[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Microsoft Silverlight, doplněk nejpoužívanějších internetových prohlížečů KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft Silverlight je doplněk nebo-li také plugin pro internetové prohlížeče, jenž vám dovoluje zobrazení obsahu pomocí technologie Silverlight. Program, jak už název napovídá je z dílen gigantického softwarového obra Microsoftu.

 

Abych vám to ještě více přiblížil, o co se přesně jedná. Je to aplikační platforma, která je určena pro vývoj business multimediálních aplikací. Takže aplikace psané pomocí této technologie, mohou běžet v rámci webového prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari a nejpoužívanějším Google Chrome, nebo také v režimu „out of browser“, což znamená ve vlastním okně mimo prohlížeč.
 Microsoft Silverlight, doplněk nejpoužívanějších internetových prohlížečů
 
Uživatelské prostředí se samozřejmě definuje pomocí deklarativního programovacího jazyka XAML, který kromě vzhledu uživatelského rozhraní, může popisovat například animace a vazby na data. Mezi jednu z nejsilnějších stránek Silverlightu patří přehrávání videa, v posledních verzích zde ale také přibylo mnoho funkcí, které je možné využít při tvorbě business aplikací. Když je řeč o videu, tak silverlight podporuje video v HD kvalitě a kodek VC-1, který využívá HD DVD a Blu-Ray.
 
Jako vývojové prostředí vám může být jasné, že se používá Visual Studio, které je také od Microsoftu, ale dále je také možné použít i opensource řešení Eclipse4SL.
Mezi hlavní vlastnosti, co vám vůbec může Silverlight nabídnout patří 2D grafika a obrázky, audio, video, animace, text, práce se sítí, http downloader, komunikace přes AJAX. Takže vidíte, že využití je opravdu široké.
 
Kompatibilita programu je samozřejmostí se všemi dostupnými operačními systémy od Microsoftu, od Windows 2000 po nejnovější Windows 7 a 8.
 
Tento doplněk, neboli také jak jsem zmínil plugin má velikost pouze 7MB, takže se nejedná o žádnou velikou nadstavbu.

 

Ondřej Vomočil, 03.06.2014 19:59

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Driver Booster 7: spolehlivý parťák

Driver Booster od IObitu se dlouhodobě zaměřuje na problematiku aktualizace ovládačů. Ta se nemusí každému jevit coby akutní. Nicméně hráči, provozovatelé zabezpečených a stabilních systémů a správci podnikového IT ví o ovládačích své....

BullGuard Premium: stále ostrý, ale delší dobu necvičený

Původně dánský buldoček zahání kybergrázly od oken Windows už od roku 2001. Od té doby se mnohokrát osvědčil v testech antivirových laboratoří. Jeho zuby mají stále ďábelský stisk, ovšem některé z osvojených kousků už nemají...

Bitdefender Premium: excelentní jádro v roztrhaných hadrech

Antivirové společnosti každoročně obnovují své produkty. Stejně tak je nabízejí v několika verzích, lišících se počtem zahrnutých funkcionalit. A čas od času nejvyšší řadu buď doplní o nové funkcionality reagujících na vývoj...

DVDFab: odstraní překážky, ripne a zkopíruje vše

DVDFab si poradí se vším. Nejen s ripováním, kopírováním a konverzí - ale i se všemi ochranami DVD a Blu-ray disků. O co méně populární je mezi producenty obsahu, o to populárnější je mezi uživateli. A nejen to, umí...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama