[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Nový deskotopový build Windows 10 se probudil společně s tím mobilním

Gabe Aul - coby šéf vývoje operačního systému Windows - se nedávno chvástal tím, že v Microsoftu „mají v plánu udělat něco, co předtím nikdy při vypouštění nových sestavení ještě nikdy neudělali“, a nechtěl prozradit co. Dnes už to víme, co to bylo - testovací build Desítek pro mobilní i desktopovou platformu byly uvolněny tentýž den. Snad daný tah není jen marketingovým výkřikem, ale skutečným signálem toho, že Windows 10 budou plně interoperabilní napříč platformami.

 

„Nejenže nové sestavení přináší celý balík oprav a úprav, které ladí mouchy uvolněných modulů, ale obsahuje také pár nových věciček, které si můžete vyzkoušet,“ láká nás Aul.

Funkce Media Casting v prohlížeči Microsoft Edge

Media Casting

Microsoft Edge byl vybaven zcela novou funkcí Media Casting, jejíž prostřednictvím snadno odešleme jakýkoliv mediální obsah (video, hudbu a obrázky) do zařízení podporujícím standardy DLNA a Miracast. Díky tomu snadno přehrajeme hudbu na něčem hlasitějším než tablem, filmy na monitoru větším, než má smartphone, a fotky na obrazovce, jejíž pozorovací úhly nedělají z prezentace soukromou párty jednoho člověka. 

Beta verze Xboxu pro Windows 10 je nyní připravena i pro facebookové přátele

Xbox pro Windows 10

Několika vylepšení se dočkala beta aplikace Xboxu. Především byl vyslyšen častý požadavek na možnost vyhledávání a přidávání přátel z Facebooku. Nyní si s nimi zahrajete, zachatuje a nasdílíte sejmuté sekvence her bez jakýkoliv potíží. Abyste tyto záběry z masakru nepřátel mohli i pohodlně okomentovat, přidali vývojáři aplikace možnost nahrávání hlasu typu voiceover přímo do nástroje Game DVR. A aplikační obchod v Xboxu nyní nabízí vyhledání a objednání her pro Xbox One. Naštěstí byla opravena chyba způsobující neuvěřitelnou konzumaci operační paměti, když byla v Xboxu spuštěna některá ze starších 32bitových her.

Drobky

 • Cortanu nově využijete i při čtení PDF v prohlížeči Microsoft Edge, stačí na vyznačený text zvolit odpovídající jump-listovou nabídku.
 • Při vyskočení notifikace z Centra akcí dojde dočasně ke ztlumení všech aplikací přehrávajících mediální obsah na 75 % výkonu.
 • Dočasně byla pozastavena podpora formátů WebM a VP9, kterou jsou ovšem nadále vyvíjeny a v dalších sestaveních se vrátí.
 • Po upgradu Vám nejspíš zmizí zprávy a kontakty Skypu z aplikace Messaging. Chybku ovšem lze obejít:
  • v Průzkumníku souboru se proklikejte cestou: C:\Users\\AppData\Local\Packages\
   Microsoft.Messaging_8wekyb3d8bbwe\LocalCache
   ;
  • najděte a přejmenujte (případně vymažte) soubor PrivateTransportId;
  • restartujte aplikaci Messaging - zprávy a kontakty by se opět měly objevit.

Tyto aktuality čekají na ozkoušení nedočkavými náruživci z rychlého okruhu Insiderů, ostatní se jich snad dočkají ve snad stabilních verzích Desítek.

Zdroje: Twitter, Windows Experience Blog

 

 

 

 

 

Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft opět zpestřuje příchod nového operačního systému Windows 11. Po obecně rozšířené nevůli vůči požadavku šifrovacího procesoru TPM ve verzi 2.0, se rozpoutala kritika Microsoftu. Navíc následovaly neoficiální postupy, jak obejít...

Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Povyšování Windows se opakovaně potýká s rozličnými problémy. I při minoritních změnách se aktualizace dostávají do problémů s kompatibilitou - a ty se často týkají programů, jejichž dlouhé prsty sahají až do jádra...

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci...

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama