[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

SlimComputer: vyčistit, optimalizovat, aktualizovat KE STAŽENÍ ZDARMA

SlimComputer je program vývojařského studia SlimWare Utilities. Páruje kandidáty odstranění ze systému s rozsáhlou databází informací a hodnocení ostatních uživatelů. A skýtá přístup k mnohým systémovým nástrojům na jednom místě.

 

SlimComputer snadno nainstalujete – jen zvolte Custom Installation a zrušte zaškrtnutí instalace nástrojové lišty, změny domovské stránky a výchozího vyhledávače.

 Instalace bez toolbarů

Program se vás dále zeptá na míru agresivity čištění a optimalizace. Pro většinu uživatelů je plně vyhovující střední úroveň Optional, pokud se nebojíte zastavit pár služeb v systému, zvolte Aggresive.

 Nastavení agresivity detekce a čištění

Po instalaci nás čeká výchozí obrazovka se základními funkcemi programu. SlimComputer je sice v angličtině, ale je to angličtina jednoduchá. Orientace v prostředí je velmi snadná.

 Hlavní obrazovka SlimComputer

Na hlavní obrazovce je povšechný sken, který dle zaškrnutí zahrne aplikace, prohlížeče, položky spouštějící se při startu počítače a klávesové zkratky. Po skenu se objeví nabídka potenciálně nechtěných aplikací.

 Nabídka potenciálně nechtěných aplikací

SlimComputer u těchto aplikací vypíše název, výrobce, hodnocení aplikace ostatními uživateli, umožní udělit vlastní hodnocení a nabídne více informací pod More info - po rozkliknutí uvidíte popis funkce položky, jeho celkové hodnocení (unwanted - optional - good), stěna s názory ostatních uživatelů zahrnující důvody pro ponechání či odstranění programu.

 Podrobné informace o zvolené položce

U odinstalace aplikací SlimComputer připomene jejich funkci a zeptá se, zda je chcete opravdu odstranit. Pokud by se vám podařilo odstranit cokoliv, co mělo zůstat zachováno, řešení problému nabídne položka Restore. Obsahuje do kategorií rozdělený seznam odstraněných položek, v kterém požadovanou položku rychle najdete a obnovíte.

Optimize zobrazí všechny aplikace spouštěné při startu a běžící služby. Usnadní zastavení nechtěných. Nabídka informací je stejná jako u Main optimalizace. U služeb je ještě doplněná o systémové informace, které byste našli přes Ovládací panely. Pokud něco nechtě odstraníte, obnovíte to přes Restore List.

Nastavení služeb

Unistaller nabízí klasickou nabídku programů k odinstalaci, ovšem doplněnou o ratingy a další návodné informace. Obsahuje také kartu Updates, která sumarizuje všechny programy, u nichž je dostupná nová verze. Aktualizovat se dá přímo ze SlimComputer pomocí tlačítka Update Now.

 Programy, které je možno aktualizovat

Karta Browsers nabízí přehled rozšíření a pluginů Internet Exploreru, Firefoxu, Chrome, Opery a Safari. Bohužel nebere v potaz jiné prohlížeče a např. Opera zůstala nedetekována. Změny v Extensions a Plugins lze opět vrátit v Restore.

 Prohlížeče: rozšíření a pluginy

Windows Tools shromažďují různé nástroje práce se systémem: od správců hardware, disků a zabezpečení, přes nastavení účtu a služeb až po Windows update či Obnovení systému. Vpravo dole mimo hlavní menu se zobrazují základní charakteristiky systému (CPU, GPU, RAM), které po odkliknutí zobrazí výpis Systémové informace.

 Systémové informace

Horní menu umožňuje přihlásit se do cloudu SlimWare Utilities, což by mělo usnadnit případnou vzdálenou pomoc. Také zde najdete Nastavení umožňující spuštění SlimComputer po startu PC, naplánování skenu a čištění, nastavení agresivity detekce zbytečností. Updates slouží k aktualizaci aplikace a Help vás odkáže na fórum programu, nabídne stažení manuálu a shlédnutí video návodů na YouTube.

Výhodou SlimComputer je seskupení systémových nástrojů, informací o aplikacích spouštějících se při startu, o aplikacích v systému vůbec, o nastavení browserů. Jeho velkým plus je solidní databáze informací, díky níž se uživatel okamžitě dozví, k čemu je která aplikace určena a jak ji hodnotí ostatní. Díky této databázi se pak snadno rozhodne k zachování či odstranění programu. Navíc je velmi jednoduše řešeno obnovení odstraněných položek. Mínusy můžeme najít v kartě Browsers, která se zaměřuje pouze na několik prohlížečů, pouze na jejich pluginy a rozšíření a opomíjí další nastavení. Také detekce přítomnosti browseru v systému nefunguje optimálně.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama