[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Microsoft Defender vytěžuje systém nejvíc

Antivirové laboratoře AV-TEST se vrací s dalším testem antivirových a antimalwarových řešení. Zkoumala na 18 produktů, a to sice ve 3 kategoriích Ochran, Použitelnost a Výkon. Známá jména si vedla všechna dobře, jedinou výjimkou v oblasti vytěžování výpočetního výkonu byl Microsoft Defender.

 

Defender vytěžuje systém nejvíc (Zdroj: Microsoft)

AV-TEST odzkoušel 18 bezpečnostních řešení relativně známých jmen. Vystavil je 12 000 vzorků malwaru a donutil analyzovat a rozlišit zákeřný software od bezpečného v 1 500 000 souborech. 

Jsou vůbec ještě antiviry zátěží pro Windows?

Neodladěné antiviry v minulosti generovaly velkou zátěž systému. Ostatně právě tato zátěž, která de facto znemožňovala práci na počítači, byla hlavním důvodem, proč uživatelé odinstalovali antiviry a tím markantně snížili zabezpečení svého systému.

Bezpečnostní řešení pro OS Windows již nezatěžují systém tak, jak tomu bylo dříve, komentuje situaci AV-TESTPřesto v každém testu vyhodnocujeme, jak hospodárně bezpečnostní balíčky nakládají se systémovými prostředky systému Windows. Je to dobré sledovat, neboť se vždycky najde pár odchylek. 

Odchylkou v posledním testu Security software for consumer users January/February 2023 se ukázal být Microsoft Defender, k čemuž odkazuje i komentář AV-TESTNejvyšší zátěž systému v testu generoval Windows Defender Antivirus pro spotřebitele. Vzhledem k tomu, že zatížení systému je výrazně vyšší než u ostatních produktů, ztratil Defender celý bod, a skončil tak na 5 bodech ze 6.

Security software for consumer users January/February 2023 společnosti AV-TEST (Zdroj: AV-TEST)

Security software for consumer users January/February 2023 společnosti AV-TEST (Zdroj: AV-TEST)
 

Pravdu říct, ani Microsoft Defender nebyl v přetěžování systému sám. Dalšími žrouty výkonu se ukázaly být bezpečnostní řešení AhnLab, AVG, ESET, F-Secure, McAfee, Microworld and Norton. Ovšem tito provinilci neskórovali tak vysoko, jako Microsoft.

Mezi produkty, jejichž provoz nevyžaduje téměř žádné systémové prostředky, patří Avast, Avira, Bitdefender, G DATA, K7 Computing, Kaspersky, Malwarebytes, PC Matic, Protected.net a Trend Micro, vyjmenovává šampióny kategorie úspornosti AV-TEST

Černého Petra si odneslo ještě jedno řešení - PC Matic. To bylo zdrojem falešně pozitivních hlášení - a to nikoliv jednoho. U PC Matic již nešlo o jednotlivé případy. U produktu se vyskytlo přes dvě desítky falešně pozitivních výsledků a zablokovaných aplikací. A proto získal jen polovinu možných bodů, odůvodňuje špatný výsledek PC Matic AV-TEST.

Je povzbudivé vidět, jak se antivirové programy posouvají směrem k vyšší optimalizaci a snížení negativního vlivu na výkon počítače. Uživatelé mohou tak mít důvěru v to, že jejich systémy jsou chráněny před hrozbami, aniž by to mělo výrazný dopad na rychlost a výkon jejich počítače.

Při výběru antivirového programu je důležité zvážit individuální potřeby a preference. Pokud hledáte silnou ochranu při minimalizaci vlivu na výkon, je vhodné vybírat z programů, které byly označeny jako efektivní a úsporné. Nicméně stále je vhodné pravidelně aktualizovat svůj antivirový software a dbát na bezpečnost počítače prostřednictvím dalších opatření, jako je silné heslo, aktualizovaný operační systém a obezřetné chování na internetu.

Zdroje

  • Microsoft
  • AV-TEST

 

 

 

 

 

Kalendář Seznamu přešel na stranu temnoty

Seznam se stále snaží doběhnout vlnu online kalendářů. A to je dobře. Jeho uživatelé tak mohou v rámci jednoho ekosystému odbavit vícero svých nároků. Nejnovější příspěvkem k uživatelskému komfortu kalendáře je implementace tmavého...

Chrome 114 přináší přepracovanou čtečku

Vývojáři Chrome odstranili starý režim čtení z Google Chrome ve verzi 112. Ostatně šlo jen experimentální podobu čtečky, která byla přístupná pouze po aktivaci z pokročilých nastavení prohlížeče. Nyní přichází s přepracovanou...

Jaké jsou systémové požadavky Windows 11 Moment 3?

Moment 3 je poslední aktualizací funkcí operačního systému Windows 11 ve verzi 22H2. Přichází v podobě kumulativního balíčku aktualizací KB5026446 a s funkcemi, kterým Microsoft oficiálně říká Continuous Innovation.  ...

Bing Chat je už přístupný bez přihlášení a rozšiřuje nabídku funkcí

Microsoft se snaží kout Bing Chat, dokud jeho žhavost nezanikne mezi množstvím dalších realizací konverzačních AI. I proto zpřístupňuje Bing Chat i nepřihlášeným uživatelům a vychází vstříc dalším požadavkům uživatelů. Postupně...


 
© 2005-2023 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama