[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

MakeMKV konverze do matrjošky: přes ochranu, snadno a rychle KE STAŽENÍ

MakeMKV je šikovný program – svou odladěností téměř až utilitka – pro konverzi DVD a Blu-ray disků do dat. Navíc coby cílový formát používá .MKV, díky čemuž zachová veškerý sekundární obsah i metadata.

 

MakeMKV je freeware v angličtině, jehož instalace zahrnuje pouze pár banálních voleb. Po startu nám rovnou zobrazí diskovou jednotku se základními informacemi včetně popisu přítomného disku.

MakeMKV rovnou načte informace o zařízení a vloženém disku

Pod ikonkou montážního klíče najdeme nastavení programu - a to sice:

  • výchozí složku pro uložení konvertovaného obsahu;
  • nastavení streamingu obsahu pomocí UPnP včetně určení IP adresy a portu webového serveru;
  • způsoby, jak se má MakeMKV vypořádat s ochranami disku;
  • konfiguraci vstupu/výstupu: počet čtení a velikost použité paměti;
  • minimální délku videí, které už konvertovat.

MakeMKV: načtení informací vloženého disku

Načtení disku je okamžité a volba funkcí snadná. MakeMKV pracuje velmi rychle, nejužším místem procesu bývá rychlost pevného disku: grabování 4GB DVD trvalo s 5400otáčkovým HDD cca 10 minut.

MakeMKV: průběh konverze

Výhodou MakeMKV je i volba matrjoškového formátu .MKV, což je multimediální kontejner, umožňující pojmout mnoho audio a video formátů včetně titulků. Díky tomu zachováte nejen např. hlavní filmovou stopu, ale i jiné jazykové verze, komentáře, bonusový obsah a metadata (např. strukturu kapitol).

Dalšími výhodami MakeMKV je schopnost poradit si s některými ochranami. A nesporně nejvíc potěší lehkost, s jakou konvertuje data. MakeMKV neobsahuje X modulů, jež se navíc překrývají jako některé konkurenční programy. Prostě jen vložíte disk, zvolíte, jestli ho chcete grabovat nebo streamovat, a odpálíte příslušnou ikonku.

MakeMKV je momentálně ve fázi beta testování. Po dobu beta testování je konverze blu-ray disků zdarma, dle zpráv bude v ostré verzi zpoplatněno. Konverze DVD by však nadále měla zůstat zdarma.

MakeMKV je dostupné pro Windows od XP výše a OS X. Zaujme především snadností ovládání a celého procesu práce, rychlostí a celkovou nenáročností.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Bitdefender Premium: excelentní jádro v roztrhaných hadrech

Antivirové společnosti každoročně obnovují své produkty. Stejně tak je nabízejí v několika verzích, lišících se počtem zahrnutých funkcionalit. A čas od času nejvyšší řadu buď doplní o nové funkcionality reagujících na vývoj...

DVDFab: odstraní překážky, ripne a zkopíruje vše

DVDFab si poradí se vším. Nejen s ripováním, kopírováním a konverzí - ale i se všemi ochranami DVD a Blu-ray disků. O co méně populární je mezi producenty obsahu, o to populárnější je mezi uživateli. A nejen to, umí...

Wondershare Filmora: videoeditor pro každého

Komplexní editory audiovizuálních formátů nebývají zrovna uživatelsky přívětivé. Obsahují nespočet nástrojů skrývajících se pod dalšími nástroji. Jednotlivá nastavení se špatně hledají. Tvůrci často trpí...

Ashampoo WinOptimizer 2020: starý pes s novými triky

WinOptimizer má Ashampoo v portfoliu už delší dobu. Ostatně programy čistící a udržující Windows v chodu mají vždycky co dělat. Současná podoba WinOptimizeru navíc přináší likvidaci nepopulárních okolností Windows 10 typu telemetrie....


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama