[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Instalátor Instaluj: tichá, hromadná instalace KE STAŽENÍ

Opakující se činnosti vyžadující soustředění, obzvlášť při střetu s nepříliš rychlým hardwarem, vyvolávají různé reakce. Slovními invektivami počínaje a násilím na počítačích konče. Tomu všemu se dá předejít, když jsou admini, správci sítí a vůbec odborníci vystavení banálním činnostem ušetřeni stresovým situacím. Právě takový je účel Instalátoru Instaluj - být pomocníkem při komplexních reinstalacích systémů a hromadné správě softwaru nejen na podnikových sítích. 

 

Malý, snadno dostupný a aplikovatelný - to je Instalátor Instaluj.cz

Instalátor Instaluj.cz najdeme na stejnojmenné adrese: instalator.instaluj.cz. Stačí stáhnou na cílový disk (pracovní klíčenku). Instalátor sám totiž instalaci nevyžaduje - je koncipován jako přenosný. 

Jednoduché rozhraní přiznává příslušnost k instalačním/odinstalačním aplikacím

Po spuštění Instalátoru Instaluj.cz nás čeká jednoduché rozhraní pro instalaci programů. Ve výchozí podobě můžeme volit z několika desítek programů, utilit, systémových součástí a doplňků rozdělených na kategorie:

 • systém; 
 • komprese; 
 • prohlížeče; 
 • utility; 
 • textové editory; 
 • komunikace; 
 • multimédia; 
 • bezpečnost.

Instalace programů probíhá formou tiché instalace bez zobrazování informačních zpráv. Stačí vybrat požadované programy a spustit tlačítkem Instaluj. 

Webový účet Instaluj.cz umožňuje vytvářet vlastní seznamy instalovaných programů

Filtr/výběr programů a instalace z výchozí nabídky

Pro hromadné instalace se samozřejmě hodí volba předvýběru, který není třeba stále znovu odklikávat na každém jednom zařízení. Tomu slouží funkce Výběr, zobrazující se v podobě roletky vpravo nahoře. Výběr si připravíme online na účtu Instaluj.cz.

V účtu na webu Instaluj.cz pak stačí navigovat [vlastní účet] - Nastavení instalátoru - a zde zatrhnout všechny položky, které chceme hromadnou a tichou instalací nainstalovat. Po zatržení je třeba volbu uložit. V Instalátoru Instaluj se pak musí přihlásit na daný účet, vybrat z roletky uložený výběr a spustit instalaci odkliknutím tlačítka Instaluj.

Rozhraní pro přidání vlastních programů k instalaci

Přidání vlastních programů do hromadné instalace

Výchozí nabídku programů Instalátoru lze rozšířit vlastními programy, a to sice dvěma způsoby, respektive ze dvou zdrojů: ze vzdáleného serveru a z USB (resp. disku:).

Přidání programů ze stejného USB či vzdáleného serveru

Instalátor Instaluj umožňuje přidání souborů ze stejného umístění, kde se nalézá instalátor sám. Teoreticky můžete i na harddisku umístit Instalátor kamkoliv do složky a přidat k němu instalační soubory - v praxi tuto funkci ovšem využijete spíš k tomu, že si na instalační USB nahrajete Instalátor a k němu instalátory všech programů, které chcete nainstalovat. 

 1. Na Instaluj.cz ve vlastním účtu; 
 2. otevřete Nastavení instalátoru - Přidat program
 3. vyplníte Název programu (případně i:
  • název, který se má zobrazit v Instalátoru; 
  • název, který se má zobrazit v odinstalaci programů; 
  • verzi programu); 
 4. přiřadíte mu Kategorii (můžete přidat i popis programu); 
 5. určíte cestu na EXE - tedy nasměrování na instalační soubor programu - optimálně využijete zástupného označení %aktualnislozka%\[název souboru].exe
 6. určíte Parametry tiché instalace a
 7. Operační systém

Doplnit pak ještě můžete platformu (32 či 64bitová) a interní poznámku k programu. 

Instalace programů se zdrojem na vzdáleném serveru se liší pouze v bodě 5 - tedy určení cesty k instalačnímu souboru. Zde je třeba zadat celou URL adresu včetně názvu souboru a formátové koncovky typu https://priklad.cz/instalacni-soubory/instalace-imatrikulace.exe.

A ještě:

 • potvrdíme všechny vložené informace tlačítkem Uložit program a
 • zkontrolujeme zaškrtnutí programu ve výběru a dáme Uložit výběr.

Takto zkompletujeme výběr všech požadovaných programů. 

Vývoj Instalátoru Instaluj

Za Instalátorem stojí vývojářská firma PS Media. PS Media vyvíjí širokou škálu programů - mimo jiné ve spolupráci se společností Seznam.cz. Právě z této spolupráce pochází i Instalátor Instaluj. Je volným pokračováním projektu Seznam Instalátor.

Původní kód ovšem prošel revizemi na základě zkušeností správců IT sítí a profesionálních vývojářů softwaru. Byly zjednodušeny mnohé dílčí kroky, bezproblémovost nových instalací a hlavní funkce programu jako takového. 

Podpora 

Jakýkoliv problém či otázku směřující na program vyřešíte buď přímo v programu (přes tlačítko Nahlásit problém), nebo přes email support@instaluj.cz

Startovací logo Instalátoru Instaluj.cz

Primární výhody Instalátoru Instaluj

Instalátor Instaluj je nenahraditelný pomocník při hromadných instalacích - ať už ta hromada představuje hromadu programů, nebo hromadu počítačů, které mají být oinstalovány - či dokonce to má být hromada aplikací nainstalovaná na hromadu počítačů. 

Vše lze připravit na instalační flashku, která pak provede tichou instalaci všech zahrnutých programů. S toutéž flashkou se pak dá obejít například 20 obsluhovaných počítačů - či ještě lépe flashku x-krát zkopírovat a spustit tutéž instalační sérii na všech strojích najednou. 

Další přednosti 

 • rychlost - od stažení malého souboru Instalátoru přes výběr požadovaných programů až k ukončení celé operace; 
 • automatická detekce systémového prostředí Windows; 
 • bezobslužnost - vše se instaluje v jedné sekvenci, aniž by Instalátor vyžadoval další zásahy ze strany admina; 
 • čeština; 
 • podpora mnoha programů;
 • podpora 64bitových i 32bitových Windows od verze 7 výše; 
 • vývoj a technická podpora a
 • cena: zdarma

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

McAfee Total Protection: kvalitní výsledky, ale nic moc podání

Software McAfee má nezáviděnou pozici, kterou si ovšem vybudoval sám. A to sice nešťastným způsobem nabídky, který ho zařadil mezi crapware. Velmi často se totiž objevuje mezi softwarem, který pokud není přímo nainstalován v OEM verzích...

Outbyte PC Repair: kočkopes a přešlapy

Outbyte PC Repair má rozhodně zajímavý design prvotního skenu. Projede, identifikuje problémy a nabídne řešení v jedné dlouhé sekvenci - bez nutnosti se proklikávat jednotlivými položkami a v nich ještě hledat co a jak. Nicméně...

Wise Care 365 si nechává ty nejlepší špeky jen pro platící

Wise Care 365 je optimalizátor odladěný léty vývoje. Je přehledný, lokalizovaný, bezpečný díky zálohování prováděných změn. A jak se za roky ladil program sám, tak se ladil i jeho prodej. Jestliže ho chcete na jeden klik - či...

Comodo System Utilities: mrtvý program s živou prezentací

Bezpečnostní firmy prezentují na svých stránkách různé produkty. Někdy se ovšem i jim podaří nejen prezentovat ukončený program, ale ani neupozornit na to, že je ukončený - a navíc ho nabídnout i k instalaci. Tím celý fór nekončí...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama