[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Malwarebytes Anti-Exploit: vhodný doplněk antiviru a firewallu KE STAŽENÍ

Malwarebytes Anti-Exploit je potomkem ExploitShield společnosti ZeroVulnerabilityLabs akvírované Malwarebytes. Základní funkčnost je dovybavena širokými informačními databázemi Malwarebytes a zázemím jejich vývojového týmu. Aplikace je malá, nenáročná, stačí ji pouze nainstalovat - a víceméně na ni můžeme zapomenout. Veškerou ochranu totiž obstará sama.

 

Malwarebytes Anti-Exploit můžeme vyzkoušet i v prémiové podobě

Malwarebytes Anti-Exploit nainstalujeme v angličtině pomocí několika základních voleb. V průběhu instalace přitom můžeme zvolit, zda chceme vyzkoušet i prémiové funkcionality placeného Malwarebytes Anti-Exploit Premium.

Velmi jednoduché a přehledné prostředí Malwarebytes Anti-Exploit

Po instalaci se rovnou spustí coby aplikace běžící v reálném čase a neustále chránící počítač. Pokud si rozklikneme kartu Shields (štíty), uvidíme, které aplikace Malwarebytes Anti-Exploit chrání před webovými útoky. Anti-Exploit by nás dle Malwarebytes měl chránit před známými i dosud neobjevenými útoky na zranitelnosti nultého dne,  přičemž by měl obranu systému posilovat především tam, kde tradiční antiviry a bezpečnostní programy selhávají.

Štíty Anti-Exploit snadno doplníme i o ty aplikace, které v základním seznamu nejsou

Malwarebytes Anti-Exploit je vybaven technologií, jež právě čeká na patentování, která by měla odstínit nejrůznější zranitelnosti. Při podrobné prohlídce Shields zjistíme, že štíty produktu jsou zaměřeny na hlavní internetové prohlížeče a jejich forky (včetně Tor Browseru), jejich komponenty (Adobe Flash, Shockwave, Java), multimediální přehrávače, kancelářský balík Office, programy pracující s PDF (Acrobat, Foxit).

Přidání nové aplikace a jejího antiexploitího štítu

Pokud chceme Anti-Exploit použít k ochraně dalších aplikací, stačí odkliknout Add Shield, zvolit jméno štítu, aplikační soubor a jeho druh (browser, přehrávač, PDF čtečka, MS Office či jiný). Anti-Exploit pak na něj aplikuje zvolenou šablonu ochranu a přidá k zabezpečovaným aplikacím.

Malwarebytes Anti-Exploit umožňuje podrobné nastavení oblastí a komponent ochrany

Záznamy událostí, při nichž musela být inicializovaná ochrana, najdeme na kartě Logs. Obdobně pod Exclusions jsou zaznamenány výjimky ochrany. Tyto se nepřidávají natvrdo, ale při vzniku ochranné reakce můžeme dotčenou aplikaci vyjmout z působení Anti-Exploitu. V Settings najdeme základní nastavení zahrnující aktualizace, notifikace a upload útočného softwaru. V Advanced Settings pak lze nastavit různé oblasti a komponenty ochrany jednotlivých aplikací.

Malwarebytes Anti-Exploit Premium je třeba po zkušební době zakoupit

Malwarebytes Anti-Exploit by nás měl ochránit před sadami exploitů jako jsou Blackhole, Sakura, Phoenix, Incognito a to i bez aktualizací podpisů. Při minimální velikosti a spotřebě systémových prostředků je Malware Anti-Exploit vhodným doplňkem antiviru a firewallu všude tam, kde je dotčený počítač předmětem zvýšené pozornosti kyberútočníků. Patří k aplikacím, které stačí nainstalovat a zapomenout - neupozorňuje na sebe ani vynucováním uživatelské interakce, ani vytěžováním počítače.

Po skončení zkušební verze máme možnost pokračovat ve verzi zdarma, která ovšem chrání pouze prohlížeče, jejich doplňky a Javu, nebo zakoupit plně funkční verzi Premium.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...

BitFaktura.cz: zrcadlo svého uživatele

Online fakturace je mezi podnikateli oblíbená, ale její zpoplatnění vyvolává negativní reakce. Kupříkladu silné nevole se svého času dočkal iDoklad, když vysoko zvedl ceny i základního tarifu, a tak se stal pro mnoho drobných živnostníků prakticky...

ESET Smart Security Premium: precizování finální podoby

Aplikace a jejich vývoj se mohou nacházet v různých fázích: ve stavu nápadu, plánu, projektu, realizace, přehodnocení, zkvalitňování, podřizování požadavkům marketingu, obchodu, koncových zákazníků. Pokud už je na trhu nějaký pátek...

AVG TuneUp: Avast Cleanup Premium s jinými popisky

Spojení Avastu a AVG už v momentu realizace napovídalo, že dojde i k nějaké konvergenci. Otázkou bylo, k jak velké konvergenci povede? Vzájemnému propůjčení nejúčinnějších technologií mezi produkty? Společnému vývoji produktů běžících na...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world