[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

IObit Uninstaller 8: vývoj odinstalace KE STAŽENÍ

IObit byl nepříliš proslulý nízkou funkčností svých produktů, které navíc bývaly často zahlcovány pobídkami k instalaci a nákupu rozličných dalších produktů stejného vývojáře. Nicméně časy se mění a dokonce i software a jeho vývojáři se vyvíjí:) IObit Uninstaller 8 to plně dokazuje: funkce jsou funkční, prostředí příjemně minimalizované a intuitivní, reklamu aby jeden pohledal. Věřili byste tomu?

 

Češtinou IObit Uninstaller 8 nejen přivítá, ale i provází

Již při instalaci IObit Uninstaller potěší přítomností češtiny. Dalším potěšujícím faktem je nepřítomnost nabídek dalšího softwaru z dílny IObit - alespoň tedy v rozšířených volbách instalace Vlastní instalace.

Klasický vzhled Uninstalleru od IObitu je dovzorkován na průhlednost

Výchozí obrazovka nám nekomplikovaně dává nahlédnout všechny funkce aplikace. Klasický černý skin je obohacen o průhlednost, která se bohužel v nastavení programu nedá vypnout. 

Odinstalace

Odstraňování programů napomůže sekce Programy. Krom běžných voleb Nedávno instalované, Zřídka používané či Velké programy můžeme využít i zaměření čistě na Bundleware -  tj. software přibalený v rámci instalaci k primárnímu produktu. Někdy jde o čistý adware, nemající co dělat s hlavním programem, jindy doprovodné utility (např. Foxit Cloud v rámci Foxit Readeru). 

Volby odinstalace jsou prosté, ale vhodně volené - a především efektivní

Odinstalace sama je zabezpečena možností okamžitého vytvoření bodu obnovení a zdůkladněna volbou Automaticky odstranit zbytkové soubory. Vše doprovází animace vytváření bodu obnovy a odinstalace samé. Po využití služeb systémového odinstalátoru IObit Uninstaller 8 ještě v rychlosti proběhne další systémová umístění, cache a registr a případně nabídne odstranění zbytkových souborů. 

Aktualizátor software kapku ignoruje setinkové změny ve verzích sledovaných programů

Aktualizace software

Aktualizátor software má samozřejmě za úkol proskenovat systém a databáze aktuálních verzí všemožných programů, určit ty v systému již zaostalé a aktualizovat. IObit Uninstaller identifikuje v systému jednu dostupnou aktualizaci, zatímco konkurenční program identifikuje čtyři. Nutno ovšem upřesnit, že se jedná o aktualizace změn na pozici setinek a tisícinek označení verze programu. Takže lehké zakolísání ve funkčnosti netřeba zveličovat.

Aktualizace je v případu IObit Uninstalleru dotažena do konce - nejde jen o zprostředkování linku ke stažení a zbytek, ať si uživatel odkliká sám. Ale přesně naopak: stažení i instalace probíhá přímo v prostředí IObit Uninstalleru, v PRO verzi může uživatel i všechny programy aktualizovat hromadně z jednoho místa.

Likvidátor doplňků umožní nahlédnout i pod pokličku prohlížeče Mozilla Firefox

Odstranění rozšíření a toolbarů prohlížečů

IObit nabídne odstranění doplňků a rozmanitých lištiček z Google Chrome, Mozilly Firefox, Internet Exploreru, Opery a Microsoft Edge. Přímo z rozhraní IObitu je možno také obnovit výchozí nastavení jednotlivých prohlížečů. Kromě konkretizovaných výpisů na jednotlivé browsery stojí za pozornost zvláště práce s Firefoxem. V němž totiž IObit Uninstaller umožňuje přístup i k funkcionalitám, které vnímá ze svého pohledu coby rozšíření, které ovšem zároveň Mozilla vnímá, jako prvky patřící pod pokličku samotného prohlížeče. Uživatel si tak může zaexperimentovat s tím, co jeho Firefox vydrží, a případně pak reinstalovat:)

IObit Uninstaller 8 umožní odinstalovat i systémové aplikaci Windows 10

Likvidace systémových aplikací Windows

Sekce, která si získá srdce mnohých uživatelů, nabízí odstranění moderních, systémových aplikací Windows, a to včetně v rámci reklamy různě systémem přiinstalovávaných aplikací třetích stran, jako jsou Bubble Witch 3 Saga či Candy Crush Soda Saga. Samozřejmě i zde se najdou součásti, které je lepší neodinstalovávat (Instalační prostředí aplikací, Hostitel prostředí Storu aj.) či alespoň zazálohovat vytvoření bodu obnovy.

Centrum akcí není nic jiného než nabídkový list ostatních aplikací z díly IObitu: Advanced SystemCare, Driver Booster, IObit Malware Fighter, Smart Defrag a IO Transfer. 

Další nástroje jsou skryty zcela mimo menu všech nástrojů

Další nástroje IObit Uninstalleru

Položkami hlavního menu vlevo kupodivu nástroje IObit Uninstalleru nekončí. Další jsou totiž vskutku skryty pod ikonkou kufříku vedle hamburgerové ikonky Nastavení. Najdeme mezi nimi utilitky:

 • Jednoduchá odinstalace, což je víceméně roztomilá blbůstka, která zobrazí grafický prvek malého černozeleného terčíku, který při přesunu na ikonu programu či jeho zástupce, nabídne jeho odinstalaci, odstranění zástupce, nebo otevření umístění zastupovaného souboru. Může se hodit při pohybu v grafickém rozhraní bez znalosti umístění programů, bez možnosti přístupu k jejich vylistování či při nějakých hromadných odinstalacích rozličných souborů z rozmanitých umístění; 
 • Vynucená odinstalace, nástroj k odstranění špatně nainstalovaných aplikací, aplikací s chybějícím odinstalátorem či třeba warezovaných variant softwaru;
 • Vyčištění zbytků, utilitka procházející položky typu neplatní zástupci, mezipaměť aktualizací Windows či defaultní místo pro stahování;
 • Historie odinstalací skýtá záznam všech provedených odinstalací včetně podrobností o daných programech - seřaditelných dle názvu, data, velikosti a stavu provedení odinstalace; 
 • Skartovač souborů, klasická nezvratná likvidace souborů. IObit neupřesňuje metodu skartace - využívá jen jednu; 
 • Aktualizace Windows zobrazuje v systému přítomné soubory nainstalovaných aktualizací Windows, které je možno odebrat za účelem uvolnění místa.

Nastavení IObit Uninstaller

Hamburgerové menu skrývá nejen Nastavení, ale také přístup k vytvořeným bodům obnovení, export seznamu nainstalovaných aplikací, možnost zpětné vazby, kontrolu aktualizací Uninstalleru samotného, uživatelskou příručku atd. Nastavení samo je maximálně jednoduché. Několik voleb rozhraní (skin, jazyk, velikost písma) doplňuje způsob aktualizace, pár doprovodných voleb odinstalace a monitoring a upozorňování při instalaci bundleware, potenciálně škodlivých doplňků a činnosti jiného odinstalačního software.

Novinky v IObit Uninstaller 8 (verze 8.0.2.19)

 • monitoring přibaleného bundlewaru, snadná identifikace prostřednictvím adresného vylistování a jednoduchá odinstalace; 
 • nástroj pro kontrolu aktuálnosti programů obsahuje 5x větší databázi aplikací oproti předchozí verzi;
 • vylepšeno jádro vyhledávající instalace a jejich zbytky; 
 • narostla také databáze rozličných toolbarů a rozšíření prohlížečů v rámci jejich efektivnější eliminace; 
 • a 3x navýšena do počtu položek byla i databáze problémových instalací; 
 • odinstalovat je možno programy i bez přihlášení pod účtem administrátora; 
 • IU8 umožňuje odstraňovat i nejnovější moderní aplikace Windows; 
 • nově je možno eliminovat doplňky Chrome vývojové větve Beta;
 • jazyková podpora zahrnuje na 33 zemí.

Dokonce i IObit se umí změnit - a IObit Uninstaller 8 to dokazuje

IObit Uninstaller souhrnem

IObit Uninstaller se za dobu vývoje zbavil dětských nemocí. Vskutku si již poradí se špatně odinstalovatelných softwarem i s detekcí všelijakých zbytků programů. Své zásahy umožňuje zazálohovat, což je vhodno využít před každou potenciálně rizikovou odinstalací. Veškeré činnosti se provádějí přímo v programu samém, aniž by ten byl jen odkazovníkem na weby vývojářů programů, či jen otevíral systémové utility. IObit navíc minimalizoval tendenci propagovat v rozhraní další produkty svého portfolia - v Uninstalleru má podobu pouze decentní sekce Centrum akcí. 

V důsledku toho, že program zahrnuje i monitorování systému, využívá i neustále spuštěných procesů. Ty se nespouštějí coby programy po startu, ale jako služba aplikace a plánovaná úloha. Tomu, kdo touží po plně funkčním odinstalátoru, by však tato okolnost neměla vadit.

Minimální požadavky pro běh Uninstalleru 8 jsou Windows XP a výše, 300 MHz procesor, 256 RAM a 50 MB na disku. Požadavky to dnes vskutku minimální.

Klady IObit Uninstaller

 • Plně funkční odinstalace;
 • eliminace zbytků a těžce odinstalovatelných instalací; 
 • přehledné, jednoduché, plně počeštěné rozhraní; 
 • provádění operací přímo v aplikaci; 
 • zaměření i na moderní, systémové aplikace Windows; 
 • většina funkcí zdarma.

Lehké mínusy IObit Uninstaller

 • Kapku kontraintuitivní oddělení dalších nástrojů mimo menu, v němž jsou všechny programové moduly; 
 • a samozřejmě určitá část funkcionalit a ulehčení práce s programem není přítomná ve FREE verzi. Ale to se dá snadno napravit zakoupením úplné PRO verze IObit Uninstaller 8.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...

Driver Booster 7: spolehlivý parťák

Driver Booster od IObitu se dlouhodobě zaměřuje na problematiku aktualizace ovládačů. Ta se nemusí každému jevit coby akutní. Nicméně hráči, provozovatelé zabezpečených a stabilních systémů a správci podnikového IT ví o ovládačích své....

BullGuard Premium: stále ostrý, ale delší dobu necvičený

Původně dánský buldoček zahání kybergrázly od oken Windows už od roku 2001. Od té doby se mnohokrát osvědčil v testech antivirových laboratoří. Jeho zuby mají stále ďábelský stisk, ovšem některé z osvojených kousků už nemají...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama