[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Microsoft Silverlight, doplněk nejpoužívanějších internetových prohlížečů KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft Silverlight je doplněk nebo-li také plugin pro internetové prohlížeče, jenž vám dovoluje zobrazení obsahu pomocí technologie Silverlight. Program, jak už název napovídá je z dílen gigantického softwarového obra Microsoftu.

 

Abych vám to ještě více přiblížil, o co se přesně jedná. Je to aplikační platforma, která je určena pro vývoj business multimediálních aplikací. Takže aplikace psané pomocí této technologie, mohou běžet v rámci webového prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari a nejpoužívanějším Google Chrome, nebo také v režimu „out of browser“, což znamená ve vlastním okně mimo prohlížeč.
 Microsoft Silverlight, doplněk nejpoužívanějších internetových prohlížečů
 
Uživatelské prostředí se samozřejmě definuje pomocí deklarativního programovacího jazyka XAML, který kromě vzhledu uživatelského rozhraní, může popisovat například animace a vazby na data. Mezi jednu z nejsilnějších stránek Silverlightu patří přehrávání videa, v posledních verzích zde ale také přibylo mnoho funkcí, které je možné využít při tvorbě business aplikací. Když je řeč o videu, tak silverlight podporuje video v HD kvalitě a kodek VC-1, který využívá HD DVD a Blu-Ray.
 
Jako vývojové prostředí vám může být jasné, že se používá Visual Studio, které je také od Microsoftu, ale dále je také možné použít i opensource řešení Eclipse4SL.
Mezi hlavní vlastnosti, co vám vůbec může Silverlight nabídnout patří 2D grafika a obrázky, audio, video, animace, text, práce se sítí, http downloader, komunikace přes AJAX. Takže vidíte, že využití je opravdu široké.
 
Kompatibilita programu je samozřejmostí se všemi dostupnými operačními systémy od Microsoftu, od Windows 2000 po nejnovější Windows 7 a 8.
 
Tento doplněk, neboli také jak jsem zmínil plugin má velikost pouze 7MB, takže se nejedná o žádnou velikou nadstavbu.

 

Ondřej Vomočil, 03.06.2014 19:59

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama