[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Opera 30: efektivní práce s prohlížečem především KE STAŽENÍ ZDARMA

Kulatou verzi se tým Opery rozhodl oslavit přidáním bočního panelu, který umožní rychlé přecházení mezi nejrůznějšími doplňky prohlížeče. Práci s ním by také mělo usnadnit okamžité přepínání náhledů otevřených panelů. A nikdo z vás by již nikdy neměl přijít o náhodně smazanou záložku - všechny smazané totiž najdete v Koši záložek.

 

Opera 30 nejen otevírá web světu - ale také dohání vše, co se ztratilo od 12. verze

Rychlá orientace v otevřených panelech

Opera 30 umožňuje rychleji se zorientovat ve velmi mnoha otevřených panelech a zvolit právě ten hledaný. Už dříve zavedla náhledy jednotlivých tabů, které se inicializují po chvilce umístění kurzoru na ouško panelu. Pokud však máte otevřeno pětadvacet takových karet, trvalo by vám velmi dlouho postupné projetí všech náhledů: jednak zdržuje časová prodleva, jednak nutnost přesného zaměření ouška panelu, jehož velikost se s počtem otevřených tabů neustále zmenšuje. 

Opera 30 a rychlé přepínání panelů pomocí okamžitě se vykreslujících náhledů panelů

Proto Opera přidala ikonku v podobě dvou úseček a šipky, která po odkliknutí zobrazí výpis veškerých otevřených karet. Projížděním tohoto seznamu se bez prodlení vykreslují náhledy jednotlivých panelů a vy se tak velmi snadno dostane právě k té položce, kterou hledáte. Stejně tak se náhledy zobrazí na klávesovou zkratku CTRL + TAB - ovšem jejich projíždění je mnohem pomalejší než při aktivování pomocí myši.

Boční panel na doplňky

Pro rychlý multitasking byl přidán boční panel na doplňky, které je možno instalovat z Rozšíření Opery určených pro Postranní lištu. Zatím jsou k dispozici různí správci poznámek (např. Google Keep), správci záložek (např. Simple Vertical Tabs) či přístup k externím webům, jako je např. HackerNews.com. Načítání doplňků z externích zdrojů není nejrychlejší, ani jejich vykreslování není dostatečně přizpůsobeno - právě třeba u Google Keep. Přesto je volba postranního panelu pro umístění ikonek inicializujících doplňky velmi vhodná. Po optimalizaci jejich fungování může jít o velmi efektivní nástroj pro rychlý přechod mezi různými informačními zdroji, nástroji a možností archivace vytvořených poznámek.

Opera 30 a boční panel doplňků: zatím pouze rozšíření třetích stran

Koš smazaných záložek

Nová Opera přidává do záložek i funkci Koše. Veškeré smazané záložky jsou nejprve přemísťovány tam, odkud je uživatel může ještě v případě potřeby obnovit nebo po překontrolování všechny najednou smazat.

Opera 30 a Koš záložek: vpravo se zobrazují všechny smazané položky

Třicátá Opera navíc dále

  • rozšiřuje možnosti synchronizace instancí prohlížeče napříč zařízeními o synchronizaci nastavení prohlížeče;
  • přidává podporu monitorů o vysokém rozlišení pro HTML5 video;
  • aktualizuje na 43. verzi Chomia a Blinku a
  • obsahuje řadu vylepšení stability a oprav chyb.

Smajlíci z dílny Jona Hickse

Opera možná příště překvapí i změnami grafického rozhraní. Podobu desktopových verzí bude totiž napříště určovat Jon Hicks, známý svými pracemi pro Mozillu, Skype a Spotify, který před několika dny rozšířil řady designového týmu prohlížeče.

Zdroje: Opera Blogs, Opera Blogs

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

České firmy ohrožuje Emotet, Trickbot a Ryuk

Vládní CERT - skupina pro okamžitou reakci na počítačové hrozby - varuje před útoky, které míří na české organizace bez ohledu na pole působnosti. Oběťmi se již staly OKD a benešovská nemocnice. Jde o zvlášť zákeřnou kombinaci malwaru a na něj...

Chrome 79: zabezpečení, interoperabilita a výkon

Chrome 79 přináší kvanta změn a nových funkcionalit. Mnohé z nich jsou pečlivě skryté pod pokličkou experimentálních nastavení stabilní větve prohlížeče. Přesto odhalíme, co skrývají. Můžete se těšit na zvýšení...

Vláda to zkouší s digitální daní

Vláda ČR se rozhodla zasáhnout vůči internetovým gigantům, kteří sice generují tržby na území České republiky (a Evropské unie vůbec), avšak zisky daní v zemích, které svou legislativu byly ochotny flexibilně přizpůsobit přítomnosti těchto firem....

Windows 10 budou podporovat DNS-over-HTTPS

Myšlence šifrování překladu domén DNS-over-HTTPS se dostává ohlasu nejen mezi vývojáři browserů, ale nyní i u tvůrců operačních systémů - konkrétně Microsoft. Ten plánuje zavést podporu šifrování DNS protokolem HTTPS, a to...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world