[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

MakeMKV konverze do matrjošky: přes ochranu, snadno a rychle KE STAŽENÍ

MakeMKV je šikovný program – svou odladěností téměř až utilitka – pro konverzi DVD a Blu-ray disků do dat. Navíc coby cílový formát používá .MKV, díky čemuž zachová veškerý sekundární obsah i metadata.

 

MakeMKV je freeware v angličtině, jehož instalace zahrnuje pouze pár banálních voleb. Po startu nám rovnou zobrazí diskovou jednotku se základními informacemi včetně popisu přítomného disku.

MakeMKV rovnou načte informace o zařízení a vloženém disku

Pod ikonkou montážního klíče najdeme nastavení programu - a to sice:

  • výchozí složku pro uložení konvertovaného obsahu;
  • nastavení streamingu obsahu pomocí UPnP včetně určení IP adresy a portu webového serveru;
  • způsoby, jak se má MakeMKV vypořádat s ochranami disku;
  • konfiguraci vstupu/výstupu: počet čtení a velikost použité paměti;
  • minimální délku videí, které už konvertovat.

MakeMKV: načtení informací vloženého disku

Načtení disku je okamžité a volba funkcí snadná. MakeMKV pracuje velmi rychle, nejužším místem procesu bývá rychlost pevného disku: grabování 4GB DVD trvalo s 5400otáčkovým HDD cca 10 minut.

MakeMKV: průběh konverze

Výhodou MakeMKV je i volba matrjoškového formátu .MKV, což je multimediální kontejner, umožňující pojmout mnoho audio a video formátů včetně titulků. Díky tomu zachováte nejen např. hlavní filmovou stopu, ale i jiné jazykové verze, komentáře, bonusový obsah a metadata (např. strukturu kapitol).

Dalšími výhodami MakeMKV je schopnost poradit si s některými ochranami. A nesporně nejvíc potěší lehkost, s jakou konvertuje data. MakeMKV neobsahuje X modulů, jež se navíc překrývají jako některé konkurenční programy. Prostě jen vložíte disk, zvolíte, jestli ho chcete grabovat nebo streamovat, a odpálíte příslušnou ikonku.

MakeMKV je momentálně ve fázi beta testování. Po dobu beta testování je konverze blu-ray disků zdarma, dle zpráv bude v ostré verzi zpoplatněno. Konverze DVD by však nadále měla zůstat zdarma.

MakeMKV je dostupné pro Windows od XP výše a OS X. Zaujme především snadností ovládání a celého procesu práce, rychlostí a celkovou nenáročností.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...

BitFaktura.cz: zrcadlo svého uživatele

Online fakturace je mezi podnikateli oblíbená, ale její zpoplatnění vyvolává negativní reakce. Kupříkladu silné nevole se svého času dočkal iDoklad, když vysoko zvedl ceny i základního tarifu, a tak se stal pro mnoho drobných živnostníků prakticky...

ESET Smart Security Premium: precizování finální podoby

Aplikace a jejich vývoj se mohou nacházet v různých fázích: ve stavu nápadu, plánu, projektu, realizace, přehodnocení, zkvalitňování, podřizování požadavkům marketingu, obchodu, koncových zákazníků. Pokud už je na trhu nějaký pátek...

AVG TuneUp: Avast Cleanup Premium s jinými popisky

Spojení Avastu a AVG už v momentu realizace napovídalo, že dojde i k nějaké konvergenci. Otázkou bylo, k jak velké konvergenci povede? Vzájemnému propůjčení nejúčinnějších technologií mezi produkty? Společnému vývoji produktů běžících na...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world