[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Malwarebytes Anti-Exploit: vhodný doplněk antiviru a firewallu KE STAŽENÍ

Malwarebytes Anti-Exploit je potomkem ExploitShield společnosti ZeroVulnerabilityLabs akvírované Malwarebytes. Základní funkčnost je dovybavena širokými informačními databázemi Malwarebytes a zázemím jejich vývojového týmu. Aplikace je malá, nenáročná, stačí ji pouze nainstalovat - a víceméně na ni můžeme zapomenout. Veškerou ochranu totiž obstará sama.

 

Malwarebytes Anti-Exploit můžeme vyzkoušet i v prémiové podobě

Malwarebytes Anti-Exploit nainstalujeme v angličtině pomocí několika základních voleb. V průběhu instalace přitom můžeme zvolit, zda chceme vyzkoušet i prémiové funkcionality placeného Malwarebytes Anti-Exploit Premium.

Velmi jednoduché a přehledné prostředí Malwarebytes Anti-Exploit

Po instalaci se rovnou spustí coby aplikace běžící v reálném čase a neustále chránící počítač. Pokud si rozklikneme kartu Shields (štíty), uvidíme, které aplikace Malwarebytes Anti-Exploit chrání před webovými útoky. Anti-Exploit by nás dle Malwarebytes měl chránit před známými i dosud neobjevenými útoky na zranitelnosti nultého dne,  přičemž by měl obranu systému posilovat především tam, kde tradiční antiviry a bezpečnostní programy selhávají.

Štíty Anti-Exploit snadno doplníme i o ty aplikace, které v základním seznamu nejsou

Malwarebytes Anti-Exploit je vybaven technologií, jež právě čeká na patentování, která by měla odstínit nejrůznější zranitelnosti. Při podrobné prohlídce Shields zjistíme, že štíty produktu jsou zaměřeny na hlavní internetové prohlížeče a jejich forky (včetně Tor Browseru), jejich komponenty (Adobe Flash, Shockwave, Java), multimediální přehrávače, kancelářský balík Office, programy pracující s PDF (Acrobat, Foxit).

Přidání nové aplikace a jejího antiexploitího štítu

Pokud chceme Anti-Exploit použít k ochraně dalších aplikací, stačí odkliknout Add Shield, zvolit jméno štítu, aplikační soubor a jeho druh (browser, přehrávač, PDF čtečka, MS Office či jiný). Anti-Exploit pak na něj aplikuje zvolenou šablonu ochranu a přidá k zabezpečovaným aplikacím.

Malwarebytes Anti-Exploit umožňuje podrobné nastavení oblastí a komponent ochrany

Záznamy událostí, při nichž musela být inicializovaná ochrana, najdeme na kartě Logs. Obdobně pod Exclusions jsou zaznamenány výjimky ochrany. Tyto se nepřidávají natvrdo, ale při vzniku ochranné reakce můžeme dotčenou aplikaci vyjmout z působení Anti-Exploitu. V Settings najdeme základní nastavení zahrnující aktualizace, notifikace a upload útočného softwaru. V Advanced Settings pak lze nastavit různé oblasti a komponenty ochrany jednotlivých aplikací.

Malwarebytes Anti-Exploit Premium je třeba po zkušební době zakoupit

Malwarebytes Anti-Exploit by nás měl ochránit před sadami exploitů jako jsou Blackhole, Sakura, Phoenix, Incognito a to i bez aktualizací podpisů. Při minimální velikosti a spotřebě systémových prostředků je Malware Anti-Exploit vhodným doplňkem antiviru a firewallu všude tam, kde je dotčený počítač předmětem zvýšené pozornosti kyberútočníků. Patří k aplikacím, které stačí nainstalovat a zapomenout - neupozorňuje na sebe ani vynucováním uživatelské interakce, ani vytěžováním počítače.

Po skončení zkušební verze máme možnost pokračovat ve verzi zdarma, která ovšem chrání pouze prohlížeče, jejich doplňky a Javu, nebo zakoupit plně funkční verzi Premium.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama