[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Samsung zaměstnancům zakázal používat konverzační AI

Samsung zpřísňuje pravidla pro konverzační AI po úniku interních dat do ChatGPT. Cílem je ochránit citlivá data před průmyslovou špionáží. Omezení platí pro jak pro interní zařízení Samsungu, tak pro zařízení třetích stran na interních sítích - ale nedotkne se zákazníků. Jakou budoucnost čeká AI v korporátním prostředí?

 

Samsung zaměstnancům zakázal používat konverzační AI (Zdroj: Samsung)

Měsíc po úniku interních dat do ChatGPT, Samsung zpřísňuje pravidla pro používání konverzačních AI. Omezení se vztahuje na všechny konverzační AI na zařízeních vlastněných Samsungem (namátkou na počítačích, tabletech, telefonech) a stejně tak na zařízeních třetích stran, které fungují na interních sítích. Zákazníci a uživatelé zařízení Samsung by omezením neměli být nijak dotčeni. Omezení se vztahuje na nejen na ChatGPT, ale i na Microsoft Bing, Google Bard ad.

Omezení platí od 1. května 2023. Jeho cílem je zabezpečit veškerá citlivá data, která by mohla sloužit průmyslové špionáži. A patrně je jen dočasné - dokud Samsung nepřijde na způsoby, jak eliminovat úniky dat jinak než celoplošných zákazem. 

Společnost zkoumá opatření pro vytvoření bezpečného prostředí pro bezpečné využívání generativní AI k zvýšení produktivity a efektivity zaměstnanců, komentuje situace PR SamsunguNicméně, dokud tato opatření nebudou připravena, dočasně omezujeme používání generativní AI prostřednictvím firemních zařízení.

ChatGPT tak opět nechtě narazil na data, jejichž užití je nějak omezeno. Po sporech ohledně neoprávněně využívaných databázích a sporech o autorská práva tak přichází problém průmyslové špionáže. Samsung se zvláště obává situací, kdy by vývojáři zkoumali chyby ve svém kódu, nebo v nichž by manažeři připravovali podklady o hospodaření firmy. 

Jednání Samsung Electronics není překvapující. Jedná se o logickou reakci na podrobný interní audit, který odhalil, že citlivá data společnosti kolují na serverech AI. Většina chatbotů navíc přímo v podmínkách užívání uvádí, že předložená data a celé konverzace mohou být využity pro strojové učení a zdokonalování umělé inteligence. 

Mezi další podniky, které nedávno omezily používání ChatGPT zaměstnanci, patří Bank of America, Citi, Deutsche Bank, Goldman Sachs, Wells Fargo a JPMorgan.

Podle OpenAI prý nelze v 99 % případů spárovat výstupy s daty, které měla AI k dispozici. V současnosti sice ChatGPT umožňuje zakázat ukládání historie konverzací, ale i přesto zůstávají pracovní data na serverech OpenAI jeden měsíc. Poskytovatelé konverzačních AI tedy budou muset implementovat ochranu citlivých informací, pokud jejich chatboti mají pracovat i korporátním prostředí. 

Zdroje

  • Samsung
  • TechCrunch

 

 

 

 

 

Kalendář Seznamu přešel na stranu temnoty

Seznam se stále snaží doběhnout vlnu online kalendářů. A to je dobře. Jeho uživatelé tak mohou v rámci jednoho ekosystému odbavit vícero svých nároků. Nejnovější příspěvkem k uživatelskému komfortu kalendáře je implementace tmavého...

Chrome 114 přináší přepracovanou čtečku

Vývojáři Chrome odstranili starý režim čtení z Google Chrome ve verzi 112. Ostatně šlo jen experimentální podobu čtečky, která byla přístupná pouze po aktivaci z pokročilých nastavení prohlížeče. Nyní přichází s přepracovanou...

Jaké jsou systémové požadavky Windows 11 Moment 3?

Moment 3 je poslední aktualizací funkcí operačního systému Windows 11 ve verzi 22H2. Přichází v podobě kumulativního balíčku aktualizací KB5026446 a s funkcemi, kterým Microsoft oficiálně říká Continuous Innovation.  ...

Bing Chat je už přístupný bez přihlášení a rozšiřuje nabídku funkcí

Microsoft se snaží kout Bing Chat, dokud jeho žhavost nezanikne mezi množstvím dalších realizací konverzačních AI. I proto zpřístupňuje Bing Chat i nepřihlášeným uživatelům a vychází vstříc dalším požadavkům uživatelů. Postupně...


 
© 2005-2023 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama