[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Mozilla chystá zrychlení napříč celým Firefoxem KE STAŽENÍ

Běžně dýchavičný Firefox by měl dostat pořádnou vzpruhu v podobě balíku změn v jádru prohlížeče pojmenovaných Quantum Flow. Rychlost se projeví již v nadcházející stabilní verzi číslo 55 a polechtat by měla nejen start prohlížeče, ale veškeré jeho reakce.

 

Mozilla snad konečně popožene lištičku projektem Quantum Flow

Firefox, přes veškeré deklarace o vývoji, v poslední době stále bobtnal. Ani postupné uvolňování multiprocesové architektury e10 citelně rychlost či třeba nenažranost v oblasti RAM nezměnilo. To by se však mělo změnit. „Nyní se věnuje rychlosti Firefoxu více úsilí. Více než jsem, kdy zažil od té doby, co na něm pracuji. A to jsem v Mozille už přes deset let,“ přibližuje všeobecnou snahu o zrychlení prohlížeče jeho vývojář Dietrich Ayala. 

Součástí těchto snah je i projekt Quantum Flow, který zahrnuje celou řadu vývojových změn v jádru prohlížeče. Najdeme mezi i snahu přiblížit spotřebu RAM aktuálně nenačtenými panely co nejblíže nule. Svérázně dopad Quantum Flow na práci Firefoxu ilustruje právě Ayala. Už léta totiž používá profil s 1691 otevřenými panely.

Vývoj rychlosti startu je neuvěřitelný - Firefox 55 by měl nastartovat jen za 3 % času Firefoxu 51

Zatímco načíst profil trvalo Firefoxu 51 těžce stravitelných 8 minut - a ani další verze se nepřiblížily ničemu, co by bylo uživatelsky komfortní - 55. verze Firefoxu tento čas minimalizuje na těžce uvěřitelných 15 sekund. To jsou pouhá 3 % onoho nejhoršího času.

Znatelná změna proběhla i ve spotřebě operační paměti: ze 2 GB až pod 0,5 GB RAM

A tento vývoj se netýká jen startovacího času aplikace v daném profilu. Obdobně, i když ne tak dramaticky, se snížila i spotřeba operační paměti. Jestliže ta se dlouhodobě držela nad 2 GB, tak s verzí 55 klesla až pod 500 MB RAM. 

Zrychlení nového Firefoxu si můžete vyzkoušet již v instalacích z testovacího kanálu Beta, či z vývojářských větví Developer Edition či Nightly. Všechny najdete přímo na webu Mozilly.

Zdroje: Dietrich Ayala

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Microsoft rozdává Penbook

Penbook, poznámkový náčrtník, co snese dotykové pero, prst i myš, je až do 4. července 2020 zdarma. Stačí zamířit do aplikačního obchodu Microsoft Store a nainstalovat si jej právě touto cestou. Získáte tak elektronickou tabuli k zápisu všeho...

Květnový update sníží spotřebu RAM Chromií

Google Chrome, Microsoft Edge a všechny prohlížeče běžící na jádru Chromium čeká významné snížení potřeby operační paměti, a to díky nové fičuře Windows 10 uvolňované s květnovým povýšením. Jde o SegmentHeap, funkcionalitu...

Microsoft končí s kamennými prodejnami

Koronavirus zpečetil osud kamenných prodejen Microsoftu. Znovu se už neotevřou. Ze všech poboček zůstanou zachovány jen čtyři provozovny na prestižních adresách. Ani ty ovšem nebudou sloužit maloobchodnímu prodeji, nýbrž reprezentačním účelům.  ...

Edge bez oprávnění nakládá s osobními daty

Uvolnění Microsoft Edge na vykreslovacím jádru už doprovází další kauza Microsoftu. Edge si sám naimportuje veškerá data dostupných prohlížečů, aniž by se obtěžoval zeptat se uživatele. To, co jeden může považovat za specifické selhání v...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama