[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Seznam plánuje Premium KE STAŽENÍ

Seznam Premium a Seznam.cz Premium jsou ochranné známky, o jejichž registraci usiluje Seznam.cz. Podle společnosti jde o strategickou akvizici a prohlašuje, že její služby zůstávají nadále zpřístupněny zdarma. Čemu tedy značka Seznam Premium poslouží?

 

 

Seznam plánuje Premium

11. prosince 2020 si u Úřadu průmyslového vlastnictví společnost Seznam.cz podala žádost o registraci ochranných známek Seznam Premium a Seznam.cz Premium, čehož si všiml nezávislý novinář David Klimeš. Není to jediná aktivita daným směrem. Seznam.cz, a. s. je totiž dle záznamu CZ.NIC už od 13. října 2020 majitelem domény seznampremium.cz.

Zdá se, že po ‚zprémiovatění‘ iDnesu, Blesku a dalších menších médií tu je další pokud o nějakou smysluplnou monetizaci až dosud volně přístupných velkých mediálních rozhraní, komentuje aktivity Seznamu Klimeš. Tím odkazuje k vytváření placeného obsahu, který se před neplatícími uživateli skrývá za paywallem. Zpoplatnění přístupu je často doplňkovou monetizační aktivitou ke klasickému prodeji reklamy či nabízení PR prostoru. 

Stále platí, že naše služby i náš vlastní obsah zůstávají pro uživatele i nadále zcela zdarma, snaží se vyvrátit okamžité zpoplatnění služeb Aneta Kapuciánová, mluvčí Seznamu. Ochrannou známku jsme si zaregistrovali ze strategických důvodů. Pro Lupu.cz Kapuciánová dodává: Aktuálně nechceme blíže komentovat, k jakým účelům nám v budoucnu bude sloužit.

Nejpoužívanějšími službami Seznamu jsou email Seznamu (méně známý pod označením Email.cz), vyhledávání Seznamu a domovská strana Seznam. Kromě nich Seznam provozuje ještě: 

 • zbožový srovnávač Zboží.cz; 
 • mapový portál Mapy.cz; 
 • meteorologická platforma Počasí.cz; 
 • portály střetu nabídky a poptávky SBazar.cz, SAuto.cz, SReality.cz, Kupi.cz; 
 • rádio ExpresFM; 
 • média Novinky.cz a SeznamZprávy.cz; 
 • audiovizuální Televize Seznam a jí podřazená služba (ovšem s vlastní aplikací) Pohádky.cz a
 • obsahové servery Super.cz, ProŽeny.cz, Horoskopy.cz, Garáž.cz, Sport.cz, Horoskopy.cz

Zpoplatněné premium služby by dávaly smysl především u poslední trojice mediálních položek. Ty lze relativně snadno uzamknout paywallem. Premium jako takové bývá ospravedlňováno širší nabídkou konzumovatelného obsahu, ve vyšší kvalitě, s lepší dostupností (typu zpětné přehrávání, dispoziční knihovna aj.) Kterou cestou se Seznam vydá, uvidíme.

Zdroje

 • David Klimeš
 • CZ.NIC
 • MAM.cz

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft opět zpestřuje příchod nového operačního systému Windows 11. Po obecně rozšířené nevůli vůči požadavku šifrovacího procesoru TPM ve verzi 2.0, se rozpoutala kritika Microsoftu. Navíc následovaly neoficiální postupy, jak obejít...

Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Povyšování Windows se opakovaně potýká s rozličnými problémy. I při minoritních změnách se aktualizace dostávají do problémů s kompatibilitou - a ty se často týkají programů, jejichž dlouhé prsty sahají až do jádra...

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci...

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama