[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Mozilla chystá zrychlení napříč celým Firefoxem KE STAŽENÍ

Běžně dýchavičný Firefox by měl dostat pořádnou vzpruhu v podobě balíku změn v jádru prohlížeče pojmenovaných Quantum Flow. Rychlost se projeví již v nadcházející stabilní verzi číslo 55 a polechtat by měla nejen start prohlížeče, ale veškeré jeho reakce.

 

Mozilla snad konečně popožene lištičku projektem Quantum Flow

Firefox, přes veškeré deklarace o vývoji, v poslední době stále bobtnal. Ani postupné uvolňování multiprocesové architektury e10 citelně rychlost či třeba nenažranost v oblasti RAM nezměnilo. To by se však mělo změnit. „Nyní se věnuje rychlosti Firefoxu více úsilí. Více než jsem, kdy zažil od té doby, co na něm pracuji. A to jsem v Mozille už přes deset let,“ přibližuje všeobecnou snahu o zrychlení prohlížeče jeho vývojář Dietrich Ayala. 

Součástí těchto snah je i projekt Quantum Flow, který zahrnuje celou řadu vývojových změn v jádru prohlížeče. Najdeme mezi i snahu přiblížit spotřebu RAM aktuálně nenačtenými panely co nejblíže nule. Svérázně dopad Quantum Flow na práci Firefoxu ilustruje právě Ayala. Už léta totiž používá profil s 1691 otevřenými panely.

Vývoj rychlosti startu je neuvěřitelný - Firefox 55 by měl nastartovat jen za 3 % času Firefoxu 51

Zatímco načíst profil trvalo Firefoxu 51 těžce stravitelných 8 minut - a ani další verze se nepřiblížily ničemu, co by bylo uživatelsky komfortní - 55. verze Firefoxu tento čas minimalizuje na těžce uvěřitelných 15 sekund. To jsou pouhá 3 % onoho nejhoršího času.

Znatelná změna proběhla i ve spotřebě operační paměti: ze 2 GB až pod 0,5 GB RAM

A tento vývoj se netýká jen startovacího času aplikace v daném profilu. Obdobně, i když ne tak dramaticky, se snížila i spotřeba operační paměti. Jestliže ta se dlouhodobě držela nad 2 GB, tak s verzí 55 klesla až pod 500 MB RAM. 

Zrychlení nového Firefoxu si můžete vyzkoušet již v instalacích z testovacího kanálu Beta, či z vývojářských větví Developer Edition či Nightly. Všechny najdete přímo na webu Mozilly.

Zdroje: Dietrich Ayala

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft opět zpestřuje příchod nového operačního systému Windows 11. Po obecně rozšířené nevůli vůči požadavku šifrovacího procesoru TPM ve verzi 2.0, se rozpoutala kritika Microsoftu. Navíc následovaly neoficiální postupy, jak obejít...

Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Povyšování Windows se opakovaně potýká s rozličnými problémy. I při minoritních změnách se aktualizace dostávají do problémů s kompatibilitou - a ty se často týkají programů, jejichž dlouhé prsty sahají až do jádra...

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci...

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama