[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Miraf SongBook - dokonalý hudební nástroj pro opravdové fajnšmekry KE STAŽENÍ

V recenzi si společně ukážeme aplikaci, kterou si velice rychle zamilujete a pokud máte rádi celkově muziku, tak se vám následující aplikace bude líbit dvakrát. Jedná se o aplikaci s názvem Miraf SongBook, díky které budete mít ve svém počítači nebo notebooku skvělý nástroj, který slouží hlavně pro správu vašich MP3 písniček, písní, textů, akordů a not. Nicméně se jedná o hodně ucelenou aplikaci, kterou si jistě oblíbíte a podrobnější detaily o samotné aplikaci si také ukážeme.

 

Program Miraf SongBook je určen pro opravdové hudební "fajnšmekry". Jedná se o kompletního správce vašich písní, textů, akordů, not a MP3 souborů a slouží k velmi pohodlnému trénovaní jak pro muzikanty, tak pro zpěváky. Miraf SongBook je primárně určen pro kytaristy, baskytaristy, hráče na mandolínu, banjo nebo ukulele, nicméně i ostatní hudebníci nebo zpěváci mohou využít jeho předností. Poskytuje nástroje pro tisk zpěvníků, textů, notových zápisů, akordů a tabulatur. S jeho pomocí vytváříte zpěvníkové knihy na profesionální úrovni pomocí kombinace textu a grafiky.

Jednotlivé písně sjednocujete do kompletních databází a nad těmito databázemi aplikujete různé výsledné vzhledy a playlisty. Samozřejmě v databázích můžete filtrovat záznamy a prohledávat je. Software obsahuje opravdu rozsáhlé možnosti transpozice písní (podle transpozičních tabulek, kvint-kvartového kruhu, atd.) a poskytuje bohaté nástroje pro práci s kapodastrem. Dále můžete využít nástroje pro trénování a cvičení vašich hudebních partů, nástroje pro trénování sluchu, transpoziční tabulky a kadence, základy harmonie, výuku hudebních intervalů, práci s kapodastrem, transpozice s použitím kapodastrů, různé náhledy a exporty zpěvníků. V tiskovém modulu můžete tvořit vlastní obsahy, grafiku, loga, tvořit záhlaví a zápatí, připravit si hudební "taháky", třídit jednotlivé stránky, pracovat s vícesloupcovým textem a připravit zpěvníky pro finální tisk.

Pro každý zpěvník můžete nastavit fonty a barvy všech jeho částí, tvořit návěští, poznámky v textu, zvolit si kam a jak umístit akordy, zvýrazňovat texty, pracovat s tabulaturou, do textu umisťovat akordové značky, exportovat do RTF, PDF, TXT, XML, importovat z RTF, TXT, XML a mnoho dalšího. S programem můžete navíc odlišit jakou část písně zpívá například sbor, jakou část zpívá muž/žena atd., což usnadní přípravu hudebních textů - vhodné například pro kapelníky a aranžéry. S programem již nemusíte udržovat několik verzí textu. Prostě si jen zvolíte, pro koho tisknete, a program vše zařídí sám. Další velmi užitečnou vlastností je import XML souborů rovnou z internetu. Například váš kapelník vyexportuje XML databázi z programu, vystaví ji na vašich webových stránkách a sdělí vám URL adresu. Každý z členů kapely nebo váš fanoušek si rovnou z programu Miraf SongBook provede import nových písní.

Ke každé písni máte možnost si uložit MP3 soubor (například originál od interpreta kvůli trénování, nebo váš vlastní hudební podklad - bubny, basa, atd.....) a další libovolný soubor (audio, video, obrázek, grafiku, text, atd.). S efektovým MP3 přehrávačem získáte možnost transponovat vaše MP3 soubory do různých tónin (bez změny tempa), zrychlovat a zpomalovat je, trénovat jen určitou část písně - ideální pomocník např. do zkušebny. Dokáže například tóninu MP3 souboru měnit během hry, hledat optimální tóninu, posílat výstup do různých zvukových karet a uložit upravený MP3 soubor. Vaše MP3 soubory se budou automaticky transponovat podle aktuálního nastavení písně v databázi. U MP3 souborů je možné nastavit odložené spuštění, takže nezmeškáte začátek přehrávání. Nechybí ani ekvalizér nebo spektrální analyzátor.

screen14.png

Software obsahuje předdefinované hmatníky 4, 5 a 6-ti strunných nástrojů (kytara, basa), dle kterých můžete trénovat durové, mollové, pentatonické a další stupnice. Máte samozřejmě možnost vytvářet si stupnice vlastní. V základu také program obsahuje cca. 1500 akordových značek pro kytaru, banjo, ukulele a mandolínu. Můžete samozřejmě vytvářet akordy vlastní a tím rozšířit vaši databázi o netradiční akordy. Máte na výběr až 8 velikostí obrázků akordů, které si můžete zobrazovat v textu. Každou píseň si ohodnotíte, jak dobře ji zvládáte a vidíte statistiky a známkování. 

Aplikace též pracuje v režimu "celá obrazovka", díky kterému můžete například texty a akordy spouštět na projektoru nebo velkoplošné obrazovce. Software též obsahuje automatické posunování textu s nastavitelným řízením rychlosti u každé písně, takže ho využijete například jako vlastní karaoke, nebo velkoplošné promítání textu (ve zkušebně, na koncertu). Tato funkce též šetří místo například na notebooku nebo tabletu během přehrávání. V modulu karaoke máte k dispozici i nástroj na nastavení časových značek a posun textu pak probíhá podle přesně nastaveného schématu.

Dále program obsahuje metronom, modul pro klavír, zápisník vlastních poznámek, asociování s vaším externím notovým editorem, generátor temperovaného ladění, přehledy různých značení not (např. pro MIDI), možnost nastavení evropského nebo amerického značení not, vlastní preferovaná transpozice, automatické generování akordů na základě intervalů, tvorbu akordů pro kytaru, výuku intervalů na klaviatuře a modul pro automatické doplňování akordů.

Miraf SongBook je možné provozovat na většině dnes běžných verzích operačního systému Windows (XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10). V případě instalace na tablet s Windows získáte ideální, jednoduchý a hlavně přenosný zpěvník s kompletní databází všech vašich písní a textů - vhodné na koncert, do zkušebny, nebo jen tak pro domácí trénování. Nemusíte si tak zpěvníky vůbec tisknout, stačí si s sebou vzít jen tablet nebo notebook a máte vše po ruce.

Miraf SongBook je dostupný také pro váš Android. Tato mobilní verze umožňuje zobrazit vaše písně a texty na všech zařízeních s operačním systémem Android a obsahuje základní funkce pro pohodlné hraní a trénování kdekoliv a kdykoliv. Můžete tak mít váš zpěvník na tabletu, mobilním telefonu, v televizi, dokonce i ve fotoaparátu nebo třeba v navigaci. V pohodlí domova si připravíte vaše zpěvníky, přenesete do tabletu nebo telefonu a na koncert nebo zkoušku si s sebou vezmete jen přenosné zařízení a máte tak vždy vše u sebe a nemusíte s sebou nosit stohy papírových zpěvníků.

 

Jaromír Fríd, 01.10.2014 08:59

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama