[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Mapy.cz potěší milovníky výletů

Mapy.cz rozšíří své funkce o novou fičuru - plánovač výletů, která nabídne z výchozího bodu několik variant výletů, podstatné navazující informace a možnost vlastní editace tras. Exportované trasy pak bude navíc možno použít přímo v terénu, aby se ani veselí výletníci cestou domů neztratili. 

 

Nový plánovač výletů zobrazí několik variant výletů + veškeré kontextové informace

Martin Fuks, produktový manažer Map.cz, plánovač výletů a jeho smysl popisuje takto: „Je to věc, kterou člověk řeší hodně často. Ať už vám ve čtvrtek řekne žena: co budeme dělat o víkendu, kam vyrazíme? Anebo dojedete na nějaké místo, kde to neznáte, a potřebujete se ptát místních, co tady stojí za to, kam jít, co vidět, kde se najíst, kde přespat. Tak my k tomu všemu máme data na Mapách.“ Nový plánovač výletů spojuje dříve uvedené funkce plánovač okruhů a tipy na výlety a atrakce. „Plánovač okruhů rozšíříme o to, že krom toho, že naplánujeme okruh, vytipujeme i zajímavá místa podél toho okruhu. Ukážeme vám, co všechno po té cestě uvidíte, jak to tam vypadá,“ slibuje Fuks.

Stoupání se zobrazuje nejen coby číselná informace, ale také přímo v mapě na konkrétním místě trasy

Funkci najdeme na Mapách.cz pod položkou Plánování, vybereme výlet a okamžitě se nám zobrazí mapa s okruhem vycházejícím a vracejícím se do zadaného umístění. Okruh je vybrán náhodně ze spíše kratších tras - přičemž můžeme volit trasy turistické i cyklistické. V kontextové nabídce vpravo jsou nám nabídnuty Zajímavé body na cestě včetně souvisejících informací a Fotky od uživatelů dokumentující trasu. Délka výletu je vyčíslena v kilometrech a odhadem času. Pomocí tlačítek Kratší výlet, Delší výlet lze náročnost túry optimalizovat. Náročnost z hlediska stoupání je v přehledném grafu zobrazena pod zajímavými body - posunem kurzoru po grafu se posouvá i označítko konkrétního místa dané nadmořské výšky.

Okruh plánovače výletů lze snadno přizpůsobit vlastním choutkám

Seznam naštěstí vyslyšel jednu z nejčastějších připomínek k vyvíjené funkcionalitě - tedy aby bylo možno trasy editovat a přizpůsobovat vlastním zálibám. Prostým přetažením tak vyprofilujeme vlastní trasu, přičemž zůstávají zachovány všechny kontextové informace o délce, výškovém rozdílů i pamětihodnostech. Vzhledem k tomu, že okruhu jsou navrhovány na klasických Mapách včetně všech informací, které  Mapy již obsahují, není problém do výletu po kulturních památkách zakomponovat východisko v podobě konkrétní zastávky veřejné dopravy, přidat relax na koupališti nebo celý výlet pojmout coby pubcrawling - tedy od hospůdky k hospůdce.

Plánovač výletů je zatím spuštěn v testovacím režimu ve webové verzi. „Mapy.cz chtějí nasbírat zpětnou vazbu a po zapracování nejčastějších požadavků přidat výlety i do mobilních aplikací,“ říká Honza z produktového týmu Map.cz. Již nyní je ovšem možno naplánovanou trasu uložit do Batůžku (zcela dole v pravém kontextovém menu) a otevřít si ji v offline Mapách pro Android.

Hlavním přínosem celé aplikace je možnost snadno a rychle naplánovat výletní trasu včetně stravování a noclehu ať už dopředu nebo třeba až na poslední chvíli na místě samotném. A to nejen v historickém centru Prahy, ale i v nejzapadlejší vesničce na konci České republiky.

Zdroje: SeznamBlog.cz, rozhovor s Martinem Fuksem (Týden Živě 332.)

 

 

 

 

 

Seznam, Televize Seznam a Stream.cz: škatule brandů, hejbejte se!

Branding je zapeklitá disciplína a nejedna firma se v něm může ztrácet. Disponujete-li videoobsahem, kanálem televize, televizním zpravodajstvím a subdoménou s TV programem, můžete být z toho jelen rychleji, než vyslovíte Seznam. A proto se Seznam pokusí opět sjednotit...

Írán zakázal těžbu kryptoměn

Největší íránská města trpí dlouhodobými výpadky dodávek elektřiny. A mohou za to nejen parná léta, ale také těžba kryptoměn. Právě proto Írán zakázal kryptotěžbu přes léto, kdy dochází k součinu obou...

Google čelí dalšímu nátlaku Ruska

Putinovské Rusko dalo Googlu 24 hodin na to, aby ze svého vyhledávače a dalších služeb odstranil to, co označuje za zakázaný obsah. Ohání se přitom odkazy na teroristy a dětské porno. Předmětem sporu je spíše nechuť Googlu odstraňovat z platformy YouTube...

Software za pár korun? Často výhra jenom na první pohled

Na rozdíl třeba od značkového oblečení neoriginální software pouhým pohledem často nerozpoznáte. Nepříjemně překvapit vás ale může i dlouho potom, co jej poprvé rozbalíte. ...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama