[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

McAfee Total Protection: proti malwaru dobrý KE STAŽENÍ

McAfee Total Protection fakticky chválí odborníci. Jeho účinnost je vysoká zvláště proti malwaru, a to při zachování vstřícnosti vůči systémovým prostředkům. Ovšem podání aplikace, doprovodné moduly a neustálé přesměrovávání k externím doplňkům prohlížeče a separátním modulům, které je třeba doinstalovat, příliš důvěry nebudí. Jak s McAfee Total Protection vypadá?

 

McAfee Total Security: instalace kapku trvá

Instalátor McAfee je řešen coby online utilitka - po spuštění si sám dotahá veškerá potřebná data a jme se instalovat. Ani se neobtěžuje s dotazem na systémové umístění a další volby instalace, což naopak může posléze obtěžovat uživatele. Stažení není z nejrychlejších - a ani instalace sama. Již při instalaci se do prohlížečů přidá rozšíření McAfee WebAdvisor. A instalátor si ještě vyžádá emailovou adresu pro aktivaci zkušební verze.

McAfee Total Security: přítomnost čističů nic dobrého nevěští

McAfee v rychlosti uživatele přivítá a rovnou dává tušit, že bude obsahovat i nějaké ty funkce navíc - nejspíš orientované na výkon.

McAfee Total Security: velkou část rozhraní zabírá slider

Výchozí rozhraní je relativně přehledné - rozdělené na jednotlivé sekce pomocí horního menu. Ovšem celkem velkou část zobrazení zabírá slide s dalšími volbami, který nemusí zrovna zvyšovat orientaci uživatele v produktu. Ani ostatní informace Domovské stránky nejsou zrovna zásadní.

McAfee Total Security: Zabezpečení počítače

Zabezpečení počítače

Skenování na vyžádání

Skeny na vyžádání obsahují běžné volby: rychlé, úplné, vlastní (která se provádí kontextovým menu přímo z požadovaného systémového umístění). Report obsahuje pouze správu o množství skenovaných souborů a identifikaci infikovaných souborů. 

AV-TEST Institute řadí McAfee k TOP Product - a zvláště v poslední době jim uděluje nejvyšší hodnocení, a to dokonce i v jednotlivých kategoriích: ochrana, vliv na výkon a použitelnost. AV-Comparatives taktéž oceňují McAfee zvláště v poslední době - především v kategoriích ochrany proti malwaru a vlivu na výkon chráněného systému. 

Skener slabých míst

Skener slabých míst je kontrola aktuálnosti aplikací a přítomnosti všech systémových aktualizací Windows. Záměrem funkce je odstranění slabých míst, která se mohou stát útočným vektorem kyberzáškodníků. Nicméně funkce nefunguje tak, jak ji vývojáři patrně designovali - či je její citlivost nižší. Neidentifikuje staré verze prohlížečů, nehlásí vypnutí automatických aktualizací Windows. 

McAfee Total Security: sociální sítě chránění pomocí McAfee WebAdvisor

McAfee WebAdvisor

Další položku Zabezpečení počítače najdeme pod tlačítkem Zajistit moji ochranu na webu. Otevřou se informace k doplňku prohlížeče McAfee WebAdvisor. Ten by pak měl zajistit bezpečné surfování po netu, bezpečnost odkazů z vyhledávání i těch vedoucích ze sociálních sítí. Bezpečné se snaží označovat zelenou fajfkou, některé i logem McAfee (což značí testováno každý den),  neznámé šedým otazníkem a nebezpečné červeným vykřičníkem. 

V reálném testu při návštěvě webu, který zneužívá uživatelský systém k těžbě kryptoměn, sice McAfee WebAdvisor zahlásil, že zablokoval škodlivé weby, ovšem po nabídce zobrazení detailů nezobrazil nic a nechal kryptominery reálně dál těžit, co šlo vyčíst nejen ze spotřeby, ale i z běžících procesů v prohlížeči. Opět tedy nástroj, který fakticky neplní svůj účel. 

Jinak testovací stažení malware ze stránek Wicar.org bylo všechno zablokováno.

QuickClean

Ze Zabezpečení počítače vede i odkaz Odebrat soubory cookie a sledovací soubory, který ovšem směřuje globální výmaz informací, které typicky slouží ke sledování. QuickClean maže nejen soubory prohlížeče (globálně či cíleně prohlížeč po prohlížeči a položku po položce), ale také systémová umístění počítače: Koš, Dočasné soubory, Registr, Zástupci, Historie systému Windows, Fragmenty ztracených souborů, Ovládací prvky ActiveX, Seznamy přechodů, Soubory cookie aplikací Flash a Silverlight, Soubory bitové kopie, Soubory zpráv o potížích a Mezipaměť miniatur. 

McAfee Total Security: Výkon počítače

Výkon počítače

Výkon počítače stojí na dvou aplikacích: Zrychlení aplikací a rozšíření prohlížeče McAfee Web Boost. 

Zrychlení aplikací, dle slov McAfee, zjišťuje, kterým aplikacím by prospělo zvýšení výkonu, a automaticky je zrychluje. Díky funkci Zrychlení aplikací může v počítači efektivněji běžet více aplikací a procesů najednou. Sledujeme, které aplikace používáte a co běží v popředí a co na pozadí, a podle toho pak aplikacím, které by měly běžet rychleji, přidělujeme další prostředky.

Funkce zrychlení aplikací má dva separátní nástroje: 

 • Zrychlení načítání aplikací. Funkce Zrychlení aplikací si vede seznam často používaných aplikací, ke kterým patří například aplikace sady Microsoft Office, aplikace prohlížečů a editory fotografií nebo videí. Když některou z těchto aplikací spustíte, poskytne jí funkce Zrychlení aplikací další procesorové prostředky, čímž umožní její rychlejší načtení. Naše laboratorní testy ukázaly, že se doby načítání zkrátily o 6 %.
 • Zrychlení aktivních aplikací. Funkce Zrychlení aplikací sleduje aplikace, které máte spuštěné. Když je aplikace v aktivním okně (okno vpředu, ve kterém právě pracujete), poskytne jí funkce Zrychlení aplikací další procesorové prostředky. Naše laboratorní testy ukázaly, že se rychlost těchto aplikací zvýšila o 11 – 14 %.

Jinými slovy by McAfee mělo aplikacím v popředí přidělit další procesorový výkon, který pak vede k uvedenému nárůstu rychlosti daných aplikací.

McAfee Web Boost je doplněk prohlížeče, jehož jedinou úlohou je blokování automaticky přehrávaných videí, což má vést k urychlení prohlížeče. A opravdu vede, pokud třeba otevíráte prohlížeč s nezavíranými panely, ve kterých jsou weby, které na automaticky přehrávané obsahy trpí. Jinak se můžete doplňku s vlastní spotřebou kolem 27¨MB RAM zbavit.

McAfee Total Security: ochrana osobních údajů

Moje osobní údaje

Sekce je určena k ochraně soukromí.

Shredder - alias skartovač

Skartovačka relativně neobnovitelně skartuje data, a to sice: 

 • z definovaných umístění Koš a Dočasné soubory internetu; 
 • z vlastních umístění; 
 • způsobem:
  • základním - tj. rychlým, který dle popisu skartuje dvakrát, čímž se patrně myslí dva průchody či dvě přepsání fyzické lokace dat; 
  • bezpečným - pět přepsání; 
  • důkladným - deset přepsání. 

Správa hesel

Odkaz Spravovat hesla nás pošle do... pr... ohlížeče. Opět a zase máme před sebou funkci realizovanou rozšířením prohlížeče. Tentokrát je to klíčenka na hesla True Key. Klíčenka si vyžádá vytvoření profilu (Jméno, Příjmení, Email) a vytvoření master hesla, které se pak používá k přihlášení se ke klíčence. A nabízí běžné funkce heslových klíčenek: 

 • ukládání přihlašovacích jmen a hesel na webech; 
 • uložení bezpečných poznámek
 • bezpečné uložení dokladů. 

A ke všemu tomu přístup v podobě webové aplikace v rozhraní prohlížeče, které se realizuje na úrovni doplňku.

McAfee Safe Family - rodičovská ochrana

Rodičovská kontrola opět vyžaduje separátní stáhnutí a instalaci separátní aplikace. Ta po ověření a přidání všech podřízených zařízení (zařízení dětí), umožňuje sledovat jejich online aktivitu, přístup k aplikacích, přístup k obsahům - případně i sledování fyzické polohy dítě (respektive jeho zařízení). 

McAfee File Lock - datový trezor

Datový trezor si při vytváření řekne o určení bezpečnostních otázek. Umožní nastavit:

 • jméno; 
 • velikost;
 • heslo; 
 • spárovaný email (který je potřeba okamžitě ověřit zaslaným kódem).

Trezor se v okamžiku vytvoření připojí coby disková jednotka, na kterou se běžnými systémovými operacemi přesouvají data určena k uzamčení.

Moje síť

McAfee víceméně obsahuje ještě jednu utilitu a tou je Moje síť. Najdeme ji v sekci Moje informace (mezi informačními sekcemi). Sám má také spíš informační podobu. V síti dokáže identifikovat vlastní zařízení. A pak už jen roli routeru a připojených zařízení a jejich IP a MAC adresy. Chybí jakékoliv další identifikační údaje. Takže i funkční tlačítko Označit jako narušitele by vyžadovalo znalost IP a MAC adresy narušitele.

Nastavení a tak dál

Nastavení je častou klíčem k pochopení zabezpečovací aplikace. To, co se skrývá pod ikonkou ozubeného kolečka běžně užívané pro nastavení skrývá - nejsou nastavení (s výjimkou Brány firewall). Jsou to odkazy zpět k jednotlivým modulům, přičemž nápisy Zapnuto evokují dojem, že by třeba šly vypnout. Nejdou. A jinak se tu nic hodného pozornosti neskrývá.

Celé to pak podtrhuje fakt, že spoustu modulů je třeba doinstalovat, ovšem separátně se jich nedá zbavit. Člověk je tak stále odkazován - na aplikace, které je třeba doinstalovat, na online účet, který má cca 3 různé podoby, na doplňky prohlížeče, které jsou funkčně samostatné prvky. 

Pozitiva

 • účinnost oceněná antivirovými laboratořemi AV-TEST a AV-Comparatives

Negativa

 • nedostatek koncepce a roztříštěnost aplikace; 
 • zbytečné moduly.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama