[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Instalátor Instaluj: tichá, hromadná instalace KE STAŽENÍ

Opakující se činnosti vyžadující soustředění, obzvlášť při střetu s nepříliš rychlým hardwarem, vyvolávají různé reakce. Slovními invektivami počínaje a násilím na počítačích konče. Tomu všemu se dá předejít, když jsou admini, správci sítí a vůbec odborníci vystavení banálním činnostem ušetřeni stresovým situacím. Právě takový je účel Instalátoru Instaluj - být pomocníkem při komplexních reinstalacích systémů a hromadné správě softwaru nejen na podnikových sítích. 

 

Malý, snadno dostupný a aplikovatelný - to je Instalátor Instaluj.cz

Instalátor Instaluj.cz najdeme na stejnojmenné adrese: instalator.instaluj.cz. Stačí stáhnou na cílový disk (pracovní klíčenku). Instalátor sám totiž instalaci nevyžaduje - je koncipován jako přenosný. 

Jednoduché rozhraní přiznává příslušnost k instalačním/odinstalačním aplikacím

Po spuštění Instalátoru Instaluj.cz nás čeká jednoduché rozhraní pro instalaci programů. Ve výchozí podobě můžeme volit z několika desítek programů, utilit, systémových součástí a doplňků rozdělených na kategorie:

 • systém; 
 • komprese; 
 • prohlížeče; 
 • utility; 
 • textové editory; 
 • komunikace; 
 • multimédia; 
 • bezpečnost.

Instalace programů probíhá formou tiché instalace bez zobrazování informačních zpráv. Stačí vybrat požadované programy a spustit tlačítkem Instaluj. 

Webový účet Instaluj.cz umožňuje vytvářet vlastní seznamy instalovaných programů

Filtr/výběr programů a instalace z výchozí nabídky

Pro hromadné instalace se samozřejmě hodí volba předvýběru, který není třeba stále znovu odklikávat na každém jednom zařízení. Tomu slouží funkce Výběr, zobrazující se v podobě roletky vpravo nahoře. Výběr si připravíme online na účtu Instaluj.cz.

V účtu na webu Instaluj.cz pak stačí navigovat [vlastní účet] - Nastavení instalátoru - a zde zatrhnout všechny položky, které chceme hromadnou a tichou instalací nainstalovat. Po zatržení je třeba volbu uložit. V Instalátoru Instaluj se pak musí přihlásit na daný účet, vybrat z roletky uložený výběr a spustit instalaci odkliknutím tlačítka Instaluj.

Rozhraní pro přidání vlastních programů k instalaci

Přidání vlastních programů do hromadné instalace

Výchozí nabídku programů Instalátoru lze rozšířit vlastními programy, a to sice dvěma způsoby, respektive ze dvou zdrojů: ze vzdáleného serveru a z USB (resp. disku:).

Přidání programů ze stejného USB či vzdáleného serveru

Instalátor Instaluj umožňuje přidání souborů ze stejného umístění, kde se nalézá instalátor sám. Teoreticky můžete i na harddisku umístit Instalátor kamkoliv do složky a přidat k němu instalační soubory - v praxi tuto funkci ovšem využijete spíš k tomu, že si na instalační USB nahrajete Instalátor a k němu instalátory všech programů, které chcete nainstalovat. 

 1. Na Instaluj.cz ve vlastním účtu; 
 2. otevřete Nastavení instalátoru - Přidat program
 3. vyplníte Název programu (případně i:
  • název, který se má zobrazit v Instalátoru; 
  • název, který se má zobrazit v odinstalaci programů; 
  • verzi programu); 
 4. přiřadíte mu Kategorii (můžete přidat i popis programu); 
 5. určíte cestu na EXE - tedy nasměrování na instalační soubor programu - optimálně využijete zástupného označení %aktualnislozka%\[název souboru].exe
 6. určíte Parametry tiché instalace a
 7. Operační systém

Doplnit pak ještě můžete platformu (32 či 64bitová) a interní poznámku k programu. 

Instalace programů se zdrojem na vzdáleném serveru se liší pouze v bodě 5 - tedy určení cesty k instalačnímu souboru. Zde je třeba zadat celou URL adresu včetně názvu souboru a formátové koncovky typu https://priklad.cz/instalacni-soubory/instalace-imatrikulace.exe.

A ještě:

 • potvrdíme všechny vložené informace tlačítkem Uložit program a
 • zkontrolujeme zaškrtnutí programu ve výběru a dáme Uložit výběr.

Takto zkompletujeme výběr všech požadovaných programů. 

Vývoj Instalátoru Instaluj

Za Instalátorem stojí vývojářská firma PS Media. PS Media vyvíjí širokou škálu programů - mimo jiné ve spolupráci se společností Seznam.cz. Právě z této spolupráce pochází i Instalátor Instaluj. Je volným pokračováním projektu Seznam Instalátor.

Původní kód ovšem prošel revizemi na základě zkušeností správců IT sítí a profesionálních vývojářů softwaru. Byly zjednodušeny mnohé dílčí kroky, bezproblémovost nových instalací a hlavní funkce programu jako takového. 

Podpora 

Jakýkoliv problém či otázku směřující na program vyřešíte buď přímo v programu (přes tlačítko Nahlásit problém), nebo přes email support@instaluj.cz

Startovací logo Instalátoru Instaluj.cz

Primární výhody Instalátoru Instaluj

Instalátor Instaluj je nenahraditelný pomocník při hromadných instalacích - ať už ta hromada představuje hromadu programů, nebo hromadu počítačů, které mají být oinstalovány - či dokonce to má být hromada aplikací nainstalovaná na hromadu počítačů. 

Vše lze připravit na instalační flashku, která pak provede tichou instalaci všech zahrnutých programů. S toutéž flashkou se pak dá obejít například 20 obsluhovaných počítačů - či ještě lépe flashku x-krát zkopírovat a spustit tutéž instalační sérii na všech strojích najednou. 

Další přednosti 

 • rychlost - od stažení malého souboru Instalátoru přes výběr požadovaných programů až k ukončení celé operace; 
 • automatická detekce systémového prostředí Windows; 
 • bezobslužnost - vše se instaluje v jedné sekvenci, aniž by Instalátor vyžadoval další zásahy ze strany admina; 
 • čeština; 
 • podpora mnoha programů;
 • podpora 64bitových i 32bitových Windows od verze 7 výše; 
 • vývoj a technická podpora a
 • cena: zdarma

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Sophos Home: firemní profesionál v domácí kuchyni

Jméno Sophos našinec zná jen ze zpráv reportujících masivní útoky na globální úrovni. Je to totiž jméno nadnárodních bezpečnostních expertů, kteří často mezi prvními zaregistrují či odhalí...

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama