RSS Kanál

 

MiniTool Power Data Recovery: všestranná obnova dat KE STAŽENÍ ZDARMA

MiniTool Power Data Recovery slouží k obnově nejrůznějších typu dat: jak souborů běžně smazaných, tak ztracených, poškozených či zformátovaných oddílů a disků i poškozených CD, DVD a flash pamětí. Všestrannost nasazení doplňuje variabilita možností hledání a cest obnovení ztracených dat. A to vše je provedeno v minimalistickém rozhraní, které uživateli nedovolí se ztratit.

 

MiniTool Power Data Recovery je nutno instalovat jinam, než kde obnovujeme data

MiniTool Power Data Recovery (MPDR) nainstalujeme téměř běžným postupem - musíme si dát pozor, abychom jej nenainstalovali na disk, jehož data chceme obnovovat. Mohlo by totiž dojít k přepsání disku a ztrátě daných dat již napořád. Proto není od věci aplikaci instalovat na odpojitelný disk např. USB.

Výchozí obrazovka MPDR prozradí, že rozhraní je anglické, ovšem ovládání jednoduché

MiniTool Power Data Recovery

Výchozí obrazovka MPDR prezentuje všechny funkce, odkazy na web, podporu a bootovací verzi programu, která nevyžaduje přítomnost běžného operačního systému. Krom jednoduchosti a angličtiny je nápadná už jen nepřítomnost jakýchkoliv nastavení.

Undelete Recovery nabízí seznam disků k obnově a předešlé skeny souborů k obnovení

Undelete Recovery - obnova smazaných souborů

V Undelete Recovery dostaneme na výběr připojené disky, z kterých můžeme data obnovit, a jejich základní popis: souborový systém, velikost úložného místa, označení fyzického disku. Plus se zde objevuje výpis předešlého skenování souborů k obnovení. Ve FREE verzi je ovšem tento výpis neaktivní, lze jej načíst pouze ve verzích placených.

Záznam skenu MPDR a možnosti obnovení jednotlivých položek

Záznam skenu předkládá výsledky způsobem běžným pro orientaci v adresářové struktuře Windows. Neměl by tedy být problém se v nich zorientovat a proklikat se na požadovaná data. O jejich nás informují i barevné ikonky a nápisy vysvětlené v legendě dole:

 • červený křížek = smazaný soubor;
 • červený otazník = ztracená data;
 • červený vykřičník = data uchovaná v RAW části disku - tj. část disku, která není formátována běžným souborovým systému (např. NTFS). K přítomnosti dat v neformátované části disku může dojít po napadení virem či závažných chybách operačního systému;
 • modrý název = komprimovaný NTFS soubor;
 • zelený název = zašifrovaný NTFS soubor.

Záznam lze prohlížet, prohledávat dle názvu, filtrovat pomocí typu, velikosti, dat vytvoření a změn a exportovat do .RSS souboru. Nezobrazují se původní názvy souboru, proto je vhodné využít jiné orientační charakteristiky typu umístění, formát, velikost, datum změny... Po označení souboru jen vybereme, kam chceme obnovovaný soubor uložit a můžeme obnovit.

Obnova ztracených či nepřipojených diskových oddílů

Lost Partition Recovery

Obnova ztracených/nepřipojených diskových oddílů nám dá na výběr z fyzických disků, na kterých by se tyto partitions měly nacházet. U pomalých, velkých disků trvá analýza až ke dvěma hodinám, analýza flash disků je otázkou deseti až dvaceti minut. Možnosti zobrazení výsledků a hledání v nich jsou stejné jako u předchozího nástroje - jen se cesta k jednotlivým souborům hierarchicky odvíjí: fyzický disk - diskový oddíl - typy souborů (např. MB, System Volume Information, dokumenty, média atd.)

Záchrana dat z poškozených diskových oddílů

Damaged Partition Recovery

Pomocí záchrany dat z poškozených diskových oddílů obnovíme data z partitions, které ani nejsou připojené, ani nejsou volně umístěné na fyzickém disku, ale došlo k jejich poškození. K náhledu, vybrání a obnově souborů opět použijeme stejné filtry a ukazatele cesty jako u předchozích nástrojů.

Digital Media Recovery slouží primárně k obnově mediálních souborů

Digital Media Recovery a CD/DVD Recovery

Digital Media Recovery slouží primárně k obnově mediálních souborů z disků a paměťových karet foťáků a kamer. CD/DVD Recovery lze použít k záchraně dat z různě poškozených CD a DVD disků. Analýza, procházení a obnova dat je opět totožná s předešlými případy.

Nastavení MiniTool Power Data Recovery

MPDR je koncipován tak, aby nepotřeboval žádná upřesňující nastavení. Proto se s nimi takřka nepotkáme. Objeví se pouze po provedení skenu v jednotlivých nástrojích, a to jen v podobě nastavení, jaké formáty souborů k obnovení se mají příště vyhledávat. Jinak nejsou v programu žádná další nastavení.

MiniTool Power Data Recovery

MPDR je minimalistický provedením, ovšem bohatě vybaven na to, k čemu je určen - tedy k obnově dat. Data můžete obnovit různými cestami - nejen coby data smazaná, ale také cestou přes logické disky i coby obnovování mediálních souborů. Program má minimální nároky - ostatně běží na Windows od verze 2000 výše.

Výhody MiniTool Power Data Recovery

 • přehledné prostřední, jednoduché ovládání; 
 • variace možností obnovení - pokud nelze obnovit jedním způsobem, lze zkusit další; 
 • vícero cest zobrazení, hledání a filtrování souborů k obnovení - opět pokud nelze něco najít, lze to vyzkoušet najít dalšími dvěma způsoby; 
 • rychlost práce a minimální systémové nároky. 

Lehké vady na kráse

 • u ukládání chybí jasně viditelná možnost vytvoření nového adresáře - ten lze ovšem vytvořit v nadřazeném adresáři přes kliknutí pravým myšítkem;
 • rozhraní programu není v češtině - ovšem angličtina rozhraní se rovná technickým pojmům popisujícím skenované oblasti a typy souborů;
 • ze zkušební verzí MiniTool Power Data Recovery lze obnovit pouze 1 GB dat a není možno ukládat záznamy provedených skenů. Tato omezení ovšem řeší koupě programu.

Oficiální stránky produktu jsou na adrese www.powerdatarecovery.com.

 

Daniel Beránek, 03.03.2016 13:48

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Avast Free Antivirus 2019: vynikající zabezpečení zdarma

Avast uvolnil novou verzi eponymního produktu. Podívali jsme se na její nejdostupnější - tedy Free - variantu a jali se zkoumat, zda je stále jen důmyslným lákadlem k nákupu plné verze či je už i sama o sobě použitelná. Výsledek překvapil. Navíc má...

Amiti Free Antivirus: zbloudilý nejen v čase

Amiti Free Antivirus slibuje bezplatný antivirus. Otázku, nakolik je bezplatný, stíhá ještě podstatnější otázka: nakolik je to antivirus? Amiti spíše evokuje produkt několik let neexistující civilizace, který k nám propadl trhlinou nejen v čase...

Driver Booster 6: široká databáze a automatizace správy ovládačů

Driver Booster je odpovědí na potřeby těch, kteří potřebují rychle, snadno a celospektrálně aktualizovat ovládače napříč celými systémy. Jejich práci usnadňuje zálohováním celých systémů i konkrétních ovládačů, které...

IObit Uninstaller 8: vývoj odinstalace

IObit byl nepříliš proslulý nízkou funkčností svých produktů, které navíc bývaly často zahlcovány pobídkami k instalaci a nákupu rozličných dalších produktů stejného vývojáře. Nicméně časy se mění a dokonce i...


 
© 2005-2018 PS Media s.r.o. - digital world