[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

SlimComputer: vyčistit, optimalizovat, aktualizovat KE STAŽENÍ ZDARMA

SlimComputer je program vývojařského studia SlimWare Utilities. Páruje kandidáty odstranění ze systému s rozsáhlou databází informací a hodnocení ostatních uživatelů. A skýtá přístup k mnohým systémovým nástrojům na jednom místě.

 

SlimComputer snadno nainstalujete – jen zvolte Custom Installation a zrušte zaškrtnutí instalace nástrojové lišty, změny domovské stránky a výchozího vyhledávače.

 Instalace bez toolbarů

Program se vás dále zeptá na míru agresivity čištění a optimalizace. Pro většinu uživatelů je plně vyhovující střední úroveň Optional, pokud se nebojíte zastavit pár služeb v systému, zvolte Aggresive.

 Nastavení agresivity detekce a čištění

Po instalaci nás čeká výchozí obrazovka se základními funkcemi programu. SlimComputer je sice v angličtině, ale je to angličtina jednoduchá. Orientace v prostředí je velmi snadná.

 Hlavní obrazovka SlimComputer

Na hlavní obrazovce je povšechný sken, který dle zaškrnutí zahrne aplikace, prohlížeče, položky spouštějící se při startu počítače a klávesové zkratky. Po skenu se objeví nabídka potenciálně nechtěných aplikací.

 Nabídka potenciálně nechtěných aplikací

SlimComputer u těchto aplikací vypíše název, výrobce, hodnocení aplikace ostatními uživateli, umožní udělit vlastní hodnocení a nabídne více informací pod More info - po rozkliknutí uvidíte popis funkce položky, jeho celkové hodnocení (unwanted - optional - good), stěna s názory ostatních uživatelů zahrnující důvody pro ponechání či odstranění programu.

 Podrobné informace o zvolené položce

U odinstalace aplikací SlimComputer připomene jejich funkci a zeptá se, zda je chcete opravdu odstranit. Pokud by se vám podařilo odstranit cokoliv, co mělo zůstat zachováno, řešení problému nabídne položka Restore. Obsahuje do kategorií rozdělený seznam odstraněných položek, v kterém požadovanou položku rychle najdete a obnovíte.

Optimize zobrazí všechny aplikace spouštěné při startu a běžící služby. Usnadní zastavení nechtěných. Nabídka informací je stejná jako u Main optimalizace. U služeb je ještě doplněná o systémové informace, které byste našli přes Ovládací panely. Pokud něco nechtě odstraníte, obnovíte to přes Restore List.

Nastavení služeb

Unistaller nabízí klasickou nabídku programů k odinstalaci, ovšem doplněnou o ratingy a další návodné informace. Obsahuje také kartu Updates, která sumarizuje všechny programy, u nichž je dostupná nová verze. Aktualizovat se dá přímo ze SlimComputer pomocí tlačítka Update Now.

 Programy, které je možno aktualizovat

Karta Browsers nabízí přehled rozšíření a pluginů Internet Exploreru, Firefoxu, Chrome, Opery a Safari. Bohužel nebere v potaz jiné prohlížeče a např. Opera zůstala nedetekována. Změny v Extensions a Plugins lze opět vrátit v Restore.

 Prohlížeče: rozšíření a pluginy

Windows Tools shromažďují různé nástroje práce se systémem: od správců hardware, disků a zabezpečení, přes nastavení účtu a služeb až po Windows update či Obnovení systému. Vpravo dole mimo hlavní menu se zobrazují základní charakteristiky systému (CPU, GPU, RAM), které po odkliknutí zobrazí výpis Systémové informace.

 Systémové informace

Horní menu umožňuje přihlásit se do cloudu SlimWare Utilities, což by mělo usnadnit případnou vzdálenou pomoc. Také zde najdete Nastavení umožňující spuštění SlimComputer po startu PC, naplánování skenu a čištění, nastavení agresivity detekce zbytečností. Updates slouží k aktualizaci aplikace a Help vás odkáže na fórum programu, nabídne stažení manuálu a shlédnutí video návodů na YouTube.

Výhodou SlimComputer je seskupení systémových nástrojů, informací o aplikacích spouštějících se při startu, o aplikacích v systému vůbec, o nastavení browserů. Jeho velkým plus je solidní databáze informací, díky níž se uživatel okamžitě dozví, k čemu je která aplikace určena a jak ji hodnotí ostatní. Díky této databázi se pak snadno rozhodne k zachování či odstranění programu. Navíc je velmi jednoduše řešeno obnovení odstraněných položek. Mínusy můžeme najít v kartě Browsers, která se zaměřuje pouze na několik prohlížečů, pouze na jejich pluginy a rozšíření a opomíjí další nastavení. Také detekce přítomnosti browseru v systému nefunguje optimálně.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Sophos Home: firemní profesionál v domácí kuchyni

Jméno Sophos našinec zná jen ze zpráv reportujících masivní útoky na globální úrovni. Je to totiž jméno nadnárodních bezpečnostních expertů, kteří často mezi prvními zaregistrují či odhalí...

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama