[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

LibreOffice 5: kompatibilní s Windows 10 KE STAŽENÍ ZDARMA

LibreOffice verze 5 přináší podporu 64 bitů na Windows, lepší kompatibilitu s Windows 10 a dokumenty jiných formátů, změny grafického rozhraní, nové funkce v Calcu a vylepšení stability a výkonu napříč celým open-source balíkem kancelářských aplikací.

 

LibreOffice redesignoval prvky webu i aplikace - chce zvýraznit přelomovost nové verze

Při pátém výročí vzniku nadace stojící za projektem LibreOffice - The Document Foundation, vychází nová verze tohoto kancelářského balíku. Verze to měla být původně 4.5, ovšem dostalo se jí označení v podobě nového celého čísla protože:

  • poprvé zahrnuje podporu pro 64bitová Windows;
  • disponuje mnoha významnými vylepšeními použitelnosti i grafického zpracování;
  • The Document Foundation chce oslavit páté výročí vzniku svého a LibreOffice vůbec;
  • rozdíl v číslování je výraznější proto, aby The Document Foundation mohla snadněji komunikovat všechny nové funkce a zdokonalení kompatibility a zaujmout další uživatele z řad domácího i firemního sektoru.

64bitová verze pro Windows zatím nepodporuje Outlook a Outlook Express, neobsahuje ovládač pro databázový engine Firebird a je dostupná pouze pro Windows Vista a výše.

LibreOffice 5: výchozí obrazovka aplikace

Vizuálních změn se dostalo nejen představení LibreOffice na domovském webu, ale také úvodnímu splash screenu a výchozí obrazovce aplikace. Všechny tyto prvky zvýrazňují pětku coby verzi s přidanou hodnotou. Přibyla také nová sada ikon jménem Breeze (vhodná zvláště do grafického rozhraní KDE), doladěny byly ikony Sifr a Tango, vypulírovány menu a postranní panel.

LibreOffice 5: náhledy stylů v postranním panelu

LibreOffice 5 akcentuje kompatibilitu s programy ostatních kancelářských aplikací jako jsou Microsoft Office či Apple iWork - pomáhají mu v tom vylepšené filtry pro práci s nestandardními formáty. Writer například podporuje např. stíny a zvýraznění formátů Microsoft Word. Calc nabízí spoustu nových funkcí včetně komplexních vzorců, podmíněného formátování, označování opakujících se položek v pivot tabulkách, inženýrských poznámek aj. Vylepšeno bylo ořezávání obrázků napříč aplikacemi Writer, Calc, Impress a Draw. Porůznu byly redesignovány funkční prvky a prořezána nástrojová menu. Pro export dokumentu do PDF přibyla možnost přidání časového razítka dle standardu IETF.

Největší množství změn se odehrálo pod povrchem, díky nespočtu dobrovolníků testujících LibreOffice. Vývojáři korigovali na 25 tisíc chyb - dle Itala Vignolia, jednoho ze zakladatelů The Document Foundation, se počet chyb programu dle Coverity Scan trvale snížil pod 0,001 na tisíc řádku kódu“. Ředitel nadace a hlavní vývojář LibreOffice Michael Meeks to komentuje: V roce 2010 jsme zdědili spíše zastaralý kód, který bylo třeba vyčistit, zeštíhlit a umoudřit dřív, než jsme se mohli pustit do dlouhodobého vývoje tohoto kancelářského balíku. Od té doby proběhly tři cykly změn. U verzí 3.X byl kód vyčištěn od různých pozůstatků, ve verzích 4.X byly jednotlivé aplikace přizpůsobeny větší flexibilitě a verze 5.X, které mají z LibreOffice udělat chytřejší program i co se týče ovládání.

Coverity Scan LibreOffice: téměř nula chyb v kódu

Díky veškerým změnám - lepší kompatibilitě s formáty MS Office, novým funkcím Calcu, podpoře 64 bitů na Windows a nových Windows 10 vůbec - se chce LibreOffice prosadit i ve firemním prostředí. Pomoci by mu měl i další rozvoj cloudových funkcí a editačních schopností na mobilních platformách.

Zdroje: ComputerWorld.comBlog The Document FoundationBlog The Document FoundationLibreOffice 5.0 Release Notes, Michael Meeks blogpost

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft opět zpestřuje příchod nového operačního systému Windows 11. Po obecně rozšířené nevůli vůči požadavku šifrovacího procesoru TPM ve verzi 2.0, se rozpoutala kritika Microsoftu. Navíc následovaly neoficiální postupy, jak obejít...

Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Povyšování Windows se opakovaně potýká s rozličnými problémy. I při minoritních změnách se aktualizace dostávají do problémů s kompatibilitou - a ty se často týkají programů, jejichž dlouhé prsty sahají až do jádra...

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci...

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama