[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

KDirStat, zjistí a oskenuje velikost vašeho pevného disku

A máme tu software, který je určen hlavně pro uživatele Linuxu. Dokáže skenovat jeden nebo více pevných disků a tak vytváří podrobnou mapu informující ohledně velikosti a poměru obsazení disku oproti dalším souborům.

 

Pro každý jednotlivý soubor vykreslí obdélník, který odpovídá a je relativní dané k dané velikosti souboru. Logicky tedy – malý soubor bude zabírat malé místo, velký soubor pak vykreslí větší místo na mapě. Soubory jsou vidět kromě grafické mapy také ve stromové struktuře.
 KDirStat, zjistí a oskenuje velikost vašeho pevného disku
 
Stromová mapa je konfigurovatelná a je možné zobrazit ji ve více stylech. Podporuje i síťové disky. Také obsahuje základní nástroje na ulehčení čištění disku. Jednotlivé adresáře nebo soubory je možné vymazat, vyhodit do koše či komprimovat. Podporuje posílání emailů majitelům velkých souborů s požadavky na uvolnění místa.
 
Grafické zpracování je velmi jednoduché. Žádné složité prvky. Zkrátka vidíte a pracujete pouze s tím, co máte a k tomu tento program je, takže nádherná grafika zde není třeba.
Ovládání programu je velmi jednoduché. Vše má své místo a nic nehledáte.
 
Když tedy jednoduše shrneme, co KDirStat umí, tak vám zobrazí zaplněné místo na disku. Dále zobrazuje seznam adresářů a souborů, tříděných podle velikosti.
 
Program sice není určen pro operační systém Windows, ale pro ně existuje velmi jednoduchá náhrada. Je jí WinDirStat, takže se toho moc nemění. Který má ty samé funkce, jako verze pro Linux, takže vám nic neunikne a nebudete obráni o žádnou funkci.
Velikost instalačního souboru je okolo 700kB, takže instalace j blesková a obsluha programu je také jednoduchá. Aktualizace vychází velmi často. Poslední byla 2. Května 2014.
 

 

Ondřej Vomočil, 08.05.2014 16:22

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama