[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Kaspersky Total Security: totální zabezpečení KE STAŽENÍ

Kaspersky vítá rok 2020 v plné parádě: vyzbrojen klasickými moduly, nejnovějšími technologiemi i pokročilými nástroji zabezpečení. Plně lokalizován, okamžitě připraven k použití a pro milovníky cloudu a synchronizace patřičně nastaven k rychlému přenosu konfigurací a dat mezi instalacemi na rozličných platformách. 

 

Kaspersky Total Security nabídne rychlé seznámení s aplikací pomocí průvodce

Kaspersky Total Security využívá online instalace - po spuštění se připojí k dedikovaným serverům, natahá data a pustí se do instalace. Ta po uživateli vyžaduje nejen odsouhlasení licenčních podmínek, ale i Zásad ochrany osobních údajů popisujících zpracování dat - méně důvěřiví jedinci se pro jistotu mohou začíst i do nich. Pokud s nimi nesouhlasí, prý nemají v instalačním procesu pokračovat. Sympatické je, že lze odmítnout zpracování dat pro marketingové účely, aniž by to narušilo proces instalace. Stejně tak sympatické je, že Kaspersky automaticky detekuje nekompatibilní software a snaží se ho odinstalovat, protože původní zbytky daného programu již vlastní odinstalátor nebyl schopný odinstalovat (jde o Malwarebytes 3.x) - ale v testovém případě se mu to nedaří. 

Doporučovaná nastavení Kaspersky Total Security

Po instalaci ještě Kaspersky vyhodí pár upřednostňovaných nastavení - tj.:

 1. zapnutí ochrany proti reklamám; 
 2. odstranění adware, auto-dialerů a podezřelých balíčkovačů; 
 3. detekci dalšího potenciálně nebezpečného kódu. 

I Kaspersky Total Security tenduje k připojení uživateli ke cloudovému účtu

Aplikace je téměř připravena k použití. Teda skoro. Kaspersky nabídne ještě okamžité připojení ke cloudovému účtu My Kaspersky ke správě licence a využívání pokročilých funkcí, které nabízejí či využívají lokálně nezávislého přístupu.

Výchozí obrazovka Kaspersky Total Security doznala jen lehkých změn z rukou grafiků

Rozhraní je za léta vývoje už odladěné do maximální uživatelské vstřícnosti. Ani barvy se nemění - designéři len lehce mění podání pozadí. Vtipným detailem je změna ikony systémové části hlavního panelu: krom typického tmavě zeleného štítu lze zvolit i rozpustilého méďu Midori Kuma ve světle zeleném podání, který je posledním výplodem marketingu/public relations firmy Kaspersky Labs. Milovníci minimalismu mohou v nastaveních zakázat animace ikony a animace hladkých přechodů mezi jednotlivými okny aplikace. 

Kontroly na vyžádání: stále stejné, ale stále stejně účinné

Kontroly na vyžádání

Čistě uživatelsky je prostředí kontrol na vyžádání zcela běžné - což ovšem u nástroje, který má sloužit svým funkcím není nijak na škodu. Tudíž zde najdeme osvědčené rozdělení na kontrolu rychlou, úplnou, cílenou (selektivní), rozšířenou o taktéž běžnou alternativu v podobě kontroly externích zařízení. Stejně tak velmi rozšířenou možností v oblasti skenů na vyžádání je jejich plánování - zde jej najdeme coby Plán kontrol, přičemž můžeme:

 • vybrat z kontroly rychlé, úplné a kontroly zranitelností,
 • naplánovat frekvenci a čas spuštění dané kontroly, 
 • upřesnit, kdy se má kontrola provést, je-li počítač vypnutý, a 
 • zda ji provádět pouze, když je aktivní spořič obrazovky či je počítač uzamčený.

Výchozí rozhraní Ochrany financí Kaspersky Total Security umožňuje jmenovitě přidávat požadované domény

Ochrana financí

Označení ochrana financí je už silně asociováno s chráněným prohlížečem - a přesně ten označuje toto označení i v Kaspersky Total Security. Funkci lze i zcela vypnout - v opačném případě při vstupu na stránku netbankingu či stránky webu pracujícího s platebními informacemi nabídne otevření zabezpečeného browseru. Tím jest virtualizovaná instance výchozího browseru (případně se dá v nastavení určit, aby se virtualizovaně spouštěl buď Google Chrome, nebo Mozilla Firefox). A před jeho spuštěním ještě zkontroluje zranitelná místa systému.

Kromě skenu škodlivého kódu a zranitelností systému prověří certifikát webu, na kterém se má odehrát platba, a zabrání v dělání snímků obrazovky a v přístupu k systémové schránce jakémukoliv škodlivému programu. Ochranu transakce lze ještě posílit zadáváním údajů přes virtualizovanou klávesnici spouštěnou z rozšíření prohlížeče Ochrana Kaspersky - tak se zabrání keyloggerům v zaznamenávání stisků kláves.  

Kromě spouštění na základě identifikace webu ze strany Kaspersky Total Security lze přímo z rozhraní aplikace vytvořit ikonu na ploše: Nastavení - Ochrana - Ochrana financí - Vytvořit zástupce ochrany financí. Weby lze do seznamu pro spuštění zabezpečeného browseru přidat i jmenovitě přes  Ochrana financí - Přidat web

Ochrana osobních údajů shrnuje přístup k webkameře a sběr osobních informací na webech

Ochrana osobních údajů

Ochrana osobních údajů jednak spravuje přístup k webkameře, jednak vstupuje do internetové komunikace přenášející osobní informace. Ochrana webkamery pomocí plovoucí lištičky zahlásí, když je spuštěn program, který má přístup k webkameře - či se zrovna pokouší použít. Aplikaci lze přístup ponechat, blokovat ho, přejít k nastavení ochrany webkamery či k celé sérii pravidel vytvářených prostřednictvím Kaspersky Total Security pro danou aplikaci. Nastavení ochrany webkamery nabízí jen globální zákaz přístupu všech aplikací k webkameře, případně zrušení upozornění na přístup k ní. 

Funkce Soukromé procházení slouží k identifikaci a blokaci pokusů o sběr uživatelských dat. Kaspersky rozlišuje několik původců informačního sběru, a to sice: sociální sítě, prostředky webové analýzy, reklamní agentury a webové signály. Defaultně jsou zapnuty pouze statistiky sběru, nicméně lehce lze přejít do aktivního módu blokování sběru dat. Ostatně u každého navštíveného webu se na ikoně doplňku prohlížeče Ochrana Kaspersky objeví číslo odpovídající pokusům o sběr dat - a chování daného webu lze odpovídajícím způsobem omezit. Stejně tak lze ovšem omezit sbírání informací globálně pro celý průchod internetem. Stačí v sekci Ochrana osobních údajů - Soukromé procházení zaškrtnout Blokovat sběr dat, případně ovýjimkovat ty sběrače, bez jejichž fungování se neobejdete. 

Zálohování je integrální součástí ochrany dat pomocí Kaspersky Total Security

Zálohování a obnovení

Pro bezpečí dat je klíčové jejich zálohování a možnost obnovení po jakémkoliv incidentu. Na to myslí i Kaspersky a uživateli nabízí jak domácky cílené zálohování fotografií, filmy, hudby či dokumentů, tak i profesionální výběr konkrétních adresářů k záloze. Po výběru zdroje přichází výběr cíle záloh - na výběr jsou:

 • místní jednotky; 
 • vyměnitelné jednotky; 
 • síťové jednotky (lokální sítě); 
 • zálohy do cloudu Dropboxu a 
 • zálohy na server přes FTP. 

Úložiště je možno kombinovat, zálohování časovat či podmínit vyžádáním - v případě USB (a jiných připojitelných disků) se dá dokonce zálohovat automaticky po připojení. Kaspersky umožňuje na zálohovací médium nahrát i obnovovací program. A zálohy je možno zaheslovat. Z uvedeného také vyplývá, že zálohy nejsou vytvářeny coby prosté kopie dat, ale vyžadují pro obnovení aplikaci Kaspersky a případně heslo, kterým byly zašifrovány. 

Volně doinstalovatelné jsou moduly Správce hesel a Ochrana dětí. 

Správce hesel Kaspersky má vše, co má správce hesel mít

Správce hesel

Správce hesel je kupodivu klasická klíčenka. Tudíž slouží k bezpečnému uchování hesel webů a aplikací, platebních údajů, adres, dokumentů a poznámek. Disponuje doplňkem pro hlavní prohlížeče, odemyká ji master heslo, synchronizuje se s cloudem a je ji možno používat na všech platformách, nabízí kontrolu stávajících hesel a generátor silných hesel, na zařízení ukládá informace v zabezpečeném prostoru. Prostě je to plnohodnotný správce hesel se vším, co je dnes považováno za standard.

Ochrana dětí

Kaspersky Safe Kids (a že aplikace ještě příliš lokalizovaná není) vychází z typických funkcí rodičovské kontroly. Její základ spočívá v omezení přístupu k potenciálně nebezpečným webům a omezování času stráveného hraním her a na počítači vůbec. Zahrnuje také další aplikace - především sociální sítě, které lze pomocí emailu svázaného s Facebookem (či ruským VKontakte) monitorovat. Funkce přesahující klasickou rodičovskou kontrolu jsou spojené s premium tarifem Kaspersky Safe Kids. Patří k nim: 

 • sledování polohy pomocí GPS spárovaného zařízení; 
 • sledování stavu baterie (= možnost varování dítěte před vybitím); 
 • realtimové notifikace o porušování nastavených pravidel chování na zařízení a 
 • monitorování sociálních sítí.

A pod Dalšími nástroji se skrývá spousta dalších nástrojů

Další nástroje

Kaspersky Total Security dostává svému jménu a krom aplikací uvedených na výchozí obrazovce skrývá hned několik skupin dalších nástrojů, pomůcek a utilitek - a to sice:

 • Zabezpečení:
  • Cloudová ochrana - tj. připojení ke Kaspersky Security Network, cloudové síti umožňující rychlou identifikaci malwarových hrozeb v reálném čase; 
  • Karanténa - karanténa s možností izolovat či zcela odstranit identifikované hrozby; 
  • Klávesnice na obrazovce - aplikace virtuální klávesnice umožňující ochranu proti keyloggerům; 
  • Kaspersky Rescue Disk - nástroj pro vytvoření záchranného disku (USB/CD/DVD) sloužícího pro odstranění zvlášť zákeřného malwaru bez přítomnosti klasického operačního systému - vhodný pro odstraňování rootkitů a bootkitů, které operují ještě před zavedením Windows; 
 • Moje síť
  • Bezpečné připojení - integrovaný VPN klient s bezplatnou přenosovou kapacitou 200 MB denně - jinak je součástí placené verze Kaspersky Total Security, případně i zvlášť za předplatné. V placené verzi je na výběr z cca 18 zemí virtuálních serverů
  • Sledování sítě - monitoruje síťovou aktivitu a nabízí přehled síťového chování všech aplikací, IP adres vzdálených serverů, otevřených portů, přijatých a odeslaných dat; 
 • Správa aplikací
  • Aktualizátor softwaru - identifikace zastaralého a potenciálně zranitelného softwaru umožňující automatickou aktualizaci všech vybraných aplikací; 
  • Kontrola aplikací - realtimová ochrana monitorující veškeré chování aplikací a identifikující potenciálně nebezpečné vzorce chování. Nabízí přehledy aktivity jednotlivých programů včetně vytěžování systémových prostředků, digitálních podpisů původců a dalších parametrů, a to jak u všech aplikací, tak u aplikací momentálně spuštěných - či aplikací spuštěných společně se systémem. 
  • Režim důvěryhodných aplikací - modus operandi systému, kdy jsou spouštěny programy vyhodnocené coby důvěryhodné na základě kontroly proti databázi Kaspersky Lab. Režim lze spustit i pro všechny nainstalované aplikace - v tom případě ovšem proběhne analýza všeho nainstalovaného softwaru, která může trvat několik hodin; 
  • Kontrola zranitelností - typická kontrola rozličných nastavení v systému, přítomnosti softwarových komponent a další okolností, které se mohou stát potenciální zranitelností operačního systému; 
 • Ochrana dat
  • Šifrování dat - tj. datový trezor, aneb vyhrazené místo na místním úložišti šifrované uživatelským heslem pomocí AES šifrování 56bitovým klíčem; 
  • Nástroj pro skartování souborů - skartace dat podle zadaných norem. Krom rychlé skartace jsou dostupné
   • GOST R 50739-95, Rusko; 
   • algoritmus Bruce Schneiera; 
   • norma VSITR, Německo; 
   • norma NAVSO P-5239-26 (MFM), USA; 
   • norma NAVSO P-5239-26 (RLL), USA; 
   • norma DoD 5250.22-M, USA; 
 • Čištění a optimalizace
  • Mazání PC - analýza a možnost odstranění objektů, které nebyly nainstalovány s uživatelovým vědomím či k optimální funkci systému; 
  • Mazání nepoužívaných dat - odstranění dočasných a nepoužívaných souborů, crash reportů, prefetch, protokolů systému, prohlížečů...
  • Mazání soukromých údajů - mazání všemožných soukromých údajů a stop činnosti uživatele na počítači od posledních příkazů přes seznamy posledních dokumentů až po mezipaměti, protokoly, cookies, historie aj. 
  • Konfigurace prohlížeče - nástroj pro bezpečnou konfiguraci prohlížeče Microsoft Internet Explorer; 
  • Řešení potíží Microsoft Windows - nástroj pro identifikaci a vyřešení problémů v operačním systému Windows způsobených působením malwaru; 
 • Zprávy - zevrubný a podrobně strukturovaný nástroj reportující veškeré činnosti aplikace. 

My Kaspersky

Cloudové rozhraní skýtá:

 • jednotný přístupový bod ke všem zařízením spravovaným uživatelem a licencí; 
 • správu licencí jednotlivých aplikací Kaspersky; 
 • přístup do obchodu; 
 • přehled využití VPN; 
 • přehled aplikace Kaspersky Safe Kids. 

Kaspersky: prvoligový hráč počítačového zabezpečení

Nastavení Kaspersky Total Security

Nastavení Kaspersky je snadno přístupné přes ikonku ozubeného kolečka vpravo dole. Nastavení je relativně přehledné a velmi bohaté. Konfigurace zahrnuje:

 • jak velmi obecnou úroveň,
 • tak úroveň jednotlivých modulů (realtimové štíty, firewall, automaticky spouštěné nástroje); 
 • výkonové ohledy; 
 • nastavení kontrol na vyžádání. 

Kaspersky Total Security: minimální požadavky na hardware a software

Minimální požadavky Kaspersky Total Security

 • procesor od 1 GHz výše podporující sadu pokynů SSE2; 
 • 1 GB volné paměti RAM (pro 32bitové operační systémy); 2 GB volné paměti RAM (pro 64bitové operační systémy); 
 • 1150 MB volného místa na pevném disku; 
 • připojení k internetu; 
 • prohlížeč Microsoft Internet Explorer 8.0 a novější; 
 • Microsoft Windows Installer 3.0 a novější; 
 • Microsoft .NET Framework 4 a novější; 
 • kompatibilní modely webových kamer

Kaspersky Total Security v souhrnu

Pod povrchem aplikace tepe množství rozličných technologií, které chrání počítač před nejnovějšími hrozbami - kupř. ransomwarem (i když už ani ten není zrovna nejnovější). Jejich účinnost se ukázala i v aktuálním testu antivirové laboratoře AV-Comparatives Enhanced Real-World Test
Advanced Threat Protection z prosince 2019
(PDF). Kaspersky uspěl bez jediného zaváhání - většinu hrozeb zablokoval při exekuci - některé už na přístupu. 

Pozitiva Kaspersky Internet Security

 • prvotřídní antivirus, firewall, antimalware; 
 • čeština; 
 • velké množství nadstandardních funkcí v uživatelsky přívětivém podání.

Co by se dalo zlepšit?

 • Tlačítko Nastavení v oknech konkrétních modulů by mohlo odkazovat do příslušné sekce nastavení. Je to sice blbůstka, ale konkurence ji tam už mnohdy řeší - značně to zrychluje a usnadňuje konfiguraci modulů.
 • Rychlost cloudového účtu nesplňuje standardy rychlosti roku 2020. Kombinace lokálního klienta a cloudového přenosu dat by možná byla lepší. 

Jinak Kaspersky prostě plní očekávání a roli svého jména - je to prvoligový hráč bez významných chyb a rozhodně stojí za koupi.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama