[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy KE STAŽENÍ

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně zajímavým pojetím interakce to končí. Seznam zahrnuje položky méně podstatné, zbytné i mylné. Zdvojuje nástroje a za jednoklikovou exekuci chce peníze.

 

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy (Zdroj: Outbyte PC Repair)

Outbyte PC Repair nás uvítá angličtinou a ta nás bude provázet celou dobu užívání. Krom výběru systémového umístění a vytvoření zkratky na ploše, můžeme nechat Outbyte startovat automaticky, k čemuž dojde až 5 minut po nabootování systému, aby se neprodlužovala doba startu. Navíc můžeme Outbyte i lehce vypomoci sdílením dat - firma se dušuje, že jí nejde o nic jiného než o procesor, disk, paměť a využití počítače. 

První spuštění doprovází velmi zevrubný sken systému (Zdroj: Outbyte PC Repair)

Při prvním startu se Outbyte pustí do úvodního skenu, při němž zjistí veškeré hardwarové, softwarové i provozní parametry systému. Tento výchozí sken pak slouží jako výchozí nabídka toho, co je možno optimalizovat. Je jej také možno procházet položku po položce, či rovnou zamířit na konec na Scan summary, který obsahuje všechny prvky, s nimiž je možno něco dělat. 

Kromě systémových specifikací globální sken nabízí:

 • App Crashes - informace o pádech aplikací, které je možno přímo zkopírovat a na internetu vyhledat řešení; 
 • Disk Space - výpis položek, které dle programu zbytečně zabírají místo na disku. Najdeme zde například vyrovnávací paměť prohlížečů, nevyužité soubory aplikací a dočasné soubory; 
 • Privacy Protection - zkoumá, zda je v systému povoleno reklamní ID a umožňuje jeho vypnutí + zvlášť se zaměřuje na prohlížeč; 
 • Passwords - zkoumá v prohlížečích a v systému přítomná hesla, vyhodnocuje jejich bezpečnost a upozorňuje na hesla slabá, duplicitní a prolomená; 
 • Website Notifications - identifikuje weby, které mají povoleno zasílat  upozornění přímo do Centra akcí Windows. Rozděluje je na weby s nízkou důvěryhodností a vysokou důvěryhodností. A umožňuje zablokování těchto notifikací; 
 • Vulnerabilities - pátrá po potenciálních zranitelnostech systému a nabízí další zvýšení ;
 • PUA & Security - hledá potenciálně nechtěné programy (= PUA) a další možné problémy v zabezpečení.

Hlavní nabídkou Outbyte PC Repair zde je to, že je možné všechny identifikované problémy vyřešit najednou, pokud má uživatel aktivovanou placenou verzi aplikace. Bezplatná verze nutí uživatele procházet položku po položce a řešit je jednu po druhé.

Power Tools obsahují nástroje už prve viděné (Zdroj: Outbyte PC Repair)

Power Tools

Mocné nástroje (ne, nevztahují se jen k napájení) vypichují konkrétní nástroje, jejichž činnost ovšem v rámci logiky používání aplikace spatříte již dříve v celkovém skenu. S výjimkou jediného - odinstalovávače Uninstaller. 

Uninstaller

Klasická utilita pro odinstalaci programů, aplikací a systémových komponent. Ovšem neskýtá vyšší funkčnost než systémový nástroj Windows. Nenabízí větší hloubku odinstalace - nepustí vás k odinstalaci systémových aplikací a komponent, které Windows nepovažuje za vhodné k odinstalaci. Ani nenabízí seřazení položek jiné než abecední. Jediné, co se dozvíte, je, jak se program jmenuje a kolik zabírá místa. A proto je to jen nástroj do počtu bez opodstatnění své přítomnosti v aplikačním balíku. 

Stop Popups

Identifikuje weby, které mají povoleno zasílání notifikací přímo do Centra akcí Windows - a nabízí ukončení těchto notifikací.

Speed

Nástroje pro zvýšení výkonu:

 • prohlížečů
 • Microsoft Office, Outlooku a Skype a
 • her.

Bohužel Outbyte neposkytuje explicitní vysvětlení zvýšení výkonu jednotlivých aplikací. V příspěvku Outbyte PC Repair Ultimate Guide se jen lehce dotýká toho, že u Firefoxu zvýší prioritu jeho procesu z úrovně na úroveň 13, a tím dosáhne větší responzivity tohoto prohlížeče. A to je vše. Pokud Outbyte stejným způsobem zvyšuje výkon ostatních aplikací či nedokáže vykomunikovat, co vlastně dělá, možná by ani neměl prezentovat své produkty:).

Privacy

Soukromí opět opakuje prvotní sken. Nabízí zastavení sledovacích aktivit aplikací, denní čištění historie prohlížečů a mazání trackovacích cookies, zprovoznění skartace souborů, zprovoznění bezpečného vyhledávání na webu a detekci vyskakovacích nabídek webů k odebírání novinek.

Battery

Úspora baterie se opírá o 3 body při běhu zařízení na baterii:

 1. zastavení Aero módu; 
 2. pauznutí energeticky nenažraných služeb (termín používá samotná aplikace); 
 3. spuštění úsporného režimu.

Nastavení zaujme jen upřesněním konfigurace skartovačky dat (Zdroj: Outbyte PC Repair)

Nastavení Outbyte PC Repair

Nastavení se dotýká jen základních funkcí rozhraní a provozu. Za zmínku stojí bližší nastavení skartovačky dat File Shredder, které nabízí upřesnění skartovací metody. Možná by velikost prázdného prostoru v této volbě sneslo i nějaké varování majitelů SSD před nadužívání vysoce bezpečných způsobů skartace, které by mohlo snížit životnost jejich zařízení. 

Outbyte PC Repair má ještě co ladit (Zdroj: Outbyte.com)

Outbyte PC Repair celkem

Outbyte PC Repair je podivný kočkopes. Zajímavě je designován prvotní sken, které se zobrazuje jako postupně řešený seznam úkolů s identifikací jednotlivých problémů a nabídkou jejich řešení. Ale v daném seznamu jsou položky nižší důležitosti (informace o systému, seznam crash-reportů) i položky zcela pominutelné (srovnání identifikovaných parametrů systému s jakýmisi průměry).

Sekce Power Tools neobsahuje jiné nástroje než prvotní sken. Nepřináší ani větší funkční, ani interakční hodnotu. A nastavení aplikaci nijak nezachraňuje.

Snad jen úsměvným omylem je doporučení vypnout síťové protokoly SSL 2.0 a SSL 3.0 a zapnout již překonané TLS 1.0, TLS 1.1 a TLS 1.2. (Zdroj: Outbyte PC Repair)

Snad jen úsměvným omylem je doporučení vypnout síťové protokoly SSL 2.0 a SSL 3.0 a zapnout již překonané TLS 1.0, TLS 1.1 a TLS 1.2. Vývojáři patrně zaměnili první s druhým. Ovšem i to vypovídá o tom, že finálnímu výsledku není věnováno tolik pozornosti, aby neuniklo zcela nesmyslné bezpečnostní doporučení.

Výhody Outbyte PC Repair

 • design sekvenčního skenu; 
 • sken hesel v systému, identifikace webů zasílajících notifikace.

Nevýhody Outbyte PC Repair

 • méně vhodná doporučení, nesmyslné položky a nevysvětlené způsoby zvyšování výkonu; 
 • zdvojení nástrojových rozhraní;
 • angličtina.

V současné podobě nelze Outbyte PC Repair příliš doporučit. Tutéž práci, lépe, jednodušeji a bez přešlapů zvládnou jiné programy - například Asoftis PC Cleaner

Zdroje

 • Outbyte PC Repair
 • Outbyte.com

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...

Advanced System Optimizer: účinný střízlík

Advanced System Optimizer je optimalizátor Windows z dílny vývojářů SysTweak. Je designován pro uživatelsky snadnou správu a údržbu systému Windows a nabízí i řešení nejběžnějších problémů s Windows spjatých. Přizpůsobuje se...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama