[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Mozilla chystá zrychlení napříč celým Firefoxem KE STAŽENÍ

Běžně dýchavičný Firefox by měl dostat pořádnou vzpruhu v podobě balíku změn v jádru prohlížeče pojmenovaných Quantum Flow. Rychlost se projeví již v nadcházející stabilní verzi číslo 55 a polechtat by měla nejen start prohlížeče, ale veškeré jeho reakce.

 

Mozilla snad konečně popožene lištičku projektem Quantum Flow

Firefox, přes veškeré deklarace o vývoji, v poslední době stále bobtnal. Ani postupné uvolňování multiprocesové architektury e10 citelně rychlost či třeba nenažranost v oblasti RAM nezměnilo. To by se však mělo změnit. „Nyní se věnuje rychlosti Firefoxu více úsilí. Více než jsem, kdy zažil od té doby, co na něm pracuji. A to jsem v Mozille už přes deset let,“ přibližuje všeobecnou snahu o zrychlení prohlížeče jeho vývojář Dietrich Ayala. 

Součástí těchto snah je i projekt Quantum Flow, který zahrnuje celou řadu vývojových změn v jádru prohlížeče. Najdeme mezi i snahu přiblížit spotřebu RAM aktuálně nenačtenými panely co nejblíže nule. Svérázně dopad Quantum Flow na práci Firefoxu ilustruje právě Ayala. Už léta totiž používá profil s 1691 otevřenými panely.

Vývoj rychlosti startu je neuvěřitelný - Firefox 55 by měl nastartovat jen za 3 % času Firefoxu 51

Zatímco načíst profil trvalo Firefoxu 51 těžce stravitelných 8 minut - a ani další verze se nepřiblížily ničemu, co by bylo uživatelsky komfortní - 55. verze Firefoxu tento čas minimalizuje na těžce uvěřitelných 15 sekund. To jsou pouhá 3 % onoho nejhoršího času.

Znatelná změna proběhla i ve spotřebě operační paměti: ze 2 GB až pod 0,5 GB RAM

A tento vývoj se netýká jen startovacího času aplikace v daném profilu. Obdobně, i když ne tak dramaticky, se snížila i spotřeba operační paměti. Jestliže ta se dlouhodobě držela nad 2 GB, tak s verzí 55 klesla až pod 500 MB RAM. 

Zrychlení nového Firefoxu si můžete vyzkoušet již v instalacích z testovacího kanálu Beta, či z vývojářských větví Developer Edition či Nightly. Všechny najdete přímo na webu Mozilly.

Zdroje: Dietrich Ayala

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Sedmičky končí

14. ledna 2020 byly uvolněny poslední aktualizace pro operační systém Windows 7. A s tím ukončil jejich podporu i Microsoft. Nejen v českých luzích a hájích populární Sedmičky se tak vydají cestou nekompatibility s dalším softwarem, posléze i hardwarem...

České firmy ohrožuje Emotet, Trickbot a Ryuk

Vládní CERT - skupina pro okamžitou reakci na počítačové hrozby - varuje před útoky, které míří na české organizace bez ohledu na pole působnosti. Oběťmi se již staly OKD a benešovská nemocnice. Jde o zvlášť zákeřnou kombinaci malwaru a na něj...

Chrome 79: zabezpečení, interoperabilita a výkon

Chrome 79 přináší kvanta změn a nových funkcionalit. Mnohé z nich jsou pečlivě skryté pod pokličkou experimentálních nastavení stabilní větve prohlížeče. Přesto odhalíme, co skrývají. Můžete se těšit na zvýšení...

Vláda to zkouší s digitální daní

Vláda ČR se rozhodla zasáhnout vůči internetovým gigantům, kteří sice generují tržby na území České republiky (a Evropské unie vůbec), avšak zisky daní v zemích, které svou legislativu byly ochotny flexibilně přizpůsobit přítomnosti těchto firem....


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world