[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

iSpy: správa záznamu kamer a mikrofonů KE STAŽENÍ ZDARMA

iSpy je komplexní program pro správu kamer, jejich záznamů a napojení na další informační systémy. Díky šíři svých nastavení a možností najde uplatnění v bezpečnostních aplikacích stejně jako v administrativních nasazeních.

 

iSpy standardně nainstalujeme. Hned po startu vyskočí nabídka rychlého úvodu do programu Getting Started, což je okno zprostředkovávající informace z webu www.ispyconnect.com. Hned dole si můžeme nastavit češtinu pro celé rozhraní. Úvodní tipy program nabízí přeložit do lámané češtiny Google Překladače. Pokud by nás čeština v programu spíše mátla, volbu jazyka najdeme v Možnosti - Nastavení.

 iSpy: Začínáme + nastavení češtiny

První položka výchozí obrazovky nás vybízí Přidat – zde tedy nastavíme zařízení, s jejichž záznamy chceme pracovat. Coby zdroj videa lze přidat webkamery, IP kamery, ONVIF a další zdroje video obsahu – VLC, MJPEG, FFMPEG aj. Nastavíme přihlašovací jména, hesla, adresy, dešifrovací klíče, rozlišení a počet snímků. Po tomto základním nastavení se nám přidá zařízení – objeví se jeho okno na pracovní ploše programu a vyskočí velmi podrobné nastavení daného zařízení.

Podrobné nastavení vstupního zařízení iSpy

Nastavíme tedy kameru a mikrofon. Dále detekci pohybu – především citlivost detekce a detaily poplachové události: iSpy nabízí spuštění programu, volání URL, přehrání zvuku a odeslání zpráv (síťových, SMS, Twitter, e-mail) aj. Krom poplašné reakce lze zvolit i nahrávání a jeho charakteristiky. Můžeme volit jak video formáty, tak snímkování. Mimo archivace záznamu na lokálním úložišti, lze ukládat přes FTP a cloudové služby, nebo rovnou nahrávat na YouTube. iSpy nám dovolí použít k záznamům i časovač. Navíc máme možnost managovat skladovací charakteristiky: omezovat záznamové časy a velikosti. Můžeme vytvářet seznamy zdrojových objektů – a mít vždy po ruce vzorec pracovních zdrojů.

Vzdálený přístup iSpy

Pro správu více kamer a vzdálený přístup k jednotlivým zařízením využijeme online služby iSpy. Po zaregistrování máme k dispozici webové rozhraní, v němž můžeme sledovat záznamy obsluhovaných zařízení. Z rozhraní lze vykonat příkazy, které si na jednotlivých zařízeních nastavíme. Coby zdroj obsahu, ale i nástroj ovládání iSpy lze využít také mobilní platformy Android, iOS a Windows Phone. Přímo v rozhraní jsou přístupna videa, snímky a logy jednotlivých kamer. Zdroj lze také přímo streamovat na web.

 iSpy: nastavení vzdáleného přístupu

Pluginy iSpy

Základní funkce doplňuje několik dodatečně instalovatelných pluginů. Patří mezi ně:

 • License Plate Recognition pro rozpoznávání poznávacích značek aut;
 • Face Recognition – plugin určený ke spuštění programu obličeji a k potlačení ostatních optických podnětů;
 • Text Overlay and Detection – plugin poskytující jednak zvýšení citlivosti vůči klíčové frázi textu, jednak umožňující další práci s textem – jeho přidávání do záznamu, nebo jeho překrytí;
 • Barcode Scanning – plugin rozšiřující iSpy o funkce čtečky čárových a QR kódů a umožňující další práci s těmito kódy (přehrání upozornění, odeslání emailem aj.)
 • pluginy třetích stran.

Vzhledem k velmi rozsáhlým volbám zdrojů, možnostem jejich nastavení i nastavení všech funkcí samotného programu se jistě bude hodit Průvodce uživatele.

Výhody iSpy

 • možnost připojení více kamer a mikrofonů;
 • správa mnoha zdrojů z jednoho rozhraní;
 • možnost využití kamer k detekci pohybu;
 • velmi široká modifikovatelnost programu a z toho plynoucí nejrůznější možnosti využití.

Nevýhodou iSpy může být paradoxně jeho rozsáhlost co do nastavení. Aby uživatel rychle dosáhl toho, co potřebuje, bude muset definovat cíle, zařízení, možnosti ukládání a správy – a z toho odvodit konkrétní řešení a jeho finanční náročnost. Naprostá většina pokročilých funkcí je dostupná pouze v některé z placených variant iSpy – mezi jinými jsou to:

 • odesílání zpráv; sdílený přístup;
 • správa z vícera zařízení;
 • fullscreen náhledy ve webovém rozhraní;
 • embed webový player;
 • a mnohé další.

iSpy je komplexní, především bezpečnostní správce kamer a jejich záznamů. Vzhledem k širokým možnostem nastavení ho lze využít při hlídaní pejsků, dětí i domů, k administrativní správě projíždějících vozidel či procházejících zaměstnanců, nebo jako čtečku kódů snadno napojitelnou na další informační systémy. Jediné faktory limitující jeho využití jsou představivost, technická zdatnost a omezené finanční prostředky.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama