[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Microsoft Silverlight, doplněk nejpoužívanějších internetových prohlížečů KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft Silverlight je doplněk nebo-li také plugin pro internetové prohlížeče, jenž vám dovoluje zobrazení obsahu pomocí technologie Silverlight. Program, jak už název napovídá je z dílen gigantického softwarového obra Microsoftu.

 

Abych vám to ještě více přiblížil, o co se přesně jedná. Je to aplikační platforma, která je určena pro vývoj business multimediálních aplikací. Takže aplikace psané pomocí této technologie, mohou běžet v rámci webového prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari a nejpoužívanějším Google Chrome, nebo také v režimu „out of browser“, což znamená ve vlastním okně mimo prohlížeč.
 Microsoft Silverlight, doplněk nejpoužívanějších internetových prohlížečů
 
Uživatelské prostředí se samozřejmě definuje pomocí deklarativního programovacího jazyka XAML, který kromě vzhledu uživatelského rozhraní, může popisovat například animace a vazby na data. Mezi jednu z nejsilnějších stránek Silverlightu patří přehrávání videa, v posledních verzích zde ale také přibylo mnoho funkcí, které je možné využít při tvorbě business aplikací. Když je řeč o videu, tak silverlight podporuje video v HD kvalitě a kodek VC-1, který využívá HD DVD a Blu-Ray.
 
Jako vývojové prostředí vám může být jasné, že se používá Visual Studio, které je také od Microsoftu, ale dále je také možné použít i opensource řešení Eclipse4SL.
Mezi hlavní vlastnosti, co vám vůbec může Silverlight nabídnout patří 2D grafika a obrázky, audio, video, animace, text, práce se sítí, http downloader, komunikace přes AJAX. Takže vidíte, že využití je opravdu široké.
 
Kompatibilita programu je samozřejmostí se všemi dostupnými operačními systémy od Microsoftu, od Windows 2000 po nejnovější Windows 7 a 8.
 
Tento doplněk, neboli také jak jsem zmínil plugin má velikost pouze 7MB, takže se nejedná o žádnou velikou nadstavbu.

 

Ondřej Vomočil, 03.06.2014 19:59

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Advanced System Optimizer: účinný střízlík

Advanced System Optimizer je optimalizátor Windows z dílny vývojářů SysTweak. Je designován pro uživatelsky snadnou správu a údržbu systému Windows a nabízí i řešení nejběžnějších problémů s Windows spjatých. Přizpůsobuje se uživateli na...

Kaspersky Internet Security 2021: odladěný a nabušený

Kaspersky Internet Security reprezentuje produkty, pro které AV-Comparatives muselo vytvořit zvláštní kategorii vynikajících produktů. A proto čelí zcela jiné výzvě než ostatní. Už nejde o to, nakolik brání útokům, jak vytěžuje počítač či zda se s...

F-Secure SAFE: pokročilé technologie v jednoduchých notičkách

F-Secure SAFE je příjemnou výjimkou mezi nefunkčními, podivně designovanými a zbytečně překomplikovanými podobami bezpečnostních balíků. Nabízí naprostý základ účinně rozšířený o ochrany proti malwaru a ransomwaru, které se ovšem...

Comodo Internet Security: bez daně a hany

Comodo Internet Security už dlouhá léta ochraňuje netové surfaře bez daně a hany. Disponuje mnoha technologiemi, které je chrání nejen před malwarem běžným, ale i tím vysoce zákeřným. Navíc nabízí i sandboxovaná a virtualizovaná...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama