[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Registry Life: čištění a optimalizace registru zdarma KE STAŽENÍ ZDARMA

Registry Life je šikovná utilitka k čištění a defragmentaci registru. Je sice v angličtině, ale díky minimalistickému provedení ji snadno ovládne i uživatel angličtiny neznalý. Krom základních funkcí nabízí ještě správu programů po spuštění a zabezpečení funkčnosti systému díky centru vracení změn.

 

Registry Life: vybereme, zda chceme i přibalené aplikace

Registry Life nainstalujeme v angličtině. Kromě běžných voleb akorát vybereme, zda chceme přiinstalovat i Soft Organizer (nástroj pro aktualizaci a odinstalací programů) a Handy Start Menu (simulující systémovou nabídku Start).

Registry Life nás přivítá uvodním skenem registru

Vyčištění registru

Program rovnou provede expresní kontrolu registru a nabídne jeho vyčištění nástrojem Registry Cleanup skrývajícím se pod Run registry check.

Registry Cleanup znovu skenuje možné problémy registru

Po kontrole vyčíslí problémy, nabídne detailní procházení problémových záznamů a jejich případné vynechání z optimalizace pod Show invalid entries (for advanced users). Opravu problémů spustíme tlačítkem Fix

Registr vyčištěn - zbývá optimalizovat

Optimalizace registru

Dalším bodem je optimalizace registru. Tu provedeme nástrojem Registry Optimization skrývajícím se pod Run optimization. Registry Life samozřejmě doporučí vypnout všechny ostatní aplikace systému před provedením optimalizace a okamžitě po ní restartovat. Spustíme položkou Perform registry optimization.

Registry Optimization: vypnout ostatní aplikace a připravit se na restart

Aplikace vyhodnotí možnosti defragmentace a komprimace registru, vizuálně a číselně je zobrazí a po zavření okna tlačítkem Close restartuje systém. 

Registry Life: vyhodnocení možností optimalizace

Autorun Organizer - správa položek po spuštění

Kromě hlavních funkcí Registry Life obsahuje ještě správce aplikací spouštěných se startem systému Autorun Organizer. Najdeme ho pod Main Functions - Startup Applications. 

Autorun Organizer - správce programů po spuštění

Přehledně zobrazuje nejen spouštěné aplikace, ale také jejich bližší popis a komentáře (typu registr, plánovaná úloha, zpožděné spouštění). Pod tabulkou najdeme délky posledních pěti bootování (položka Recent System Load Times) a zobrazení detailů položek pod Applications Details. V těchto detailech můžeme položku smazat z aplikací spouštěných po startu, či třeba upravit opoždění jejího spuštění. Přitom se můžeme inspirovat sloupcem Disable/Delayed, který ukazuje, kolik uživatelů danou položku deaktivovalo či ji spouští opožděně.

Vrácení změn provedených aplikací Registry Life

Vrácení změn a nastavení programu

Provedené změny vrátíme pod Supplementary - Undoing changes center, kde vybereme z posledních změn provedených programem a potvrdíme volbu pomocí Undo the Change. V Settings lze:

  • vybrat jazyk (aktuálně pouze angličtina a ruština);
  • nastavit automatické aktualizace a využití proxy při připojení;
  • určit části registru, které mají být programem kontrolovány a ty, které mají být z optimalizace vypuštěny.

Registry Life úhrnem

Aplikace Registry Life je sympatická svým minimalistickým provedením. Velikost instalátoru je minimální, stejně tak spotřeba systémových prostředků - a uživatel se v jejím ovládání snadno prokliká k tomu, co hledá. Běží na Windows od XP výše a je zdarma.

Výhody Registry Life

  • jednoduchá a přehledná;
  • efektivní;
  • zdarma.

Nevýhoda Registry Life

  • pouze angličtina - ale rozhraní samo provede procesem i uživatele nekompatibilního s angličtinou.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Ashampoo WinOptimizer 2020: starý pes s novými triky

WinOptimizer má Ashampoo v portfoliu už delší dobu. Ostatně programy čistící a udržující Windows v chodu mají vždycky co dělat. Současná podoba WinOptimizeru navíc přináší likvidaci nepopulárních okolností Windows 10 typu telemetrie....

Kaspersky Total Security: totální zabezpečení

Kaspersky vítá rok 2020 v plné parádě: vyzbrojen klasickými moduly, nejnovějšími technologiemi i pokročilými nástroji zabezpečení. Plně lokalizován, okamžitě připraven k použití a pro milovníky cloudu a synchronizace patřičně nastaven k rychlému...

Instalátor Instaluj: tichá, hromadná instalace

Opakující se činnosti vyžadující soustředění, obzvlášť při střetu s nepříliš rychlým hardwarem, vyvolávají různé reakce. Slovními invektivami počínaje a násilím na počítačích konče. Tomu...

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world