aplikaci přemístit ty soubory, které nemůže bezpečně přesunout za běhu Windows. Při její volbě nás Smart Defrag upozorní, že bude vypnuto rychlé spouštění systému. Krom jiného můžeme defragmentovat stránkovací soubor a hlavní tabulku souborů a v Nastavení upravíme, zda defragmentace proběhne při následujícím zavádění systému, každém zavádění, každý den či v delších frekvencích.

Nastavení Smart Defrag

Volby jednotlivých funkcí jsou soustředěny také v Nastavení, které najdeme pod ikonkou třech čárek vpravo nahoře. Krom funkcí zmíněných lze zde také upravit seznam optimalizovaných typů souborů (rozuměj  souborů určených k odstranění), seznam výjimek z defragmentace a Obecná nastavení zahrnující krom běžných voleb také možnost defragmentovat technologií Smart Silent a zastavit VSS při defragmentaci svazku NTFS.

Sečteno, podtrženo

Smart Defrag je nástroj k defragmentaci Windows dostupný zdarma. Uspořádáte s ním soubory ve všech Windows od verze 2000 výše.

Výhody Smart Defrag

  • přehledná, snadno ovladatelná aplikace v češtině;
  • relativně nenáročný;
  • možnost specifické, ale i opakované či průběžné defragmentace.

Nevýhody Smart Defrag

  • silně orientovaný na nabídku dalších produktů IObit;
  • nespolehlivý odhadovaný čas - tak jako v jiných aplikacích Windows, ani ve Smart Defrag položka Odhadovaný čas nemá žádnou orientační hodnotu a neustále a nelineárně se mění;
  • nepříliš uvěřitelná funkčnost - po provedení Jen defragmentace na nesystémovém disku, se kterým se v mezičase vůbec nepracovalo, spuštěna Defragmentace a rychlá optimalizace. Operace trvala 8 minut, přičemž většinu času program simuloval defragmentaci. Výsledek: nula defragmentovaných souborů, nula optimalizovaných.

Některé operace Smart Defrag vyvolávají dojem pouhé simulace

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Bitdefender Premium: excelentní jádro v roztrhaných hadrech

Antivirové společnosti každoročně obnovují své produkty. Stejně tak je nabízejí v několika verzích, lišících se počtem zahrnutých funkcionalit. A čas od času nejvyšší řadu buď doplní o nové funkcionality reagujících na vývoj...

DVDFab: odstraní překážky, ripne a zkopíruje vše

DVDFab si poradí se vším. Nejen s ripováním, kopírováním a konverzí - ale i se všemi ochranami DVD a Blu-ray disků. O co méně populární je mezi producenty obsahu, o to populárnější je mezi uživateli. A nejen to, umí...

Wondershare Filmora: videoeditor pro každého

Komplexní editory audiovizuálních formátů nebývají zrovna uživatelsky přívětivé. Obsahují nespočet nástrojů skrývajících se pod dalšími nástroji. Jednotlivá nastavení se špatně hledají. Tvůrci často trpí...

Ashampoo WinOptimizer 2020: starý pes s novými triky

WinOptimizer má Ashampoo v portfoliu už delší dobu. Ostatně programy čistící a udržující Windows v chodu mají vždycky co dělat. Současná podoba WinOptimizeru navíc přináší likvidaci nepopulárních okolností Windows 10 typu telemetrie....


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama