[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Kaspersky Total Security 2017: etalon bezpečí KE STAŽENÍ

Kaspersky Total Security 2017 dosáhl maxima z hlediska zabezpečení, šíře funkcí i uživatelské vstřícnosti. Jednotlivé nástroje jsou vyprecizované, běžící technologie vyváženě schované (pod moduly, které pohání) i přístupné konfiguraci a celý balík přináší maximum funkcí, které lze ovládat s minimem snahy. Kaspersky Total Security je vysoce vyspělý produkt, který naprostou většinu konkurence nechává daleko za sebou. 

 

Kaspersky Total Security se zapojením uživatele do cloudové sítě nedělá okolky

Produkty laboratoří Kaspersky jsou vyspělé nejen technicky, ale za nemalou dobu svého pobytu na trhu i uživatelsky. Instalace je proto prostá - zahrnuje ovšem zřetelné přihlášení do služby Kaspersky Security Network, která sice na jednu stranu nabízí zvýšení ochrany cloudovou komponentou - na stranu druhou je přesně tím choulostivým momentem, který mnoho uživatelů nerado spouští. Po výběru se balík rovnou instaluje. Nechce po uživateli upřesnit umístění v systému. Rovnou míří do C:\Program Files(x86).

Jednoduchý průvodce základními funkcemi Kaspersky Total Security

Po instalaci se rovnou spustí - inicializuje průvodce, který uživatele v rychlosti provede základními funkcemi bezpečnostního balíku Kaspersky Total Security. A na závěr se ještě instalátor uživatele zeptá, zda chce spustit ochranu instalací proti reklamám, díky níž by se jakékoliv další instalace měly obejít bez zanášení systému adwarem.

Výchozí rozhraní Kaspersky Total Security

V aplikaci nás vítá opět o něco čistší rozhraní ve smyslu komunikace funkcí a snadnosti jejich ovládání. Hned na úvod nám Total Security nabízí několik doporučení, které krom obligátní aktivace placené verze zahrnují aktualizaci programu a jeho databází a návrh doinstalace parciálních funkčních komponent, jako jsou rodičovská kontrola, heslová klíčenka, bezpečné zálohy a další.

On-demand sken se automaticky nabídne při vložení USB

Kontrola

Položka obsahuje testy systémů na vyžádání. Jejich podání je obvyklé - tedy: rychlý (v řádu několika minut), úplný (kol hodiny) a selektivní. Zvlášť je vypíchnuta Kontrola externích zařízení, která se po vložení přenosných médií inicializuje sama.

Kontrola zahrnuje i plánovač kontrol, který nabízí spuštění rychlé, úplné a selektivní kontroly v různých časových frekvencích. Ostatní možnosti podmínění chybí.

Zabezpečený browser je už štamgastem bezpečnostních balíků

Ochrana financí

Ochrana financí je dnes už poměrně rozšířený modul nabízející spuštění chráněného prohlížeče pro zprostředkování veškerých finančních transakcí a jiných citlivých komunikací. Weby do chráněného prohlížeče může zadat sám uživatel, nebo jejich zahrnutí nabídne sama aplikace automaticky. Detekce finančních webů ovšem není stoprocentní. V rozhraní se pak vybere, zda se má rovnou spustit chráněný browser, má se dát vybrat uživateli, či nespouštět chráněný prohlížeč vůbec. Pokud je Ochrana financí spuštěna, Kaspersky cílový web prověří pomocí technologie Safe Money z hlediska bezpečnosti a navíc ověří, že nejde o phishing. Pak spouští virtualizovaný browser, u nějž je navíc možno využít virtuální klávesnice (z důvodu ochrany před keyloggery) a zákazu snímkování obrazovky browseru. Tento zákaz ovšem může v rozporu s aktuálním nastavením BIOSu, které je případně třeba upravit.

Klíčenka hesel je další z dnes už běžných součástí bezpečnostních řešení

Správce hesel

Správce hesel - další z dnes již běžných utilit - je dostupný pro všechna zařízení a platformy jednoho uživatele. Lze jej tak nainstalovat nejen na desktopy poháněné Windows a Mac OS, ale i mobilní zařízení se systémy stejných vydavatelů a s Androidem.

Správce hesel je třeba zvlášť doinstalovat - instalace navíc vyžaduje restart a vytvoření cloudového účtu uživatele Kaspersky. Poté je třeba vybrat browsery, které budou využívat správce hesel. Kompatibilní jsou Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer a Yandex Browser. Z vybraných lze navíc rovnou importovat uložená hesla přímo do správce hesel. 

Správce hesel pak umožňuje ukládání a správu hesel pro vybrané weby, aplikace a identity. Přihlásit na cílové služby se netřeba jen z nich samých, ale jde i přímo ze správce hesel

Přístup k webové kameře lze snadno zakázat všem aplikacím

Ochrana osobních údajů

Modul Ochrana osobních údajů zahrnuje Přístup k webové kameře a Soukromé procházení. Přístup k webové kameře lze omezovat po aktivační události - aplikace si vyžádá přístup, uživatele povolí či zamítne. Ale také jej lze zakázat globálně. Standardně Kaspersky nepovoluje přístup těm aplikacím, které sám řadí do skupin Vysoké omezení a Nedůvěryhodné.

Soukromé procházení slouží k ochraně proti trackování aka identifikaci uživatele a sledování jeho brouzdání napříč internetem. Výchozí nastavení funkce už citlivě vybírá možnost povolení sběru dat na nekompatibilních webech (kde by jejich sběr vedl k omezení funkčnosti) a celou škálu výjimek týkajících se sociálních sítí. 

Kaspersky Total Security navíc nabídne i velmi jednoduché zálohování dat

Zálohování a obnovení

Nástroj zálohování nabízí několik defaultních složek z uživatelských složek a možnost vlastního výběru zálohovaného adresáře. Dají se vybrat i druhy zálohovaných souborů (ale jen dle kategorií typu audio, video, dokumenty), takže uživatel nemusí vždy vytvářet speciální adresáře pro zálohy. 

Zálohy je možno ukládat na vnitřní úložiště, externí úložiště, síťová úložiště a online. Pro poslední volbu Kaspersky nabízí cloud Dropboxu. Zálohy lze aktivovat na vyžádání nebo dle určeného časového plánu. Pomocí téhož nástroje pak lze i zazálohované soubory obnovit. 

Total obvykle odkazuje k nasazení aplikace napříč platformami

Ochrana pro všechna zařízení

Položka Ochrana pro všechna zařízení představuje přístup do cloudového účtu Kaspersky. Ten umožňuje kontrolu a správu zařízení s instancemi produktů Kaspersky jednoho uživatele napříč zařízeními a platformami. A to včetně přístupu k některým modům, jako jsou správce hesel a Kaspersky Safe Kids, která umožňuje monitorování internetového brouzdaní, aplikací, sociálních sítí, ale i lokalizace zařízení dětského uživatele.

Potěší i velmi podrobně nastavitelná rodičovská kontrola

Rodičovská kontrola

Modul rodičovské kontroly je v Kaspersky Total Security podrobně zpracovaný. Umožňuje konfigurovat různorodá omezení dle skupin:

 • počítač - omezení přístupu k počítači a omezení doby používání, včetně možnosti nastavit pracovní pauzy;
 • aplikace - omezení her a jiných aplikací s ohledem na věkovou kategorii (zahrnuje i multimediální přehrávače, klienty online her, komunikační programy aj.)
 • internet - omezení času, vyhledávacích dotazů, přístupu k webům a stahování dle kategorií cílových webů;
 • komunikace - omezení komunikace s vybranými kontakty; 
 • kontrola obsahu - zjištění používání vytčených klíčových slov a omezení komunikace informací, které jsou definovány coby citlivé.

Tlačítko Další nástroje skrývá celou řadu užitečných nástrojů

Ostatní nástroje

Krom hlavních nástrojů vynesených na hlavní obrazovku aplikace, se Další nástroje skrývají pod stejnojmenným tlačítkem. Najdeme mezi nimi:

 • aktualizátor softwaru - utilitka pro kontrolu aktuálnosti software. Typicky plní záměr zabránění útokům vedeným přes zranitelnosti v zastaralých verzích programů. Varianta od Kaspersky se soustředí pouze na klíčové komponenty a aplikace - varianty od konkurence detekují nové verze software v širší množině programů;
 • mazání softwaru - slouží k odebrání software, který nebyl standardně instalován/odinstalován, nebo jde o reklamní adware. Bohužel za směrodatné považuje pouze vlastní analýzu - nedává možnost uživateli označit problémový software;
 • šifrování dat - vytváří datový trezor pro ochranu citlivých dat. Ten je de facto místem na úložišti zakódovaným AES-256 šifrováním s 56bitovým klíčem. Uživatel může volit umístění trezoru v na disku a jeho velikost
 • režim důvěryhodných aplikací - modus funkce programu, při němž budou v systému spouštěny pouze důvěryhodné aplikace (dle databáze Kaspersky Lab). Do tohoto způsobu provozu může být uveden i běžící systém, přičemž proběhne adekvátní kontrola a omezení činnosti již spuštěných aplikací; 
 • bezpečné připojení - nástroj pro spojení prostřednictvím zabezpečeného kanálu. Umožňuje skrýt uživatelovu IP adresu, zabezpečit přenášená data a obejít různá omezení poskytování obsahu na základě uživatelova umístění;
 • cloudová ochrana - položka má pouze informativní charakter. Podává zprávu o připojení ke Kaspersky Security Network a zprostředkovává statistiky této cloudové sítě; 
 • klávesnice na obrazovce - inicializuje virtuální klávesnici (což je nástroj Windows), vhodnou pro zabezpečení zadávaných dat před keyloggery;
 • karanténa - nabízí přehled a zprávu souborů vyhodnocených coby zavirované;
 • kontrola zranitelnosti - analýza všech možných zranitelností v nainstalovaných aplikacích a v nastaveních systému; 
 • Kaspersky Rescue Disk - nástroj pro vytvoření záchranného disku, který umožní vyčistit počítač zavirovaných malwarem, který brání ve spuštění operačního systému;
 • konfigurace prohlížeče - optimální nastavení Internet Exploreru z hlediska bezpečnosti;
 • mazání soukromých údajů - odstraní stopy uživatelského chování - tedy historii příkazů, a otevřených souborů, cookies, mezipaměti, protokoly aj.
 • nástroj na skartování souborů - slouží k trvalému a relativně bezpečnému odstranění dat, které by mělo zamezit v možnosti jejich obnovení. Nabízí hned sedm metod datové skartace od jednodušších, které se doporučují i při odstraňování dat z SSD, USB a síťových disků, až po vysoce sofistikované jako jsou DoD 5350.22-M, kterou používá Ministerstvo obrany USA, či jeden z nejúčinnějších algoritmů nesoucí jméno známého bezpečnostního experta Bruce Schneiera, při němž dochází k sedminásobnému přepsání: poprvé jedničkami, pak nulami a pětkrát pseudonáhodnými čísly.
 • mazání nepoužívaných dat - analýza a odstranění zbytečných a zbytečně stopy činnosti prozrazujících dat, jako jsou soubory protokolů, historie, dočasné položky, obsah koše atd.
 • řešení potíží Microsoft Windows - analýza dysfunkcí systému, které mohly způsobit viry, bloatware, špatně fungující optimalizátory systému, uživatel i chybně provedené restarty aktualizace apod.
 • Kontrola aplikací - umožňuje monitorovat a měnit přístup k aplikacím - a zobrazovat aktivitu aplikací: všech, aktuálně spuštěných a spouštěných při startu; 
 • Sledování sítě -  zobrazuje síťový provoz, síťovou aktivitu jednotlivých aplikací, dění na portech a seznam blokovaných počítačů;
 • Zprávy - nabízí podrobné výpisy o různých činnostech bezpečnostního balíku.

Nastavení je komplexní - ale jednoduše proveditelné

Nastavení Kaspersky Total Security

I přes bohatost funkcí, modulů a běžících technologií je nastavení Kaspersky Total Security přehledné a snadno ovládatelné. Celý balík lze snadno konfigurovat ve 3 úrovních zabezpečení systému (a vytěžování systémových prostředků): maximální, doporučená a nízká. V nastaveních najdeme vše možné od kosmetických úprav přes úpravy chování a spouštění aplikace samé a zapnutí jednotlivých modulů až po pokročilá nastavení jednotlivých modulů a speciální nastavení programu Kaspersky Total Security. Ze zajímavých položek jmenujme:

 • přenechání prostředků systému při spuštění, odložení kontrol při silném vytížení procesoru a disků a vynechání kontrol při provozu na baterku;
 • snadné vypnutí reklamních upozornění od společnosti Kaspersky;
 • identifikace dalšího softwaru, který mohou kyberútočníci využívat k napadení počítače;
 • možnost vypnutí modulů vztahujících se k poštovním a IM klientům.

Kaspersky dotáhl svůj Total Security z mnoha různých hledisek až na úroveň etalonu bezpečnostních balíků

Kaspersky Total Security souhrnem

Produkty pocházející z laboratoří Kaspersky patří ke špičce svého oboru - a funkčně nejkošatější Total Security není výjimkou. Staví na základech jednoho z nejlepších antivirů vůbec, doplňuje ho rezidentními štíty a specifickými moduly, dalšími nástroji pro ochranu síťové komunikace, soukromí a dat uživatele - a vysoce sofistikovanými technologiemi pro boj s nejžhavějšími protivníky dneška typu ransomware.

O celkové vyspělosti bezpečnostního balíku svědčí i vývoj prostředí a ovládání jednotlivých komponent - např. Soukromé procházení je už defaultně nastaveno tak, aby neznefukčnilo celé brouzdání dnešním internetem, který je prošpikován trackovacími technologiemi. Ovládání celé aplikace je pak krásně rozděleno na hlavní moduly, pomocné nástroje a hierarchicky orientované nastavení všeho možného.  

Kaspersky Total Security patří k absolutní špičce nejen z hlediska technologického a funkčního, ale i z hlediska použitelnosti pro obyčejného uživatele.

Hlavní výhody Kaspersky Total Security

 • velké množství bezpečnostních technologií a nástrojů;
 • propracovanost jednotlivých utilit;
 • minimalistické prostředí, velmi jednoduché ovládání, čeština.

Negativy Kaspersky Total Security netrpí. Je to jeden z mála produktů u něhož lze jednoznačně doporučit koupit.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama