[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

McAfee Total Protection: proti malwaru dobrý KE STAŽENÍ

McAfee Total Protection fakticky chválí odborníci. Jeho účinnost je vysoká zvláště proti malwaru, a to při zachování vstřícnosti vůči systémovým prostředkům. Ovšem podání aplikace, doprovodné moduly a neustálé přesměrovávání k externím doplňkům prohlížeče a separátním modulům, které je třeba doinstalovat, příliš důvěry nebudí. Jak s McAfee Total Protection vypadá?

 

McAfee Total Security: instalace kapku trvá

Instalátor McAfee je řešen coby online utilitka - po spuštění si sám dotahá veškerá potřebná data a jme se instalovat. Ani se neobtěžuje s dotazem na systémové umístění a další volby instalace, což naopak může posléze obtěžovat uživatele. Stažení není z nejrychlejších - a ani instalace sama. Již při instalaci se do prohlížečů přidá rozšíření McAfee WebAdvisor. A instalátor si ještě vyžádá emailovou adresu pro aktivaci zkušební verze.

McAfee Total Security: přítomnost čističů nic dobrého nevěští

McAfee v rychlosti uživatele přivítá a rovnou dává tušit, že bude obsahovat i nějaké ty funkce navíc - nejspíš orientované na výkon.

McAfee Total Security: velkou část rozhraní zabírá slider

Výchozí rozhraní je relativně přehledné - rozdělené na jednotlivé sekce pomocí horního menu. Ovšem celkem velkou část zobrazení zabírá slide s dalšími volbami, který nemusí zrovna zvyšovat orientaci uživatele v produktu. Ani ostatní informace Domovské stránky nejsou zrovna zásadní.

McAfee Total Security: Zabezpečení počítače

Zabezpečení počítače

Skenování na vyžádání

Skeny na vyžádání obsahují běžné volby: rychlé, úplné, vlastní (která se provádí kontextovým menu přímo z požadovaného systémového umístění). Report obsahuje pouze správu o množství skenovaných souborů a identifikaci infikovaných souborů. 

AV-TEST Institute řadí McAfee k TOP Product - a zvláště v poslední době jim uděluje nejvyšší hodnocení, a to dokonce i v jednotlivých kategoriích: ochrana, vliv na výkon a použitelnost. AV-Comparatives taktéž oceňují McAfee zvláště v poslední době - především v kategoriích ochrany proti malwaru a vlivu na výkon chráněného systému. 

Skener slabých míst

Skener slabých míst je kontrola aktuálnosti aplikací a přítomnosti všech systémových aktualizací Windows. Záměrem funkce je odstranění slabých míst, která se mohou stát útočným vektorem kyberzáškodníků. Nicméně funkce nefunguje tak, jak ji vývojáři patrně designovali - či je její citlivost nižší. Neidentifikuje staré verze prohlížečů, nehlásí vypnutí automatických aktualizací Windows. 

McAfee Total Security: sociální sítě chránění pomocí McAfee WebAdvisor

McAfee WebAdvisor

Další položku Zabezpečení počítače najdeme pod tlačítkem Zajistit moji ochranu na webu. Otevřou se informace k doplňku prohlížeče McAfee WebAdvisor. Ten by pak měl zajistit bezpečné surfování po netu, bezpečnost odkazů z vyhledávání i těch vedoucích ze sociálních sítí. Bezpečné se snaží označovat zelenou fajfkou, některé i logem McAfee (což značí testováno každý den),  neznámé šedým otazníkem a nebezpečné červeným vykřičníkem. 

V reálném testu při návštěvě webu, který zneužívá uživatelský systém k těžbě kryptoměn, sice McAfee WebAdvisor zahlásil, že zablokoval škodlivé weby, ovšem po nabídce zobrazení detailů nezobrazil nic a nechal kryptominery reálně dál těžit, co šlo vyčíst nejen ze spotřeby, ale i z běžících procesů v prohlížeči. Opět tedy nástroj, který fakticky neplní svůj účel. 

Jinak testovací stažení malware ze stránek Wicar.org bylo všechno zablokováno.

QuickClean

Ze Zabezpečení počítače vede i odkaz Odebrat soubory cookie a sledovací soubory, který ovšem směřuje globální výmaz informací, které typicky slouží ke sledování. QuickClean maže nejen soubory prohlížeče (globálně či cíleně prohlížeč po prohlížeči a položku po položce), ale také systémová umístění počítače: Koš, Dočasné soubory, Registr, Zástupci, Historie systému Windows, Fragmenty ztracených souborů, Ovládací prvky ActiveX, Seznamy přechodů, Soubory cookie aplikací Flash a Silverlight, Soubory bitové kopie, Soubory zpráv o potížích a Mezipaměť miniatur. 

McAfee Total Security: Výkon počítače

Výkon počítače

Výkon počítače stojí na dvou aplikacích: Zrychlení aplikací a rozšíření prohlížeče McAfee Web Boost. 

Zrychlení aplikací, dle slov McAfee, zjišťuje, kterým aplikacím by prospělo zvýšení výkonu, a automaticky je zrychluje. Díky funkci Zrychlení aplikací může v počítači efektivněji běžet více aplikací a procesů najednou. Sledujeme, které aplikace používáte a co běží v popředí a co na pozadí, a podle toho pak aplikacím, které by měly běžet rychleji, přidělujeme další prostředky.

Funkce zrychlení aplikací má dva separátní nástroje: 

 • Zrychlení načítání aplikací. Funkce Zrychlení aplikací si vede seznam často používaných aplikací, ke kterým patří například aplikace sady Microsoft Office, aplikace prohlížečů a editory fotografií nebo videí. Když některou z těchto aplikací spustíte, poskytne jí funkce Zrychlení aplikací další procesorové prostředky, čímž umožní její rychlejší načtení. Naše laboratorní testy ukázaly, že se doby načítání zkrátily o 6 %.
 • Zrychlení aktivních aplikací. Funkce Zrychlení aplikací sleduje aplikace, které máte spuštěné. Když je aplikace v aktivním okně (okno vpředu, ve kterém právě pracujete), poskytne jí funkce Zrychlení aplikací další procesorové prostředky. Naše laboratorní testy ukázaly, že se rychlost těchto aplikací zvýšila o 11 – 14 %.

Jinými slovy by McAfee mělo aplikacím v popředí přidělit další procesorový výkon, který pak vede k uvedenému nárůstu rychlosti daných aplikací.

McAfee Web Boost je doplněk prohlížeče, jehož jedinou úlohou je blokování automaticky přehrávaných videí, což má vést k urychlení prohlížeče. A opravdu vede, pokud třeba otevíráte prohlížeč s nezavíranými panely, ve kterých jsou weby, které na automaticky přehrávané obsahy trpí. Jinak se můžete doplňku s vlastní spotřebou kolem 27¨MB RAM zbavit.

McAfee Total Security: ochrana osobních údajů

Moje osobní údaje

Sekce je určena k ochraně soukromí.

Shredder - alias skartovač

Skartovačka relativně neobnovitelně skartuje data, a to sice: 

 • z definovaných umístění Koš a Dočasné soubory internetu; 
 • z vlastních umístění; 
 • způsobem:
  • základním - tj. rychlým, který dle popisu skartuje dvakrát, čímž se patrně myslí dva průchody či dvě přepsání fyzické lokace dat; 
  • bezpečným - pět přepsání; 
  • důkladným - deset přepsání. 

Správa hesel

Odkaz Spravovat hesla nás pošle do... pr... ohlížeče. Opět a zase máme před sebou funkci realizovanou rozšířením prohlížeče. Tentokrát je to klíčenka na hesla True Key. Klíčenka si vyžádá vytvoření profilu (Jméno, Příjmení, Email) a vytvoření master hesla, které se pak používá k přihlášení se ke klíčence. A nabízí běžné funkce heslových klíčenek: 

 • ukládání přihlašovacích jmen a hesel na webech; 
 • uložení bezpečných poznámek
 • bezpečné uložení dokladů. 

A ke všemu tomu přístup v podobě webové aplikace v rozhraní prohlížeče, které se realizuje na úrovni doplňku.

McAfee Safe Family - rodičovská ochrana

Rodičovská kontrola opět vyžaduje separátní stáhnutí a instalaci separátní aplikace. Ta po ověření a přidání všech podřízených zařízení (zařízení dětí), umožňuje sledovat jejich online aktivitu, přístup k aplikacích, přístup k obsahům - případně i sledování fyzické polohy dítě (respektive jeho zařízení). 

McAfee File Lock - datový trezor

Datový trezor si při vytváření řekne o určení bezpečnostních otázek. Umožní nastavit:

 • jméno; 
 • velikost;
 • heslo; 
 • spárovaný email (který je potřeba okamžitě ověřit zaslaným kódem).

Trezor se v okamžiku vytvoření připojí coby disková jednotka, na kterou se běžnými systémovými operacemi přesouvají data určena k uzamčení.

Moje síť

McAfee víceméně obsahuje ještě jednu utilitu a tou je Moje síť. Najdeme ji v sekci Moje informace (mezi informačními sekcemi). Sám má také spíš informační podobu. V síti dokáže identifikovat vlastní zařízení. A pak už jen roli routeru a připojených zařízení a jejich IP a MAC adresy. Chybí jakékoliv další identifikační údaje. Takže i funkční tlačítko Označit jako narušitele by vyžadovalo znalost IP a MAC adresy narušitele.

Nastavení a tak dál

Nastavení je častou klíčem k pochopení zabezpečovací aplikace. To, co se skrývá pod ikonkou ozubeného kolečka běžně užívané pro nastavení skrývá - nejsou nastavení (s výjimkou Brány firewall). Jsou to odkazy zpět k jednotlivým modulům, přičemž nápisy Zapnuto evokují dojem, že by třeba šly vypnout. Nejdou. A jinak se tu nic hodného pozornosti neskrývá.

Celé to pak podtrhuje fakt, že spoustu modulů je třeba doinstalovat, ovšem separátně se jich nedá zbavit. Člověk je tak stále odkazován - na aplikace, které je třeba doinstalovat, na online účet, který má cca 3 různé podoby, na doplňky prohlížeče, které jsou funkčně samostatné prvky. 

Pozitiva

 • účinnost oceněná antivirovými laboratořemi AV-TEST a AV-Comparatives

Negativa

 • nedostatek koncepce a roztříštěnost aplikace; 
 • zbytečné moduly.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Sophos Home: firemní profesionál v domácí kuchyni

Jméno Sophos našinec zná jen ze zpráv reportujících masivní útoky na globální úrovni. Je to totiž jméno nadnárodních bezpečnostních expertů, kteří často mezi prvními zaregistrují či odhalí...

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama