[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

PicPick: sejmout a zpracovat snadno a rychle KE STAŽENÍ ZDARMA

PicPick zachytí obrázek a umožní jeho editaci. Navíc nabídne množství nastavení a především neskutečně ergonomické pojetí celého programu, které oceníte nejen při občasném screenshotu, ale zvlášť při profesionálním nasazení.

 

Instalace PicPick

Instalace je blesková: jen odsouhlasíme podmínky užívání, zvolíme lokaci programu a možnost ikony na ploše a můžeme spustit. Přivítá nás Nastavení programu s možnostmi:

 • koupit plnou licenci, 
 • opět vytvořit ikonu na ploše, 
 • zařadit do spouštění do startu systému,
 • automatického hledání aktualizací a
 • výběru jazyka – potěší Czech, coby čeština:).

 Výchozí nastavení PicPick

Po odklikání se zobrazí výchozí obrazovka přizpůsobená stylu Windows. Máme i možnost Nezobrazovat toto okno při spuštění programu, ale pokud ještě nevládneme klávesovými zkratkami, bylo by to škoda. Toto okno velmi urychluje práci s programem - nabízí totiž základní příkazy a nástroje:
 • vytvoření nového obrázku;
 • editaci stávajícího;
 • zachycení obrazovky s podmožnostmi;
 • nástroje: kapátko, paleta barev, lupa, pravítko, zaměřovací kříž, úhloměr a tabule.

 Výchozí obrazovka PicPick

Zachycování obrazovky pomocí PicPick

Nejdůležitější funkcí programu jsou screenshoty – tedy zachycování obrazovky. Rovnou můžeme vybírat podmožnosti sejmutí obrazovky:

 • Celá obrazovka;
 • Ovládací prvek – výběr jednotlivých grafických prvků všech zobrazených programů. PicPick navíc výběr komentuje pojmenováním prvku, jeho velikostí v pixelech a dalšími údaji: např. Chrome_WidgetWin_01; Klika: 00060256; Velikost: 87 x 27; Rect: (165, 13, 262, 40);
 • Rolující okno – vhodné např. na sejmutí webu (i s aktuálně neviditelnou částí). Automaticky si sroluje a zachytí obraz. Nabízí komentář se stejnými parametry jako u předchozí možnosti;
 • Výběr – sejmutí obdélníkové oblasti pomocí zaměřovacího kříže. Zobrazuje se lupa s aktuálním výběrem oblasti kolem průsečíku a velikost vybrané oblasti v pixelech;
 • Přesný výběr – sejmutí dopředu vymezené velikosti snímku. Opět máme k dispozici lupu – tentokrát s oblastí kolem vrchního levého rohu;
 • Volný výběr – nabízí možnost sejmout podklad ohraničený libovolným patvarem;
 • Zopakovat poslední akci.

Rozhraní editace PicPick

Editace pomocí PicPick

Zachycený snímek se rovnou otevírá v grafickém editoru, kde s ním můžeme dále pracovat:

 • prostorově upravit (změnit velikost, otočit, oříznout...);
 • aplikovat efekty (invertovat, seskupit pixely);
 • vtisknout rámeček a vodoznak;
 • pracovat s obrazem (měnit jas, kontrast, sytost, zaostření, průhlednost);
 • přidávat grafické prvky a mazat.

Veškeré nástroje jsou v horním ribbonu pod položkou Domů. Další položka Zobrazení skrývá už jen vlastnosti zobrazení pracovní plochy a editovaných obrázků. Případně se v ribbonu objeví podrobnosti prováděných editací (např. práce s Tvary).

 Editovaný materiál

Nastavení PicPicku

PicPick by svůj účel nejspíš splnil dvěma předešlými položkami, on ovšem navíc nabízí bohaté možnosti nastavení. V těchto Nastaveních se neskrývá jen dolaďování detailů, ale hlavně volby a možnosti, kterými značně urychlíte práci s programem – zvláště při opakovaných sekvencích kroků. Najdeme je pod SouborNastavení programu.

Podrobná nastavení PicPick

Sejmout

Položka Sejmout umožní definovat, co se stane po sejmutí. Obrázek se tak nemusí otevírat v PicPick editoru, ale může být:

 • zkopírován do schránky, 
 • uložen, 
 • odeslán (emailem, přes FTP, Skypem, na cloudové služby či na Facebook a Twitter),
 • vytištěn,
 • otevřen Wordem, Excelem, či jakýmkoliv jiným programem.

Ať už nastavíme cokoliv, lze obrázek i tak zároveň zkopírovat do schránky. Dále povolit zvukové upozornění, zobrazování kurzoru myši, nastavit frekvenci automatického rolování, přiblížení lupy a podporu dvou monitorů.

Název

Na kartě Název snadno nastavíme, jakou podobu pojmenování výstupního souboru bude PicPick nabízet. Můžeme tak snímky ukládat pod definovaným označením, číslem, rokem, měsícem, dnem, hodinou i sekundou, uživatelem a názvem počítače. Také zde určíme defaultní výstupní formát souboru.

Auto. uložení

Záložka Auto. uložení nabídne automatizaci ukládání, vč. cesty. A pro případ předávání souboru externímu programu také Cestu k programu a Parametry příkazu.

Zkratky

Poslední kartou, které bychom měli věnovat zvýšenou pozornost, jsou Zkratky. PicPick nám dovoluje vlastní definice zkratek všech nástrojů z výchozí obrazovky. Nabízí kombinace Shift, Ctrl, Alt, písmen, funkčních kláves a PrintScreen.

Další

Zbývají ještě záložky Obrázky (nastavení výchozí kvality JPEGu), FTP (nastavení cesty, portu a přihlašovacích údajů) a Editor (pár voleb práce s editorem a nastavení asociace souborů).

Sečteno, podtrženo

Primární zaměření – tedy sejmutí a editaci snímku – PicPick zvládá výborně. Poskytuje k těmto činnostem všechny relevantní nástroje. Navíc má velmi bohaté možnosti dalšího nastavení. Ale především je nadstandardně vyladěn směrem ke snadnosti, intuitivitě a rychlosti práce, vč. jejího zálohování. K nástrojům se dostáváte okamžitě, rychle a snadno uděláte, co potřebujete – mezitím už máte originál snímku zálohován na cloudu – a uložíte bez přemýšlení do zadané destinace s požadovaným názvem.

Jestliže jsem narazil na nějaké chybky, pak se týkaly identifikace objektů. Někdy PicPick není schopen sám správně vybrat ovládací prvek, či se mu nedaří zcela bezchybně sejmout rolovací okno. Tyto drobnosti je třeba doladit v nastavení frekvence automatického rolování a prodlevy před sejmutím – špatně identifikované objekty si holt uživatel bude muset vybrat sám.

Pokud se nechcete zdržovat hledáním v menu, přenášením souborů pomocí souborových manažerů či browseru – a naopak je vaším stylem spíš práce s maximálně efektivním a intuitivním nástrojem, neváhejte. Inteligence tvůrců neskončila u vtipného názvu  – věnovali ji celému programu a jeho zpracování.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Sophos Home: firemní profesionál v domácí kuchyni

Jméno Sophos našinec zná jen ze zpráv reportujících masivní útoky na globální úrovni. Je to totiž jméno nadnárodních bezpečnostních expertů, kteří často mezi prvními zaregistrují či odhalí...

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama