[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Registry Life: čištění a optimalizace registru zdarma KE STAŽENÍ ZDARMA

Registry Life je šikovná utilitka k čištění a defragmentaci registru. Je sice v angličtině, ale díky minimalistickému provedení ji snadno ovládne i uživatel angličtiny neznalý. Krom základních funkcí nabízí ještě správu programů po spuštění a zabezpečení funkčnosti systému díky centru vracení změn.

 

Registry Life: vybereme, zda chceme i přibalené aplikace

Registry Life nainstalujeme v angličtině. Kromě běžných voleb akorát vybereme, zda chceme přiinstalovat i Soft Organizer (nástroj pro aktualizaci a odinstalací programů) a Handy Start Menu (simulující systémovou nabídku Start).

Registry Life nás přivítá uvodním skenem registru

Vyčištění registru

Program rovnou provede expresní kontrolu registru a nabídne jeho vyčištění nástrojem Registry Cleanup skrývajícím se pod Run registry check.

Registry Cleanup znovu skenuje možné problémy registru

Po kontrole vyčíslí problémy, nabídne detailní procházení problémových záznamů a jejich případné vynechání z optimalizace pod Show invalid entries (for advanced users). Opravu problémů spustíme tlačítkem Fix

Registr vyčištěn - zbývá optimalizovat

Optimalizace registru

Dalším bodem je optimalizace registru. Tu provedeme nástrojem Registry Optimization skrývajícím se pod Run optimization. Registry Life samozřejmě doporučí vypnout všechny ostatní aplikace systému před provedením optimalizace a okamžitě po ní restartovat. Spustíme položkou Perform registry optimization.

Registry Optimization: vypnout ostatní aplikace a připravit se na restart

Aplikace vyhodnotí možnosti defragmentace a komprimace registru, vizuálně a číselně je zobrazí a po zavření okna tlačítkem Close restartuje systém. 

Registry Life: vyhodnocení možností optimalizace

Autorun Organizer - správa položek po spuštění

Kromě hlavních funkcí Registry Life obsahuje ještě správce aplikací spouštěných se startem systému Autorun Organizer. Najdeme ho pod Main Functions - Startup Applications. 

Autorun Organizer - správce programů po spuštění

Přehledně zobrazuje nejen spouštěné aplikace, ale také jejich bližší popis a komentáře (typu registr, plánovaná úloha, zpožděné spouštění). Pod tabulkou najdeme délky posledních pěti bootování (položka Recent System Load Times) a zobrazení detailů položek pod Applications Details. V těchto detailech můžeme položku smazat z aplikací spouštěných po startu, či třeba upravit opoždění jejího spuštění. Přitom se můžeme inspirovat sloupcem Disable/Delayed, který ukazuje, kolik uživatelů danou položku deaktivovalo či ji spouští opožděně.

Vrácení změn provedených aplikací Registry Life

Vrácení změn a nastavení programu

Provedené změny vrátíme pod Supplementary - Undoing changes center, kde vybereme z posledních změn provedených programem a potvrdíme volbu pomocí Undo the Change. V Settings lze:

  • vybrat jazyk (aktuálně pouze angličtina a ruština);
  • nastavit automatické aktualizace a využití proxy při připojení;
  • určit části registru, které mají být programem kontrolovány a ty, které mají být z optimalizace vypuštěny.

Registry Life úhrnem

Aplikace Registry Life je sympatická svým minimalistickým provedením. Velikost instalátoru je minimální, stejně tak spotřeba systémových prostředků - a uživatel se v jejím ovládání snadno prokliká k tomu, co hledá. Běží na Windows od XP výše a je zdarma.

Výhody Registry Life

  • jednoduchá a přehledná;
  • efektivní;
  • zdarma.

Nevýhoda Registry Life

  • pouze angličtina - ale rozhraní samo provede procesem i uživatele nekompatibilního s angličtinou.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...

Driver Booster 7: spolehlivý parťák

Driver Booster od IObitu se dlouhodobě zaměřuje na problematiku aktualizace ovládačů. Ta se nemusí každému jevit coby akutní. Nicméně hráči, provozovatelé zabezpečených a stabilních systémů a správci podnikového IT ví o ovládačích své....

BullGuard Premium: stále ostrý, ale delší dobu necvičený

Původně dánský buldoček zahání kybergrázly od oken Windows už od roku 2001. Od té doby se mnohokrát osvědčil v testech antivirových laboratoří. Jeho zuby mají stále ďábelský stisk, ovšem některé z osvojených kousků už nemají...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama