[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

IObit Uninstaller: pokročilá odinstalace zdarma KE STAŽENÍ ZDARMA

IObit Uninstaller patří do skupiny aplikací suplujících funkci systémového odinstalátoru. Ve srovnání s ním nabízí nejen více informací o instalovaných programech, ale také nové možnosti pohledu na ně a jejich součásti. Navíc dokáže odstranit některé zbytky aplikací a zasáhnout i tam, kde je třeba odinstalaci vynutit.

 

IObit Uninstaller je nainstalován v mžiku

IObit Uninstaller je nainstalován téměř okamžitě - pouze odsouhlasíme licenční podmínky, ne/zvolíme instalaci Advanced SystemCare a cílovou složku. V momentě je instalace hotova a otevírá se základní okno programu.

IObit Unistaller připraven k pokročilé odinstalaci programů, toolbarů a systémových aplikací

Aplikace před námi předestírá na třech kartách seznamy zahrnující Software, Toolbary a pluginy a systémové Aplikace. Ty můžeme navíc filtrovat pomocí boční roletky nabízející:

 • Všechny programy/toolbary a pluginy;
 • Nedávno instalované;
 • Velké programy;
 • Zřídka používané;
 • aktualizace Windows;
 • pluginy pouze pro IE/Firefox.

Dalšími návodnými informacemi jsou distributor programu, datum jeho instalace a verze - u toolbarů ještě jejich hodnocení komunitou uživatelů.

Odinstalace je snadná - vybereme program (či vícero programů při Hromadné odinstalaci) a dáme odinstalovat. IObit Unistaller se ujistí, zda chceme skutečně odinstalovat a nabídne vytvoření bodu obnovy systému.

IObit Uninstaller: nabídka vytvoření bodu obnovy

Poté proběhne Rychlá odinstalace, s kterou se můžeme buď spokojit, nebo využít vyčištění zbytků programu Pokročilým skenováním.

IObit Uninstaller: pokročilé vyhledání zbytků programu

Pokročilé skenování prohledá soubory aplikace, různé datové složky a zápisy v registru a nabídne nám odstranění všech nalezených.

IObit Unistaller: výběr zbytků programu k odinstalaci

V horní liště najdeme:

 • palec pro Like na Facebooku;
 • volbu Nucená odinstalace zaměřenou na aplikace, které nejdou odinstalovat běžným způsobem, a jejich zbytky a
 • Rozšířená nastavení skrývající Drtič souborů pro nezvratné vymazání, Správce záznamů a jejich export, kontrolu aktualizací, odkaz na Návod k použití v angličtině a Nastavení programu.

IObit Uninstaller: nucená odinstalace problémových programů

IObit Uninstaller závěrem

IObit Uninstaller může být užitečným pomocníkem nejen běžné odinstalace, ale především při odstraňování všelijakých zbytečností zanechaných v aplikačních a datových složkách a v registrech. Pomáhá také odhalit zbytečné pluginy a toolbary jinak užitečných programů, odstranit nepoužívané systémové aplikace a nabízí pomocnou ruku i při odstraňování problémových instalací.

Sám program je nenáročný, jen nechává běžet v procesech monitor odinstalace a iobití proces LiveUpdate.exe. V některých případech IObit Unistaller správně nenachází programové zbytky v systému a registrech, a ani vynucená odinstalace se mu ne vždy podaří. Nutno ale podotknout, že nucená odinstalace často narušuje špatně odhalitelné závislosti v systému, což končí dysfunkcemi systémových částí. Proto ji lze doporučit jen v kritických případech.

Přednosti IObit Uninstaller

 • pokročilé funkce: odinstalace zbytků programu, hromadná a vynucená odinstalace;
 • nový pohled na instalované programy díky filtrům, řazení a hodnocením komunity;
 • přehledný, dostupný v češtině a zdarma.

Nedostatky IObit Uninstaller

 • vždy neplní to, co hlásá - nevynutí odinstalaci, nenajde zbytky programu;
 • neumožňuje spravovat procesy, které v systému spouští;
 • co do funkčnosti lehce zaostává za konkurencí jako je např. Revo Uninstaller Pro.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...

BitFaktura.cz: zrcadlo svého uživatele

Online fakturace je mezi podnikateli oblíbená, ale její zpoplatnění vyvolává negativní reakce. Kupříkladu silné nevole se svého času dočkal iDoklad, když vysoko zvedl ceny i základního tarifu, a tak se stal pro mnoho drobných živnostníků prakticky...

ESET Smart Security Premium: precizování finální podoby

Aplikace a jejich vývoj se mohou nacházet v různých fázích: ve stavu nápadu, plánu, projektu, realizace, přehodnocení, zkvalitňování, podřizování požadavkům marketingu, obchodu, koncových zákazníků. Pokud už je na trhu nějaký pátek...

AVG TuneUp: Avast Cleanup Premium s jinými popisky

Spojení Avastu a AVG už v momentu realizace napovídalo, že dojde i k nějaké konvergenci. Otázkou bylo, k jak velké konvergenci povede? Vzájemnému propůjčení nejúčinnějších technologií mezi produkty? Společnému vývoji produktů běžících na...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world