[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Nový deskotopový build Windows 10 se probudil společně s tím mobilním

Gabe Aul - coby šéf vývoje operačního systému Windows - se nedávno chvástal tím, že v Microsoftu „mají v plánu udělat něco, co předtím nikdy při vypouštění nových sestavení ještě nikdy neudělali“, a nechtěl prozradit co. Dnes už to víme, co to bylo - testovací build Desítek pro mobilní i desktopovou platformu byly uvolněny tentýž den. Snad daný tah není jen marketingovým výkřikem, ale skutečným signálem toho, že Windows 10 budou plně interoperabilní napříč platformami.

 

„Nejenže nové sestavení přináší celý balík oprav a úprav, které ladí mouchy uvolněných modulů, ale obsahuje také pár nových věciček, které si můžete vyzkoušet,“ láká nás Aul.

Funkce Media Casting v prohlížeči Microsoft Edge

Media Casting

Microsoft Edge byl vybaven zcela novou funkcí Media Casting, jejíž prostřednictvím snadno odešleme jakýkoliv mediální obsah (video, hudbu a obrázky) do zařízení podporujícím standardy DLNA a Miracast. Díky tomu snadno přehrajeme hudbu na něčem hlasitějším než tablem, filmy na monitoru větším, než má smartphone, a fotky na obrazovce, jejíž pozorovací úhly nedělají z prezentace soukromou párty jednoho člověka. 

Beta verze Xboxu pro Windows 10 je nyní připravena i pro facebookové přátele

Xbox pro Windows 10

Několika vylepšení se dočkala beta aplikace Xboxu. Především byl vyslyšen častý požadavek na možnost vyhledávání a přidávání přátel z Facebooku. Nyní si s nimi zahrajete, zachatuje a nasdílíte sejmuté sekvence her bez jakýkoliv potíží. Abyste tyto záběry z masakru nepřátel mohli i pohodlně okomentovat, přidali vývojáři aplikace možnost nahrávání hlasu typu voiceover přímo do nástroje Game DVR. A aplikační obchod v Xboxu nyní nabízí vyhledání a objednání her pro Xbox One. Naštěstí byla opravena chyba způsobující neuvěřitelnou konzumaci operační paměti, když byla v Xboxu spuštěna některá ze starších 32bitových her.

Drobky

 • Cortanu nově využijete i při čtení PDF v prohlížeči Microsoft Edge, stačí na vyznačený text zvolit odpovídající jump-listovou nabídku.
 • Při vyskočení notifikace z Centra akcí dojde dočasně ke ztlumení všech aplikací přehrávajících mediální obsah na 75 % výkonu.
 • Dočasně byla pozastavena podpora formátů WebM a VP9, kterou jsou ovšem nadále vyvíjeny a v dalších sestaveních se vrátí.
 • Po upgradu Vám nejspíš zmizí zprávy a kontakty Skypu z aplikace Messaging. Chybku ovšem lze obejít:
  • v Průzkumníku souboru se proklikejte cestou: C:\Users\\AppData\Local\Packages\
   Microsoft.Messaging_8wekyb3d8bbwe\LocalCache
   ;
  • najděte a přejmenujte (případně vymažte) soubor PrivateTransportId;
  • restartujte aplikaci Messaging - zprávy a kontakty by se opět měly objevit.

Tyto aktuality čekají na ozkoušení nedočkavými náruživci z rychlého okruhu Insiderů, ostatní se jich snad dočkají ve snad stabilních verzích Desítek.

Zdroje: Twitter, Windows Experience Blog

 

 

 

 

 

Sedmičky končí

14. ledna 2020 byly uvolněny poslední aktualizace pro operační systém Windows 7. A s tím ukončil jejich podporu i Microsoft. Nejen v českých luzích a hájích populární Sedmičky se tak vydají cestou nekompatibility s dalším softwarem, posléze i hardwarem...

České firmy ohrožuje Emotet, Trickbot a Ryuk

Vládní CERT - skupina pro okamžitou reakci na počítačové hrozby - varuje před útoky, které míří na české organizace bez ohledu na pole působnosti. Oběťmi se již staly OKD a benešovská nemocnice. Jde o zvlášť zákeřnou kombinaci malwaru a na něj...

Chrome 79: zabezpečení, interoperabilita a výkon

Chrome 79 přináší kvanta změn a nových funkcionalit. Mnohé z nich jsou pečlivě skryté pod pokličkou experimentálních nastavení stabilní větve prohlížeče. Přesto odhalíme, co skrývají. Můžete se těšit na zvýšení...

Vláda to zkouší s digitální daní

Vláda ČR se rozhodla zasáhnout vůči internetovým gigantům, kteří sice generují tržby na území České republiky (a Evropské unie vůbec), avšak zisky daní v zemích, které svou legislativu byly ochotny flexibilně přizpůsobit přítomnosti těchto firem....


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world