[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

IObit Software Updater 2: aktualizace na klik KE STAŽENÍ

IObit Software Updater 2 se drží jediného záměru: udržet veškerý software nainstalovaný v systému aktuální. Jeho funkčnost je zcela odladěna, a tak spolehlivě diagnostikuje naprostou většinu zastaralého softwaru a umožní jej všechen aktualizovat na jeden klik. A profesionálním uživatelům navíc nabízí i zcela automatickou aktualizaci téměř jakékoliv interakce s uživatelem.

 

IObit Software Updater správně detekuje systémový jazyk a už instalaci nabízí v češtině

IObit Software Updater podporuje už na 34 jazyků, mezi nimiž nechybí ani čeština, která nás po detekci systémového jazyka přivítá už při instalaci. Vlastní customizace instalace zahrnuje pouze možnost upřesnění systémového umístění a vytvoření ikony na ploše a na hlavním panelu. IObit vám za svěření emailové adresy ještě nabídne knihu Windows Tweak eBook a můžete se pustit do aktualizací aplikací svých Windows. 

Hned po startu IObit Software Updater zkontroluje dostupnost nových verzí nainstalovaných programů

IObit Software Updater se ihned po spuštění pustí do identifikace zastaralého softwaru a vypíše ho ho. Všechny zastaralé programy se aktualizují najednou pomocí tlačítka Aktualizovat nyní. Rychlost operací závisí především na objemu stahovaných dat nového softwaru a rychlosti spojení, trochu méně pak i na výkonnosti hardware sestavy.

Po stažení dat a před instalací aktualizací samých IObit Software Updater zálohuje stav systému v podobě bodu obnovení. Pak začíná instalace aktualizací - veškeré probíhají zcela automaticky, některé zobrazují instalační okno aktualizovaných programů, jiné běží pouze na pozadí. Jediná interakce, kterou IObit Software Updater, je odkliknutí licenčních podmínek cílových programů, případně další souhlasy od uživatele v případech, kdy je třeba před instalací aktualizace ukončit programy, které aktualizovanou komponentu využívají. 

Nastavení IObit Software Updater obsahuje jen několik základních možností

Nastavení IObit Software Updater

Konfigurace programu se vztahuje jen k několika základním bodům, a to sice k:

 • vytváření bodu obnovení systému před aktualizací programů; 
 • automatickému smazání stažených instalátorů aktualizovaných aplikací; 
 • určení systémového umístění pro instalátory aktualizací; 
 • aktualizovaní programu samotného a způsob aktualizace programů třetích stran a
 • seznam programů, u nichž mají být aktualizace ignorovány.

Položka Obnovit dává vybrat obnovení z vytvořených bodů obnovení

Obnovit

Krom nastavení obsahuje menu pod hamburgerovou ikonkou vlevo nahoře ještě jednu důležitou položku, a to Obnovit. Ta umožňuje snadné vybrání bodu obnovení a spuštění procesu návratu k dřívější podobě systému Windows.

Aplikační obchod umožní uživateli dovybavit systém rozličných kousky softwaru

Aplikační obchod v IObit Software Updater

Krom aktualizace již nainstalovaných aplikací, nabízí IObit Software Updater i širokou nabídku programů třetích stran, a to sice v kategoriích: 

 • prohlížeče; 
 • zabezpečení; 
 • sociální sítě a komunikátory; 
 • multimédia a jejich přehrávání; 
 • běhová prostředí (jako jsou Adobe Air, Adobe Shockwave Player a Microsoft Silverlight); 
 • utility a nástroje. 

Uživatel tak má k dispozici přehled rozličného softwaru, kterým může saturovat potřeby svého systému, i když ani nevěděl, že takové potřeby jeho operační systém měl. 

Novinky IObit Software Updater verze 2

IObit Software Updater 2 disponuje o 80 procent větší databází rozličných programů oproti dřívější verzi programu. Navíc využívá i inovovaného algoritmu pro stahování souborů, které by díky tomu mělo být o 10 procent rychlejší než dříve. Změněn a optimalizován byl také algoritmus, který detekuje nové verze programů nainstalovaných v systému, díky čemuž by IObit Software Updater 2 měl být schopen identifikovat 98,7 procent případů vyžadujících aktualizaci.

Testovaná verze na rozdíl od konkurence v podobě Glary Utilities neidentifikovala ani napodruhé jediný program, který nebyl zcela aktuální. Nesoulad ovšem může pramenit v rozdílnému přístupu k lokalizovaným verzím programu. Zatímco jeden aktualizátor může zohledňovat potřebu dostupnosti aktualizace v systémovém jazyce, druhý patrně vyhodnocuje přítomnost jakékoliv jazykové verze jako příležitost k aktualizaci. 

IObit Software Updater se navíc chlubí tím, že v reálném čase kontroluje aktuálnost softwaru v momentě, kdy se na webu jeho vývojářů objeví nová verze. A dle testu portálu Disaster Recovery Journal je schopen až 99 procent všech programů instalovat zcela na pozadí - tedy bez interakce s uživatelem. V testovém případě se objevil jen instalátor programu GIMP - ovšem celá aktualizace proběhla automaticky, bez interakce s uživatelem - a instalátor systémové komponenty Microsoft .NET Framework, která základní interakci vyžadovala (odsouhlasení licenčních podmínek a ukončení programu, který komponentu využíval). 

„IObit Software Updater 2 je chytřejší volbou při aktualizaci zastaralého softwaru,“ říká Bing Wang, produktový šéf IObit. „Užijete si rychlejší a bezpečnější způsob aktualizovaní svých programů. Také budete méně obtěžování ze strany instalátorů systémových balíčků Windows. Vše funguje na pozadí a zcela efektivně.“

Výhody PRO varianty IObit Software Updater

Placená PRO varianta na rozdíl od freewarové podoby umožňuje zcela automatické kontrolování dostupností nových verzí programů a jejich instalaci. A je bez reklam.  

Přednosti IObit Software Updater

 • snadné, intuitivní ovládání - aktualizace všech požadovaných programů na jeden klik; 
 • naprostá většina programů se aktualizuje na pozadí bez interakce s uživatelem; 
 • lokalizace do češtiny; 
 • zálohování stavu systému před instalací aktualizací v podobě bodu obnovení.

Nevýhody snad ani IObit Software Updater ani nemá. Na rozdíl od dřívějších počinů IObit není zahlcen odkazy na další programy společnosti. Ani reklamy zmiňované při rozdílech mezi PRO a FREE variantou jsem nikde nezahlédl. Takže, kdo chce automaticky aktualizované aplikace v systému, IObit Software Updater koupí. Komu se nechce platit, bude muset vždy aplikaci otevřít, zkontrolovat aktualizace a nainstalovat.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama