[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Nabídky Plus: tvorba a archivace nabídek a jejich databází KE STAŽENÍ

Nabídky Plus je program českých autorů, komplexně pojímající vytváření a archivaci cenových nabídek a s nimi spojených databází. Komplexní pojetí doplňuje relativně jednoduché prostředí a inteligentně zpracovaná návaznost nejen mezi vnitřními moduly programu, ale i vůči vnějším aplikacím. Nabídky Plus podporují všechna Windows včetně Osmiček.

 

 Nabídky Plus: tvorba cenových nabídek

Aplikaci Nabídky plus nainstalujeme v češtině. Po spuštění nabídne výběr Umístění datové složky – volíme buď lokální umístění na počítači, nebo umístění síťové. Do zvoleného prostoru bude program ukládat vytvářené databáze dat.

 Výběr Umístění datové složky

Výchozí obrazovka nás uvítá nekomplikovaným rozhraním. Na úvod do programu můžeme pročíst texty Vítejte v programu... a Tip: základní ovládání, které jsou uloženy v poznámkách. Z poznámek i z letmého pohledu na rozhraní zjistíme, že aplikace operuje se třemi databázemi, které navzájem propojuje a využívá při vytváření nabídek:

 • Nabídky – hlavní databáze, která generuje nabídky a archivuje nabídky již vytvořené;
 • Adresář – pro vložení kontaktních a identifikačních údajů obchodních partnerů a
 • Ceník – databáze cenových položek, které chceme nabízet.

Program je naplněn ukázkovou firmou, fiktivními kontakty zákazníků a nabízeným zbožím. Díky názornosti vložených dat si uživatel rychleji osvojí plnění databází a tvorbu nabídek.

 Výchozí obrazovka Nabídek Plus

Výchozí obrazovka je vlastně prostorem pro poznámky. Můžeme ho využít k umístění pokynů, jak má s programem pracovat každý, komu udělíme přístup. Poznámky vkládáme pomocí spodního menu a editujeme základními příkazy a klávesovými zkratkami textových editorů.

Adresář Nabídek Plus

Adresář je nejjednodušší databází programu. K popisu obchodních partnerů používá:

 • adresní údaje;
 • telefon, fax, email, adresu webu;
 • IČ a EAN kód.

EAN slouží v případech, kdy je potřeba synchronizovat data s jiným systémem a nelze coby vazební prvek využít IČ. Ke každé položce můžeme přidat ještě:

 • poznámku,
 • kontakt na zástupce dané firmy a
 • cenovou hladinu – vybrat přednastavenou výši slevy, přirážku, či třeba fixní cenu.

 Karta adresy obchodního partnera

Program Nabídky Plus je napojen na ARES (Administrativní registr ekonomických subjektů), díky čemuž můžeme nové kontakty přidávat velice rychle. Stačí vybrat Ostatní – Přidat adresu z internetového registru ARES a vložit jejich IČ. V řádu sekund se nám předvyplní dostupné údaje, které stačí zkontrolovat, upravit a doplnit.

Veškeré operace s kontakty provádíme pomocí horního menu, či přímo jejich rozkliknutím. Program je inteligentně napojen na systém – e-mail lze odkliknout do mailového programu, internetovou adresu rovnou otevřít v prohlížeči. Data lze exportovat do XML i tisknout, ať už coby seznamy, či karty jednotlivých položek.

Ceník Nabídek Plus

Komplexnější prostředí i databázi představuje Ceník. Ovládání je principiálně stejné – jen se s ním dá spravovat více úrovní dat. Na ploše okna si povšimneme spodní lišty, která označuje Listy. Jednotlivé listy představují různé druhy zboží. Můžeme zde vložit i další proměnné konečné ceny typu poštovné a balné.

 Nabídky Plus - databáze Ceník

Každý List je dále rozdělen na Skupiny. Skupiny se zobrazují v pravém sloupci a třídí vybraný druh zboží konkrétního Listu na další skupiny. Na obrázku výše vidíme, že List zobrazuje druh zboží "Myši, klávesnice" a Skupiny zobrazují poddruhy zboží "Nezařazeno", "Klávesnice Chicony", "Myši Genius" a "Myši Microsoft".

 Položka ceníku Nabídek Plus

A každá Skupina pak obsahuje výpis jednotlivých výrobků do ní spadajících – tedy Položky ceníku. Položka ceníku je rozkliknutelná, popsatelná a nastavitelná. Můžeme tedy zadat:

 • identifikační údaje (název, EAN, zkratka, poznámka) a
 • cenové položky:  
  • nákupní cena, marže, rabat, zobrazení nabídkové ceny bez/s DPH;
  • cenové hladiny slev;
 • a kalkulovat pomocí Ziskové kalkulačky zisk při různých množstvích a cenových hladinách.

Tak jako struktura dat i jejich tisk a export zahrnují více úrovní a možností. Lze tak exportovat hrubý seznam všech položek ceníku, ale i vytisknout ceník pro dvě skupiny zboží. 

 Možnosti tisku a exportu Ceníku

Nabídky Nabídek Plus

Jádrem celého programu je modul Nabídky. Ten nám umožňuje vytvářet samotné nabídky, přičemž jejich preciznost a rychlost vyhotovení závisí pouze na předem vytvořených databázích Adresář a Ceník. Nabídky můžeme ovšem naplnit i daty natvrdo a využít je tak pouze coby formátovací nástroj finálního dokladu.

Novou Nabídku spustíme tlačítkem Přidat. V horní části pracovního okna nastavíme identifikační údaje, způsoby platby a dopravy. Na spodní liště vybereme Přidat položku (natvrdo), nebo Přidat položku z ceníku. U tmavě modrého políčka pak korigujeme Stav nabídky (rozpracovaná, odeslaná, bez reakce, stornovaná a další). Vpravo od Stavu nabídky se nám postupně vytvářejí součty nákupních cen, cen prodejních a zisku.

Volby tisku a exportu do PDF Nabídek Plus

Po dokončení Nabídky stikneme OK. Vyskočí nám příkazové okno tisku, v němž vybereme tiskovou sestavu, tiskárnu (reálnou či PDF), zkontrolujeme tištěné v náhledu a můžeme tisknout, vytvořit PDF, či rovnou odeslat mailovým programem na e-mail kontaktu obchodního partnera. Po vytištění program nabídne označení nabídky příznakem Odeslaná (čekáme na vyjádření odběratele).

 Výstup v podobě konečného PDF

Výhody Nabídek Plus

Nabídky Plus jsou pokročilý nástroj pro tvorbu a archivaci nabídek a přidružených databází. Přes na první pohled odstrašující množství možností – zvlášť v ceníku – nabízí relativně jednoduché a přehledné prostředí. Jen se obsluha holt musí adaptovat na množství voleb.

Při plném využití a detailním naplnění databází se konečná tvorba nabídek stane vyloženě radostí. Nebudete muset vyplňovat stále se opakující údaje, nebudete složitě zjišťovat, zda právě tento produkt spadá do cenové hladiny, kterou chcete nabídnout – rovnou uvidíte nákupní ceny, DPH a zisk. O solidním výstupu v podobě programem zpracované nabídky ani nemluvě.

Za zmínku ještě stojí vzájemná provázanost databází a intuitivnost výstupů. Obě fungují perfektně. Více než potěší napojení na ARES a možnost rovnou odklepnout mail a partnera se na něco k objednávce doptat.

Nevýhody Nabídek Plus

Pokud bychom chtěli hledat prostor pro zlepšení, byl by asi v Nápovědě. Prospělo by ji přepsat, učinit názornější a snadnější k pochopení. Současná vypadá, jako by tam byla víceméně z musu.

Zkušební verze je pouze 30denní. Je škoda, že placená verze Lite obsahuje jen modul Nabídky bez doprovodných databází Adresář a Ceník. Pro plnou funkčnost programu je třeba sáhnout po nejvyšší verzi Nabídky Plus Profi.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama