[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Mapy.cz potěší milovníky výletů

Mapy.cz rozšíří své funkce o novou fičuru - plánovač výletů, která nabídne z výchozího bodu několik variant výletů, podstatné navazující informace a možnost vlastní editace tras. Exportované trasy pak bude navíc možno použít přímo v terénu, aby se ani veselí výletníci cestou domů neztratili. 

 

Nový plánovač výletů zobrazí několik variant výletů + veškeré kontextové informace

Martin Fuks, produktový manažer Map.cz, plánovač výletů a jeho smysl popisuje takto: „Je to věc, kterou člověk řeší hodně často. Ať už vám ve čtvrtek řekne žena: co budeme dělat o víkendu, kam vyrazíme? Anebo dojedete na nějaké místo, kde to neznáte, a potřebujete se ptát místních, co tady stojí za to, kam jít, co vidět, kde se najíst, kde přespat. Tak my k tomu všemu máme data na Mapách.“ Nový plánovač výletů spojuje dříve uvedené funkce plánovač okruhů a tipy na výlety a atrakce. „Plánovač okruhů rozšíříme o to, že krom toho, že naplánujeme okruh, vytipujeme i zajímavá místa podél toho okruhu. Ukážeme vám, co všechno po té cestě uvidíte, jak to tam vypadá,“ slibuje Fuks.

Stoupání se zobrazuje nejen coby číselná informace, ale také přímo v mapě na konkrétním místě trasy

Funkci najdeme na Mapách.cz pod položkou Plánování, vybereme výlet a okamžitě se nám zobrazí mapa s okruhem vycházejícím a vracejícím se do zadaného umístění. Okruh je vybrán náhodně ze spíše kratších tras - přičemž můžeme volit trasy turistické i cyklistické. V kontextové nabídce vpravo jsou nám nabídnuty Zajímavé body na cestě včetně souvisejících informací a Fotky od uživatelů dokumentující trasu. Délka výletu je vyčíslena v kilometrech a odhadem času. Pomocí tlačítek Kratší výlet, Delší výlet lze náročnost túry optimalizovat. Náročnost z hlediska stoupání je v přehledném grafu zobrazena pod zajímavými body - posunem kurzoru po grafu se posouvá i označítko konkrétního místa dané nadmořské výšky.

Okruh plánovače výletů lze snadno přizpůsobit vlastním choutkám

Seznam naštěstí vyslyšel jednu z nejčastějších připomínek k vyvíjené funkcionalitě - tedy aby bylo možno trasy editovat a přizpůsobovat vlastním zálibám. Prostým přetažením tak vyprofilujeme vlastní trasu, přičemž zůstávají zachovány všechny kontextové informace o délce, výškovém rozdílů i pamětihodnostech. Vzhledem k tomu, že okruhu jsou navrhovány na klasických Mapách včetně všech informací, které  Mapy již obsahují, není problém do výletu po kulturních památkách zakomponovat východisko v podobě konkrétní zastávky veřejné dopravy, přidat relax na koupališti nebo celý výlet pojmout coby pubcrawling - tedy od hospůdky k hospůdce.

Plánovač výletů je zatím spuštěn v testovacím režimu ve webové verzi. „Mapy.cz chtějí nasbírat zpětnou vazbu a po zapracování nejčastějších požadavků přidat výlety i do mobilních aplikací,“ říká Honza z produktového týmu Map.cz. Již nyní je ovšem možno naplánovanou trasu uložit do Batůžku (zcela dole v pravém kontextovém menu) a otevřít si ji v offline Mapách pro Android.

Hlavním přínosem celé aplikace je možnost snadno a rychle naplánovat výletní trasu včetně stravování a noclehu ať už dopředu nebo třeba až na poslední chvíli na místě samotném. A to nejen v historickém centru Prahy, ale i v nejzapadlejší vesničce na konci České republiky.

Zdroje: SeznamBlog.cz, rozhovor s Martinem Fuksem (Týden Živě 332.)

 

 

 

 

 

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci...

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává...

S Windows 11 přijde i Office 2021

Microsoft chce využít synergie souběžné prezentace, a tak 5. října 2021 uvede nejen nový operační systém Windows 11, ale i kancelářský balík Office 2021 v podobě jednorázové licence. Přijde ve verzích pro MacOS, 64bitová i 32bitová Windows, v...

ČTÚ spouští NetTest, certifikovaný test internetu

Kvalita připojení k internetu se liší nejen mezi jednotlivými poskytovateli - co hůř - kolísá v čase u téhož. Navíc zákazníci jsou typicky v nevýhodné pozici: mohou sice rychlost připojení reklamovat, ale o tom, jak jejich reklamace dopadne či...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama