[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

MakeMKV konverze do matrjošky: přes ochranu, snadno a rychle KE STAŽENÍ

MakeMKV je šikovný program – svou odladěností téměř až utilitka – pro konverzi DVD a Blu-ray disků do dat. Navíc coby cílový formát používá .MKV, díky čemuž zachová veškerý sekundární obsah i metadata.

 

MakeMKV je freeware v angličtině, jehož instalace zahrnuje pouze pár banálních voleb. Po startu nám rovnou zobrazí diskovou jednotku se základními informacemi včetně popisu přítomného disku.

MakeMKV rovnou načte informace o zařízení a vloženém disku

Pod ikonkou montážního klíče najdeme nastavení programu - a to sice:

  • výchozí složku pro uložení konvertovaného obsahu;
  • nastavení streamingu obsahu pomocí UPnP včetně určení IP adresy a portu webového serveru;
  • způsoby, jak se má MakeMKV vypořádat s ochranami disku;
  • konfiguraci vstupu/výstupu: počet čtení a velikost použité paměti;
  • minimální délku videí, které už konvertovat.

MakeMKV: načtení informací vloženého disku

Načtení disku je okamžité a volba funkcí snadná. MakeMKV pracuje velmi rychle, nejužším místem procesu bývá rychlost pevného disku: grabování 4GB DVD trvalo s 5400otáčkovým HDD cca 10 minut.

MakeMKV: průběh konverze

Výhodou MakeMKV je i volba matrjoškového formátu .MKV, což je multimediální kontejner, umožňující pojmout mnoho audio a video formátů včetně titulků. Díky tomu zachováte nejen např. hlavní filmovou stopu, ale i jiné jazykové verze, komentáře, bonusový obsah a metadata (např. strukturu kapitol).

Dalšími výhodami MakeMKV je schopnost poradit si s některými ochranami. A nesporně nejvíc potěší lehkost, s jakou konvertuje data. MakeMKV neobsahuje X modulů, jež se navíc překrývají jako některé konkurenční programy. Prostě jen vložíte disk, zvolíte, jestli ho chcete grabovat nebo streamovat, a odpálíte příslušnou ikonku.

MakeMKV je momentálně ve fázi beta testování. Po dobu beta testování je konverze blu-ray disků zdarma, dle zpráv bude v ostré verzi zpoplatněno. Konverze DVD by však nadále měla zůstat zdarma.

MakeMKV je dostupné pro Windows od XP výše a OS X. Zaujme především snadností ovládání a celého procesu práce, rychlostí a celkovou nenáročností.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama