[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Seznam Lištička: pravá ruka uživatele Seznamu KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam Lištička je soubor nástrojů a přístupů ke službám společnosti Seznam. Zjednodušuje práci s prohlížečem, dohledávání cizích slov a převádění cen v devizách na koruny a nabízí okamžitou kontrolu nově příchozích emailů do emailových schránek. Může velmi pomoci uživatelům služeb od Seznamu.

 

Seznam Lištička - instalace do všech prohlížečů proběhne jediným kliknutím

Seznam Lištička skrývá vícero nástrojů, které buď můžeme instalovat v podobě 3 různých rozšíření přes aplikační obchod požadovaného browseru (podporovány jsou Google Chrome, Mozilla Firefox a Internet Chrome), nebo jednoduše nainstalovat jedním kliknutím do každého z těchto prohlížečů, přítomného v systému, pomocí offline instalátoru od Instaluj.cz. Po restartování těchto prohlížečů uvidíme informaci o přidání nového či nových rozšíření.

Seznam Lištička - Rychlá volba zpřístupňuje hned několik nástrojů a možností konfigurace prohlížeče

Seznam Lištička - Rychlá volba

Část Seznam Lištičky Rychlá volba poupraví hned několik věcí. Jednak panel rychlého přístupu, který se zobrazí při otevření nového, prázdného panelu. Na něm máme k dispozici odkazy na weby, které chceme mít vždy po ruce při otevírání nového panelu. Defaultně jsou nastaveny Seznam.cz, Mapy.cz, Zbozi.cz a Instaluj.cz, nicméně jdou odstranit, nahradit jinými - lze i měnit jejich pořadí. Po pravé straně se zobrazují novinky ze softwarového portálu Instaluj.cz (v Chrome, ve Firefoxu jsou to Novinky.cz). Krom toho se lze šipkami po stranách přesunout na další obrazovku, která nám stejně přehledně servíruje aplikace 

Pozadí Rychlých voleb změníme přes položku Vybrat vzhled.  Další položka - Nastavení - nám umožní:

 • určit množství panelů rychlých voleb (3 x 3 či 4 x 4); 
 • zapnout/vypnout zobrazování aktuální zpráv vedle panelů rychlých voleb; 
 • zapnout vynucení umístění kurzoru v adresním řádku při otevření nového panelu;
 • nastavit Seznam.cz coby domovskou stránku zobrazovanou po startu prohlížeče.

Volby Nastavení v Chrome zde končí, ve Firefoxu se dá pak ještě nastavit:

 • zapnutí/vypnutí zobrazení S-Ranku aktuálního webu (S-Rank je signál určující prioritu přisuzovanou Seznamem danému webu - signál, který určuje pozici daného webu při zobrazení ve výsledcích vyhledávání); 
 • zapnutí/vypnutí obnovy panelů (z posledního prohlížení); 
 • zobrazení tlačítka Seznam.cz;
 • zapnutí automatického převodníku měn.

V obou prohlížečích se ještě v Nastavení dá určit účet u Seznamu, přes který budou všechna nastavení Seznam Lištičky synchronizována napříč prohlížeči a počítači. U Firefoxu se zde ještě dají zadat všechny emailové schránky, které budou kontrolovány kvůli novým emailům a také vybrat slovník, který má být použit při překládání nástrojem Slovník.

Krom toho tlačítko Rychlé volby slouží k okamžitému přechodu na portál Seznam.cz a zároveň při přejetí myší ukazuje, jaká je hodnota S-Rank aktuálního webu.

Seznam Lištička - Email umožňuje rychlou kontrolu všech přidaných emailových schránek

Seznam Lištička - Email

Nástroj Email přidává do prohlížečů ikonku, která jednak slouží ke kontrole nových mailů, jednak k okamžitému přechodu do emailové schránky Seznamu. Množství nových emailů se zobrazuje číslovkou na ikonce, při rozkliknutí se zobrazí množství nových emailů ve všech synchronizovaných schránkách a možnost okamžitého překontrolování nových emailů. Do konkrétní schránky pak přejdeme kliknutím na ni. Ve Firefoxu navíc můžeme přímo přes volbu konkrétní schránky rovnou vstoupit do psaní nového emailu.

V Chrome lze přidat účty @seznam.cz, @email.cz, @spoluzaci.cz, @post.cz, @stream.cz. Ve Firefoxu k nim ještě přibývají @centrum.cz, @vol.cz, @volny.cz, @gmail.com, @atlas.cz, @windowslive.com, @inmail.sk a @tiscali.cz.

Seznam Lištička - Slovník nabízí nejen okamžitý překlad, ale také ke kompletním informacím vztahujícím se ke klíčovému slovu

Seznam Lištička - Slovník (a převodník měn)

Součást Slovník slouží k okamžitému překladu pomocí překládače na adrese slovnik.seznam.cz. K označení požadovaného slova k překladu stačí na něm chvíli vydržet kurzorem - či na něj kliknout levým myšítkem a počkat - objeví se překlad z daného překladače. Po odkliknutí více > jsme přesměrování na adresu slovnik.seznam.cz ke kompletním informacím vztahujícím se překladu klíčového slova. Překlad můžeme nastavit z cizího jazyka (angličtiny, němčiny, italštiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny) do českého jazyka - nebo naopak překládat české výrazy do jednoho ze zvolených jazyků. K nastavení směru a požadovaných jazyků lze využít rozhraní Nastavení nebo přistoupit přímo přes ikonku v konkrétním prohlížeči.

Slovník nefunguje na zabezpečených připojených na protokolu HTTPS. 

Převodník měn okamžitě nabízí přepočet ceny v cizí měně na koruny dle aktuálního kurzu ČNB

Obdobně funguje Převodník měn. Opět stačí posečkat s kurzorem nad cenou v cizí měně a Seznam Lištička vygeneruje bublinu s převodem dané měny na koruny dle aktuálního kurzu České národní banky. Převodník už je jen jednosměrný (z cizí měny do domácí) a opět nefunguje na šifrovaných spojeních HTTPS.

Ve Firefoxu je v Seznam Lištičce tlačítko pro obnovení zavřených panelů. Ty lze obnovit buď postupně od naposledy zavřeného, nebo výběrem ze seznamu zavřených panelů, který se skrývá pod šipkou vedle tohoto tlačítka.

Seznam Lištička: pravá ruka uživatele Seznamu

Seznam Lištička souhrnem

Seznam Lištička je ideálním pomocníkem pro všechny uživatelé, kteří vládnou pouze mateřštinou a nechtějí kvůli každému slovíčku otevírat některý ze slovníkových webů, či sáhodlouze hledat aktuální měnové kurzy, když chtějí zjistit cenu v korunách např. na slovenském e-shopu. Navíc nabízí kontrolu nových emailů v emailových schránkách a okamžitý přístup k nim. Umožňuje jednoduché nastavení nejčastěji navštěvovaných internetových schránek.

I když si bude obtížně hledat publikum mezi mladšími a technicky zdatnějšími uživateli, mohla by velmi dobře posloužit rodičům a prarodičům těchto uživatelů, kterým oni sami často techniku a na ní instalovaný software spravují. Funkčnější a nastavitelnější variantou je Seznam Lištička pro prohlížeč Mozilla Firefox.

Výhody Seznam Lištičky

 • snadný přístup k poště, slovníku, převodníku měn, nastavením prohlížeče; 
 • orientace na české publikum; 
 • možnost připojení různých emailových schránek (zvláště ve Firefoxu).

Nevýhody Seznam Lištičky

 • ztráty funkčnosti na HTTPS webech; 
 • menší nastavitelnost a využití v prohlížeči Google Chrome.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...

Driver Booster 7: spolehlivý parťák

Driver Booster od IObitu se dlouhodobě zaměřuje na problematiku aktualizace ovládačů. Ta se nemusí každému jevit coby akutní. Nicméně hráči, provozovatelé zabezpečených a stabilních systémů a správci podnikového IT ví o ovládačích své....


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama