[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Microsoft Silverlight, doplněk nejpoužívanějších internetových prohlížečů KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft Silverlight je doplněk nebo-li také plugin pro internetové prohlížeče, jenž vám dovoluje zobrazení obsahu pomocí technologie Silverlight. Program, jak už název napovídá je z dílen gigantického softwarového obra Microsoftu.

 

Abych vám to ještě více přiblížil, o co se přesně jedná. Je to aplikační platforma, která je určena pro vývoj business multimediálních aplikací. Takže aplikace psané pomocí této technologie, mohou běžet v rámci webového prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari a nejpoužívanějším Google Chrome, nebo také v režimu „out of browser“, což znamená ve vlastním okně mimo prohlížeč.
 Microsoft Silverlight, doplněk nejpoužívanějších internetových prohlížečů
 
Uživatelské prostředí se samozřejmě definuje pomocí deklarativního programovacího jazyka XAML, který kromě vzhledu uživatelského rozhraní, může popisovat například animace a vazby na data. Mezi jednu z nejsilnějších stránek Silverlightu patří přehrávání videa, v posledních verzích zde ale také přibylo mnoho funkcí, které je možné využít při tvorbě business aplikací. Když je řeč o videu, tak silverlight podporuje video v HD kvalitě a kodek VC-1, který využívá HD DVD a Blu-Ray.
 
Jako vývojové prostředí vám může být jasné, že se používá Visual Studio, které je také od Microsoftu, ale dále je také možné použít i opensource řešení Eclipse4SL.
Mezi hlavní vlastnosti, co vám vůbec může Silverlight nabídnout patří 2D grafika a obrázky, audio, video, animace, text, práce se sítí, http downloader, komunikace přes AJAX. Takže vidíte, že využití je opravdu široké.
 
Kompatibilita programu je samozřejmostí se všemi dostupnými operačními systémy od Microsoftu, od Windows 2000 po nejnovější Windows 7 a 8.
 
Tento doplněk, neboli také jak jsem zmínil plugin má velikost pouze 7MB, takže se nejedná o žádnou velikou nadstavbu.

 

Ondřej Vomočil, 03.06.2014 19:59

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

ESET Smart Security Premium: precizování finální podoby

Aplikace a jejich vývoj se mohou nacházet v různých fázích: ve stavu nápadu, plánu, projektu, realizace, přehodnocení, zkvalitňování, podřizování požadavkům marketingu, obchodu, koncových zákazníků. Pokud už je na trhu nějaký pátek...

AVG TuneUp: Avast Cleanup Premium s jinými popisky

Spojení Avastu a AVG už v momentu realizace napovídalo, že dojde i k nějaké konvergenci. Otázkou bylo, k jak velké konvergenci povede? Vzájemnému propůjčení nejúčinnějších technologií mezi produkty? Společnému vývoji produktů běžících na...

Avast Cleanup Premium: jen nahlédnutí

Avast Cleanup Premium patří k okraji spektra produktů Avast, který se spíše zabývá bezpečnostními aplikacemi jak pro domácnosti, tak komplexním zabezpečením IT firem. Měl by nabízet údržbu jedním kliknutím, režim spánku pro aplikace,...

AVG Internet Security Business Edition: profesionální řešení pro profesionální nasazení

AVG Internet Security Business Edition představuje nejvyšší variantu balíku AVG připravenou pro firemní nasazení. Rozhraní a ovládání je učesáno tak, aby si s ním poradil i běžný uživatel, možnosti vzdálené správy, pokročilé...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world