[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Kaspersky Internet Security Multi-Device 2015 KE STAŽENÍ

Kaspersky Internet Security Multi-Device je komplexní balík nástrojů ochrany: jednak proti nejrůznějším zdrojům softwarového nebezpečí, jednak pro nejrůznější zařízení a operační systémy. Díky němu získáte zabezpečené prostředí na práci i zábavu na počítačích, smartphonech a tabletech s operačními systémy Windows, Windows Phone, OS X, iOS i Android.

 

Kaspersky disponuje jedním z nejlépe fungujících antivirů. Pravidelně se umísťuje na nejvyšších příčkách odolnosti antivirových řešení v reálných podmínkách – testech společnosti nezávislých bezpečnostních expertů AV Comparatives. Podle výsledků Real-World Protection Test z května 2014 Kaspersky zablokoval 99,9 % pokusů o útok, a ani zbývající 0,1 % nevedlo k napadení systému. V aktuální verzi souboru obranných aplikací je navíc dovybaven mnoha dalšími funkcionalitami, včetně ochrany proti nejnovějším hrozbám.

Kaspersky Internet Security Multi-Device: instalace v češtině

Instalace je jednoduchá. Instalátor nejprve zkontroluje, zda máte staženu jeho nejnovější verzi a hned přechází k instalaci. V rámci optimální ochrany počítače nabídne zapojení do cloudové Kaspersky Security Network. Po volbě zkontroluje, zda se na počítači nenachází nekompatibilní software – typicky bezpečnostní aplikace jiných výrobců – a nabídne jeho odinstalaci. Po restartu dokončí instalaci. 

Kaspersky Internet Security Multi-Device: výchozí obrazovka

Po instalaci spustí aplikaci, vyhodnotí internetové připojení a rovnou odkáže na zdroj informací pojících se s bezpečnostními riziky nezabezpečeného připojení a s návodem, jak těmto rizikům předcházet. Nabídne aktualizaci databáze virových definic a pak se již můžeme pustit do přizpůsobení programu vlastním potřebám.

Kaspersky Internet Security Multi-Device: možností nastavení různých kontrol

První volbou po nainstalování antiviru bývá Kontrola počítače - v tomto případě je optimální nejdelší Úplná kontrola, která provede komplexní sken veškerých souborů na počítači. Její rozsah lze nastavit v Nastavení - Kontrola - Rozšíření nastavení - Rozsah kontrol. Běžně zkontroluje systémovou paměť, spouštěcí objekty, spouštěcí sektory disku, úložiště systémové zálohy, všechny pevné disky a všechny vyměnitelné jednotky. V Nastavení případně přidáme kontrolu elektronické pošty, veškerých síťových disků a případně ručně doplníme lokace, které chceme zkontrolovat.

Kaspersky Internet Security Multi-Device: nastavení kontrol

Krom Úplné kontroly máme k dispozici Rychlou kontrolu, která skenuje nejkritičtější místa možných útoků. Rychlá kontrola na počítači s Windows 8.1 trvala kolem minuty, zatímco kontrola úplná se pohybovala kolem hodiny. Jednotlivé soubory můžeme prověřit ve Vlastní kontrola - buď vhozením pomocí drag & drop do rozhraní aplikace, nebo přímo v kontextovém menu po kliknutí pravým myšítkem na zkoumaný soubor. Flashky a SD karty skenujeme pomocí Kontroly vyměnitelných jednotek (opět buď přes rozhraní, nebo kontextové menu). Správce úloh nám udržuje přehled provedených kontrol a zjištěných problémů. A Nastavení a plán umožňuje:

 • nastavit Úroveň zabezpečeníAkce při zjištění hrozby;
 • upřesnit, co má aplikace provést při připojení vyměnitelné jednotky a 
 • podrobně definovat Rozšířená nastavení.

Kaspersky Internet Security Multi-Device: modul ochrany financí

Ochrana financí

Modul Ochrana financí je speciálně určen pro zabezpečení služeb internetového bankovnictví, online nákupů a plateb. Kaspersky využívá chráněného prohlížeče, ve kterém tyto služby otevírá. Pomocí své technologie Safe Money ověří, že je daná stránka bezpečná a že nejde o podstrčenou stránku útočnou. Krom toho nám ještě nabídne virtuální klávesnici, díky níž je zamezeno nebezpečí útoku keyloggerů zachytávajících stisky kláves. Na kartě Ochrana financí si jen nastavíme weby, které chceme tímto modulem ochránit.

Kaspersky Internet Security Multi-Device: Rodičovská kontrola

Rodičovská kontrola

Pomocí Rodičovské kontroly lze detailně nastavit práva využívání komunikací a datových toků pro jednotlivé uživatele daného počítače. Konfiguraci provedeme ze správcovského účtu, zadáme heslo pro správu a už můžeme definovat jednotlivá omezení. Ta zahrnují:

 • Počítač - omezení přístupu k počítači o pracovních dnech a víkendech, vynucené pauzy v používání a omezení celkové pracovní doby počítače;
 • Aplikace - blokování her dle hodnocení vhodnosti pro věkovou kategorii, dle obsahu a blokování konkrétních aplikací;
 • Internet - redukce celkového času přístupu na internet, blokování určitých webů a vyhledávacích dotazů a omezení stahování dle typu souborů (např. videa);
 • Komunikace - zamezení komunikace s definovanými kontakty;
 • Kontrola obsahu - omezení přenosu citlivých údajů (čísel kreditních karet, adresy bydliště aj.) a nastavení kontroly definovaných klíčových slov ve zprávách a webových formulářích.

Další nástroje Kaspersky Internet Security Multi-Device

Další nástroje Kaspersky Internet Security

V Dalších nástrojích najdeme:

 • informace o práci aplikace;
 • okamžitý přístup k Virtuální klávesnici a Karanténě;
 • Kontrolu zranitelnosti, která nám umožní prověřit veškerý software počítače na známé zranitelnosti v programovém kódu;
 • Konfiguraci prohlížeče - konkrétně Internet Exploreru tak, aby bylo jeho používání co nejbezpečnější;
 • Mazání soukromých údajů, kterým na jeden klik smažeme historii použitých příkazů a otevřených souborů, cookies, mezipamětí, protokolů a dalších údajů;
 • vytvoření záchranného disku operačního systému;
 • kontrolu nastavení operačního systému a
 • nastavení a zobrazení statistiky využití služeb Cloudové ochrany.

Spodní lištička obsahuje ještě tři položky:

 • Můj profil odkazující na web Kaspersky, kde si uživatel může
  • založit účet;
  • spravovat přehled všech zařízení zabezpečených Kaspersky a licenční klíče jednotlivých produktů;
  • využívat funkcionality Remote Control ke zjištění polohy zařízení a jeho uzamknutí;
  • odesílat požadavky na technickou kontrolu či do virové laboratoře;
 • Podpora obsahující odpovědi na nejčastější dotazy, rady ke konfiguraci, odkaz na uživatelské fórum a podpůrné nástroje;
 • kompletní Nastavení Kaspersky Internet Security.

Nastavení programu

Nastavení obsahuje veškeré detailní úpravy chování aplikace. Najdeme zde:

 • automatické provádění funkcí;
 • nastavení hloubky a podrobností bezpečnostních kontrol;
 • možnosti chování aplikace vůči systémovým prostředkům;
 • zapnutí a vypnutí jednotlivých modulů Kaspersky (jen zde jich je jedenáct);
 • nastavení aktualizací, sítě, sebeobrany aplikace, upozornění, vzhledu a mnoho dalšího.

Ochrana proti nejnovějším hrozbám

Při troše štěstí a bez prohrabování se v útrobách aplikace ani nezjistíme, že aktuální Kaspersky Internet Security byl mimo jiné vybaven obranami proti nejnovějším hrozbám. K těmto obranám patří již zmiňovaná technologie Safe Money a zabezpečení pomocí Remote Control.

Dále sem náleží Wi-Fi Security Notificationkterá zkoumá možné zranitelnosti domácí sítě, upozorňuje na nezabezpečené síťové připojení nebo třeba nechráněný přenos přístupových údajů. Obsahuje také pomocníka pro optimální zabezpečení domácí sítě.

Aplikace je vybavena i Webcam Protection. Modul ochrany webkamery monitoruje aplikace snažící se o přístup k webkameře, vyhodnocuje tyto přístupu a případně je blokuje. Díky tomu se uživatel nemusí obávat o narušení soukromí zneužitím webkamery.

System Watcher

Modul System Watcher je asi nejzajímavější novinkou balíku. Je to obrana proti tzv. kryptomalwaru. Za kryptomalware bývá označován takový útočný program, který po spuštění na počítači zašifruje veškerá data 2048bitovým RSA klíčem a vyhrožuje smazáním dešifrovacího klíče, pokud nebude požadovaným způsobem zaplaceno výkupné. Platby mají být většinou provedeny v Bitcoinech nebo anonymních předplacenkách, které znemožňují vysledování útočníka. Pokud oběť výkupné za svá data nezaplatila, většinou o veškerá data přišla. Nejznámějším kryptomalwarem je CryptoLocker.

Modul System Watcher se tomuto typu útočného chování snaží zabránit. Analyzuje veškeré procesy v systému a v okamžiku, kdy se neautorizovaný program pokusí pozměnit uživatelská data, okamžitě vytvoří již nezměnitelnou kopii dokumentu (aby ho ochránil před zašifrováním) a spustí ochranné funkce celého balíku Kaspersky Internet Security.

Kaspersky Internet Security Multi-Device souhrnem

Kaspersky Internet Security je komplexní balík softwarové ochrany - komplexní ve vícero směrech. Lze s ním zabezpečit mnoho zařízení s různými operačními systémy. Klasický antivir doplňuje velkým množstvím dalších bezpečnostních funkcionalit. A aplikace sama disponuje nejen standardním nastavením, ale i možnostmi cloudové správy Remote Control a podrobným nastavením fungování, včetně způsobu využívání systémových prostředků. To všechno jsou klady programu.

Bohužel se najdou i zápory. Např. coby Safe browser modulu Ochrana financí je využíván Internet Explorer. Ten bývá nejčastějším cílem internetových útoků pro mnohé zranitelnosti a přístup do jádra systému Windows.

Kaspersky se nevyhnul ani klasické slabině antivirových řešení v podobě spotřeby systémových prostředků. I když v Nastaveních umožňuje při startu počítače přenechat prostředky systému, deaktivovat některé funkcionality v herním módu, a při zatížení opět přenechat prostředky aplikacím - při reálném běhu může pohled do Správce úloh zaskočit. Krom jádra aplikace a procesu ikonky v systémové liště jsem našel neuvěřitelné množství procesů WMI x64 Helper. Bylo jich kolem šedesáti při průměrné spotřebě paměti 2 MB.

Kaspersky Internet Security Multi-Device: na šedesát procesů WMI x64 Helper

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

AVG Antivirus Business Edition: sofistikované zabezpečení s rozhraním šitým na míru uživateli

Jelikož se Microsoft Defender v posledních testech AV-TEST moc nevedlo v šetrnosti vůči operačnímu systému, podrobili jsme v redakci testům některé z jeho konkurentů. Abychom nezapomněli na byznys segment uživatelů, padla volba recenze na AVG Antivirus Business Edition, který se hodí...

Věříte Opeře? No možná byste neměli...

Opera bývala technologickým etalonem prvního věku prohlížečů. Disponovala synchronizací, RSS čtečkou a vlastním mailovým klientem v době, kdy si o tom mohly ostatní prohlížeče tak leda nechat zdát. To se však změnilo v době, kdy přestala být...

System Mechanic: drahý i zadarmo

Optimalizátory Windows se netěší dobré pověsti mezi lidmi, jejichž schopnosti překračují zapnutí a vypnutí počítače. Nutno poznamenat, že to není vždy oprávněné. Často umí uživateli zpřístupnit to, co se jinak ukrývá v hloubi...

Bitdefender Internet Security ladí detaily

Bitdefender se už dávno probojoval mezi nejlepší antiviry. Navíc s úspěchem čelí i nejnovějším hrozbám v podobě nových mutací počítačových červů či agresivních botnetů. Úkolem vývojářů jeho uživatelských...


 
© 2005-2023 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama