[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

OpenOffice - svobodný a otevřený kancelářský balík KE STAŽENÍ ZDARMA

Jestliže na svůj počítač s operačním systémem Windows nechcete kupovat všeznámý kancelářský balík Office, který obsahuje Microsoft Word (textový program) a Microsoft Excel (tabulkový editor). Jedná se o balík, který je pochopitelně originálním softwarem, takže je také zpoplatněný. Nicméně pokud nechcete investovat peníze do těchto textových a tabulkových editorů, nejlepší je si pořídit OpenOffice, který si zde detailně popíšeme.

 

OpenOffice je tedy program, který si můžete stáhnout zcela zdarma na svůj počítač s operačním systémem Windows. Jedná se prakticky o stejný balík programů jako je výše popisovaný Microsoft Office, jen s tím rozdílem, že je zdarma a jsou omezené některé funkce.
 
Nicméně pokud potřebujete pouze pracovat s textem a nebo tabulkou, rozhodně je OpenOffice tou nejlepší možnou volbou, jakou si můžete přát. Pokud se budete bát nějakého převodu dokumentů a nebo nemožnosti otevřít přijatý nebo stažený dokument s koncovkou .DOC, nebo tabulkový .XLS, rozhodně se není čeho bát a vaše programy spolu budou kompatibilní.
 
I vy na svém OpenOffice programu a třeba testovém OpenOffice Testovém dokumentu můžete ukládat do formátu, který si otevře někdo na svým Microsoft Office a to zcela bez problému.
 
Na to, že je OpenOffice poskytovaný uživatelům operačního systému Windows zcela zdarma, se jedná o hodně užitečný program, který si řada z vás rozhodně oblíbí. Dokonalé je také to, že je poskytován zdarma a umožňuje zpětnou kompatibilitu.
 
OpenOffice je tedy hodně obsáhlý program, který toho svým uživatelům poskytuje opravdu hodně, což je to nejlepší, co si můžete přát. A navíc jak jsme již několikrát psali, je zcela zdarma, což je to největší lákadlo, jaké si člověk může přát. Samotné ovládání a grafické prostředí je velice podobné jako v originálním Microsoft Office.

 

Ondřej Vomočil, 07.04.2014 13:19

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama